Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1420620 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8730 on: 2013-11-25, 09:29:33 »
A¿ z ciekawo¶ci przes³ucha³em ten OS co by wiedzieæ o czym mowa. No niestety nie da³em rady ca³o¶ci. Patenty oklepane do granic przyzwoito¶ci, wokalnie to mi siê czasem z Guano Apes kojarzy. Nie ma tu kompletnie nic co przyci±ga. To wszystko ju¿ by³o, tyle ¿e w znacznie lepszym wydaniu i na znacznie, znacznie wy¿szym poziomie.

A wspieranie kapel tylko dlatego, ¿e s± z polski to jest jaka¶ pomy³ka. Jak dla mnie to sorry, ale nie ma zmi³uj. Albo co¶ jest ¶wietne albo jest mierne. Pochodzenie kompletnie nie ma dla mnie ¿adnego znaczenia. Dlatego te¿ nie trawiê Tides From Nebula ;) To wszystko zosta³o ju¿ zagrane lepiej przez innych ;)

Co¶ ¶wie¿ego z polski (i po polsku!!!) w temacie post metalowym z damskim wokalem? Proszê bardzo:

Next Victim - Fa³szywa Konkluzja

A nie tam jakie¶ kalki ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8731 on: 2013-11-25, 13:24:22 »
Nastepny ;P

có¿ Voice, nie za bardzo rozumiem dlaczego musia³e¶ to sprowadziæ do ataków ad personam..?

Wlasnie sek w tym, ze to - po pierwsze - nie jest atak, a - po drugie - nie ad personam, tylko ad urbanum ;) Chodzi mi o to, ze Warszawa ma wiekszy problem z akceptacja tego, co sie ogolnie podoba - i nie mowie tylko o muzyce. Macie wyzsze standardy i to, co na prowincji przechodzi bez popity, w Stolicy uwazane jest juz pewnie za 'demode' itd. Oczywiscie generalizuje ;) Taka mysl mnie naszla w sekunde po przeczytaniu Waszych opinii na temat OS, wiec ja wyrazilem.

id±c Twoim tropem móg³bym stwierdziæ, ¿e 'frakcja podbeskidzka' nie umie sobie poradziæ z krytyk± swojego 'albumu roku'..  :?

Heh, to dobre ;) Masz racje :)

Argument z 'ziomkami z podwórka' te¿ ¶rednio trafiony - sugerujesz, ¿e powinienem wychwalaæ tu Norbiego czy Eneja bo pochodzê z tego samego miasta? Ja nie mam problemu z chwaleniem kapel z Polski (blindead, New York Crasnals czy Proghma-C ¿eby wymieniæ kilka), ale warunek jest taki, ¿e musi mi siê spodobaæ ich muzyka - i tyle. Wsparcia OS jako 'lokalnym muzykom' udzieli³em chocia¿by przez to, ¿e p³yty w ogóle przes³ucha³em - gdyby nie byli z Polski z pewno¶ci± bym omin±³ - ale dalej albo zatrybi albo nie. Tobie zatrybi³o a mnie nie - nie widzê tu spisku dziejów czy 'frakcji geograficznych'. Ja nie mam uprzedzeñ, ale te¿ nie faworyzujê nikogo. Pogód¼ siê z tym

Juz sie pogodzilem ;) Wiesz, ja na to patrze w troche inny sposob. Tutaj, na zadupiu, znacznie mniej sie dzieje pod wzgledem muzycznym, wiec kazda inicjatywa jest generalnie popierana przez ludzi siedzacych w srodowisku. I nie mowie tylko o poludniu Polski, ktore jest i tak dosc niezle rozwiniete muzycznie - popatrz chocby na Luksora, ktory co chwile cos o lokalnych bialostockich kapelkach pisze, szerzac tym samym slowo i gdzies tam wplywajac na ich popularnosc. U Was dziala to inaczej, bo macie tak nasycona scene, ze nikt tam sie nie przejmuje kolejna plyta tego lub innego zespolu.

Wracaj±c do merytorycznej dyskusji: ja nie zaprzeczam, ¿e zespó³ ma swój styl - generowany g³ównie przez ¶wietn± frontmankê - ale to nie zmienia faktu, ¿e du¿o motywów jest oklepanych, czêsto przez nich samych zreszt±. Powtórzê: maj± niesamowity potencja³ jako muzycy, ale musz± przemy¶leæ formê - a wiem, ¿e ich na to staæ, choæby ze wzglêdu na wspomnian± ju¿ Licoreê albo pierwsze demówki OS. ¯yczê im powodzenia - zreszt± w my¶l tezy Milada o widowiskach audiowizualnych i tak sobie poradz± bo aspekt wizualny koncertów (pretensjonalny czy nie - dla mnie na przyk³ad nie) pewnie popchnie ich naprzód - natomiast nie sprawi to, ¿e bêdê na si³ê s³ucha³ ich czy poleca³ znajomym.. Sorry

A¿ z ciekawo¶ci przes³ucha³em ten OS co by wiedzieæ o czym mowa. No niestety nie da³em rady ca³o¶ci. Patenty oklepane do granic przyzwoito¶ci, wokalnie to mi siê czasem z Guano Apes kojarzy. Nie ma tu kompletnie nic co przyci±ga. To wszystko ju¿ by³o, tyle ¿e w znacznie lepszym wydaniu i na znacznie, znacznie wy¿szym poziomie.


Ok, Panowie, ja naturalnie rozumiem, ze Wam sie cos tam moze nie podobac ;) Ale wytlumaczcie mi w takim razie, jak to jest, ze Lukasz Dunaj, czlowiek, ktory zezarl zeby na metalu, pisze o nowym OS w samych superlatywach na T-Mobile Music? Jak to jest, ze Leslaw Dutkowski, ktory tez juz chyba w wiekszosci portali muzycznych w Polsce pracowal, daje tej plycie 5/5? Jak to jest, ze na darkplanet.pl. jednym z najbardziej poczytnych portali muzycznych, nowy OS dostaje 10/10? Jak to jest, ze 'Void Mother' jest wychwalana rowniez tutaj i tutaj? Wytlumaczcie mi, bo moze ja i ci wszyscy ludzie powyzej za krotko sluchamy dobrej muzy i nie potrafimy odroznic slabej plyty od zajebistej...


=-=-=-=

Coby nie offtopowac:



Ale zajebista plytka! Podroz sentymentalna jak trzeba ;) Luksor, posluchaj sobie, na pewno Ci sie spodoba :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8732 on: 2013-11-25, 13:24:23 »
W wiêkszo¶ci siê zgadzam z btsem. Czasami jednak dla mnie fajnie jest pos³uchaæ kalki z czego¶ (jak ostatnio czêsto przytaczane przeze mnie Russian Circles), jak nie dra¿ni oklepanymi patentami i nie uwiera nud±, przy czym w jakim¶ aspekcie jest w stanie zapewniæ co¶ nowego. Dla mnie ok³adki, koncerty, czy jakie¶ eksperymenty z brzmieniem stanowi± bardzo wa¿ny czynnik w odbiorze p³yty. Dlatego wysoko ceniê sobie Behemotha, ostatnio na nowo polubi³em Azarath za spraw± ich ostatniej p³yty, gdzie wokal jest tak z czelu¶ci ¿o³±dka, ¿e przypomina mi najlepsze wyziewy Mortuusa z Marduk, czy Attili. Z Polskiej Alternatywy polecam Coldair, czy Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach - to co mi przychodzi do g³owy w tym momencie.

Aby totalnie nie zgnoiæ Zosi i jej ferajny powiem, ¿e parê momentów naprawdê mi siê podoba. 3 numer bardzo fajnie, bardzo klasycznie narasta. W ¶rodku jest ¶wietna harmonia na jakiej¶ algierskiej skali, co przywodzi na my¶l trochê styl Nile, czy A Perfect Circle. Feverish to jawna zrzyna z przedostatniej p³yty Cult Of Luna (konkretnie Owlwood), a pod koniec Isis. Zer¿niête bez pud³a i tym, którzy z Eternal Kingdom nie mieli do czynienia mo¿e siê spodobaæ. Ogólnie ch³opaki to bardzo fajni ludzie, parê razy dzielili¶my salê prób, a Zofia jest bardzo ekstrawertyczn± person±, choæ powiem, ¿e nie przepadam lud¼mi obdarzonymi takim charakterem, ale jest lekarzem weterynarii, wiêc bardzo mocno szanujê. Mimo wszystko ¿adnych personalnych jazd tu nie ma, mi siê po prostu nie podoba ta p³yta jako ca³o¶æ, bo wiem, ¿e oni maj± o wiele szersze horyzonty, a wybrali do nagrania co¶ bardzo sztampowego - mo¿e dlatego, ¿e wiedz±, ¿e to siê sprzeda. W sumie to bardzo dobre podej¶cie, widaæ, ¿e s± ¶wiadomi "rynku" i to siê ceni. Ostatnio by³em z moim zespo³em (te¿ komercyjne i ma³o odkrywcze granie, ¿eby nie by³o ¿e jestem jakim¶ wywy¿szaj±cym siê pseudointeligentem :P ) na castingach Must Be The Music i s³ysza³em co siê obecnie wyprawia na polskiej scenie "chc±cych siê wybiæ, uzdolnionych, m³odych". Wszyscy ogrywaj± do bólu 3 akordy, kolesie sil± siê na alternatywny g³os z "pijack±" manier±, laski nak³adaj± sobie miliony reverbów i ech na wokal, ¿eby dodaæ "klimatu" swoim ogranym do bólu patentom. Oryginalne instrumentarium (fletnie, mandoliny, melotrony, lutnie, przeró¿ne perkusjonalia, samoróbki, owoce(!)  ) graj±ce 3 nuty w kawa³ku... Chyba nie têdy droga.


PS: fajnie, ¿e mo¿na sobie pogadaæ w koñcu na tym forum :D
« Last Edit: 2013-11-25, 13:38:09 by Milad »
No way in from the outside, no way out from within.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8733 on: 2013-11-25, 16:07:00 »

Ok, Panowie, ja naturalnie rozumiem, ze Wam sie cos tam moze nie podobac ;) Ale wytlumaczcie mi w takim razie, jak to jest, ze Lukasz Dunaj, czlowiek, ktory zezarl zeby na metalu, pisze o nowym OS w samych superlatywach na T-Mobile Music? Jak to jest, ze Leslaw Dutkowski, ktory tez juz chyba w wiekszosci portali muzycznych w Polsce pracowal, daje tej plycie 5/5? Jak to jest, ze na darkplanet.pl. jednym z najbardziej poczytnych portali muzycznych, nowy OS dostaje 10/10? Jak to jest, ze 'Void Mother' jest wychwalana rowniez tutaj i tutaj? Wytlumaczcie mi, bo moze ja i ci wszyscy ludzie powyzej za krotko sluchamy dobrej muzy i nie potrafimy odroznic slabej plyty od zajebistej...

Gdybym swój gust muzyczny i to jakie p³yty kupujê opiera³ na czyich¶ recenzjach to mia³bym pó³ki pe³ne dziadostwa które i tak w wiêkszo¶ci przepadnie na muzycznym ¶mietniku historii ;)

Szczerze mówi±c mam gdzie¶ co kto¶ o jakim¶ albumie napisze. To, ¿e kto¶ jak±¶ p³ytê pochwali nie oznacza, ¿e mam jej s³uchaæ i ¿e jest ona obiektywnie rzecz bior±c dobra. Wszystko zale¿y od tego przez jaki pryzmat patrzy na dany zespó³/album recenzent. Dla mnie jedn± z najwa¿niejszych cech które bardzo szanujê u wykonawców jest pierwiastek w³asny w muzyce. Im go wiêcej i im ciekawiej zbudowane s± d¼wiêki tym mam wiêksz± frajdê obcowania z takim dzie³em. Natomiast jak zapodajê p³ytê która brzmi jak setka innych takich samych kapel to po prostu dziêkujê, szkoda czasu. ¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby siê babraæ w byle czym ;)

Co z tego, ¿e ¶wietnie nagrane skoro patenty "ukradzione", brzmienie "ukradzione", teksty byæ mo¿e te¿ (na pocz±tkowym etapie nie wnikam ;) - nie pijê tu akurat do OS, bo a¿ tak siê w nich nie ws³uchiwa³em. Aaaa...ju¿ po 16. Czas koñczyæ robotê ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8734 on: 2013-11-25, 16:17:21 »

Ok, Panowie, ja naturalnie rozumiem, ze Wam sie cos tam moze nie podobac ;) Ale wytlumaczcie mi w takim razie, jak to jest, ze Lukasz Dunaj, czlowiek, ktory zezarl zeby na metalu, pisze o nowym OS w samych superlatywach na T-Mobile Music? Jak to jest, ze Leslaw Dutkowski, ktory tez juz chyba w wiekszosci portali muzycznych w Polsce pracowal, daje tej plycie 5/5? Jak to jest, ze na darkplanet.pl. jednym z najbardziej poczytnych portali muzycznych, nowy OS dostaje 10/10? Jak to jest, ze 'Void Mother' jest wychwalana rowniez tutaj i tutaj? Wytlumaczcie mi, bo moze ja i ci wszyscy ludzie powyzej za krotko sluchamy dobrej muzy i nie potrafimy odroznic slabej plyty od zajebistej...

Gdybym swój gust muzyczny i to jakie p³yty kupujê opiera³ na czyich¶ recenzjach to mia³bym pó³ki pe³ne dziadostwa które i tak w wiêkszo¶ci przepadnie na muzycznym ¶mietniku historii ;)


Nie zrozumielismy sie ;) Nie twierdze, ze trzeba kupowac wszystkie plyty tylko dlatego, ze Pan Recenzent napisal, ze to fajne ;) Po prostu zaznaczam fakt, ze nie jestem jedyna osoba, ktora uwaza ten album za genialny - bo jak widac jestem w tej chwili w mniejszosci na tym forum.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8735 on: 2013-11-25, 18:09:11 »
Masz pe³ne prawo do tego ¿eby uwa¿aæ za genialne cokolwiek co wpadnie Tobie w ucho ;)

Swoj± drog± nie macie wra¿enia ¿e ten ca³y byznes muzyczny siê nie¼le zeszmaci³? Zawsze s±dzi³em ¿e oceny typu 10/10 dostaj± jedynie dzie³a wybitne, kamienie milowe które wznaczaj± now± jako¶æ w gatunku albo muzyce w ogóle. A tu proszê. Mo¿na nagraæ co¶ jedynie poprawnego i ciach - 10/10. Absolut :)

Ale ja siê w sumie nie znam. Za stary siê robiê ;)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8736 on: 2013-11-25, 20:17:50 »
Ja niewielu p³ytom, które przes³ucha³em jestem w stanie daæ 10/10. Poza tym, na tak± a nie inn± ocenê ma wp³yw nie tylko to, czy p³yta siê podoba, ale te¿, czy co¶ zmieni³a, czy wnios³a co¶ nowego, albo we wspania³y sposób odkry³a co¶ starego w gatunku, lub w zupe³nie innej dziedzinie sztuki; co za ni± stoi, czy i jak wypada ten materia³ na ¿ywo - to te¿ s± bardzo wa¿ne aspekty. Jest wiele blogów, portali (takich jak opisywany pow. darkplanet.pl), gdzie 10/10 s± nadu¿ywane niestety.
No way in from the outside, no way out from within.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8737 on: 2013-11-25, 22:17:39 »
zgadzam siê z bts - dawanie maksymalnej noty bardzo siê zdeprecjonowa³o i ciê¿ko powiedzieæ co znaczy w dzisiejszym ¶wiecie.. swego czasu w ka¿dym niemal numerze Teraz Rocka by³y maksymalne noty i pianie nad 'nowymi objawieniami sceny' - zespo³ami, o których dzi¶ nikt nie pamiêta..

wracaj±c do tematu, przytaczanie tych recenzji to te¿ s³aby pomys³ - w takim uk³adzie Miley Cyrus powinni¶my uznaæ za najlepsz± artystkê bo ma znacznie wiêcej  (w sensie absolutnym) pochlebnych recenzji ni¿ OS. Niepotrzebnie czujesz siê tu jaki¶ zagro¿ony - je¶li uwa¿asz tê p³ytê za objawienie to dlatego ¿e jest nim dla Ciebie i to jest spoko. Nie jest nim dla nas - i to te¿ spoko. Do ostatnich ods³on Riverside te¿ mnie nie przekonasz choæby¶ milion recenzji znalaz³.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #8738 on: 2013-11-25, 23:08:09 »
Nie czuje sie zagrozony ;) Tak samo Wy mnie do Katatonii nie przekonacie albo do Toola ;) Po prostu staram sie dostrzec mechanizm i zrozumiec, co Wam w tym albumie nie pasi ;) I wciaz mi slabo idzie...

=-=-=-=

W sam raz na jesienny wieczor:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8739 on: 2013-11-25, 23:16:32 »
(...) staram sie dostrzec mechanizm i zrozumiec, co Wam w tym albumie nie pasi ;) I wciaz mi slabo idzie...
Ej, przeczytaj dyskusjê jeszcze raz, ja przeczyta³am 2 razy i rozumiem. :P

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8740 on: 2013-11-26, 13:46:58 »
No to jeszcze ja wtr±cê siê. :P S³ucham p³yty od niedzieli, po kilka razy dziennie (dzis w pracy leci ju¿ chyba pi±ty raz) i za ka¿dym razem cos ka¿e mi do niej wracaæ. Podoba mi siê jej klimat, to, ¿e jest, jak to uj±³ Voice, "momentami piêkna, a momentami przera¿aj±ca".

Czy ma "oklepane patenty"? Pewnie za ma³o jeszcze muzyki w swoim ¿yciu s³ysza³em. Po wpisach na tym forum widzê, ¿e macie o wiele wiêksz± wiedzê muzyczn±, wiêc pewnie ³atwiej Wam stwierdziæ, czy to cos nowatorskiego, czy tylko kalka. :) Nie znam siê te¿ na technice grania, nie gram na ¿adnym instrumencie, nie wiem, jakie s± akordy itp.

Dla mnie p³yta ma siê podobaæ i tak jest z albumem OS. To zreszt± moje pierwsze spotkanie z nimi. Ma ten album, powtórzê siê, swój klimat, cos jak nowy Blindead, i klimat ten bardzo mi odpowiada. A ju¿ ostatniego na p³ycie "The Presence of Goddness" móg³bym s³uchaæ w kó³ko. :)

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8741 on: 2013-11-27, 02:35:40 »



Dziêki bts!
Nie wiem za cholerê co to jest za gatunek muzyki ale ha³asuj± piêknie.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8742 on: 2013-11-27, 15:38:40 »
No to jeszcze ja wtr±cê siê. :P S³ucham p³yty od niedzieli, po kilka razy dziennie (dzis w pracy leci ju¿ chyba pi±ty raz) i za ka¿dym razem cos ka¿e mi do niej wracaæ. Podoba mi siê jej klimat, to, ¿e jest, jak to uj±³ Voice, "momentami piêkna, a momentami przera¿aj±ca".
Dobra, przekona³e¶ mnie, te¿ pos³ucham. Znaczy s³ucham jednego utworu w³a¶nie, bo Czarna twittnê³a, ale ciekawi± mnie te momenty. To zapodam sobie ca³o¶æ.

A tak a propos genialnych p³yt, to od paru dni mêczê znów Music for Your Local Church ...or Your Local Brothel Mani Deum i tam jest geniusz. Znaczy generalnie jest jak morze: mo¿na s³uchaæ godzinami i trafiaj± siê pere³ki. Albo bursztynki. I zmarzn±æ te¿ mo¿na s³uchaj±c, i tak siê robi dziwnie chwilami, tak inaczej. Chocia¿ czasem tego geniuszu brakuje i taki jaki¶ zgni³y morszczyn siê poka¿e, ale ogólnie ca³kiem dobra p³yta. Jak kto¶ lubi melodyjne neofolki po³udniowoeuropejskie, to polecam.


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #8744 on: 2013-11-28, 09:50:09 »
Tyle w ostatnim okresie napisali¶cie dobrego i z³ego o Obscure Sphinx. Rozgorza³a ca³kiem gor±ca i niezwykle obfita we wra¿enia dyskusja dot. "Void Mother" i pomimo tego, ¿e promuj±cy album 'Lunar Caustic' nie zrobi³ na mnie piorunuj±cego wra¿enia, ale zachêcony powy¿szym siêgn±³em po album. Ale zanim o albumie s³ów kilka o riffach. Ju¿ bardzo dawno temu przesta³o mi przeszkadzaæ stylizowanie czy wrêcz kopiowanie riffów. Pamiêtam gdy przyk³adowo ¶wiat³o dzienne ujrza³ "The Number of the Beast" Iron Maiden, polscy recenzenci nagminnie zarzucali formacji bezduszne na¶ladownictwo twórczo¶ci± Uriah Heep. Jeszcze lepiej, gdy pojawi³a siê Muzyka M³odej Generacji, recenzenci zarzucali np. Perfectowi i Lady Punk -  polisowato¶æ, TSA - ejsidisowato¶æ, Turbo - mejdenowato¶æ, Exodus - jesowato¶æ i tak mo¿na by bez koñca. A po latach okazuje siê, ¿e wiêkszo¶æ tej muzyki to klasyka polskiego rocka i do dzi¶ s³ucha siê jej bardzo dobrze, zupe³nie nie kojarz±c z inspiracjami. A p³yta Obscure Sphinx... intryguj±ca, ale zupe³nie nie potrafi rozpaliæ mej duszy i ciekawo¶ci. Byæ mo¿e to tak po pierwszym razie, byæ mo¿e nie zagra mi nigdy. Ale pewnie jeszcze jej kilka razy pos³ucham, by siê utwierdziæ w osobistym do niej stosunku. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success