Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1406438 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1710 on: 2006-10-24, 19:02:12 »
Kurde, a jak ja poleca³em Ozric Tentacles, to nikt nie s³ucha³. Dopiero Kosiak musia³ zagraæ i wszyscy siê rzucili :P Tak swoj± drog±, to pozna³em ten zespó³ dziêki rozg³o¶ni progrock.com
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1711 on: 2006-10-24, 19:14:36 »
Kurde, a jak ja poleca³em Ozric Tentacles, to nikt nie s³ucha³. Dopiero Kosiak musia³ zagraæ i wszyscy siê rzucili :P Tak swoj± drog±, to pozna³em ten zespó³ dziêki rozg³o¶ni progrock.com
Bo trzeba umieæ zarekomendowaæ  :snakeman: ;)  (w sumie praktyka pokazuje, ¿e wielokrotne zachwalanie prowadzi w koñcu do zainteresowania co najmniej 2-3 osób, je¶li nie - czynno¶æ powtórzyæ ;D)

A ja siê ostatnio zas³uchujê w muzyce zespo³u Gojira - g³ównie album The Link. Je¶li kto¶ lubi techniczny metal z death metalowym zaciêciem i do tego szczypt± mathowej rytmiki - powinien spróbowaæ. Nowatorscy, graj± z du¿ym polotem i energi±... no, ¶wietnie siê s³ucha!  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1712 on: 2006-10-24, 20:06:23 »
Kurde, a jak ja poleca³em Ozric Tentacles, to nikt nie s³ucha³. Dopiero Kosiak musia³ zagraæ i wszyscy siê rzucili :P Tak swoj± drog±, to pozna³em ten zespó³ dziêki rozg³o¶ni progrock.com
Pierwszy raz ten kr±¿ek, a w³a¶ciwie pierwsze pó³, s³ysza³em jeszcze w ubieg³ym stuleciu – "trójka" wtedy prowadzi³a taki cykl "pó³ perfekcyjnej p³yty". Zrobi³ na mnie wtedy pewne wra¿enie, ale jak to czasami bywa, polecia³o, zakrêci³o, przeminê³o i dopiero teraz, gdy powtórnie pos³ucha³em, pomy¶la³em sobie, ¿e to niez³a rzecz. =D>
« Last Edit: 2006-10-24, 20:12:14 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1713 on: 2006-10-24, 21:21:19 »
A ja siê ostatnio zas³uchujê w muzyce zespo³u Gojira - g³ównie album The Link. Je¶li kto¶ lubi techniczny metal z death metalowym zaciêciem i do tego szczypt± mathowej rytmiki - powinien spróbowaæ. Nowatorscy, graj± z du¿ym polotem i energi±... no, ¶wietnie siê s³ucha!  :mrgreen:

Gojire uwielbiam, ostatni album morduje :) szczególnie te industrialne wpy³ywy :)

a ja sobie s³ucham:
Fennesz - Venice, miszcz elektroniki, zamglone ambientowe kompozaycje poszarpane przez ró¿nego rodzaje przeszkadzajki, no i pere³ka w postaci 'Transit', go¶cinnie za¶piewa³ David Sylvian :) polecam, cudny album

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1714 on: 2006-10-24, 21:39:37 »
Kurde, a jak ja poleca³em Ozric Tentacles, to nikt nie s³ucha³. Dopiero Kosiak musia³ zagraæ i wszyscy siê rzucili :P Tak swoj± drog±, to pozna³em ten zespó³ dziêki rozg³o¶ni progrock.com
No przepraszam, jak tylko siê na forum zarejestrowa³em to poleci³en OT :P a najgorsze jest to, ¿e mia³em jechaæ na ich koncert do holandii w zesz³ym roku, ale niestety nie uda³o siê (oprócz nich mia³ graæ kultowy Hawkwind i Orange Goblin - cholera, co ja bym da³ ¿eby przenie¶æ siê w czasie  :mrgreen: )

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1715 on: 2006-10-26, 19:36:57 »
Bel Canto - Birds of Passage - mocno zalatuje Dead Can Dance, Eny± i Kate Bush. Bardzo przyjemna, relaksuj±ca muzyka.
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1716 on: 2006-10-26, 23:24:18 »
Mastodon - Blood Mountain, p³yta morduje, wyrywa trzewia, panowie swój charakterystyczny styl doprawili kilkoma nowymi elementami, masa ¶wietnych zakrêconych gitar, du¿o przej¶æ, ³amañców, ¶wietne  :prayer:

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1717 on: 2006-10-27, 00:16:30 »
A ja mêcze siê z du¿± ilo¶ci± nowej muzyki do przes³uchania :mrgreen:

pocz±tki HC:
Bad Brains - Bad Brains (co¶ a la szybki punk/HC z pocz±tku '80, ale wszystko z domieszk± stylistyki reggaeowo-jamajkowej :mrgreen:)
Cro-Mags - The Age Of Quarrel
jako dodatek:
Fugazi - Repeater

Dziwne post-thrashowo-grindowo-noisowe klimaty:
The Number Twelve Looks Like You - An Inch of Gold for an Inch of Time
Daughters - Canada Songs
Tower of Rome - All is Lost, All is Yet to be Found


Noise-drone-post-rock---
Pelican - The Fire In Our Throats Will Beckon the Thaw
Boris - Pink
(Pelican i Boris polecam szczególnie fanom zespo³ów typu Cult of Luna itp., a wiem ¿e jest ich tutaj wielu :mrgreen:)
Sunn O))) & Boris - Altar (efekt wspó³pracy japoñców z Boris i do¶æ znanego ju¿ Sunn O))) )
Sunn O))) - Flight Of The Behemoth (dla przypomnienia)
Sunn O))) - Black1 (j/w)

Nowe stoner-rockowo-doomowe odkrycia:
Bongzilla - Gateway
Goatsnake - Flower Of Disease
Sheavy - The Electric Sleep
The Sword - Age Of Winters


Trochê grindu..
C.S.S.O. - Naugro Lauxes VIII
F.U.B.A.R. - Justification of Criminal Behaviour
Rze¼nia - Mathematic Grind


cybergrindu... (!)
Gigantic Brain - The Invasion Discography (ultraszybki cybergrind prze³adowany stylistyk± nawi±zuj±c± do sci-fi)
Genghis Tron - Cloak of Love (EP)

a ponadto
Karaboudjan - Sbrodj (Kolejne dziecko Dana Swano)
Niemen - Ode To Venus

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1718 on: 2006-10-27, 09:47:18 »
Bel Canto - Birds of Passage - mocno zalatuje Dead Can Dance, Eny± i Kate Bush. Bardzo przyjemna, relaksuj±ca muzyka.
No to ja w takim razie powracam do muzy w podobnych klimatach, a mianowicie "The Visit" i "The Book Of Secrets" Loreeny McKENNITT - równie piêkna i relaksuj±ca muza.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1719 on: 2006-10-28, 11:16:00 »
Ostatnio mnie wziê³o na Static X. Melodyjny kicz, czyli co¶, co ró¿ne gatunki Juzefów nawet lubi±. Ogólnie podoba mi siê taka muzyka dyskotekowa.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1720 on: 2006-10-30, 23:11:07 »
Nowy Frontside - Absolutus nie chce mi podej¶æ. Niby wszystko piêknie, ³adnie; mamy apetyczny pocz±tek, ale z t± p³yt± jest co¶ nie tak. Mo¿e to wokal? (ryczenie jeszcze ujdzie, ale niektóre przy¶piewki kojarz± mi siê z disco polo :(). Ostatni album IMO by³ du¿o lepszy.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1721 on: 2006-10-31, 17:39:04 »
100% racji, Auman pasuje mi du¿o bardziej jako gard³owy Totemu.
[under construction]

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1722 on: 2006-11-01, 16:49:34 »
Opeth "Still Life" - The Moor .. jezusiu .. kocham to!!! // Trzeba jeszcze kupiæ trochê p³yt IQ :) Po wczorajszym koncercie w Katowicach (Pendragon, Neo ..) mam pewien niedosyt mimo 6 godzin muzyki. Kto by³ zapewne nie ¿a³uje.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1723 on: 2006-11-01, 20:38:12 »
Laibach - Volk, to ¿e Laibach to zespó³ kontrowersyjny to chyba ka¿dy wie, wiêc nie powinno dziwiæ, ¿e i tym razem postanowili zaszokowaæ, na nowym kr±¿ku postanowili siê pobawiæ hymnami narodowymi m.in. Niemiec, Anglii, USA, Francji, a w S³owenii pojawiaj± siê nawi±zania do Mazurka D±browskiego itp itd utwory z orygina³ami maj± niewiele wspólnego, czasem przemknie nam g³ówny temat. Muzyka sta³a siê bardziej senna, przestrzenna i melancholijna, gdzie¶ pobrzmiewaj± echa Monumentum, brak charakterystycznych dla wcze¶niejszych dokonañ Laibach marszowych rytmów i industrialnych w±tków, jest za to zabawa wszelkiego rodzaju elektronicznymi przeszkadzajkami. Z tej ca³ej mieszanki wyszed³ ¶wietny album, jedna z najlepszych tegorocznych produkcji.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1724 on: 2006-11-01, 20:57:44 »
A ja mêczê Deadwing Porcupine Tree :) i ca³y czas wracam do Opeth dla neutralizacji negatywnych uczuæ :)

 

lofty-success