Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1376681 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1740 on: 2006-11-06, 20:33:00 »
The Haunted - The Dead Eye, ¶wietny album, ju¿ od dawna nie s³ysza³em  tak wy¶mienitej metalowej p³yty, przebój goni przebój, polecam :)

Mihas

  • Posts: 85
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last.fm
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1741 on: 2006-11-06, 21:22:13 »
The Haunted - The Dead Eye, ¶wietny album, ju¿ od dawna nie s³ysza³em  tak wy¶mienitej metalowej p³yty, przebój goni przebój, polecam :)

  No faktycznie RACJA. Nawet w porównaniu do dobrego rEVOLVEr ta p³yta powala. Nie jest to "ewolucja" w stylu IN FLAMES, oni nie os³odzili a¿ tak tego albumu, ale wypracowali niez³y styl na tej p³ycie. Ju¿ nie nale¿y p³akaæ za Ath the Gates :twisted: Szacuken bracia Björler !!

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1742 on: 2006-11-07, 20:40:12 »
Goatsnake - Flower of Disease - klasyczny stoner/doom z gitarzyst± Sunn O))), ¶wietna muzyka (z dodatkiem harmonijki) :mrgreen:

Acid King - Busse Woods - stoner/doomowe trio z gitarzystk±/wokalistk± :shock: odjazd. Jeden wielki stonerowy walec.

ponadto: Orange Goblin, Sleep, oraz pierwsza p³yta Budki Suflera :mrgreen:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1743 on: 2006-11-07, 20:55:03 »
A Silver Mt. Zion - niemal cała dyskografia. chyba wolę GY!BE - nie pasuje mi wokal w ASMZ i jakoś takoś mniej niepokojący są. mniej klimatu, no. ale grają i tak bardzo ładnie
Mogwai - Zidane - A 21st Century Portrait (OST)
Pelican oraz Jesu - jak na razie jedyne drone/sludge/postrocki, które mi się podobają (szczególnie kawałek Drought Pelicana, mrrrauks)
Mono - przyjemny postrock. za dwa tygodnie grają koncert we wrocławskim klubie Firlej :)
Battle of Mice - jak pierwszy raz to odpaliłem, to coś się zrypało i utowry szły czterokrotnie zwolnione - brzmiało jak Sunn O))). Na normalnych obrotach jest to coś pomiędzy Mogwai a Sonic Youth (dziwny kobiecy wokal i brudny dźwięk gitar) - w związku z tym proponuję puszczać Sunn O))) 4 razy szybciej, to się może jeszcze okaże, że to jakaś przyzwoita muzyka :mrgreen:
George Dorn Screams - polska postrockowa gwiazda. wróżę im międzynarodową karierę, jeśli dalej będą tak grać.
Z cięższego grania Ion Dissonance - jeśli ktoś uważa, że Meshuggah, Ephel Duath, Farmakon i kilka innych grają powaloną, pokręconą muzykę, to jeszcze nic nie słyszał. Ion Dissonance powoduje, że w/w zespoły zaczynają się zastanawiać nad zmianą branży. Jedyne z czym to można porównać, to Behold... the Arctopus, tyle że z wokalem i jeszcze bardziej powalone. Atonalne, arytmiczne; kompletny chaos; niesamowite ;)
« Last Edit: 2006-11-07, 21:05:08 by minder »
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1744 on: 2006-11-07, 21:08:08 »
Pelican oraz Jesu - jak na razie jedyne drone/sludge/postrocki, które mi siê podobaj± (szczególnie kawa³ek Drought Pelicana, mrrrauks)
Jesu oczywi¶cie zamiata, zreszt± jakby mo¿e byæ inaczej muzyki tworzonej przez cz³owieka który przyczyni³ siê do stworzenia Industrialu :mrgreen:
Pelican te¿ jest dobry, chocia¿ po dwóch przes³uchaniach straci³em p³ytkê (format dysku :P ). Polecam tak¿e japoñski Boris - trochê bardziej noise'owe, ale nadal dobra muza.

proponujê puszczaæ Sunn O))) 4 razy szybciej, to siê mo¿e jeszcze oka¿e, ¿e to jaka¶ przyzwoita muzyka :mrgreen:
A czep siê :P mo¿e pos³uchaj Earth - jeden z pierwszych zespo³ów tego typu (gra³ w nim nawet Kurt CObain :P tylko koniecznie wcze¶niejsze p³yty!!), zreszt± w tej chwili nagrywaj± dla wytwórni kolesia z Sunn O))) (która te¿ zreszt± przepe³niona jest dobrymi zespo³ami (http://www.southernlord.com/)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1745 on: 2006-11-08, 15:42:13 »
A ja teraz mêczê na YouTube kawa³ki z ubieg³orocznego Gigantour (DT, Megadeth), które ukaza³y niedawno na DVD i CD "Gigantour". DT wypada³ rewelacyjnie, natomiast Megadeth chyba jednak trochê zdziadzia³.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1746 on: 2006-11-08, 18:43:32 »
Mogwai - Zidane - A 21st Century Portrait (OST)

i jak to brzmi?

a ja nadal mêcze:
Laibach - Volk

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1747 on: 2006-11-08, 20:36:10 »
Mogwai - Zidane - A 21st Century Portrait (OST)
i jak to brzmi?
Jak to soundtrack - bardzo spokojne ;) Chyba muszę się wsłuchać, bo jak na razie nie potrafię przywołać jakichś szczególnych momentów.
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1748 on: 2006-11-09, 02:32:18 »
SBB - Sikorki
Nie wiem czy ju¿ kiedy¶ wspomina³em o tej p³ycie, a je¶li nie to natychmiast nadrabiam zaleg³o¶ci :mrgreen: otó¿ jest to bonus cd z boxu Anthology 1974-2004 i zawiera niepublikowane utwory nagrane w dla ró¿nych polskich stacji polskiego radia w latach 73-75 :P wszystko by by³o mniej fajne, gdyby nie.. go¶cinny udzia³ Tomasza Stañki (tego pana chyba nie muszê przedstawiaæ :mrgreen: ), jazzowego saksofonisty Tomasza Szukalskiego, trêbacza Andrzeja Przybielskiego oraz znanego polskiego skrzypka Jana B³edowskiego :mrgreen: Hipnotyzuj±ca, prawie 10-minutowa aran¿acja "Bitew na Obrazach" jest po prostu ge-nial-na! Nastêpny numer, "Z Tomaszem", to 20-minutowy miks "ostrego" SBB z kompletnie po³amanym jazzem (je¶li nie free jazzem!), a tu i tam powracaj± nowo zaaran¿owane motywy z ówczesnych p³yt SBB z niesamowit± gr± Stañki. Dalej szybki "Mój przyjaciel Moog", a zaraz po nim trzy utwory z Szukalskim: spokojne "Sikorki", "Wyj±tek z "Pamiêci"" (niestety tylko wyj±tek z tego klasycznego utworu, a szkoda :P ), no i po prostu ¶wietny "Tydzieñ z Szakalem". "Pablo" z Przybylskim i "Lula" z B³êdowskim s± raczej spokojnymi improwizacjami (mo¿e co¶ w rodzaju przerywników na normalnej p³ycie, gdyby nie fakt, ¿e ka¿dy trwa ko³o 10 minut), z tego te¿ powodu odstaj± lekko od reszty. Ahh, gdyby nie polskie radio...

ps.: oczywi¶cie zdaje sobie sprawê, ¿e nie ka¿dy poleci kupiæ box SBB ¿eby tylko pos³uchaæ tej p³yty (nb. jednej z 22 :P ), dlatego te¿ zainteresowanych proszê o PW - mogê pomóc w po¿yczeniu :mrgreen: (edit: a gdyby zainteresowany by³ minder, to od razu mówiê ¿e to nie flac'i - musia³by¶ poczekaæ do ¶wi±t a¿ zgram w domu od ojca)
« Last Edit: 2006-11-09, 02:36:04 by buckethead »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1749 on: 2006-11-09, 05:15:52 »
Ja zawsze jestem zainteresowany :P
True Pagan Winter Crew

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1750 on: 2006-11-10, 11:14:56 »
Fennesz - Venice , jak ja lubiê sprawdzaæ co te¿ Whodo znowu wyszpera³  :mrgreen: co do jako¶ci muzyki to nie móg³bym siê nie zgodziæ z wypowiedzi± kilka stron wcze¶niej  :wink:

a poza tym to
Anna Maria Jopek and friends with Pat Metheny - Upojenie - bardzo przyjemna muzyka z eterycznym wokalem pani Jopek i bajeczn± gitark± Pat'a

...poza tym przymierzam siê do Head Control System

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1751 on: 2006-11-10, 11:33:08 »
Ja zawsze jestem zainteresowany :P
A dosta³e¶ PW, czy znów mi siê co¶ pochrzani³o?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1752 on: 2006-11-10, 12:22:04 »
W³a¶nie przys³uchujê siê fragmentom nowej p³yty formacji IONA "The Circling Hour" z audycji Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów (playlista tu) - masê art-rockowo-celtyckich klimatów. Bardzo przyjemnie siê s³ucha, choæ przyznajê, ¿e nie jestem wielkim fanem tego typu muzy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1753 on: 2006-11-10, 18:00:55 »
Fennesz - Venice , jak ja lubiê sprawdzaæ co te¿ Whodo znowu wyszpera³  :mrgreen: co do jako¶ci muzyki to nie móg³bym siê nie zgodziæ z wypowiedzi± kilka stron wcze¶niej  :wink:

dziêki :D a jak Ci siê 'Venice' spodoba³o (ach ten genialny 'Transit' :D ) to 'Endless Summer' obowi±zkowo musisz przes³uchaæ :)

a ja:
Ulver - Svidd Neger

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #1754 on: 2006-11-10, 19:00:02 »
Fennesz - Venice , jak ja lubiê sprawdzaæ co te¿ Whodo znowu wyszpera³  :mrgreen: co do jako¶ci muzyki to nie móg³bym siê nie zgodziæ z wypowiedzi± kilka stron wcze¶niej  :wink:

dziêki :D a jak Ci siê 'Venice' spodoba³o (ach ten genialny 'Transit' :D ) to 'Endless Summer' obowi±zkowo musisz przes³uchaæ :)

Fennesz - ca³kiem intryguj±ca muza, taka hybryda ambientu z post-rockiem – w³a¶nie przes³ucha³em ich cztery kawa³ki dostêpne na myspace music - piêkne.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind