Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1376903 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1605 on: 2006-09-19, 15:35:45 »
Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Sur-Rur, Ulver, Ulver, Ulver...
pierwsze dwa kojarzę, ale reszta nic mi nie mówi  :-k

ostatnio Korpiklaani sobie posłuchuję. bardzo przyjemna muzyka
« Last Edit: 2006-09-19, 15:41:52 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1606 on: 2006-09-20, 17:49:10 »
Satyricon - Nemesis Divina (Now, Diabolical poszed³ w k±t  :P)
Drudkh - Autumn Aurora
oraz przypominam sobie dawne czasy, w moim przypadku pocz±tki z ciê¿kim graniem :D
Korn - Korn
Korn - Follow the Leader
« Last Edit: 2006-09-20, 17:55:39 by Nile »

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1607 on: 2006-09-20, 18:30:07 »
ostatnio Korpiklaani sobie pos³uchujê. bardzo przyjemna muzyka
Takie disco polo na skrzypeczkach i gitarach ;)  :twisted: Ale potrafi czasem poprawiæ humor ;D (jednak u mnie w ilo¶ciach nie wiêkszych ni¿ 3 kawa³ki ;D)
« Last Edit: 2006-09-20, 18:34:58 by djdioda »

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1608 on: 2006-09-20, 21:55:49 »
DISCO POLO NA SKRZYPECZKACH I GITARACH!!!  :axe: 
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1609 on: 2006-09-20, 22:06:51 »
DISCO POLO NA SKRZYPECZKACH I GITARACH!!!  :axe: 
Exactly :]

A ja s³ucham w³a¶nie Voyage 34 - bezdyskusyjnie najlepsza p³yta Porcupine Tree.
W ostatnich dniach natomiast zapozna³am siê z zespo³em Impure Wilhelmina - na last.fm otagowane jako postcore i artcore. Mnie kojarzy siê z Isis, momentami z lekk± nutk± klimatu Red Sparowes, ale ma w sobie co¶ jeszcze, co¶ interesuj±cego co kaza³o mi przes³uchaæ 2 p³yty jednym tchem - polecam!

Edit: 1000 ;D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1610 on: 2006-09-20, 22:42:10 »
Dotar³a do mnie video-koncertówka Deep Purple z 1972 roku, nagrana kilka miesiêcy przed s³ynnymi japoñskimi koncertami uwiecznionymi na "Made in Japan". Koncert, mimo tego ¿e czarno-bia³y, jest znakomity - Purple w swoim najlepszym sk³adzie, kwintesencja rockowej energii - podobno to jedyny zapis video pochodz±cy z tego ich najlepszego okresu pomiêdzy "In Rock" a "Machine Head". W zestawie koncertowym zagranym 01.03.1972 r. w Kopenhadze zabrak³o jedynie "Smoke on the Water". Momentami boki mo¿na zrywaæ, jak widzi siê jak rockmani z tamtej epoki zachowywali siê na scenie (te ¶mieszne kroczki Gilana) i jak archaicznie wygl±daj± ich instrumenty i piece, ale ma to swój niepowtarzalny urok. Polecam.
Jedynym minusem jest skopany nieco rip i niewielki brak synchronizacji obrazu z d¼wiêkiem - na dvd z pewno¶ci± jest idealnie.

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1611 on: 2006-09-20, 22:50:00 »
Niemen – Enigmatic
Odgrzeba³em p³ytkê po tym jak pojawi³ siê temat o latach 60tych i tak oto nasz³a mnie ca³kiem niez³a faza na Niemena ;]. 'Bema pamiêci ¿a³obny rapsod' to geniusz w czystej postaci. Ten utwór ma tak niesamowity klimat, ¿e szczêka opada na glebe i nie chce siê z niej podnie¶æ. Chyba nawet Norwid nie przypuszcza³, ¿e z jego wiersza mo¿na wycisn±æ tyle emocji i zamieniæ je w muzykê. (I na dodatek ta ok³adka – wypisz, wymaluj Ghost Reveries ;])
btw kto¶ mo¿e wie czy jakim¶ cudem kr±¿y gdzie¶ w sieci 'teledysk' do tego utworu?

A je¿eli ju¿ mowa o fiñskich zespo³ach to preferuje Diablo :P
« Last Edit: 2006-09-20, 23:04:27 by vertigo »

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1612 on: 2006-09-21, 21:00:23 »
Kurde, vertigo, narobi³e¶ mi smaku na Niemena ;D Chyba jutro sobie gramofon odkurzê i winyla puszczê :P

Diabolical Masquerade - Nightwork - kawa³ dobrej muzyki, strasznie klimatycznie, choæ czasem klawisze trochê za bardzo siê narzucaj± (wiem, marudzê ;D). A Haunted By Horror brzmi tak jako¶... trochê opethowo?  :twisted:

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1613 on: 2006-09-21, 21:03:21 »
Kurde, vertigo, narobi³e¶ mi smaku na Niemena ;D Chyba jutro sobie gramofon odkurzê i winyla puszczê :P

Diabolical Masquerade - Nightwork - kawa³ dobrej muzyki, strasznie klimatycznie, choæ czasem klawisze trochê za bardzo siê narzucaj± (wiem, marudzê ;D). A Haunted By Horror brzmi tak jako¶... trochê opethowo?  :twisted:

Co wy wszyscy s³yszycie opethowego w tym kawa³ku? :P
Znaj±c ¿ycie, to Opeth by pewnie zer¿n±³ od DM :>

np. Satyricon - 1996 - Nemesis Divina

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1614 on: 2006-09-21, 21:48:28 »
A, jeszcze chcia³am dodaæ: God Is An Astronaut - All Is Violent All Is Bright - ci co lubi± post-rock ju¿ znaj±. Je¶li gatunku nie lubisz/nie znasz - pos³uchaj tej p³yty. Mo¿e nie zaczniesz lubiæ post-rocka, ale z pewno¶ci± polubisz God Is An Astronaut.  :twisted:

Nile je¶li "wszyscy" widzicie, to mo¿e co¶ w tym jest? :P

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1615 on: 2006-09-21, 22:58:51 »
Ja w tym kawa³ku nie widzê nic opethowego... A tak btw to Nightwork jest jedn± z najlepszych jakie s³ysza³em, albsolutnie genialne! A¿ sobie puszczê zaraz :]
A poza tym ca³y czas Drudkh, plus Wyrd - Huldrafolk, Xasthur - A Gate Through Bloodstained Mirrors i Nocturnal Poisoning. Ostatnio zapoznajê siê jeszcze z twórczo¶ci± Sol Invictus, Menhir, czy Hate Forest. A z niezmiennych faworytów Misteria i Pan.Thy.Monium. Tego ostatniego s³ucham po raz pierwszy p³yty Khaooos & Kon-Fus-Ion i tak jak poprzednie - co¶ niesamowitego! Metalowe granie przerywam czasem Kalibrem 44 i jego Tajemnicz± ksiêg±. Prolog.
Nie ma to jak dobra muzyka!
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1616 on: 2006-09-22, 10:24:11 »
A ja wykopalam Kula Shaker "Peasants, Pigs & Astronauts", a potem wykopalam newsa, ze zespol sie reaktywowal i nagrywaja nowa plyte :) Serce roscie, jak mawial mistrz Kochanowski ;)

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1617 on: 2006-09-22, 10:47:59 »
Ja w tym kawa³ku nie widzê nic opethowego... A tak btw to Nightwork jest jedn± z najlepszych jakie s³ysza³em, albsolutnie genialne! A¿ sobie puszczê zaraz :]

Nightwork to jest mistrzostwo ¶wiata, ten klimat, te melodie...

a ja:
The Devin Townsend Band - Synchestra, nie powiem by³em troche do pana Townsend'a uprzedzony, ale ta p³yta wymiata, du¿o radosnego grania, z polotem, bez ¶cimniania i przerostu formy nad tre¶ci±, ¶wietny album :) a i teledysk do 'Vampira' wymiata  :mrgreen2:

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1618 on: 2006-09-22, 11:57:45 »
Akeboshi, Sur-Rur, Ulver.
Lista powoli siê powiêksza  :)

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1619 on: 2006-09-22, 18:02:30 »
Kurde, vertigo, narobi³e¶ mi smaku na Niemena ;D Chyba jutro sobie gramofon odkurzê i winyla puszczê :P
Jak chcesz mogê zgraæ na mp3 i zrobiæ ma³y uploadzik :]

djdioda: nie trzeba, w formie elektronicznej te¿ mam :]
« Last Edit: 2006-09-22, 18:33:39 by djdioda »

 

lofty-success