Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1414625 times)

0 Members i 1 Go przeglda ten wtek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1695 on: 2006-10-20, 22:49:54 »
Alexa Toolbar to potwierdzony spyware - gratulujê.
Jeszcze chwila i ja zacznê ciêcie, a nie mam dzi¶ humoru.
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1696 on: 2006-10-20, 23:14:25 »
Dripping - Disintegration Of Thought Patterns - dawno ¿adna p³yta mnie tak nie zaskoczy³a...  :shock: Wyobra¼cie sobie muzykê - death/grindowe riffy, potem wyciszenie i za¶piew ¿eñskiego chóru, death/grindowe riffy, wstawka na smyczkach, death/grindowe riffy... Chyba wiadomo o co chodzi  :twisted:  Totalnie eksperymentalna muza pe³n± gêb± ;)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1697 on: 2006-10-20, 23:22:31 »
Dripping - Disintegration Of Thought Patterns - dawno ¿adna p³yta mnie tak nie zaskoczy³a...  :shock: Wyobra¼cie sobie muzykê - death/grindowe riffy, potem wyciszenie i za¶piew ¿eñskiego chóru, death/grindowe riffy, wstawka na smyczkach, death/grindowe riffy... Chyba wiadomo o co chodzi  :twisted:  Totalnie eksperymentalna muza pe³n± gêb± ;)
Oooo, to co¶ czuje ¿e mi siê spodoba :twisted:

Teraz leci:
Tworzywo Sztuczne - Na Rzywo w Mózgu :D

edit:
No i ju¿ drugi raz s³ucham Songs Of Grief And Solitude Drudkh. Album niezwyk³y, bardzo fajnie skomponowany i przemy¶lany. Genialnie przerobione utwory, masa "podnios³ych" momentów :D Co prawda nie przerasta Kveldssanger Ulver'a (IMO chyba najlepsza akustyczna p³yta jak± znam), albumu o wiele bardziej zró¿nicowanego instrumentalnie i kompozycyjnie, ale niesie ze sob± klimat rodem z karpat :P i za w³a¶nie za to bêdzie to sta³a pozycja na mojej playli¶cie przez d³ugi czas.
« Last Edit: 2006-10-21, 00:27:52 by buckethead »

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1698 on: 2006-10-21, 15:22:12 »
na pewno nie lepszy ni¿ album Ulver. ja SoGaS do niczego nie porównuje, trzeba to traktowaæ nie jako album, ale jako dodatek do poprzednich czterech p³yt. mo¿e jest to p³yta zamykaj±ca pewien rozdzia³ w muzyce Drudkh. Nastêpna p³yta ma byæ czysto black metalowa. Utwory s± wariacjami kawa³ków z poprzednich p³yt, choæ mo¿e to przesadzone s³owo, bo muzyka jest do¶æ uproszczona, minimalistyczna. Najlepsze w tej p³ycie jest mo¿liwo¶æ, podczas s³uchania, zmieszania jej ze starymi kawa³kami. pu¶ciæ sobie tê p³ytê, potem dwa czy trzy stare kawa³ki, z których by³y wziête motywy, i znów SoGaS. ¶wietnie to brzmi, po przes³uchaniu akustycznej stare kawa³ki brzmi± trochê inaczej
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1699 on: 2006-10-21, 17:39:52 »
The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - s/t - piêkna p³yta. Elektroniczny eksperymentalny jazz (dark jazz?). P³yta tworzy klimat przez du¿e K, przy tym nie jest szczególnie trudna w odbiorze, muzyka p³ynie, momentami mo¿e siê kojarzyæ z elektronicznymi dokonaniami Ulvera (g³ównie ze wzglêdu na wspomniany oniryczny klimat). Polecam tym razem wszystkim ;)

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1700 on: 2006-10-21, 19:24:27 »
Slayer "Christ Illusion" - s³ucham tej p³yty od kiedy siê ukaza³a i jeszcze mi siê nie znudzi³a. Po prostu wymiatacz.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1701 on: 2006-10-21, 21:20:36 »
Slayer "Christ Illusion" - s³ucham tej p³yty od kiedy siê ukaza³a i jeszcze mi siê nie znudzi³a. Po prostu wymiatacz.
Zgadzam siê, jak dla mnie absolutna czo³ówka A.D. 2006
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1702 on: 2006-10-21, 21:22:50 »
A ja wlasnie mecze litewski deathmetalowy sklad o nazwie Mandragora. Taki melodyjno-progresywny death. Calkiem fajny. Calkiem dolujacy. W sam raz na taka okazje, jaka mam teraz...
Aha, jakby ktos chcial wiedziec, to mi sie podoba najbardziej (na ten moment) demo "Posthumous Art". Polecam.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1703 on: 2006-10-22, 01:51:15 »
Church of Misery - The Second Coming
 :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:


edit:
takie ma³e info, nie wiedzia³em gdzie zamie¶ciæ:
Jedna z najciekawszych polskich formacji grind/death, NYIA, zagra kilka koncertów w nastêpuj±cych miejscach:
27/10/2006          Klub PROGRESJA          Warsaw
02/11/2006       Imbir                       Krakow
03/11/2006        Schron                      Piekary Sl.
04/11/2006          Lesniczowka            Chorzow
05/11/2006          Madness                     WROCLAW
15/11/2006          U Bazyla                       POZNAN
Polecam ka¿demu kto bêdzie mia³ czas (i ochotê) pój¶æ na który¶ z nich. W sk³ad NYIA wchodz± m.in. dawni muzycy KOBONG i China (ex- Vader). Poszed³bym na ka¿dy z tych koncertów gdybym tylko móg³ :P
« Last Edit: 2006-10-22, 02:43:50 by buckethead »

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1704 on: 2006-10-22, 11:05:28 »
Church of Misery - The Second Coming
Hm, przes³ucha³am majspejsa i stwierdzam, ¿e chyba jednak Gojira daje mi wiêkszego kopa  :twisted:

Quote
Polecam ka¿demu kto bêdzie mia³ czas (i ochotê) pój¶æ na który¶ z nich. W sk³ad NYIA wchodz± m.in. dawni muzycy KOBONG i China (ex- Vader). Poszed³bym na ka¿dy z tych koncertów gdybym tylko móg³ :P
O¿¿¿, ex-Kobongi?  :shock: To mo¿e mi podejdzie  :twisted:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1705 on: 2006-10-22, 21:29:00 »
Tydzieñ pe³en mroku:
1    Drudkh 94
2    Nokturnal Mortum 50
3    Lux Occulta 39
3    Wyrd 39
5    Темнозорь 38
6    Edvard Grieg 24
7    Summoning 22
8    Xasthur 21
9    Hellveto 20
10  Astrofaes 17

Last.fm dzia³a dobrze, pozna³em dziêki temu sporo ¶wietnej muzyki, której czê¶æ siê powy¿ej znalaz³a. (special thanks go to Soja ;])
selfbanned

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1706 on: 2006-10-22, 22:19:04 »
Odkry³am ostatnio znany powszechnie fakt, ¿e Sigur Rós jest genialny. To znaczy, przeczuwa³am od dawna, ale dotar³o to do mnie dopiero niedawno. Dlatego aktualnie na zmianê: Ágætis byrjun z Takk.
W dodatku idealnie wpasowuje mi siê w nastrój, który sk±din±d nie jest najlepszy.
wszystko, co sko¶ne.

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1707 on: 2006-10-23, 09:52:43 »
Quote
Odkry³am ostatnio znany powszechnie fakt, ¿e Sigur Rós jest genialny.
Oj tak, tak... tutaj podziekowania lec± do Czarnej.

A ostatnio, Green Carnation wlaz³ mi w zycie z butami (z nutami?) i nie chce sie wyniesc... i dobrze! Oj Opeth ma silna konkurecje. Polecam stronke o tym zespole robiona przez Whodu:)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1708 on: 2006-10-23, 20:56:43 »
A ostatnio, Green Carnation wlaz³ mi w zycie z butami (z nutami?) i nie chce sie wyniesc... i dobrze! Oj Opeth ma silna konkurecje. Polecam stronke o tym zespole robiona przez Whodu:)

Ale mnie zaskoczy³e¶ Lestat, ogromne podziêkowania lec± do Ciebie :D
a¿ sobie za chwile puszcze 'Light of Day, Day of Darkness' bo dawno nie s³ucha³em :)

ale narazie:
Jesu - Silver, ¶wietny to album, jest bardzo malowniczo i klimatycznie, dzwiêki p³yn± powoli gdzie¶ tam w oddali odzwyaj± siê lekkie nawi±zania do The Cure :) polecam

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1709 on: 2006-10-24, 17:49:14 »
W³a¶nie mêczê "Erpland" OZRIC TENTACLES, któr± Kosiak zaprezentowa³ w ostatniej "nmp" - ¶wietnie siê tego s³ucha. My¶lê, czê¶æ z tego kr±¿ka potem przeniknê³a do obu czê¶ci genialnego tytu³owego "The Sky Moves Sideways" Porcupine Tree.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind