Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1376720 times)

0 Members i 3 Goci przeglda ten wtek.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1545 on: 2006-09-02, 21:14:36 »
Edge of Sanity - Crimson II
Pan.Thy.Monium - Dawn of Dreams
Pomy¶la³em, ¿e warto sobie przypomnieæ Dana Swano :D Cholera, ¶wietnie siê tego s³ucha..

Liholesie - Vast Homeland
Zamówi³em ten album dla kolegi ze Strasbourga, ale w miêdzyczasie przes³ucha³em go ju¿ kilka razy :D co by tu powiedzieæ... S³owiañski folk... Wszystko zagrane przez jednego go¶cia... Dosyæ przyjemne do s³uchania, szczególnie na poranne budzenie :D s³ychaæ jakie¶ bêbenki, tu i tam gitara akustyczna, fleciki, fujarki, i æwierkaj±ce ptaszki 8) pe³en szatan!

Tom

  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katatonia.of.pl
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1546 on: 2006-09-02, 22:00:32 »
A ja mam fazkê ostr± na Devin'a Townsend'a i SYL'a i nie wiem kiedy mi przejdzie ale chyba nie prêdko :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1547 on: 2006-09-03, 15:57:02 »
jak tak popatrzy³em na moje weekly top to pomy¶la³em, ¿e ze mn± jest co¶ nie tak ;P
1 Drudkh
2 Pan.Thy.Monium
3 Bathory
4 Misteria
5 The Beatles
6 Nokturnal Mortum
7 Xasthur
7 Dub Buk
9 In the Woods...
10 Kaliber 44

(a tak btw: Ukrainie Slava!!! \m/) ;]
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1548 on: 2006-09-03, 17:42:40 »
Kaliber 44 i The Beatles wy¿ej od Opeth [=
a ¿e Drudkh na 1. to mo¿na zrozumieæ, w koñcu s± najlepsi \\mm//
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1549 on: 2006-09-03, 17:53:38 »
Nilfheim, bez nerwów. Na pewno McCatney ma jakie¶ ukraiñskie korzenie a Lennon czerpa³ inspiracje z norweskiego folku. A kaliber to te¿ mrok, wiadomo.. Samobójstwa i te sprawy..

Swoj± drog± pos³uchaj "An Deiz Ruz" Heol Telwen, kiedy¶ ju¿ o tym pisa³em. Oczywi¶cie polecam te¿ innym fanom blacku z pomys³em :twisted: Mo¿naby to nazwaæ... celtyck± wersj± dzisiejszego Nokturnal Mortum :D Zespó³ jest francuski, jednak teksty pisz± po bretoñsku (dialekt pó³nocno-zachodni). Naprawde polecam..
oficjalna strona: http://heoltelwen.acrocyanose.com/
darmowa empetrójka z tej w³a¶nie p³yty: http://heoltelwen.acrocyanose.com/Heol%20Telwen%20-%2009%20-%20Kan%20ar%20Kern%20.mp3

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1550 on: 2006-09-03, 19:55:10 »
"The Unquiet Grave" Stevena Wilsona z "Cover Version IV" - piêkny i  odrealniony (pisa³em o tym ju¿ tu).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1551 on: 2006-09-04, 09:17:23 »
Sigur Rós - Ágætis Byrjun - Ech, a¿ nie wiem co powiedzieæ. Magia i piêkno. Dopiero niedawno pozna³em ten zespó³, ale ju¿ wiem, ¿e musze miec wszystko co nagra³. Co do Ágætis Byrjun, to ¶wietnie siê sprawdza w s³abo o¶wietlonym pokoju, puszczona pó¼no w nocy i s³uchana z jak±s bliska osob± przy boku... magia. Dzieki Ci Czarna za rekomendacje tego zespo³u. Polecam!
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1552 on: 2006-09-04, 10:25:25 »
Sigur Rós - Ágætis Byrjun - Ech, a¿ nie wiem co powiedzieæ. Magia i piêkno. Dopiero niedawno pozna³em ten zespó³, ale ju¿ wiem, ¿e musze miec wszystko co nagra³. Co do Ágætis Byrjun, to ¶wietnie siê sprawdza w s³abo o¶wietlonym pokoju, puszczona pó¼no w nocy i s³uchana z jak±s bliska osob± przy boku... magia. Dzieki Ci Czarna za rekomendacje tego zespo³u. Polecam!
Szczególnie piêkny i niezwyk³y jest "Svefn-g-englar" - cudo!!!
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1553 on: 2006-09-04, 21:54:12 »
The Prodigy "Prodigy Present - The Dirtchamber Sessions Volume One" - bez w±tpienia ¶wietnie wykonana robota Liama Howletta. Po prostu zajebisty mix  :wink:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1554 on: 2006-09-04, 21:56:10 »
Mnie natomiast od kilku dni prze¶laduje kawa³ek zat. "The Twyncyn/Trembling Willows" zupe³nie nieznanej mi formacji Pure Reason Revolution, który Kosiak zaprezentowa³ w ostatniej Nocy Muzycznych Pejza¿y (tu pobra³em torrenta tej audycji z 01/02.09.2006). Refren i wokalizy w³a¶ciwie takie ca³kiem popowe, ale jako ca³o¶æ niesamowicie siê broni – mocne gitary i bêbny, zmiany metrum i pastelowe interludia. Co¶ w tym jest - wiele inspiracji. Naprawdê niez³e i wci±ga.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1555 on: 2006-09-05, 21:18:53 »
Mogwai - Mr. Beast -> Dzieki wszystkim którzy propagowali na forum (minder?). Fajne to, choæ trwa³am w przekonaniu, ¿e tam jest jaki¶ wokal. Ogólnie w chroniczym zniechêceniu wszelk± muzyk± mam jakie¶ ¶wiate³ko w tunelu :mrgreen2: Aktualnie na okr±g³o  Friend of the night, z przerwami na resztê kawa³ków.
wszystko, co sko¶ne.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1556 on: 2006-09-05, 22:38:48 »
Nevermore- The Politics of Ecstasy

True Pagan Winter Crew

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1557 on: 2006-09-06, 11:00:01 »
veila jeśli podoba Ci się tego typu muzyka, to masz wiele ciekawych zespołów do odkrycia. Godspeed You! Black Emperor, Magyar Posse, Explosions in the Sky, Tortoise, God is an Astronaut, Múm i wiele wiele innych. Może przypadkiem zahaczysz też o My Bloody Valentine czy Sigur Rós. Może przy okazji też Ozric Tentacles? :) Zdecydowanie jednak na początek polecam zapoznanie się z wcześniejszą twórczością Mogwai. Mają kilka naprawdę morderczych utworów w rodzaju "Like Herod", "Xmas Steps" czy kultowy "My Father My King".
« Last Edit: 2006-09-06, 11:03:26 by minder »
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1558 on: 2006-09-07, 13:03:19 »
a ja jeszcze z post-rockowej rodziny proponuje A Silver Mt. Zion, godny polecenia zespó³ :)

Bonobo - Days To Come, wy¶mienity album, przede wszystkim mamy tutaj mieszanke elektroniki i jazzu, du¿a ilo¶æ instrumentów dêtych (saksofon w 'Transmission94 (Parts 1 + 2)' wymiata), charakterystyczne wykorzystanie instrumentów perkusyjnych, a tak¿e perkusyjnch sampli, du¿o fajnych basów i gitarowych miniatur. ¦wietny album, du¿± dawak ¶wietnych melodii, czêsto bardzo melancholijnych, a tak¿e bardziej sielankowych (tak bym to nazwa³ ;) ). Polecam, powa¿ny kandydat do p³yty roku :)

« Last Edit: 2006-09-07, 14:47:41 by Whodo »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1559 on: 2006-09-07, 13:43:14 »
a ja jeszcze z post-rockowej rodziny proponuje A Silver Mt. Zion, gony polecenia zespół :)
Właściwie to projektów tworzonych przez muzyków GY!BE jest więcej - wystarczy poczytać na wikipedii :)

EDIT:
Z moich najświeższych odkryć: French Teen Idol. Bardzo przyjemny elektroniczny post-rock z gęsto wplecionymi samplami z różnych programów telewizyjnych (mecz, wywiad, etc.). Czytając recenzje natknąłem się na taką opinię: "FTI jest dowodem na to, że nie należy ignorować wydawnictw internetowych" i zgadzam się z tym. Album można pobrać z archive.org.

Dorwałem też "Miastomanię" Marii Peszek - polskie przymiarki do stylu Björk. Wyjątkowo spodobały mi się utwory: "Moje miasto" z oszałamiającym męskim chórem w tle i "SMS", który był grany w Trójce.

Jeszcze a'propos post-rocka: Przypomniało mi się jak jakieś 10 lat temu oglądałem film o chłopaczkach grających w jakimś zespole, którzy znaleźli wehikuł czasu i cośtam dziwnego zaczęli robić. W pamięci utkwiła mi tylko scena, w której znaleźli się w przyszłości i byli namawiani przez tamtejszego ważnego człowieka do kontynuacji swojej muzycznej kariery. Powiedział coś o ewolucji ich rockowego brzmienia do takich sfer, które poruszały każdego i dzięki ich muzyce na świecie zapanował dobrobyt i w ogóle ;) W każdym bądź razie tłem do tej sceny były jakieś delikatne dźwięki, a na drugim planie gibali się łysi panowie w długich szatach i wykonywali rękami ruchy jakby uderzali struny od gitary :lol: Nie wiem dlaczego, ale odkąd poznałem post-rock, to ta scena pojawia się co jakiś czas w mojej pamięci ;)
« Last Edit: 2006-09-07, 16:05:36 by minder »
True Pagan Winter Crew