Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1418856 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1680 on: 2006-10-18, 17:48:04 »
co bym mêczy³ gdybym mia³ - Drudkh wyda³ w tym tygodniu nowy album, Songs of Grief and Solitude, na allegro bêdzie pewnie za pó³ roku, czekam a¿ bêdzie na emulu...
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1681 on: 2006-10-18, 17:54:05 »
wchodz±c na ten temat zastanawia³em siê w³a¶nie kiedy wydadz± nowy album, a tu taki fajny news! Trzeba szukaæ!
A ja dalej Wyrd...
selfbanned

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1682 on: 2006-10-18, 20:08:01 »
A ja dalej Katatoniê (nie polecam na rozpoczêcie dnia, ca³y dzieñ jako¶ przymulony chodzi³em  :shock:)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1683 on: 2006-10-18, 21:31:34 »
wymiot w sensie pozyt. czy neg.? bo z blackiem to róznie bywa je¿eli chodzi o wyra¿anie siê. jak dla mnie p³yta totalnie beznadziejna, fajne s± dwa utwory, które przypominaj± mi dwa kawa³ki innego zespo³u, dlatego s± fajne :| wystarczy, ¿e zrobili do tego teledysk, to ju¿ nie jest black :)

A mnie urzeka, ta prosta rockowa si³a i mocny przekaz tej p³yty. ¦wietna rzecz. A wymiot w sensie pozytywnym.

Unas: s± dwa bootlegi unplugged Moonspella z 1998 r.:
* 8.II. Unplugged in Mae de Agua, Lisbon (17 kawa³ków)
* ?.?. Unplugged in FNAC, Madrid (5 kawa³ków ale lepsza jako¶æ i wykonanie)

sprawd¼ PM ;)

Wielkie, przeogromne dziêki.  :D
[under construction]

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1684 on: 2006-10-19, 13:42:38 »
A mi siê Satyricon nie podoba i nigdy nie podoba³ :P jak black to albo co¶ mizantropicznego prosto z lasu (Shining, Taake, stary Darkthrone, Silencer, itp), albo co¶ bardziej s³owiañsko-le¶no-folkowego :P (Drudkh, Nokturnal Mortum, Temnozor, Heol Telwen [chocia¿ ten ostatni jest raczej celtycki]). Kiedy¶ s³ucha³em o wiele wiêcej tego typu rzeczy (Gontyna Kry :P Arkona, Graveland, Infernal War, Deathspell Omega, Blut Aus Nord [dwa ostatnie zespo³y s± z Francji], Abigor, Carpathian Forest, Summoning), ale jako¶ mi przesz³o. Za to totalnie nie trawiê nowych Mayhemów, Marduków, Dark Funerali, Immortalów itp, o Dimmu Borgir nie wspominaj±æ. S± nudni.

tak wiêc
MOTORHEAD - OVERKILL
Nie s³ucha³em tego hoohoho i jeszcze wiêcej 8)

edit:
BURZUM  :prayer: narobili¶cie mi chêci na black.
« Last Edit: 2006-10-19, 19:58:04 by buckethead »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1685 on: 2006-10-20, 10:18:45 »
Buckethead wspomnia³ o "Marionetkach" Niemena, wiêc odkurzy³em to i pos³ucha³em po latach ponownie. P³yta jest niezwykle intryguj±ca i nazwa³bym j± eksperymentalna - i za spraw± nierockowych muzyków jak Helmut Nadolski (kontrabas) i Andrzej Przybielski (tr±bka), i za spraw± nietuzinkowych kompozycji i ich aran¿acji. Z drugiej natomiast strony, odbieram j± jako rzecz niespójn± stylistycznie. Poza dwoma genialnymi i niesamowitymi kompozycjami ("Com uczyni³" i "Marionetki") oraz dwoma znakomitymi w postaci "Piosenka dla zmar³ej" i "Requiem dla van Gogha" (tê drug± trudno opisaæ, bo jest to jakby archetyp ambientu, ³±cz±cy w sobie cechy free-jazzowe i wspó³czesnej muzyki klasycznej, tej od "Warszawskiej Jesieni"), s± rzeczy s³absze. "Ptaszek" to ¿art muzyczny, wiêc trudno powa¿nie to traktowaæ, natomiast "Sariusz", "Inicja³y" i "Z pierwszych wa¿niejszych odkryæ" (kompozycja Skrzeka, ale jeszcze nie tak klarowna, wyrafinowana stylistycznie i dopracowana jak choæby pó¼niejsze kawa³ki z trzech pierwszych kr±¿ków SBB, utrzymanych w podobnej stylistyce) zupe³nie mnie nie przekonuj±, a wrêcz nu¿±. Ale poniewa¿ p³yta nie jest ³atwa w odbiorze i trzeba po¶wieciæ jej wiêcej czasu, wiêc siê jeszcze mo¿e przekonam...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1686 on: 2006-10-20, 15:03:37 »
Z drugiej natomiast strony, odbieram j± jako rzecz niespójn± stylistycznie.
Z tego co pamiêtam, oryginalna wersja winylowa z tamtej epoki sk³ada siê z dwóch p³yt (pod nazw± Grupa Niemen - Niemen Vol.1 oraz Niemen Vol.2). Za to nie mam pojêcia czy zosta³y one wydane w tym samym czasie (tytu³ "Marionetki" pojawi³ siê dopiero przy wydaniu reedycji na jednym cd).
Poza tym bardzo pozytywnie wykazuje siê tu Skrzek, który w pierwszych kompozycjach wspaniale gra na basie (czego nie robi³ pó¼niej w SBB!)

edit:
I rzeczywi¶cie, znalaz³em nastêpuj±ce info:
CZES£AW NIEMEN I GRUPA NIEMEN: NIEMEN VOL. 1 - Requiem dla Van Gogha / Sariusz / Inicja³y
CZES£AW NIEMEN I GRUPA NIEMEN: NIEMEN VOL. 2 - Marionetki / Piosenka dla zmar³ej / Z pierwszych wa¿niejszych
  odkryæ / Ptaszek / Com uczyni³
Obie czêsci zosta³y nagrane w tym samym sk³adzie i wydane w 72, jednak raczej nie by³y dostêpne jako jeden album (tak mi siê wydaje, poniewa¿ znalaz³em w domu dwie oddzielne p³yty, nic w rodzaju dwup³ytowego albumu/boxu  :P )

edit2:
W ogóle strasznie wkurzaj±cy jest fakt, ¿e wiêkszo¶æ reedycji i pó¼niejszych wydañ p³yt Niemena nie zachowuje w ogóle prawid³owych tytu³ów :? Tak jak powy¿sze p³yty zosta³y wydane pod nazw± Grupa Niemen, tak samo pó¼niejsze albumy by³y sygnowane N.AE (Niemen Aerolit/Niemen i Aerolit - "Aerolit", "Katharsis", poszczególne czê¶ci "Idee Fixe")
« Last Edit: 2006-10-20, 15:19:20 by buckethead »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1687 on: 2006-10-20, 15:26:18 »
O tym zadecydowa³ sam Czes³aw Niemen. Np. poprzedni (tak¿e podwójny) kr±¿ek, tzw. "czerwony album", który w wersji winylowej nazywa³ siê po prostu "Niemen", w wersji CD ukaza³ siê jako "Cz³owiek jam niewdziêczny". Niemen pisa³ o tym w "Tylko Rock", a potem w "Teraz Rock" (do czê¶ci tego mo¿na dotrzeæ tu - Marionetki,Aerolit).

Edit: S³ucham kolejny raz p³yty "Marionetki" i Inicja³y oraz Z pierwszych wa¿niejszych odkryæ zaczynaj± mi podchodziæ. ¦wietne w tym czasie p³yty Niemen nagrywa³, pocz±wszy od "Enigmatic" a na "Aerolit" skoñczywszy.
« Last Edit: 2006-10-20, 18:10:31 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1688 on: 2006-10-20, 19:16:28 »
SBB "SBB" - miodzio :)

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1689 on: 2006-10-20, 20:30:16 »
Prypomnia³em sobie o takiej kapeli jak Buzu Squat! Megapozytywny rock! Ahhh, przypominaj± siê stare czasy! :]
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1690 on: 2006-10-20, 21:41:04 »
djdioda: CIACH!
NOWY DRUDKH!!!!!!!!!!!
¦CI¡GAÆ!!!!!!!
Zamie¶ci³ bodaj¿e Salvo78

djdioda: Przykro mi, ale to nie forum warezowe :P Takimi linkami proszê siê dzieliæ na pw ;)
« Last Edit: 2006-10-20, 22:19:58 by djdioda »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1691 on: 2006-10-20, 21:57:39 »
NOWY DRUDKH!!!!!!!!!!!
¦CI¡GAÆ!!!!!!!
Zamie¶ci³ bodaj¿e Salvo78
Hiehiehieh, ju¿ leci  :twisted:

A ja od jakich¶ 4 godzin mêczê SBB 8)
« Last Edit: 2006-10-20, 22:20:19 by djdioda »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1692 on: 2006-10-20, 22:10:28 »
Ju¿ 8% mam ;] ale jestem zbyt tr00, ¿eby siê cieszyæ ;P
a w tle leci sobie Hellveto, polaca³em ju¿? Polak potrafi!
selfbanned

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1693 on: 2006-10-20, 22:40:27 »
Dla wszystkich, którym siê czekaæ nie chce: wystarczy zrobiæ tak przera¿aj±c± rzecz jak odpalenie IE i zainstalowanie jakiego¶ toolbara, nie ma wtedy, ¿adnych kolejek, ¶ci±ga siê prawie (po 60 sek) od razu. (74%) Kurcze, nie mogê siê doczekaæ... akustczny Drudkh? troszkê siê obawaim, ale trzeba jeszcze poczekaæ...
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1694 on: 2006-10-20, 22:42:32 »
parę minut temu na to wpadłem. przypomniałem sobie, że kiedyś Alexa Toolbar instalowałem w IE żeby przyspieszyć. z tego co wyczytałem w shoutboxach ludzi, którzy już album przesłuchali to jest on podobny do Autumn Aurora, a jeden utwór jest kontynuacją Sunwheel  :o

edit: jak na razie płyta jest cholernie ciekawa. całkowicie folkowa
« Last Edit: 2006-10-20, 22:59:10 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

 

lofty-success