Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1420875 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1800 on: 2006-12-04, 23:03:25 »
John Butler Trio - Sunrise Over Sea - ¶wietna, luzuj±ca p³ytka, akustyczny blues-rock. Ca³y dzisiejszy wieczór nie mogê siê oderwaæ, polacam!  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1801 on: 2006-12-06, 21:51:27 »
Loreena McKennitt po 9 latach milczenia wydaje nowy studyjny kr±¿ek "An Ancient Muse" ("Antyczna muza") - mêczê na razie tylko te fragmenty z jej oficjalnej strony. Kosiak w najbli¿szej "Nocy Muzycznych Pejza¿y" ma co¶ z tej p³yty zaprezentowaæ (ma te¿ byæ co¶ nowego DT).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1802 on: 2006-12-06, 22:41:32 »
Wczoraj ca³y wieczór mêczy³am John Butler Trio, dzi¶ z kolei dzieñ Laibacha. Whodo ma racjê, Volk to bardzo dobry album, u mnie kandydat do p³yty roku (chocia¿ ostatecznie raczej nie wygra ;D). Na szczególne wyró¿nienie zas³uguje chyba po³owa (je¶li nie wiêcej) utworów, ale jak na razie mój faworyt to America  :mrgreen:

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1803 on: 2006-12-06, 23:58:26 »
Na szczególne wyró¿nienie zas³uguje chyba po³owa (je¶li nie wiêcej) utworów, ale jak na razie mój faworyt to America  :mrgreen:
Moje odczucia s± jeszcze bardziej skrajne. Czê¶æ utworów jest bardziej ni¿ dobra, s± to bardzo mi³e i ciekawe kompozycje (niektóre fragmenty przypominaj± nieco "Blake'a" Ulverów). "Germania", "America", "Anglia", "Yisrael", ¶wietny "Tuerkiye" no i koñcówka w postaci "Vaticanae". Reszta utworów straszliwie mi podlatuje kiczem. Mo¿e kawa³ki nie s± takie z³e, ale kojarz± mi siê m.in. z Eny±, Enigm± i niby-awangardowej-popowej-elektroniki-z-lat-90 ("Rossyia", "Francia"), podnios³ymi kompozycjami z reklam mistrzostw pi³ki no¿nej (tragiczna "Espania"). Reszta jest jaka¶ taka.. nijaka.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1804 on: 2006-12-07, 12:22:53 »
Ech, melodie z "reklamowanej" tu p³yty George Dorn Screams mnie prze¶laduj±... Brzd±kam sobie na gitarze bez ³adu i sk³adu a¿ tu nagle gram wstêp do 69 Moles ;) To ju¿ drugi motyw (po jednym z "Winter Of Deceit"), który tak sam z siebie mi siê obczai³ - magiczna muzyka, genialna w swej prostocie ;)

buckethead mo¿e masz trochê racji, to na razie pierwszy wieczór s³uchania, a rzeczywi¶cie Rossiya ju¿ mi siê znudzi³a. Kompletnie nie podszed³ mi jeszcze bodaj¿e Nippon. No, ale zobaczymy, jeszcze trochê przes³uchañ przede mn±  :mrgreen: No i mimo wszystko p³yta jest nieprzeciêtna.
« Last Edit: 2006-12-07, 12:25:23 by djdioda »

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1805 on: 2006-12-07, 14:07:12 »
...Down in a hole....:( :( :( :( ale dó³.... :( :( :(
« Last Edit: 2006-12-07, 16:01:43 by djdioda »
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1806 on: 2006-12-07, 17:28:18 »
Nie no ludzie 'Nippon' wymiata, fantastyczny filmowy klimat (no i japoñski przecie), 'Espana' to jest miszczostwo, w wy¶mienicie mi pasuje do tego kraju, charakterystyczna melodyka no i to nawi±zanie do pi³ki no¿nej o którym wspomina buckethead, no przeciez Hiszpanie maj± ¶wira na punkcie pi³ki, co mieli mroczne pob±kiwania daæ, przecie¿ oni nie przerabiali hymnu Norwegii  :mrgreen: 'Francia' to ju¿ jest jazda na ca³ego, ¶wietna zabawa tekstem, no nawi±zania do wcze¶niejszych albumów Laibach. A 'Rossiya' pasuje do naszych s±siadów jak ula³, bardzo chwytliwy refren. Po prostu zabawa d¼wiêkiem, przecie¿ Laibach móg³ nagraæ kolejny industrialny album z mocnym bitem i waln±æ w tak± muzyke teksty hymnów, jak dla mnie wysz³oby nienajlepiej, a tak, S³oweñcy poszli do przodu, ca³kowicie zaskoczyli i to mi siê podoba :)
« Last Edit: 2006-12-07, 17:31:24 by Whodo »

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1807 on: 2006-12-07, 20:54:10 »
Pain Of Salvation "Scarsick" - mo¿e byæ ciekawie...

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1808 on: 2006-12-07, 23:49:52 »
Pain Of Salvation "Scarsick" - mo¿e byæ ciekawie...
IMO bez rewolucji, czy z rewelacj± jeszcze siê oka¿e... ale po pierwszym przes³uchaniu nasuwa mi siê okre¶lenie "przeciêtna" :roll:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1809 on: 2006-12-08, 06:46:57 »
Pain Of Salvation "Scarsick" - mo¿e byæ ciekawie...
IMO bez rewolucji, czy z rewelacj± jeszcze siê oka¿e... ale po pierwszym przes³uchaniu nasuwa mi siê okre¶lenie "przeciêtna" :roll:
Znowu kolejny przeciek?... To ju¿ chyba standard. :?

Edit: "Disco Queen" - masakra :wink: :lol: :mrgreen:
« Last Edit: 2006-12-09, 15:27:09 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1810 on: 2006-12-10, 12:45:22 »
Zupe³nie jak Electric Six. 8)
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1811 on: 2006-12-10, 13:47:32 »
Merzbow & Jamie Saft - Merzdub, jak zobaczy³em tytu³ albumu to dozna³em ma³ego szoku czy¿by Merzbow zacz±³ graæ dub  :mrgreen: mo¿e dub’owej rewolucji nie ma, ale jest za to inna przynajmniej do pewnego momentu, bo tak spokojnego (oczywi¶cie jak na twórczo¶æ szalonego japoñczyka) albumu to chyba Merzbow nie nagra³, mo¿e ma na to wp³yw duet z Jamie Saft? no ale po kolei rozpoczyna siê spokojnie ³adna melodia na przesterowanym pianinie, leci sobie spokojnie, w to wszystko wplecione do¶æ lightowe sprzêgania, trzaski itp itd  :mrgreen: pó¼niej dostaje ma³ego szoku, pojawia siê rytm, no masakra oczywi¶cie muzyka odpowiednio spreparowana i udziwniona, no i w takim stanie jeste¶my do trzeciego utworu, pó¼niej ju¿ mamy typowego Merzbowa, czyli noise'ow± rze¼nie, co prawda czasem pojawi siê co¶ na kszta³t eksperymentów z pierwszych trzech utworów, ale jest tego tyle co kotek nap³aka³  :mrgreen: z drugiej czê¶ci wyró¿nia siê „Visions of Irie”, a w zasadzie szokuje, rozpoczyna siê wrêcz trip-hopowo, ale pó¼niej Merzbow, niszczy wszystko noise’owym wrzaskiem te bardziej elektroniczne fragmenty wracaj± w ¶rodkowej czê¶ci, ale pó¼niej znowu wraca rze¼nia... podsumowuj±c warto pos³uchaæ tej p³ytki, choæby dlatego, ¿e i Merzbow potrafi zmieniæ trochê w swojej stylistyce, ale i tak ostrzegam, je¶li nie s³ysza³e¶ wcze¶niej nic z dyskografii Japoñczyka to lepiej siê za ten album nie bierz  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1812 on: 2006-12-10, 14:29:03 »
Mêczê w³a¶nie now± muzê Loreeny McKennitt. P³yta po prostu piêkna i zmys³owa, jak w³a¶ciwie wszystko co wysz³o spod "pióra" Loreeny. Polecam.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1813 on: 2006-12-10, 16:13:37 »
Deftones!!!!!!!!!!!!!caaaaa³a dyskografia!!!!:) :) :) :) ale ten kole¶ ma wokal...normalnie od razu mnie powala na kolana... :marzenie:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1814 on: 2006-12-10, 17:20:46 »
Merzbow & Jamie Saft - Merzdub, to znowu ja i znowu o Japoñcu, s³ucham Merzdub na s³uchawkach, mia¿d¿y, ach te basy, przestery i ten beat no miazga, jedna z najciekawszych awangardowych p³yt w tym roku  :mrgreen: