Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1404997 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1470 on: 2006-08-19, 14:37:28 »
Sukubus wcale nie jest takim nowym userem :P
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1471 on: 2006-08-19, 16:00:06 »
Quote from: Kea
Sukubus wcale nie jest takim nowym userem :P

Nie jest, ale ostatnio zacz±³ trochê wiêcej i czê¶ciej pisaæ :P Poza tym mo¿na siê chyba domy¶liæ, ¿e je¶li s± 2 posty pod rz±d nieregulaminowe uwaga tyczy siê obu :P Nie ³apcie mnie za s³ówka, EOT ;)

A teraz s³ucham:
Explosions In The Sky - The Earth Is Not A Cold Death Place - do tego typu muzyki muszê mieæ odpowiedni nastrój, który akurat nadszed³ ;) Album jest piêkny, ma wrêcz hipnotyczny klimat i ¶wietnie (przynajmniej mnie) relaksuje. Godny polecenia fanom Sigur Rós czy Mogwai.
Red Sparowes - Every Red Heart Shines Toward The Sun - nowy album Red Sparowes bardzo pozytywnie mnie zaskoczy³, moim zdaniem bije na g³owê debiut. Momentami ciê¿szy od poprzednika, ale zachowuje ten sam specyficzny klimat. Równie¿ polecam!

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1472 on: 2006-08-19, 21:54:25 »
Quote from: minder
OSI powinno zmieniæ nazwê na OMG (albo OMFG!)
S³ucham w³a¶nie ich debiutanckiej p³yty i jestem pod wielkim wra¿eniem, ale najbardziej morduje mnie bonusowa p³yta - "Set Controls for the Heart of the Sun" wywo³a³o u mnie ekstatyczne spazmy. S³ysza³em chyba raz ten kawa³ek w Nocy Muzycznych Pejza¿y i teraz odkry³em go na nowo. Kompletny odlot![/url]


 :prayer: tak, tak, tak ten album to czysty geniusz, wiem jestem monotematyczny, za co bierze siê Sean Malone zmienia siê w z³oto (na potwierdzenie mojej tezy, powiem tyle, ¿e na najnowszym albumie OSI pt. 'Free' nie gra Malone i ten¿e kr±¿ek nie prezentuje juz tak wysokiej klasy jak debiut), mimo wszystko jego gra na basie to tylko dodatek, bo g³ówne skrzypce graj± Kevin Moore i Jim Matheos, i a¿ ³ezka siê krêci w oku, na my¶l o tym, ¿e nowy album nie dorasta do piêt debiutanckiemu albumowi.

a ja:
Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso U.F.O. - Have You Seen the Other Side of the Sky? - nowy album Japoñczyków mia¿d¿y, ju¿ w pierwszym kawa³ku 'kwa¶ne matki' kopi± mocno w cztery litery :wink: o ile otwieracz i ostatnia ¶wietna suita ciagn± styl z choæby wy¶mienitego 'Mantra of Love', to ¶rodkowa czê¶æ albumu jest pewnym nowum w twórczo¶ci  Acid Mothers Temple, szczególnie 'Asimo's Naked Breakfast: Rice And Shrine' który brzmi jak japoñsko-akustyczno-folkowo-psychodeliczna  :wink:  wersja 'La Masquerade Infernale' Arcturusa.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1473 on: 2006-08-19, 22:58:16 »
Widzia³em kiedy¶ ich teledysk do nie pamiêtam czego, ale mia³o to ze 17 minut. My¶la³em, ¿e odlecê.

Napalm Death - Smear Campaign (wiêcej melodii w porównaniu do poprzednika i powiadam wam, ten kawa³ek z Anneke wyrzuca z butów)
[under construction]

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1474 on: 2006-08-19, 22:58:25 »
Archive "Lights" - najnowszy dzie³o brytyjczyków. Z chêci± powracam do tego albumu i za ka¿dym razem mi³o mi siê go s³ucha. Sporo jak na t± grupê dziwnych brzmieñ ale przecie¿ o to chodzi. Zapewne wiele osób zna ten zespó³ i utwór "Again". Ogólne brzmienie nie jest mo¿e takie jak na starszych albumach ale w koñcu nie mo¿na robiæ w kó³ko tego samego.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1475 on: 2006-08-20, 22:01:20 »
Za pierwszym razem trudno mi by³o przegry¼æ sie przez g³os nowego wokalisty, imo, ca³kiem podobny, ale ja po prostu uwielbiam wokal Craiga ;)
Nie os³ucha³am siê jeszcze tak z nowym albumem, ale w zasadzie tylko kawa³ek tytu³owy wpad³ mi w ucho... Reszta jest dla mnie taka... nijaka lekko...  :roll:
A teraz s³ucham sobie Heya Echosystem - imho, ¶wietna p³yta, jako¶ wolê nowego Heya i ta p³yta trzyma ten klimat... ¦wietna kontynuacja [sic!]. W zasadzie nie podoba mi siê tylko kawa³ek z mêskim wokalem (Na wieczno¶æ), go¶æ brzmi dla mnie niczym sam p. ble-Skawiñski. Poza tym teksty z jajem, tak jak lubiê i ¶wietny wokal Kasi Nosowskiej.
Moje typy: By³abym i Ty, ty, ty -> to piosenki przy których miewam dreszcze  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1476 on: 2006-08-20, 22:34:01 »
Quote from: Czarna
A teraz s³ucham sobie Heya Echosystem - imho, ¶wietna p³yta, jako¶ wolê nowego Heya i ta p³yta trzyma ten klimat... ¦wietna kontynuacja [sic!]. W zasadzie nie podoba mi siê tylko kawa³ek z mêskim wokalem (Na wieczno¶æ), go¶æ brzmi dla mnie niczym sam p. ble-Skawiñski. Poza tym teksty z jajem, tak jak lubiê i ¶wietny wokal Kasi Nosowskiej.
Moje typy: By³abym i Ty, ty, ty -> to piosenki przy których miewam dreszcze

Zgadzam siê... Echosystem to naprawdê bardzo dobra p³yta... Nosowska w ¶wietnej formie, a takiego wysokiego wyci±gania jak w "...Wyziêbia nam serca wiaaatr" jeszcze nie s³ysza³em...
Serious Business...
www.nerdslife.pl

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1477 on: 2006-08-20, 23:02:53 »
no ja siê chyba zakocha³em, Drudkh, Drudkh i jeszcze raz Drudkh!
zacz±³em szukaæ te¿ Hate Forest, kto¶ zna/s³ucha? Jakie¶ komentarze?
selfbanned

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1478 on: 2006-08-21, 12:39:06 »
Ja spróbowa³em nowej Comy, bo nigdy wcze¶niej nie mia³em okazji. Przekona³em siê do tego po ich wystêpie na HF :mrgreen2: Zagrali na pocz±tku drugi utwór z p³yty, powiem szczerze ¿e by³o dosyæ ... Hipnotyzuj±co! Ca³kiem fajne granie, chocia¿ reszta utworów nie przypad³a mi a¿ tak do gustu.
Poza tym jeszcze:
Sleep - Dopesmoker
Orange Goblin - Time Travelling Blues

Nilfheim, dobry Drudkh nie jest z³y 8) chyba zapodam sobie 'Autumn Aurora', dawno tego nie s³ucha³em :mrgreen2:

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1479 on: 2006-08-21, 12:41:52 »
Vader "The Art Of War" - naprawdê niez³a Ep-ka. Ok. 20 minut konkretnego grania bez owijania w bawe³ne. Jest to praktycznie pierwsze nagranie zespo³u jakiego s³ucha³em i co tu du¿o pisac ... przypasowa³o.
Deltron 3030 "Deltron 3030" - underground rap w najlepszym wydaniu. Wielu mo¿e siê wydawaæ, ¿e to normalny Rap jednak tak nie jest. Del tha Funkee Homosapien, Kid Koala, Dan Nakamura - chyba wystarczy.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1480 on: 2006-08-21, 14:16:32 »
no ja się chyba zakochałem, Drudkh, Drudkh i jeszcze raz Drudkh!
zacząłem szukać też Hate Forest, ktoś zna/słucha? Jakieś komentarze?
ja stawiam Drudkh i Hate Forest (i inne kapele tych muzyków) ponad Opeth (ale tylko to :) ). Jak tylko usłyszałem Drudkh od razu się zakochałem w tej muzyce i im podobnych (głównie HF i Astrofaes). Mam absolutnego zajoba na punkcie tych kapel i cieszę się, że na tym forum też kogoś opętała ta muzyka :) HF jest słabszy od Drudkh, polecam Sorrow i Battlefields (na kolana). HF to nsbm z elementami ukraińskiego folkloru więc bez smędzenia starych bab się nie obejdziesz. Natomiast Astrofaes jest tak dobry jak Drudkh, polecam wszystkie płyty wydane pod tym szyldem.
« Last Edit: 2006-08-25, 00:00:35 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1481 on: 2006-08-21, 14:47:03 »
dziêki Soja, czujê siê jak dziecko w sklepie ze s³odyczami, tyle dobrej muzyki do odkrycia! mniam! ;]
selfbanned

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1482 on: 2006-08-21, 14:58:02 »
Tak gadacie i gadacie o tym Drudkh, wiêc w³a¶nie pu¶ci³em Autumn Aurora. Mimo tego, ¿e nie s³ucha³em tej p³yty od zesz³ej zimy, ci±gle robi piorunuj±ce wra¿enie. Jednym z najlepszych kawa³ków jest na pewno Sunwheel, bo jest taki... weso³y? :mrgreen2:
A je¶li chodzi o Hate Forest to te¿ kiedy¶ troche ich s³ucha³em, ale na pewno nie podobaj± mi siê a¿ tak jak Drudkh.
Dalej pewnie pójdzie do odtwarzacza ostatni Temnozor. Te¿ polecam.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1483 on: 2006-08-21, 15:17:34 »
ja ostatnio sobie posłuchuję (oprócz Opeth i ww.kapel):
Ulver - Kveldssanger
Summoning - Oath Bound
Watain - Casus Luciferi
oraz dwie płytki, które se ściągnąłem, bo aż mi mrugały tymi tytułami w tym temacie w waszych postach:
Sigur Rós - Takk (genialne, ale wokal czasami wkurza) i Anekdoten - Gravity :prayer:
« Last Edit: 2006-08-21, 19:03:31 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1484 on: 2006-08-21, 21:34:49 »
Gojira - From Mars To Sirius - w ramach wspominek po Brutal Assault, gdzie dokonali brutalnej masakry.

Red Sparowes - Every Red Heart Shines Towards The Sun - nowa, dobra p³yta. d³u¿sze utwory, ale bardziej chwytliwe. je¶li lubi³o siê jedynkê, dwójkê polubi siê szybciej.  :) tylko z tymi tytu³ami daliby sobie siana...
« Last Edit: 2006-08-21, 21:46:53 by roibeard »