Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1402671 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1620 on: 2006-09-23, 19:00:58 »
Drudkh - Forgotten Legends
Karaboudjan - Sbrodj

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1621 on: 2006-09-23, 19:41:07 »
Dzisiaj s³ysza³em w Trójce zapowied¼ nowej p³yty Massive Attack. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i czekam na premierê.
True Pagan Winter Crew

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1622 on: 2006-09-24, 19:47:37 »
Estatic Fear - A Sombre Dance
Estatic Fear - Somnium Obmutum

Wspomina³em o tym daawno przy temacie z When Day Descends i ostatnio przypomnia³em sobie o tej magicznej kapeli. Bardzo ³adna klimatyczna muzyka. Mo¿e trochê razi wokal kolesia. Naprawdê szczerze polecam.

Quote from: doom.metal.pl
Doom metal zmieszany z muzyk± ¶redniowiecza i odrobin± folku (Estatic Fear u¿ywa³ nawet odpowiedników ¶redniowiecznych instrumentów). W lirykach pojawia³y siê jêzyki angielski, niemiecki, a nawet ³acina.

Nazwa:   Estatic Fear
Kraj:   Austria
Gatunek:   atmospheric doom
Status:   nieaktywny

Je¶li jest kto¶ zainteresowany, to zapraszam na www.grammy.ru. Gdziekolwiek indziej raczej ciê¿ko znale¼æ. Ale uwaga! Wpisuj±c w szukaja "Estatic Fear" nic nie znajdziemy :] Kto¶ lub co¶ upchnê³o Estatic Fear pod Tristani±. Ot taka ma³a ciekawostka... Dla zachêty dodam, ¿e ich logo wygl±da nieco opethowo  :P

« Last Edit: 2006-09-24, 19:51:30 by absent_friend »

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1623 on: 2006-09-24, 22:57:38 »
moje last.efemowe weekly top:

1    Drudkh 154 - tym zespo³em ju¿ siê tu zachwyca³em
2    Misteria 104 - tutaj podobnie
3    Pan.Thy.Monium    58 - dla ludzi lubi±cych avantgardowy death
4    Kaliber 44 39 - Tajemnicza ksiêga. prolog !!!
5    Opeth 32 - takie leszcze ze Szwecji ;P
5    Hate Forest 32 - Ukraina tworzy najlepszy black na ¶wiecie!
7    Raincarnation 25 - o tym te¿ pisa³em (40 fanów na last! sic!)
8    Einherjer 24 - e, my¶la³em, ¿e bêdzie lepsze...
9    Wyrd 23 - Klimatyczny black!
10    Deicide 18 - \m/
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1624 on: 2006-09-25, 21:48:54 »
W³a¶nie na TVP1 leci skrót z Festiwalu Czterech Kultur. Jak na razie jestem zachwycony. Kapela ze wsi Warszawa, Nina Stiller, Farlanders - po prostu miodzio :D
True Pagan Winter Crew

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1625 on: 2006-09-26, 11:41:38 »
Moje (dobra, wcale nie moje) ostatnie odkrycie - The Ghost Trio.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1626 on: 2006-09-26, 22:35:00 »
Ale czyje, to juz nie powiesz ;P Zeby nie ja, to Twoje sluchanie muzyki ograniczaloby sie do CGB... :P
A ja ostatnio mecze Unto Ashes - taki jakis medieval neoclassical gothic; spodobalo mi sie, to bede sluchac, dopoki nie obrzydnie ;)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1627 on: 2006-09-27, 08:05:13 »
a mi siê ostatnio znudzi³ Opeth  :D  tak mi regularnie brzydnie, po parutygodniowej przerwie znów mogê go s³uchaæ godzinami.
ostatnio Celestial Aeon Project - taka muzyka do¶æ podobna do Jeremy Soule'a. w profilu na last.fm s± linki, ca³± muzykê mo¿na szybko ¶ci±gn±æ ( te¿ inne projekty tego samego autora )
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1628 on: 2006-09-27, 17:27:26 »
Disillusion - Gloria - je¶li my¶leli¶cie, ¿e nowa p³yta bêdzie w czymkolwiek podobna do "Back to the Times..." to siê grubo omylili¶cie, panowie przewrócili sw± twórczosc do góry nogami.
[under construction]

Alberick

  • Posts: 152
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1629 on: 2006-09-27, 22:09:06 »
Disillusion - Gloria - je¶li my¶leli¶cie, ¿e nowa p³yta bêdzie w czymkolwiek podobna do "Back to the Times..." to siê grubo omylili¶cie, panowie przewrócili sw± twórczosc do góry nogami.
O.O
Powiedz co¶ wiêcej, bo zaraz dostanê zawa³u. :D
W jakim kierunku poszli?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1630 on: 2006-09-28, 10:45:21 »
od³ó¿cie nowe albumy Cult of Luna i Isis a pos³uchajcie tego:
Envy - Insomniac Doze, mocna rzecz z Japonii, z post-rockowych wyciszeñ przechodz± w mocne gitary spod znaku Isis, Neurosis, wokalista raz ¶piewa spokojnie raz mocno siê drze (i to po Japoñsku :D ) naprawdê ¶wietne, polecam :)

« Last Edit: 2006-09-28, 18:36:29 by Whodo »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1631 on: 2006-09-28, 16:33:02 »
Powiedz co¶ wiêcej, bo zaraz dostanê zawa³u. :D
W jakim kierunku poszli?

Nie ma ju¿ d³ugich epickich utworów, takich jak tytu³owiec z poprzedniej. Niepotrzebne s±, bo ca³y album to w sumie jedna kompozycja podzielona na 10 autonomicznych czê¶ci. Panowie zrezygnowali z d³uga¶nych instrumentalnych pasa¿y na rzecz eklektyzmu i nietypowych rozwi±zañ. Ten album to jakby zmieszanie ich poprzedniego albumu z Mars Volt± i Ulver. Trochê ¿al mi tych pochodów i ekstremy z tamtego albumu, ale po takim przewrocie trudno siê dziwic, ¿e narzekam. Trochê wokal dla mnie nie halo, bo ju¿ nie taki epicki, za du¿o eksperymentów. Ale przynajmniej panowie mog± powiedziec, ¿e to progressive metal pe³n± gêb±. Zero przewidywalno¶ci.
[under construction]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1632 on: 2006-09-28, 16:35:37 »
wpadł mi w ręce ( a raczej w bity :) ) album Mordor - The Earth. właśnie go przesłuchuję po raz pierwszy ale sądzę, że na długo będzie gościć w moim odtwarzaczu. PO PROSTU GENIALNE, dziwię się, że wcześniej tego nie znałem, bo band polski. progresywny metal [ inna płyta (a sa ich tylko dwie) ponoć doom/death ale jeszcze ee... nie ściągnałem :) ]
edit: absolutnie genialne! dawno nie słyszałem tak dobrego albumu!
« Last Edit: 2006-09-28, 16:54:19 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1633 on: 2006-09-28, 19:51:16 »
Tool "10,000 Days" - nie wiem który to ju¿ raz s³ucham tej p³yty. Trzeba by³o odczekaæ trochê czasu aby nabra³a ponownego, ¶wie¿ego smaku :)

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1634 on: 2006-09-30, 00:02:34 »
Disillusion - Gloria - je¶li my¶leli¶cie, ¿e nowa p³yta bêdzie w czymkolwiek podobna do "Back to the Times..." to siê grubo omylili¶cie, panowie przewrócili sw± twórczosc do góry nogami.
Unas , dziêki za przypomnienie, ca³kowicie zapomnia³em o tym, ¿e wydaj± nowy stuff...btw, ju¿ zasysam ten album, jestem ciekawy có¿ to za zmiana..

EDIT:

Wys³ucha³em dwukrotnie nowego albumu Disillusion i muszê przyznaæ , ¿e jestem absolutnie zaszokowany. To chyba jaki¶ ¿art, ¿e twórcy genialnego "Back to Times of Splendor" sp³odzili takiego gniota..(I sk±d do cholery ta ca³kowita zmiana brzmienia i muzyki???- to chyba sen??). Poza dwoma ostatnimi utworami to jedna wielka kupa gówna, i jeszcze te ¿a³osne deklamacje...szkoda, naprawdê wielka szkoda Disillusion. R.I.P.

EDIT #2:
Wstyd siê przyznaæ, ale jestem zmuszony zwróciæ honor koledze Unasowi- po kilkunastu przes³uchaniach p³yta naprawdê siê broni, choæ wci±¿ razi mnie nieco te industrialne zaciêcie ca³o¶ci.
« Last Edit: 2006-10-14, 22:53:04 by benighted »
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success