Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1376705 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1560 on: 2006-09-07, 17:53:09 »
Bosz, ja siê juz bojê :)  Na razie pozostanê przy Mogwai, bo za mn± chodzi ci±gle i wci±¿, reszta (oprócz Sigurów) nic mi nie mówi, mo¿e kiedy¶ zacznie. Du¿o mam czasu jeszcze wszak, planuje ¿yæ minimum do 30. W ka¿dym razie dzieki na przysz³o¶æ.
wszystko, co sko¶ne.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1561 on: 2006-09-07, 18:57:34 »
a ja w 'tych waszych' post progach rockach nic, a nic nie widzê... aha! i b³agam tylko bez ulubionego hase³ka progowców: nie doros³e¶ do tej muzyki, lub bardziej optymistyczne i wielkoduszne: jeszcze do tej muzyki doro¶niesz ;P
selfbanned

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1562 on: 2006-09-07, 22:22:41 »
Celtic Frost - Monotheist - w ¿yciu bym nie pomy¶la³, ¿e ten album mo¿e byc a¿ tak piêkny, a¿ tak pomys³owy i wci±gaj±cy, ¿e Fisher poka¿e wszystkim "klimatycznym", którzy wyro¶li na TMT, ¿e to on rz±dzi i jest jedyny. Ten album to geniusz.
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1563 on: 2006-09-07, 23:24:36 »
Celtic Frost - Monotheist - w ¿yciu bym nie pomy¶la³, ¿e ten album mo¿e byc a¿ tak piêkny, a¿ tak pomys³owy i wci±gaj±cy, ¿e Fisher poka¿e wszystkim "klimatycznym", którzy wyro¶li na TMT, ¿e to on rz±dzi i jest jedyny. Ten album to geniusz.

ten album jest genialny, jak dla mnie najlepszy metalowy album tego roku :)

a ja mêcze, w pe³ni tego s³owa znaczeniu, po prostu nie moge siê oderwaæ od:
Bonobo - Days To Come, pisa³em o tej p³ycie na poprzedniej stronie :)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1564 on: 2006-09-08, 14:01:47 »
Dzi¶ odgrzeba³am na starym laptopie album Soulrain 21 zespo³u Wastefall. Zupe³nie o nich zapomnia³am - i to by³ b³±d. Piêkna muzyka, metal klimatyczny, gor±co polecam :) Jak wrócê z Krakowa (jako¶ w ¶rodê-czwartek) wrzucê jakie¶ próbki - te na ich oficjalnej stronie nie oddaj± w pe³ni magii zespo³u ;)
: Wrzesieñ 08, 2006, 10:00:27
No, jednak ju¿ teraz wrzucam: Smacznego ;) Ca³y kawa³ek, bo na stronie jest tylko fragment o ile dobrze pamiêtam. W sumie jak tak teraz s³ucha³am p³ytki to nie podoba mi siê tak jak 2 lata temu, ale wci±¿ siê broni ;)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1565 on: 2006-09-08, 14:36:21 »
Ja siê odchamiam:
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Ave Maria i inne takie klimaty.

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1566 on: 2006-09-08, 23:14:16 »
Vader "The Art Of War" - ¶wietna Ep-ka. Pierwsze zetkniêcie z tym zespo³em. Na pocz±tku wydawa³o siê za mocne ale jak us³ysza³em co gra Behemoth to zmieni³em zdanie :) Perkusja chodzi wy¶mienicie. Krótkie i ¶wietne utwory. Idealne jako odk*rwiacz.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1567 on: 2006-09-09, 16:57:08 »
A ja mêczê w kó³ko Skunk Anansie - Hedonism, bo póki co mam ich tylko tyle... I zajebi¶cie mnie wci±gn±³ ten kawa³ek... My¶la³am, ze Skin jest bardziej drapie¿na... Bynajmniej na tak± siê kreuje... Zaskoczy³a mnie ta delikatno¶æ! :)
...If I call will you come and will you save me?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1568 on: 2006-09-09, 20:30:13 »
a ja w 'tych waszych' post progach rockach nic, a nic nie widzê... aha! i b³agam tylko bez ulubionego hase³ka progowców: nie doros³e¶ do tej muzyki, lub bardziej optymistyczne i wielkoduszne: jeszcze do tej muzyki doro¶niesz ;P
Hahah, zgadzam siê w 100% :D a nawet nie chodzi o sam prog, bo uwielbiam ten z lat '70. Jest w nim wiêcej jaj, wiêcej psychodelii, takiego porywaj±cego klimatu tamtych lat. A te wszystkie post rocki za bardzo pitol± jak dla mnie. Nie wiem jak to jest, mo¿e potrzebujê jakich¶ mocnych zewnêtrznych bod¼ców, najlepiej w postaci muzyki w której dzieje siê DU¯O. A przy Mogwai, Mum i Sigu Ros powstrzyuje siê od za¶niêcia :P
Oczywi¶cie doceniam to, co robi± te zespo³y, bo muzyka jest oryginalna i czêsto na ¶wietnym poziomie. Ale ja nie dajê rady.

teraz leci:
Venetian Snares - Rossz Csillag Allat Született
Dawno tego nie s³ucha³em, ¶wietny materia³, wybitna muzyka elektroniczna.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1569 on: 2006-09-09, 21:20:56 »
In The Woods... - Omnio

Ale¿ ten album smakuje po d³u¿szej (kilka miesiêcy) przerwie. Za ka¿dym razem jak s³ucham, czy awangardowego Omnio, czy eksperymentalnego Strange In Stereo, czy te¿ blackowego Heart Of The Ages zastanawiam siê jak taki niesamowity zespó³ móg³ zakoñczyæ dzia³alno¶æ i rozpaczam, ¿e nie stworz± ju¿ pod tym szyldem (a mo¿e?... optymista) nic. Jak okre¶liæ ich muzykê w kilku s³owach? Muzyka z dusz±.

;-]
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1570 on: 2006-09-09, 21:34:54 »
In The Woods... - Omnio

Ale¿ ten album smakuje po d³u¿szej (kilka miesiêcy) przerwie. Za ka¿dym razem jak s³ucham, czy awangardowego Omnio, czy eksperymentalnego Strange In Stereo, czy te¿ blackowego Heart Of The Ages zastanawiam siê jak taki niesamowity zespó³ móg³ zakoñczyæ dzia³alno¶æ i rozpaczam, ¿e nie stworz± ju¿ pod tym szyldem (a mo¿e?... optymista) nic. Jak okre¶liæ ich muzykê w kilku s³owach? Muzyka z dusz±.

Podzielam, oj podzielam...

Ja sobie s³ucham ostatnio:
Celtic Frost - Monotheist
Amon Amarth - With Oden on Our Side -
Quote
[..] Najwyra¼niej nordyckie bóstwa zes³a³y na nich szczególne natchnienie, dziêki czemu ¶wiat³o dzienne ujrza³ kr±¿ek, który bez w±tpienia wyznacza prze³om w ich karierze. “With Oden On Our Side” nagrany zosta³ w Fascination Street Studios z udzia³em producenta Jensa Bogrena. Majestatyczne riffy, powalaj±ce bêbny i wokale nigdy jeszcze nie brzmia³y lepiej i bardziej przekonuj±co.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1571 on: 2006-09-10, 15:24:50 »
Ostatnio s³ucham sobie Nest. Acoustic folk ambient. Bardzo przyjemna muzyka inspirowana fiñskimi legendami... W¶ród instrumentów u¿ywanych przy jej tworzeniu u¿yte zosta³o tradycyjne fiñskie kantele. Polecam ;)  tutaj kilka mp3'ów http://www.mikseri.net/artists/?id=23250

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1572 on: 2006-09-10, 16:05:14 »
Eldo & Bitnix "Cz³owiek Który Chcia³ Ukra¶æ Alfabet" - najlepszy album Hip-Hopowy po "¦wiat³a Miasta" jaki s³ysza³em. Klasa wy¿sza. Polecam nawet tym, którzy nie gustuj± w tym gatunku. Naprawdê warto chocia¿by dla ... Jazzu.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1573 on: 2006-09-10, 22:53:27 »
Frost- Milliontown (Inside Out)
S³ucham sobie i nie mogê wyj¶æ z podziwu, jak dla mnie prog rockowa sensacja A.D. 2006
Dla fanów Kino, Pallas, Jadis czy Chroma Key - pe³na rekomendacja!
True Pagan Winter Crew

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1574 on: 2006-09-11, 16:34:01 »
Cut Chemist "The Audience's Listening" - nowiutki album. Zobaczymy...

 

lofty-success