Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1403703 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1530 on: 2006-08-30, 18:24:38 »
...A w tym momencie: Metalmania 87 - Stos & Open Fire \m/ Jak to mówi mój ziom: pe³en k*** Szatan!!! ;]
Mam z tej serii Metalmania'87 analog Wilczy Paj±k / Dragon, ale brzmienie jest beznadzieje i ma³o co s³ychaæ. Czê¶æ z tych nagrañ ukaza³o siê potem na studyjnych kr±¿kach "Wilczy Paj±k" (potem nazwê grupy zmieniono na anglojêzyczn±, czyli Wolf Spider) oraz "Horda Goga" Dragon, ale niestety nie mam ¿adnego z tych kr±¿ków, wiêc po latach trudno oceniæ.
« Last Edit: 2006-08-30, 18:26:38 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1531 on: 2006-08-30, 20:53:01 »
...A w tym momencie: Metalmania 87 - Stos & Open Fire \m/ Jak to mówi mój ziom: pe³en k*** Szatan!!! ;]
Mam z tej serii Metalmania'87 analog Wilczy Paj±k / Dragon, ale brzmienie jest beznadzieje i ma³o co s³ychaæ. Czê¶æ z tych nagrañ ukaza³o siê potem na studyjnych kr±¿kach "Wilczy Paj±k" (potem nazwê grupy zmieniono na anglojêzyczn±, czyli Wolf Spider) oraz "Horda Goga" Dragon, ale niestety nie mam ¿adnego z tych kr±¿ków, wiêc po latach trudno oceniæ.
Heheh, gadali¶my kiedy¶ o tym :D Mam 3 analogi z tej serii (dosta³em z innymi winylami od wuja), ale pamiêtam ¿e nigdy nie chcia³o mi siê tego s³uchaæ :P Niez³e by³y kawa³ki "Belial" i "W¶ród mrocznej ciszy", ale nie pamiêtam który z zespo³ów je wykonywa³ :(

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1532 on: 2006-08-30, 20:55:17 »
Soulfly "Soulfly" - dobra terapia dla ucha. Gdy dzieñ nudny i smutny Soulfly go rozruszy.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1533 on: 2006-08-31, 09:29:06 »
Opeth - Ghost Reveries, eh Opeth wspaniale smakuje po d³u¿szej przerwie  :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1534 on: 2006-08-31, 12:10:37 »
eh Opeth wspaniale smakuje po d³u¿szej przerwie  :)
ja w³a¶nie sobie tak± fundujê ;]
a co do muzyki to budzi³em siê przy 'Dziadku do orzechów'. nie ma to jak d¼wiêki gramofonu :]
selfbanned

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1535 on: 2006-08-31, 12:22:13 »
Celtic Frost - Monotheist, bardzo ³adne riffy, bardzo mi siê podobaj±. I ten wokal 8) Ocena: 9/10.

A co do Opeth, to nie s³ucha³em od ..oh eh :twisted:

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1536 on: 2006-08-31, 15:11:10 »
Celtic Frost - Monotheist, bardzo ³adne riffy, bardzo mi siê podobaj±. I ten wokal 8) Ocena: 9/10.

jak dal mnie jedna za najlepszych p³yt tego roku, jak nienajlepsza (no jeszcze mo¿e co¶ ciekwaego sie pojawiæ ;)

a ja mêcze:
Gojira - From Mars to Sirius, ten album jest wymiatajcy, tak powinien wygl±daæ metal przysz³o¶ci, mia¿d¿±ce riffy, ³amana rytmika, ¶wietny klimat, doskona³e brzmienie, to jeden z najlepszych albumów poprzedniego roku...



klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1537 on: 2006-08-31, 20:10:19 »
Kazik "Czterdziesty Pierwszy" - z pocz±tku p³yta by³a ... nijaka. Kompletnie inne brzmienie ni¿ na np. "12 Groszy" gdzie Kazik nie oszczêdza³ s³ow chocia¿by w utworze "Spowied¼ ¦wiêta". Zbyt du¿o materia³u na jedn± p³ytê ale w³a¶nie tak ma brzmieæ nowy Kazik. Po d³u¿szym czasie przekona³em siê ale ni do koñca.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1538 on: 2006-08-31, 20:56:51 »
Gojira - From Mars to Sirius, ten album jest wymiatajcy, tak powinien wygl±daæ metal przysz³o¶ci, mia¿d¿±ce riffy, ³amana rytmika, ¶wietny klimat, doskona³e brzmienie, to jeden z najlepszych albumów poprzedniego roku...
Mnie niestety wokal odrzuca - podobnie jak w przypadku Ephel Duath. Poza tym nie mam zastrze¿eñ do albumu.
True Pagan Winter Crew

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1539 on: 2006-09-01, 21:22:33 »
Isis "In The Absence Of Truth" - nowa p³yta na której bez w±tpienia siê nie zawiod³em. S³ucham tego zespo³u ok. 2 tygodnie i momentami ich muzyka jest ciê¿ka w odbiorze - trzeba pos³uchaæ trochê wiêcej razy. 2 raz zapu¶ci³em ten album i naprawdê jest godny uwagi. Polecam. 

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1540 on: 2006-09-01, 23:39:07 »
Mastodon - Leviathan - przed premier± ich najnowszego kr±¿ka odkurzam sobie starego Mastodona, dla mnie ju¿ chyba zawsze bêdzie to najwiêksze odkrycie 2004 roku. Nieszablonowo podany metal, ktorego nie da sie porownac niemal do niczego.
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1541 on: 2006-09-02, 10:31:56 »
Gojira - From Mars to Sirius, ten album jest wymiatajcy, tak powinien wygl±daæ metal przysz³o¶ci, mia¿d¿±ce riffy, ³amana rytmika, ¶wietny klimat, doskona³e brzmienie, to jeden z najlepszych albumów poprzedniego roku...
Mnie niestety wokal odrzuca - podobnie jak w przypadku Ephel Duath. Poza tym nie mam zastrze¿eñ do albumu.

minder, mo¿e powiniene¶ im daæ choæ jeszcze jedn± szanse :)

s³ucham:
Koop - Koop Islands, jak to okre¶liæ, napewno jest to jazz, mimo, ¿e czerpio±cy z okresu pocz±tków tej muzyki, czyli lat 20 i 30 XX wieku, to bardzo nowoczesny, podlany elektronicznym sosem; krótki, ale bardzo przyjemny i ciekawy album.

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1542 on: 2006-09-02, 12:34:00 »
Gojira - From Mars to Sirius, ten album jest wymiatajcy, tak powinien wygl±daæ metal przysz³o¶ci, mia¿d¿±ce riffy, ³amana rytmika, ¶wietny klimat, doskona³e brzmienie, to jeden z najlepszych albumów poprzedniego roku...
Mnie niestety wokal odrzuca - podobnie jak w przypadku Ephel Duath. Poza tym nie mam zastrze¿eñ do albumu.

Wytnij sobie xD

A w³a¶nie tej p³ytki s³ucham - po 24 godzinach s³uchania Celtic Frost, Gojira zdaje siê byæ ciekawsza ni¿ kiedy¶ O_o
« Last Edit: 2006-09-02, 14:26:57 by Nile »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1543 on: 2006-09-02, 13:30:42 »
minder, mo¿e powiniene¶ im daæ choæ jeszcze jedn± szanse :)
No fakt, ostatnio sobie zapu¶ci³em i ju¿ nie odrzuci³o mnie jak za pierwszym razem. Mo¿e wtedy trafi³o na gorszy nastrój ;)
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1544 on: 2006-09-02, 17:09:38 »
Jak dla mnie album bomba. Bardzo d³ugo siê przekonywa³em, bo wydawa³ mi sie miejscami zbyt surowy, ale odkry³em ¿e panowie mimo wszystko maj± talent do tworzenia niebanalnych i wci±gajacych melodii. "Flying Whales" rz±dzi.
[under construction]