Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1420614 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6780 on: 2011-05-04, 08:58:33 »
Aktualnie na topie Oceansize, a w szczególno¶ci No Tomorrow

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6781 on: 2011-05-04, 10:07:32 »
Aktualnie na topie Oceansize, a w szczególno¶ci No Tomorrow
Jak by siê da³o, to bym klikn±³ "lubiê to", szczególnie przy No Tomorrow.

A u mnie od wczoraj znów dredg, ale raczej poprzednie p³yty - ta nowa, która wysz³a na dniach - Chuckles and Mr. Squeezy - bardzo mnie rozczarowa³a, jest ¶rednia, ¿eby nie powiedzieæ, ¿e s³aba. Jeszcze do niej wrócê, ¿eby bli¿ej siê zapoznaæ, ale na razie nie mogê siê za to jako¶ zabraæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6782 on: 2011-05-05, 16:53:54 »
Z ogromn± przyjemno¶ci± s³ucham ca³ego Riverside i nawet epka "Voices In My Head" bardzo mi siê podoba, choæ niegdy¶ s³ucha³o mi siê jej tak ¶redniawo.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6783 on: 2011-05-05, 17:36:34 »
Haha, ja w³a¶ni te¿ do nich wróci³em po sporej przerwie i chyba siê wci±gam, dawno mi siê ich tak dobrze nie s³ucha³o :D A to dobrze, bo koncert siê zbli¿a ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6784 on: 2011-05-05, 19:07:03 »
S³ucham tej nowej Nebuli - bardzo przyjemna p³yta i na ¶wiatowym poziomie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6785 on: 2011-05-05, 21:27:32 »
S³ucham tej nowej Nebuli - bardzo przyjemna p³yta i na ¶wiatowym poziomie.
Ja te¿ w³a¶nie zaczynam, zapowiada siê ca³kiem nie¼le, choæ Aura w ogóle do mnie nie przemawia³a.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6786 on: 2011-05-05, 23:39:33 »
Ja wczoraj ju¿ Nebuli raz s³ucha³em i... nie wiem jeszcze, muszê pos³uchaæ wiêcej, ale na pierwszy rzut ucha Aura by³a lepsza, ciekawsza, bardziej wci±gaj±ca :P

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6787 on: 2011-05-05, 23:46:29 »
Nebulê s³ysza³em jak do tej pory tylko u Kaczkowskiego, ale muszê siê zabraæ za ca³o¶æ, bo to co us³ysza³em by³o bardziej ni¿ zachêcaj±ce :)
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6788 on: 2011-05-05, 23:56:51 »
 Bardzo ³adny album, mnie zaciekawi³ bardziej od Aury :P A na pierwsze zarzucenie uchów najmilej siê ³api±: Caravans, Cemetery of frozen ships i The fall of leviathan.
 O, proszê, jest Caravans, chodzi oczywi¶cie o koñcówkê, to jest od ~7 minuty. Typowy lep :)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6789 on: 2011-05-06, 12:12:28 »
Przes³ucha³em 5 razy, na dzieñ dzisiejszy mówiê, ¿e nie wyobra¿am sobie tej p³yty w innym formacie ni¿ czarna oczywi¶cie ;) (bo jak sam Zbigniew Preisner mówi³, brzmienia s± analogowe, wiêc jako¶æ pewnie bêdzie siê kolosalnie ró¿ni³a ;) ). Ogromny krok do przodu pod wzglêdem kompozycji i brzmienia! Generalnie, wspania³a p³yta, s³ychaæ, ¿e ch³opaki wypracowali sobie w³asny styl, To o czym mówili w wywiadzie, o tym domku w górach, gdzie komponowali - to wszystko s³ychaæ. Dla mnie bomba.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6790 on: 2011-05-06, 12:55:39 »
Hercules and Love Affair s/t. I rozpaczam, ¿e nie graj± na Selectorze tego samego dnia co Ladytron, to bym siê wybra³a, a tak jadê do Wroc³awia. Wracaj±c do p³yty, to w sumie gdyby nie Antony, to chyba nie by³aby taka fajna. Druga, bez Antonego, nie jest. Nadaje siê tylko na t³o. A tego naprawdê s³ucham :)

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6791 on: 2011-05-06, 14:30:01 »
Ja wczoraj ju¿ Nebuli raz s³ucha³em i... nie wiem jeszcze, muszê pos³uchaæ wiêcej, ale na pierwszy rzut ucha Aura by³a lepsza, ciekawsza, bardziej wci±gaj±ca :P

my thoughts exactly - póki co, zainteresowa³y mnie The Fall of Leviathan oraz White Gardens, ale generalnie.. zieeeew :P Wiem, ¿e to ma byæ taka bardziej ilustracyjna muzyka, ale brak jej dynamiki i pomys³ów a kompozycje s± w du¿ej mierze nie do odró¿nienia od siebie - niczego na miarê Tragedy of Joseph Merrick tu na pewno nie ma.. Tego nie uratuje nawet piêkna produkcja Preisnera niestety

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6792 on: 2011-05-06, 15:41:54 »
my thoughts exactly
No to teraz, skoro ju¿ siê ze mn± tak wprost zgodzi³e¶, to ju¿ ³atwe do zrozumienia, ¿e po prostu Aurze bli¿ej by³o do Oceansize i dlatego nam siê bardziej podoba³a :mrgreen: ;)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6793 on: 2011-05-06, 22:54:18 »
A u mnie od wczoraj znów dredg, ale raczej poprzednie p³yty - ta nowa, która wysz³a na dniach - Chuckles and Mr. Squeezy - bardzo mnie rozczarowa³a, jest ¶rednia, ¿eby nie powiedzieæ, ¿e s³aba. Jeszcze do niej wrócê, ¿eby bli¿ej siê zapoznaæ, ale na razie nie mogê siê za to jako¶ zabraæ.

Pos³ucha³em kilku utworów Dredg i teraz chcia³bym kupiæ p³yte;) , któr± polecasz Callahan? hmm?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6794 on: 2011-05-07, 12:12:36 »
Na pewno nie ostatni± - Chuckles and Mr. Squeezy - bo jest popowa, zamiast rockowa i po pierwszym w miarê dobrym utworze ca³a reszta to ju¿ ma³a tragedia.
Pierwszej p³yty (Leitmotif) nie s³ucha³em, wiêc trudno mi oceniæ. Drug± - El Cielo - znam trochê gorzej ni¿ kolejne, ale jest przynajmniej dobra (ca³y czas obiecujê sobie, ¿e siê z ni± lepiej zapoznam). Z tego co czyta³em, dredg na pocz±tku gra³ ostrzej i mroczniej ni¿ pó¼niej, i to rzeczywi¶cie trochê s³ychaæ na tej p³ycie.
Dwie których s³ucha³em najwiêcej, bo i s³ucha mi siê ich najlepiej, to Catch Without Arms, któr± spokojnie mo¿na braæ w ciemno, je¶li styl dredga nam odpowiada, bo nie ma tam ¿adnych wype³niaczy i jest generalnie bardzo równa - oraz The Pariah, the Parrot, the Delusion - to moja ulubiona, w pewnym stopniu koncept, do¶æ zró¿nicowany, ale naprawdê kapitalnie siê tego s³ucha. Tak wiêc subiektywnie poleca³bym Ci w³a¶nie zainteresowanie siê tymi dwiema, obie s± z pewno¶ci± warte po¶wiêcenia im czasu ;)
« Last Edit: 2011-05-07, 12:15:07 by Callahan »

 

lofty-success