Author Topic: Kopiowanie, piractwo etc.  (Read 36933 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #15 on: 2007-04-05, 14:39:22 »
Choæ ja bym na jego miejscu wybra³ raczej format OGG, ze wzglêdu na darmowo¶æ jego licencji [w przeciwieñstwie do MP3, którego to licencja ma pewne zawi³o¶ci]. Ale idea jego jak najbardziej s³uszna, choæ nie wiem czy te 15-20 z³ za p³ytê to nie przesada w dó³.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #16 on: 2007-04-05, 21:33:15 »
Pod artyku³em przytoczonym przez Jacka znalaz³am bardzo ciekawy komentarz osoby, która podaje siê za wydawcê. Muszê przyznaæ, ¿e w niektórych kwestiach trudno siê nie zgodziæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #17 on: 2007-04-05, 21:59:31 »
Ja tak¿e zgadzam siê tak w 90% z tym anonimowym wydawc±, ale nie jest prawd±, ¿e nie da siê wydaæ taniej. We¼my chocia¿by George Dorn Screams - ich debiutancka p³yta CD w digipaku kosztuje 25 z³ i z pewno¶ci± jest nietuzinkowa i niehiciorowata.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #18 on: 2007-04-05, 22:43:06 »
Ale wiem, ¿e wiêkszo¶æ kasy idzie do nich. Dlatego j± kupujê.
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #19 on: 2007-05-14, 17:57:57 »
Odnosnie ostatniego albumu El Dupy (btw: plyta juz jest do sciagniecia, a po takim tekscie, mysle, ze pare osob sie zdenerwuje i zrobi na zlosc :roll:)

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #20 on: 2007-05-14, 18:24:20 »
Quote from: oficjalna strona SP Records
UWAGA!!!
P³yta L-DÓPA „GRA?” zostanie zabezpieczona przed kopiowaniem.
Albumu pos³uchasz na wszystkich stacjonarnych i przeno¶nych odtwarzaczach CD i DVD, za wyj±tkiem komputerów.
Zabezpieczenie ma na celu ochronê utworów Kazika Staszewskiego.
Kazik Staszewski jest najczê¶ciej nielegalnie ¶ci±ganym z Internetu artyst± w tym kraju.
„Je¿eli masz jakiekolwiek nasze pliki ¶ci±gniête za darmo, a Twoi kumple o tym wiedz±, to wiedz± te¿, ¿e jeste¶ z³odziejem. Jest to kompletny obciach. To tak, jakby¶ mia³ obsrany kibel”. S³awek Pietrzak, szef wytwórni S.P.Records.
Zachêcamy wszystkich fanów artysty oraz zespo³u El Dupa do zakupu oryginalnej p³yty.

Hehe, wczoraj czyta³em dok³adnie ten sam temat :mrgreen:

Przed kim/czym oni t± El Dupê zabezpieczaj±? Przecie¿ wiadomo ¿e ka¿dy takie zabezpieczenie mo¿e z³amaæ, a p³yty nie kupi± Ci, którzy np. odtwarzaj± muzykê wy³±cznie na kompie lub kopiuj± na przeno¶ne odtwarzacze mp3 :? pomys³ z dupy, ¿e tak powiem

Tak czy inaczej p³yty ju¿ s³ucha³em i niestety w ¿adnym wypadku nie dorównuje ona debiutowi  :P

Budyñ

  • Posts: 166
  • Karma: +0/-0
  • go¶æ
    • spirit
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #21 on: 2007-05-14, 20:16:17 »
nie wiem, czy gorsza - kilka razy sie pop³aka³em ze ¶miechu. Ale to taka p³yta - do ¶ci±gniêcia w³a¶nie raczej, 30 z³ bym za ni± chyba nie da³ (jakby mi wydawca zostawi³ wybór, oczywi¶cie 8) )
Avril kocham Ciê :*

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #22 on: 2007-05-14, 21:50:50 »
Dla mnie nijak to się ma do TPN 25 i ich "Masakry w Dzieżążni". :mrgreen:
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #23 on: 2007-05-14, 21:52:52 »
Nie wiem z jakich powodów ciągle żywe jest w środowisku producentów muzycznych przeświadczenie, że zabezpieczanie płyt zapobiega piractwu. Zupełnie jakby szefostwo żyło w innej rzeczywistości. Bo co? Przyjdzie spec od zabezpieczeń z jakiejśtam firmy i pokaże, że na kompie szefuńcia dana płyta nie będzie odczytywana? Świetny chwyt, potem wydawca płaci kasę za system zabezpieczający (bo przecież nikt tego za darmo nie udostępnia), a cenę za to kto ponosi? Zgadza się - uczciwi ludzie, którzy kupują płytę. Przecież to jest totalny nonsens!

Jeśli ktoś już nie może żyć bez zabezpieczania, to płatność za tę technologię powinna odbywać się na następującej zasadzie: Firma udostępnia wydawcy technologię i jeśli przez okres buforowania (np. dwa lata, nie wiem ile płyta się buforuje) nikt zabezpieczenia nie złamie, to firma dostaje dajmy na to 1% od całej sprzedaży. Albo w ogóle dostaje 1% do czasu przełamania zabezpieczenia. Wtedy albo powstanie skuteczna technologia zabezpieczająca, albo wszelkie próby zostaną zaniechane, bo nie będzie się opłacać wymyślać dziwacznych technik, które zostaną pokonane w 20 minut.

Pomijam tutaj już tak oczywistą kwestię jak PRAWO konsumenta nadane ustawą do sporządzenia kopii 1:1 na swój prywatny użytek. W związku z powyższym wszelkie zabezpieczanie płyt jest niezgodne z prawem i podejrzewam, że możliwe byłoby złożenie pozwu zbiorowego przeciwko wytwórni za odbieranie obywatelom ich konstytucyjnych i ustawowych praw.

Najlepiej nie kupować zabezpieczonych płyt i jednocześnie wysyłać do wydawcy mejla z informacją o zaniechaniu zakupu wraz z powodem. Osobiście nie kupiłem płyty APC (pierwsza nie jest zabezpieczona, ale nie podoba mi się aż tak, żeby ją kupować przy skromnym budżecie; chciałem "13th Step") - właśnie ze względu na zabezpieczenie (którego mój Linux nawet nie widzi - płyta kopiuje się jak każda inna).
« Last Edit: 2007-05-14, 21:55:43 by minder »
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #24 on: 2007-05-14, 21:54:17 »
P³yta APC "Thirteenth Step" te¿ podobna by³a zabezpieczona przed kopiowaniem. Zrippowa³a mi siê w 3 minuty. :P
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #25 on: 2007-05-16, 23:51:40 »
zyjemy w kraju obsranych kibli chyba... ale obciach

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #27 on: 2007-06-10, 00:32:45 »
Kolejny chwyt marketingowy. Oczywiście, że wrócą na rynek, ale pod inną nazwą i z tańszą ofertą. Film będzie miał dźwięk oryginalny tylko w stereo, lektora (też stereo), napisy (ściągnięte z netu, bo lepsze i darmowe) i zero dodatków. I będą dołączać za darmo do gazety za 4,50. I zarobią na tym kokosy. Przecież gdyby wydawanie filmów z gazetami się nie opłacało, to by nie wychodziły, prawda? Jest jednak tak, że film z pismem kobiecym to nie lada gratka - pismo ma większą sprzedaż, bo niektórzy kupują dla filmu, firma ma pewny zysk, bo dostaje kasę od nakładu. Wszyscy zadowoleni.

Prawda jest taka, że albo się przystosują do nowych warunków, albo sajonara. Nikt za nimi płakać przecież nie będzie. Niech jeszcze wycofają się ze Szwecji (przecież tam jest Zatoka Piratów), Francji i innych państw z normalnym podejściem do spraw dostępności kultury. Jest mnóstwo modeli dystrybucji filmów przez internet. Żeby było śmieszniej, to te modele przynoszą realne zyski. Trzeba tylko ruszyć szare komórki.

No i na koniec - jaki jest efekt w/w ogłoszenia? Ludzie rzucą się, żeby wykupić filmy, które już niedługo znikną. Po prostu chwyt marketingowy i tyle. Z resztą w samym artykule na wstępie jest napisane, że dystrybucją filmów zajmie się inna firma. Ergo - filmy nie znikną, kto inny będzie nimi handlował. Może spadną ceny. Przecież nie trzeba będzie utrzymywać całej ichniej infrastruktury. Zamykają biuro, filmy rozprowadza firma-córka. Mniejsze koszty, niższa cena. Proste.
« Last Edit: 2007-06-10, 00:35:41 by minder »
True Pagan Winter Crew


minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Kopiowanie, piractwo etc.
« Reply #29 on: 2007-06-24, 18:59:24 »
Jedno mnie zastanawia - skoro kupuj±c czyste no¶niki, nagrywarkê, twarde dyski i nawet papier do drukarki p³acê podatek na rzecz organizacji zarz±dzaj±cych prawami autorskimi, który ma byæ niby rekompensat± za nieuprawnione kopiowanie, to dlaczego mimo wszystko nie mogê kopiowaæ? Niech¿e wprowadz± stawkê za przepustowo¶æ ³±cza internetowego i spokojnie bêdzie mo¿na siê danymi w sieci wymieniaæ. Ludzie nic nie my¶l±...
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success