Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1420961 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4500 on: 2008-12-01, 21:19:06 »
I kolejne podej¶cie do Porków. Dzisiaj Deadwing. Podoba mi siê, taka jasna muzyka. Problem w tym, ze jestem przy czwartym kawa³ku i wszystkie wydaj± mi siê do siebie tak strasznie podobne...  :mrgreen:
W³a¶nie. Porki maj± to do siebie... Ja póki co zachwycam siê tylko ich "In Absentia" oraz koncertówk± z Warszawy i now± "We lost the skyline"... :roll:

Jak mo¿na zachwycaæ siê 'We lost the skyline'?

Rzeczywi¶cie, pos³uchaj sobie 'In Absentia', 'Lightbulb Sun', 'Stupid Dream', 'Signify', 'The Sky Moves Sideways', albo 'Voyage 34', a nie zabierasz siê za prawie najs³abszy album.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4501 on: 2008-12-01, 21:22:42 »
Jak mo¿na zachwycaæ siê 'We lost the skyline'?

Rzeczywi¶cie, pos³uchaj sobie 'In Absentia', 'Lightbulb Sun', 'Stupid Dream', 'Signify', 'The Sky Moves Sideways', albo 'Voyage 34', a nie zabierasz siê za prawie najs³abszy album.
Mo¿na :) Wiesz, bo ja jestem dziwna... :P Uwielbiam ¿yw± muzykê, tam siê chocia¿ co¶ dzieje, aran¿acje s± nowe... bla bla bla... I Stefek siê fajnie ¶mieje :) To jest przekrój przez ich twórczo¶æ, najfajniejsze kawa³ki... Wystarczy Ci takie uzasadnienie? :)
A ca³e albumy nudne s±...  :?
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4502 on: 2008-12-01, 21:28:44 »
Dla mnie to jeden z najnudniejszych albumów roku. Aran¿acje nudne, na dodatek - jaki jest sens grania 'Trains' akustycznie, je¶li to praktycznie jest akustyczna piosenka? Steve ¶piewa tak sobie, ¶mieje siê - hmm, dla mnie to nie jest powód, ¿eby s³uchaæ tej p³yty. Kawa³ki najfajniejsze, ale te¿ najbardziej oklepane. Nie, nie, zdecydowanie nie lubiê tej p³yty.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4503 on: 2008-12-01, 21:35:00 »
No to nie lub. Przecie¿ ja Ci nie ka¿ê, ajwaj... :roll:
A ja j± lubiê. Zabronisz mi? :P :)
Fajnie siê jej s³ucha w autobusie. Jak Stefek opowiada o pisaniu Normal to a¿ mi siê micha ¶mieje sama :) I ludzie w autobusie siê dziwnie patrz± na mnie... Tak samo mi siê micha ¶mieje, jak s³yszê ten przera¼liwy fa³sz Aviva ¶piewaj±cego Glow na bootlegu Blackfield in Warszaw 2007  :mrgreen:
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4504 on: 2008-12-01, 21:35:22 »
Przes³ucha³em [Deadwing] i bardzo ³adne t³o mi zrobi³o :mrgreen: Bardzo jasna muzyka, rzadko kiedy takiej s³ucham, ale podoba³o mi siê nawet. Jako¶ siê powoli przekonujê, ¿e Porki maj± wiêcej ni¿ piêæ fajnych kawa³ków.
Brat [on w tym domu Porków s³ucha] mi ju¿ nie raz mówi³, ¿ebym raczej The Sky Moves Sideways, ale ja do Porków jako¶ nie podchodzê jako do powa¿nego zespo³u, takiego epickiego i w ogóle, tylko jak do takiego tworu co to ³adne kawa³ki tworzy jak kto¶ nie ma si³y na skomplikowan± muzykê to akurat ¿eby sobie pos³uchaæ niezobowi±zuj±co. A tam d³ugie utwory i jako¶ za powa¿nie to wygl±da ;) ;) ;)
Chocia¿ jak s³ucha³em Fear of a Blank Planet to tak ca³kiem bez emocji ko³o tego nie przeszed³em, nawet bardziej ni¿ Deadwing mi siê podoba³o :mrgreen:

A teraz s³ucham Yes - 90125 i jako¶ tak ¶rednio mi wchodzi. Za bardzo popowe chyba. Tak, wiem, legenda, a ja jestem ignorant i w ogóle z³y cz³owiek, ale nie za bardzo mi siê wyró¿nia. Niby s± fajne fragmenty, ale jak dot±d bez rewelacji - jestem w trakcie 6 kawa³ka [na 9].

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4505 on: 2008-12-01, 21:41:41 »
No to nie lub. Przecie¿ ja Ci nie ka¿ê, ajwaj... :roll:
A ja j± lubiê. Zabronisz mi? :P :)

Ale spokojnie, ja wyrazi³em swoj± opiniê, ty swoj±. Mnie ostatnio nasz³o na 'Once' z drugiego Blackfielda, ale o tym ju¿ pisa³em ;) Oprócz tego nowy album God is an Astronaut, którego tutaj chyba nikt nie ocenia³ jeszcze (pamiêtam, ¿e jedna osoba, ale nawet nie pamiêtam, kto).

Chocia¿ jak s³ucha³em Fear of a Blank Planet to tak ca³kiem bez emocji ko³o tego nie przeszed³em, nawet bardziej ni¿ Deadwing mi siê podoba³o :mrgreen:

Taki "urok" nowych :roll:
Brat [on w tym domu Porków s³ucha] mi ju¿ nie raz mówi³, ¿ebym raczej The Sky Moves Sideways, ale ja do Porków jako¶ nie podchodzê jako do powa¿nego zespo³u, takiego epickiego i w ogóle, tylko jak do takiego tworu co to ³adne kawa³ki tworzy jak kto¶ nie ma si³y na skomplikowan± muzykê to akurat ¿eby sobie pos³uchaæ niezobowi±zuj±co. A tam d³ugie utwory i jako¶ za powa¿nie to wygl±da ;) ;) ;)

Hej, no a 'Russia on Ice' np? A tak w ogóle to chyba sporo fanów 'Signify' uwa¿a za najlepszy album i w tym przypadku chyba nie da siê powiedzieæ, ¿e to ³atwa muzyka, nadaj±ca siê jako t³o. W sumie to ja tego albumu chyba nie rozumiem tak, jak powinienem. Albo po prostu do mnie nie trafia.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4506 on: 2008-12-01, 22:54:23 »
Star Of Ash i Professor Fate. Pierwsze momentami przypomina mi Red Sparowes (nie tak do koñca, ale co¶ w tym jest) a drugie to ca³kiem fajna awangarda, a utwór Limbo z Garmem *_* jest dla mnie ju¿ utworem roku. Mniamu¶ny. Jak ju¿ pisa³am w Star Of Ash Garm te¿ siê udziela - tym razem w utworze Blood, Bones and a Skull. I Sylvan u mnie zago¶ci³ :)

EDIT
Acha, Russia on Ice mo¿e siê nie podobaæ. Ja na przyk³ad nie przepadam - zbyt monotonne. A na takim Deadwing bardzo lubiê Arriving Somewhere... w ogóle dziêki temu utworowi ich polubi³am. Albo Open Car... baardzo lubiê
« Last Edit: 2008-12-01, 22:56:32 by Kekkai »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4507 on: 2008-12-01, 23:02:41 »
Professor Fate. (...) ca³kiem fajna awangarda, a utwór Limbo z Garmem *_* jest dla mnie ju¿ utworem roku.
Nie, Limbo nie jest taki fajny, jak The Violent ;) (wyda³o siê, lubiê disko...)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4508 on: 2008-12-01, 23:19:21 »
Jednak wolê Limbo :) Choæ The Violent te¿ nie jest z³e... Tyle, ¿e momentami przypomina mi Symphony & Metallica :/

NO i GARM....

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4509 on: 2008-12-01, 23:32:58 »
Acha, Russia on Ice mo¿e siê nie podobaæ. Ja na przyk³ad nie przepadam - zbyt monotonne. A na takim Deadwing bardzo lubiê Arriving Somewhere... w ogóle dziêki temu utworowi ich polubi³am. Albo Open Car... baardzo lubiê

Eh, ciê¿ko mi to przechodzi przez palce, ale napiszê - no niech bêdzie, ¿e 'Russia on Ice' mo¿e siê nie podobaæ. ;) (chocia¿ ja tego nie rozumiem, przecie¿ ten utwór ma ¶wietny klimat!) No to, ¿eby nie by³o monotonnie to wspomniany 'Open Car', 'Blackest Eyes' i kilka jeszcze siê znajdzie.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4510 on: 2008-12-02, 00:10:49 »
Kekkai co ma Star of Ash do Red Sparowes? A no tak chyba chodzi Ci o tegoroczny album, bo on taki smêtny z pianinkiem. Jak siê mylê to mnie popraw ;)

u mnie:
Throbbing Gristle - 20 Jazz Funk Greats
Wyslano: 2008-12-01, 23:44:01
Jednak wolê Limbo :) Choæ The Violent te¿ nie jest z³e... Tyle, ¿e momentami przypomina mi Symphony & Metallica :/

NO i GARM....

Limbo lepsze :)

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4511 on: 2008-12-02, 00:16:50 »
Kekkai co ma Star of Ash do Red Sparowes? A no tak chyba chodzi Ci o tegoroczny album, bo on taki smêtny z pianinkiem. Jak siê mylê to mnie popraw ;)

u mnie:
Throbbing Gristle - 20 Jazz Funk Greats
Wyslano: 2008-12-01, 23:44:01
Jednak wolê Limbo :) Choæ The Violent te¿ nie jest z³e... Tyle, ¿e momentami przypomina mi Symphony & Metallica :/

NO i GARM....

Limbo lepsze :)

Nie, mówiê o pierwszym albumie - utwór The World Spins for You mniej wiêcej od 40 sekundy zaczyna siê taka gitarowa wstawka, która klimatem przypomina mi Red Sparowes :) Potem ten klimat zanika i oko³o 3 minuty znów siê pojawia.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4512 on: 2008-12-02, 16:41:31 »
Ostatnio niesamowicie ³aduj± mnie te 2 kawa³ki. 2 ró¿ne pó³ki:

Tutaj tylko fragment, ale ca³o¶æ to cudo.
Tutaj doskona³a ca³o¶æ.
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4513 on: 2008-12-02, 17:33:18 »
S³ucham takiej muzyki, ¿e wsytd siê przyznaæ. :oops: Na dodatek podoba mi siê  ](*,) (Powa¿nie, letko wie¶, ale fajna... znaczy jak na moje, to fajna)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie słuchacie?
« Reply #4514 on: 2008-12-02, 21:41:55 »
Nowy Steven Wilson - super!
No way in from the outside, no way out from within.

 

lofty-success