Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1376482 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Mihas

  • Posts: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last.fm
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1725 on: 2006-11-02, 21:37:47 »
 Nie wiem dlaczego ale ³eb mi ¶widruje najnowsze dokonanie grupy Mastodon. Mo¿e to przez autosugestiê kotole¿anki :eee: :?:

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1726 on: 2006-11-02, 22:48:21 »
Stonerowo 8)

Acid King - Busse Woods - ¶wietny hipnotyzuj±cy stoner/doom z kobiet± na wokalu.
Ufomammut - Snailking - w³oski (!) zespó³ 8) hipnotyzuj±ceee
The Sword - Age of Winters - niby taki stoner/hard rock, ale czasem jak przywal±...to wychodz± nawet thrashowe riffy. W jednym kawa³ku s± nawet blasty, co w takim stylu muzycznym jest raczej niespotykane :mrgreen:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1727 on: 2006-11-02, 23:37:47 »
A ja stwierdzilam, ze jednak pozaglebiam sie w tworczosc Einstürzende Neubauten. Tzn. juz wczesniej sluchalam troche, ale pomyslalam, ze moze by tak posluchac wiecej... ;)

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1728 on: 2006-11-03, 17:16:47 »
Hayras - Sombre Destin Myslalem, ze juz mnie black metal niczym nowym i ciekawym nie zaskoczy. A tu prosze, jednak sie mylilem :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1729 on: 2006-11-03, 18:36:37 »
S³ucha³em ostatnio Sunn 0))) "Black One" - szczerze mówi±c nie wiem co niektórzy widz± w tym zespole (w ogóle w sludge'u). Przecie¿ to nudne jak flaki z olejem. Jeden riff na ca³ej p³ycie. No dobra, niektórzy tak postrzegaj± Sigur Rós :roll: Ale wiem ju¿ do czego taki sludge siê dobrze nadaje. Jako muzyka ilustracyjna do sesji Zew Cthulhu lub pokrewnych :twisted: (choæby kawa³ek "Wind & Fog" - niepokój rozwleczony do 21 minut). Ciekaw jestem czy zespo³y graj±ce ten gatunek w ogóle daj± jakie¶ koncerty. A je¶li tak, to ciekaw jestem jak one wygl±daj±. Wchodzi dwóch kolesi na scenê; maj± gitary (!); pierwszym gestem leniwie tr±caj± struny; nastêpnie odk³adaj± gitary na specjalne stojaki przed wzmacniaczami, ¿eby siê sprzêga³o; zapalaj± bongosa nabitego haszyszem i spokojnie sobie æmi± od czasu do czasu przekrêcaj±c jakim¶ pokrêt³em od efektów; publiczno¶æ stoi jak w transie i ³apczywie wdycha opary rozchodz±ce siê ze sceny; na koniec wszyscy siê budz±.

Co¶ czujê, ¿e du¿ymi krokami zbli¿a siê dzieñ, kiedy zacznê spêdzaæ wieczory przy sekwencerze i syntezatorze komponuj±c tego rodzaju d¼wiêki. Albo techniawkê. Jeszcze siê nie zdecydowa³em :P
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1730 on: 2006-11-03, 19:06:48 »
minder, przecie¿ Sunn O))) nie ma nic wspólnego ze sludge'm :P To jest drone/doom i to bardzo dobry drone/doom. Niepokoj±cy, klimatyczny, walcowaty i w ogóle  :mrgreen:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1731 on: 2006-11-03, 19:08:02 »
Ciekaw jestem czy zespo³y graj±ce ten gatunek w ogóle daj± jakie¶ koncerty. A je¶li tak, to ciekaw jestem jak one wygl±daj±.
S±dz±c po relacjach, koncerty musz± byæ ca³kiem niez³e ==> 'Reportedly, Sunn 0))) live is one of the most electrifying experiences contemporary music has to offer. I've heard testimonies from concertgoers who've vomited while hearing them - the bass is amped up to that extent. But on record, the music is reduced to a tedious and indistinguishable grind of noise with no dynamics or interest.' :?

edit: hmmm, jako¶ dziwnie skojarzy³o mi siê to z filmem 'Marsjanie Atakuj±' :mrgreen:
« Last Edit: 2006-11-03, 19:12:41 by vertigo »

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1732 on: 2006-11-03, 23:37:34 »
Fisz Emade "Pi±tek 13" - bardzo dobra p³yta. O wiele wiêcej hip-hopu, mocnych s³ów i po prostu Fisz .. tego trzeba pos³uchaæ :)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1733 on: 2006-11-04, 03:23:02 »
minder, przecie¿ Sunn O))) nie ma nic wspólnego ze sludge'm :P To jest drone/doom i to bardzo dobry drone/doom. Niepokoj±cy, klimatyczny, walcowaty i w ogóle  :mrgreen:
O w³a¶nie :mrgreen: a Black One jest chyba jedn± z najlepszych p³yt. A co do koncertów.. Te¿ czyta³em dobre recenzje, wiêc nie powinno byæ tak ¼le :mrgreen: osobi¶cie chêtnie bym siê wybra³

Nile

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1734 on: 2006-11-04, 10:25:27 »
Mo¿na sobie bootlegi z emula possaæ  8)

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1735 on: 2006-11-04, 22:45:42 »
A ja ostatnio Kazik. I Static X siê utrzymujê jeszcze. Disko forewa!

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1736 on: 2006-11-05, 13:49:30 »
Znalaz³am w domu (no dobra, z pewn± pomoc±) kolejn± p³ytkê pana Czy¿ykiewicza. Podwójn± :mrgreen:  Mam nadziejê, ¿e bêdzie tak dobra jak "Ave", chocia¿ w sumie to jakie¶ takie stare bardziej kawa³ki.
wszystko, co sko¶ne.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1737 on: 2006-11-05, 17:28:51 »
Ostatnio :
Amplifier- Insider (zdecydowanie lepszy od jedynki i ostatniej EP'ki)
Trivium- The Crusade
Strapping Young Lad - The New Black
True Pagan Winter Crew

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1738 on: 2006-11-06, 15:09:03 »
Coil - Time Machines - ten album robi z mojego mózgu i uszu roztopione lody z d¿emem bananowym i szczypiorkiem...  :-s :ech:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1739 on: 2006-11-06, 15:30:02 »
roztopione lody z d¿emem bananowym i szczypiorkiem...  :-s :ech:
Ty, a powiedz jeszcze co to oznacza :mrgreen: i jak wygl±da :wink:

A mi siê przypomnia³o o takim zespole, co siê Opeth nazywa... Strasznie dawno ich nie s³ucha³em  :mrgreen: (muszê tylko poczekaæ a¿ siê doci±gnie, bo nie chce mi siê p³yt rippowaæ :P )
To chyba przez ten zbli¿aj±cy siê koncert...