Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1417992 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1590 on: 2006-09-15, 20:06:09 »
Pain Of Salvation "Entropia" - ¶wietna p³yta. Okres zespo³u w którym jeszcze siê rozwijali. Ostatnia p³yta bez dwóch zdañ pozostaje w cieniu tej. 

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1591 on: 2006-09-15, 21:05:02 »
Asgaard - Ad sidera, ad infinitum: Dziwne takie, blackiem zalatuje powiedzmy, ale chyba nie bardzo. W sumie, nawet mnie zaintrygowa³o, s³ysze w³a¶nie jakie¶ skrzypce, wiêc maj± ogromny + :] Rozwala mnie wokal tego go¶cia, raczej trzy wokale - skrzek :-), taki w miare normalny i to pianie (pienie?). Zobaczymy czy mi podejdzie dalej.
wszystko, co sko¶ne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1592 on: 2006-09-16, 14:18:32 »
Ewigkeit - Radio Ixtlan - Połączenie progrocka z industrialnym metalem. Brzmi dość ciekawie.

Asgaardu to mi się jeden kawałek podobał i jak głupi kupiłem całą płytę. Po kilku sporadycznych przesłuchaniach znudziłem się i poszła w kąt :P

Jakby się ktoś zastanawiał jak brzmi Edenbridge, to odpowiadam, że jest to połączenie Nightwish i Sonata Arctica. Dziękuję, postoję :?

Aha - ostatnio spodobała mi się muzyka klezmerska, a dokładnie The Cracow Klezmer Band
« Last Edit: 2006-09-16, 19:04:01 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1593 on: 2006-09-17, 14:17:35 »
Dorwa³em ten rosyjski projekt "Tears Of Mortal Solitude" Forest Stream, o którym pisa³em tu. Muzycznie to taka hybryda doom i black metalu – ca³kiem przyjemnie siê tego s³ucha.

Ich (chyba nowy) kawa³ek "Bless You To Die" (z koncertu) mo¿na obejrzeæ na YouTube - dla odmiany bardzo tuzinkowy z gêst± blackow± aur± i brak w nim takiej "jesiennej" zadumy i doom'owego smutku charakterystycznych dla zawarto¶ci "Tears Of Mortal Solitude".
: Wrzesieñ 17, 2006, 08:30:30
Teraz dla odmiany mêczê na YouTube Beyond This Life Dream Theater z koncertu w japoñskim Budokan. Graj± po prostu niesamowicie finezyjnie, rasowo i z ogromnym wykopem. Szczególnie to, co dzieje siê w drugiej, improwizowanej czê¶ci kompozycji przechodzi wszelkie pojêcie (rewelacja!!!) – z takim polotem improwizowa³o siê chyba tylko w latach 60’ i 70’, vide: najznakomitszy koncertowy kr±¿ek wszech czasów "Made in Japan" Deep Purple lub os³awiona koncertowa wersja Gypsy z "Uriah Heep live – January 1973".
« Last Edit: 2006-09-17, 14:19:07 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1594 on: 2006-09-17, 16:36:30 »
Katie Melua - Piece By Piece - hmmm... sam nie wiem, przes³ucha³em dwa razy jak na razie i chyba mi sie podoba... wiecej napisze jak przes³ucham jeszcze kilka razy.  :)  Na razie powiem tylko, ¿e facetka ma bardzo mi³y g³osik.  8)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1595 on: 2006-09-17, 19:14:52 »
Melencolia Estatica - Melencolia Estatica
tegoroczny debiutancki album w³oskiego zespo³u/projektu. ponury depressive black metal autorstwa... kobiety [kompozycje. wokale -przewa¿nie skrzek. nie wydaje mi siê ¿eby by³ kobiecy, ale nie mam go do czego porównaæ [s± jakie¶ zespo³y ze skrzec±c± kobiet±?]]. ME nie ma te¿ w³asnej strony i w ogóle ciê¿ko jest cokolwiek na to znale¼æ. P O L E C A M, pó³ godziny fantastycznej melancholijnej muzyki. do ¶ci±gniêcia przez emule ( link na blackemule ert pl )
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1596 on: 2006-09-17, 20:40:47 »
Digitonal - 23 Things Fall Apart, kocham ten album, wy¶mienite melodie podlane neoklasycznym sosem z du¿± dawk± klimatycznej elektroniki, cudo...  :)

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1597 on: 2006-09-17, 21:52:22 »
Isis - In The Absence of Truth - w niczym nie dorównuje rewelacyjnemu "Panopticonowi". Wydaje mi sie zrobiony mocno na si³ê. Po za niesamowitym wstêpem do "Wrists of Kings" nic nie podnosi mi tutaj ci¶nienia.


S³absza od Panopticon, ale po dok³adniejszym ws³uchaniu siê chyba jednak lepsza od Oceanic. Solidna p³yta, ale nic nowego na niej nie wymy¶lili, a to oznacza, ¿e powoli robi± siê nudni. Szkoda bo moim zdaniem ten album ma potencja³, tylko zabrak³o paru nowych pomys³ów na granie. Dulcinea  i Wrists of Kings to zdecydowanie najlepsze kawa³ki.


Utrzymali swój dotychczasowy klimat (bez szczególnych niuansów, to fakt) co mnie wcale nie zmartwi³o. Lubiê to ichniejsze, charakterystyczne granie dlatego te¿ In The Absence Of Truth mam za dobry, solidny album. Do Dulcinei i Wrists Of Kings doda³bym jeszcze Garden Of Light - bardzo mi siê podobaj± bêbny w koñcówce (tak od 2/3 utworu).

Nawiasem, ostatnio poza ww.:

Obituary - Frozen In Time
Vader - Impressions In Blood
The Mars Volta - Amputechture
« Last Edit: 2006-09-17, 21:55:42 by ozeh »
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1598 on: 2006-09-17, 22:13:55 »
s± jakie¶ zespo³y ze skrzec±c± kobiet±?

Opera IX, o ile dobrze kojarze.  :-k
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1599 on: 2006-09-17, 22:57:33 »
DRUDKH, DRUDKH i jeszcze raz DRUDKH !!!
Soja pisa³ kiedy¶, ¿ê jedyne przed Opethem, jeszcze trochê i ja tak zacznê s±dziæ!
« Last Edit: 2006-09-17, 22:59:12 by Nilfheim »
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1600 on: 2006-09-18, 16:46:05 »
Nie wiem sk±d mi siê wzi±³ w wypo¿yczalni klip podpisany jedynie "Gardini di mirò", ale obejrza³em i zaciekawiony zajrza³em na stronê zespo³u. Okaza³o siê, ¿e jest to (która to ju¿ z kolei?) grupa postrockowa - tym razem z W³och. Na razie uwa¿am ich za kopiê Mogwai, ale niekoniecznie marn± ;) Nawi±zuj± te¿ trochê do stylu Sonic Youth, czyli jest to jakby brakuj±ce ogniwo miêdzy noise'owym post-punkiem, shoegazerem i post-rockiem :) Na stronie dostêpnych jest trochê mp3 i wideoklipów.

Aha - ten klip, który mam u siebie jest do utworu "Tromposo is OK" i z tego co widzê by³ emitowany w MTv. BTW: Klipy na stronie maj± przymulony d¼wiêk :?

: Wrzesieñ 18, 2006, 14:07:51
Przypadkiem zajrza³em dzisiaj na strony Urzêdu Miasta Wroc³awia, a tam zapowied¼ koncertu Plastic People of the Universe z okazji obchodów 25-lecia Solidarno¶ci Polsko-Czesko-S³owackiej. Po lekturze opisu zespo³u postanowi³em zapoznaæ siê z jego dorobkiem. Okazuje siê, ¿e ich muzyka jest inspirowana twórczo¶ci± The Velvet Underground, mo¿na tez odnale¼c elementy wspólne z takimi zespo³ami jak The Ex czy NoMeansNo. Kawa³ dobrej muzyki.

£±cz posty szefie. - Unas :)
« Last Edit: 2006-09-18, 17:21:30 by Unas »
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1601 on: 2006-09-18, 17:22:43 »
Lux Occulta - The Mother and The Enemy - jednak z najlepszych p³yt metalowej awangardy, nie tylko polskiej. Tu jest wszystko - blackowe szaleñstwo, psychodelia, progresja na wysokim poziomie, jazz, electro, tri-hop, ambient i folk, rewelacja.
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1602 on: 2006-09-18, 20:54:10 »
Neurosis - A Sun That Never Sets, chyba wiadomo o co chodzi, a jak nie wiadomo, to prosze siê wstydziæ mili pañstwo  :mrgreen2: czysty geniusz

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1603 on: 2006-09-18, 23:38:59 »
Ja mêczê od d³u¿szego czasu soundtrack do Spirited Away i uwolniæ siê nie mogê. Przecudne melodie, prze¶liczne anime, niesamowite...  :) Jestem wrêcz w Krainie Bogów :wink:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1604 on: 2006-09-19, 10:25:09 »
Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Ulver, Ulver...