Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1417962 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1485 on: 2006-08-21, 21:51:45 »
Gratulujê rozpoczêcia setnej strony tego zacnego w±tku :)

U mnie ostatnio Ozric Tentacles - instrumentalny psychodeliczny space-rock

Gojira jako¶ mi nie podesz³a. Co¶ jest z nimi nie tak, choæ jestem ¶wiadom ich wymiatania. Nie wiem co to jest. Podejrzewam, ¿e mam podobne "ale" jak do Ephel Duath i Sikth - wokal.
True Pagan Winter Crew

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1486 on: 2006-08-21, 22:45:52 »
Immortal - Damned in Black; jak dla mnie mistrzowski black metal, dopracowany pod ka¿dym wzglêdem, za ka¿dym razem gdy s³ucham odkrywam na nowo. Obowi±zkowa pozycja dla ka¿dego fajna szybszego blacku  :P
(wystarczy taki opis? : >)
« Last Edit: 2006-08-21, 22:50:34 by Nile »

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1487 on: 2006-08-21, 23:11:41 »
Gjallarhorn - Sjofn (albo jako¶ tak :))  fiñsko szwedzki folk, w³a¶nie siê za to zabra³am.Maj±c trochê miejsca na empeczu i nie maj±c co wgraæ postanowi³am co¶ zobaczyæ z po¿yczonych kiedy¶ i nie s³uchanych p³ytek, i jako¶ tak mi pad³o w³a¶nie na to. Ca³kiem sympatyczne, bardziej moim zdaniem od Loitumy (która mi tak niezbyt przypad³a do gustu).

Krótki opis, jakoby kto¶ mia³ ochotê.
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1488 on: 2006-08-22, 12:44:53 »
Dziêki vertigo na myspace natrafi³em na Santiago Doblesa - ¶wietny gitarzysta, piêkna i natchniona artykulacja. Bardzo fajne s± te jego kawa³eczki. Szczególnie przypad³ mi ten drugi zat. derekroddysantiagogod... – to takie zmetalizowane Mahavishnu, czyli taka hybryda jazz-rocka z metalem. Super!!!
« Last Edit: 2006-08-22, 12:47:42 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1489 on: 2006-08-22, 13:09:21 »
Właśnie zapuściłem sobie Absu. Jeśli ktoś nie zna, to informuję, że jak dla mnie to brzmi to jak połączenie black z power metalem 8) Ach te wysokie wokale plus diaboliczny charkot; bzyczące gitary plus galopująca perkusja ;)
« Last Edit: 2006-08-22, 13:14:15 by minder »
True Pagan Winter Crew

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1490 on: 2006-08-22, 13:46:14 »
Ostatnio :

Petrucci & Rudess - An Evening With...
Saga - Trust
Slayer - Christ Illusion (geniusz..)
True Pagan Winter Crew

Kriss

  • Posts: 34
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1491 on: 2006-08-22, 13:54:50 »
Wszechczasy to:
1. Opeth
2. Ulver
3. Pink Floyd
4. Katatonia

A tak poza tym, to ostatnio jestem zmuszona do s³uchania badziewia (bo wiêkszo¶æ ¿ycia spêdzam w pracy), a w domu s³ucham Genesis razem z moj± mam±, bo ju¿ na nic innego nie mam si³y.
No Good Can Come Of This

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1492 on: 2006-08-22, 14:16:07 »
s³ucham:
David Sylvian - The Good Son vs The Only Daughter, Sylvian zaskakuje z ka¿d± kolejn± p³yt±, tym razem, to jednak inni arty¶ci prezentuj± zremixowane wersje ostatniego albumu Davida 'Blemish', co pozostaje nie tkniête to wokal, muzyka zosta³a zmieniona. Szczególnie szokuj± te remixy, które na ostatnim albumie Sylviana, by³y dysharmonicznymi eksperymentami, tutaj zbli¿aj± siê do bardziej tonalnych d¼wieków, a ju¿ wogóle zaskakuje nowa wersja 'A Fire In The Forest'. Na albumie zaprezentowali siê m.in. tacy muzycy jak Nils Petter Molvaer, Ryoji Ikeda, czy fantastyczny japoñski twórca muzyki elektronicznej Tatsuhiko Asano.

King Crimson - The Power To Believe, tutaj komentarz chyba zbêdny  :wink:
« Last Edit: 2006-08-23, 10:09:03 by Whodo »

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1493 on: 2006-08-23, 00:25:40 »
Atomic Rooster - Death Walks Behind You - Kiedy¶ pisa³em o tej p³ycie, chyba w jednej czê¶ci "starych kotletów" :D ¦wietna muzyka, znakomite riffy... mimo ¿e lata '70, ju¿ przenika tutaj lekko stonerowy klimat :D

Cryptopsy - None So Vile, tak dla przypomnienia. Kurde, ale to ma wykop.. Nawet je¶li siê ju¿ zna na pamiêæ. IMO zdecydowanie najlepsza p³yta kanadyjczyków. Polecam wszystkim

Obituary - wszystko - przed czwartkowym koncertem, równie¿ dla przypomnienia :D A, i ponawiam pytanie: wybiera siê kto¶? Maj± krêciæ swoje pierwsze koncertowe DVD (niestety jak wynika z oficjalnej strony, bêdzie wydane przez MMP ](*,) )

Oblivion - Wet Visions From the Desert of Oblivion - nagranie demo pewnych kumpli z Pary¿a. Znam ju¿ je na pamiêæ, bo staram siê zrobiæ swój pierwszy w miarê powa¿ny mastering :D (ca³o¶æ by³a nagrywana w ich sali prób na jednym [acz dobrym] mikrofonie). Porz±dnie zagrany stoner z lekkimi grungeowymi wp³ywami a la Alice in Chains i Soundgarden. Jointy, whisky i pustynia 8)
« Last Edit: 2006-08-23, 00:30:20 by buckethead »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1494 on: 2006-08-23, 14:09:59 »
Quote from: eBAT
Agalloch - Ashes Against the Grain - tak się napaliłem ale tylko 2 pierwsze utwory jakoś mi podeszły  :?
Bardzo dobry album, nie powala od razu, ale po jakimś czasie na pewno zaskoczy.
Na ArtRock.pl jest recenzja ich nowego krążka, ale poza "Falling Snow" jeszcze całości nie słyszałem, więc trudno się odnieść. Ciekaw jestem jak płyta wypada na tle wyśmienitego "The Mantle" (?)... :-k
« Last Edit: 2006-08-23, 14:13:30 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1495 on: 2006-08-23, 14:16:25 »
No i wreszcie... W³a¶nie siê po¿yczy³o:

Napalm Death - Smear Campaign
Kolejna ¶wietna p³yta w dorobku brytyczyków, genialne momenty (a¿ siê prosi o mosh), wspania³e, mia¿d¿±ce riffy i znowu bardzo dobra produkcja. Trochê tu eksperymentów, ale ca³o¶æ jest nadal w unikalnym stylu ND. Ciekawy jest utwór z go¶cinnym udzia³em Anneke van Giersbergen, chocia¿ spodziewa³em siê fajniejszego efektu (niestety pani z The Gathering jedynie recytuje kilka zdañ). Superrrrr

Quote from: eBAT
Agalloch - Ashes Against the Grain - tak siê napali³em ale tylko 2 pierwsze utwory jako¶ mi podesz³y  :?
Bardzo dobry album, nie powala od razu, ale po jakim¶ czasie na pewno zaskoczy.
Na ArtRock.pl jest recenzja ich nowego kr±¿ka, ale poza "Falling Snow" jeszcze ca³o¶ci nie s³ysza³em, wiêc trudno siê odnie¶æ. Ciekaw jestem jak p³yta wypada na tle wy¶mienitego "The Mantle" (?)... :-k
Do "The Mantle" nowa p³yta ma siê nijak, brakuje tego sta³ego elementu, jakiego¶ punktu odniesienia który tworzy ca³o¶æ. Fajnie siê tego s³ucha, ale "Falling Snow" jest zdecydowanie najlepszym utworem. Album jest bli¿szy "Pale Folklore" ni¿ klasycznym ju¿ "The Mantle". Tak czy inaczej warto pos³uchaæ.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1496 on: 2006-08-23, 17:00:10 »
Soulfly - Prophecy i Dark Ages - chyba jedyne dwie p³yty nowego Maxa, które trawie, miejscami bliskie kompozytorskiej perfekcji.
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1497 on: 2006-08-23, 17:20:15 »
David Sylvian - Secrets Of The Beehive, Blemish, Dead Bees On A Cake: przes³ucha³am próbki Sylviana na last.fm i zakocha³am siê od pierwszego wejrzenia w wokalu. Pierwsza p³yta jak± przes³ucha³am to Secrets Of The Beehive - do¶æ tradycyjnie, spokojnie i odprê¿aj±co, no i przede wszystkim ten wokal  :shock: G³êboki, do¶æ niski, d¼wiêczny, mêski i w ogóle ma w sobie to "co¶" - panowie, tak w³a¶nie brzmi seksowny g³os  :twisted: ;) Blemish - druga w kolejno¶ci - to ju¿ ca³kiem inna bajka. T³em dla g³osu Sylviana s± tu pokrêcone i trudne w odbiorze podk³ady ambientowe. Bêdê siê pewnie jeszcze nie raz przez ten album przegryzaæ. ;) Teraz s³ucham Dead Bees On A Cake i na razie wydaje siê byæ zbli¿ona stylistycznie bardziej do Secrets Of The Beehive - wiêcej napiszê po przes³uchaniu. Je¶li kto¶ chce siê zapoznaæ z wokalem lub muzyk±, która równie¿ jest ¶wietna (mimo, ¿e wiêkszo¶æ posta po¶wiêci³am na zachwyty nad wokalem :mrgreen2:), proponujê zacz±æ od Secrets Of The Beehive.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1498 on: 2006-08-23, 18:38:23 »
A ja który¶ raz s³ucham sobie p³ytki Blackfield i sama nie wiem, co mam o tym my¶leæ... Trochê podobne do Porcupine Tree, mo¿e tylko z³udnie za spraw± wokalu Stevena Wilsona, ale mroczniejsze, bardziej klimatyczne...
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1499 on: 2006-08-24, 13:03:51 »
Z serii oficjalnych bootlegów tzw. "covers series" dorwa³em kolejne koncertowe wykonanie rockowej klasyki przez Dream Theater tym razem "The Numer of the Beast" Ironów (w tej serii ukaza³y siê jeszcze "Master of Puppets" i "Dark Side of the Moon"). W przeciwieñstwie do kawa³ków Metallici (pisa³em o tym tu), gdzie Teatr Marzeñ ca³y set zagra³ niemal w oryginalnych aran¿acjach, na "The Number..." przerobiony zosta³ "Gangland". Osobi¶cie wolê jego ogniste, speed metalowe wykonanie w oryginale. Dreami zrobili z tego rzecz niemal akustyczn± w klimacie wolnego boogie. Na obu wydawnictwach funkcjê drugiej gitary przejmuj± klawisze i efekt bywa ró¿ny, momentami komiczny. Ale generalnie bootlegu s³ucha siê bardzo dobrze - brzmienie jest profesjonalne.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind