Author Topic: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?  (Read 189344 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #810 on: 2013-06-09, 16:12:58 »
taka lekka lektura do poczytania po stresuj±cym dniu albo... w kiblu ;)
W pi±tek w kluboksiêgarni znale¼li¶my ksi±¿kê, która jest przeznaczona do czytania na kiblu. Mo¿e byæ nawet lepsza ;)
(Swoj± drog±, znale¼lismy i kupili¶my te¿ parê innych weso³ych ksi±¿ek, które uprzyjemni³y imprezê ;) Np. Sztukê pierdzenia - ja tego akurat nie wziê³am, ale prêdzej czy pó¼niej siê zaopatrzê ;))

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #811 on: 2013-09-01, 22:07:47 »


Przeczytajcie sobie - fajna, zabawna i lekka powiesc, w sam raz na koncoweczke wakacji ;) Jak ktos kocha muzyke (who doesn't?) i pamieta choc troche czasy komuny i zalatwiania plyt i kaset, to zrozumie o co chodzi.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #812 on: 2013-10-16, 07:48:40 »
Do przeczytanych do³±cza Dom na Placu Waszyngtona Henry'ego Jamesa. Kto ogl±da³ Plac Waszyngtona Agnieszki Holland, ten wie, o czym to i zw³aszcza tym osobom polecam, by siê przekona³y, ¿e ekranizacja jest bardzo udana. Co¶tam, wiadomo, zosta³o zmienione, ale nie powiem, co, zreszt± a¿ tak istotne to nie jest, chocia¿ trochê na odbiór ca³o¶ci wp³ywa. Fajnie siê czyta, przyjemnie, chocia¿ historia do¶æ mroczna i nieweso³a.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #813 on: 2014-01-23, 22:56:54 »
Lubiê Umberto Eco. W³a¶nie czytam "Cmentarz w Pradze" i jak zwykle mam jakie¶ podskórne mrowienie w trakcie lektury. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #814 on: 2014-01-25, 00:28:50 »
A ja sobie kupi³am 2 ksi±¿ki Jo Nesbø, których jeszcze nie mia³am. A mam siê uczyæ ;( Mo¿e kto¶ chce po¿yczyæ na weekend, ¿eby mnie nie ci±gnê³o? £owcy g³ów i Policja.

Lubiê Umberto Eco. W³a¶nie czytam "Cmentarz w Pradze"
Nie ku¶! :<

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #815 on: 2014-03-23, 16:38:16 »
Lubiê Umberto Eco. W³a¶nie czytam "Cmentarz w Pradze"
Nie ku¶! :<

Znakomita ksi±¿ka, choæ przebrn±æ przez ni± nie³atwo. Pocz±tkowo my¶la³em, ¿e to rzecz o wolnomularstwie i antysemityzmie, ale jak to u Eco, nic nie jest jedno lub dwuwymiarowe. Tak¿e sympatycy black metalowej estetyki znajd± tu wiele dla siebie, w³±cznie z czarn± msz±. Umberto Eco po raz kolejny napisa³ rzecz nietuzinkow±, której warto po¶wiêciæ odrobinê wolnego czasu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #816 on: 2014-03-24, 18:07:06 »
Dobra, póki co czytam Mankella, nastêpny w kolejce Tapinas, Eco to jak mi w rêce wpadnie po tanio¶ci albo po znajomo¶ci ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #817 on: 2014-04-29, 11:57:37 »
sympatyczna ta Grochola
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #818 on: 2014-04-29, 13:19:55 »
Ja od jakiego¶ czasu zdajê siê na ³askê Bookrage je¶li chodzi o wybór "ksi±¿ek" do czytania. Ksi±¿ek da³em w cudzys³ów z tego wzglêdu, ¿e chodzi o ksi±¿ki elektroniczne. Od czasu zakupu Kindla wci±gam ksiêgi jak odkurzacz (³atwo¶æ i szybko¶æ zdobycia dowolnego tytu³u robi swoje).

Bookrage na razie trafia z moje gusta niemal idealnie. Zapodaj± g³ównie polskich autorów, przewa¿nie klimaty grozy, krymina³y, s-f. Ostatnio wsi±k³em w dzie³a Borunia (m.in. Toccata - ¶wietne opowiadania!), Grabiñski (na razie zaliczy³em zbiór opowiadañ Demon Ruchu - wybitny, mroczny, dziwny klimat!), Chmielarz - Królowa G³odu. Przedziwny klimat niby trochê z przysz³o¶ci ale jednocze¶nie z czasów ¶redniowiecza i dzikiego zachodu. Teraz czytam ¯elazne Kamienie Dêbskiego - przewija siê Dolny ¦l±sk i Sudety które bardzo lubiê, rzeczywiste wydarzenia pomieszane z fikcj±. Dosyæ wci±gaj±ca historia. Jak kto¶ ma czytnik e-booków to gor±co polecam bookrage bo pakiecik ksi±¿ek mo¿na sobie kupiæ za tyle za ile siê chce.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #819 on: 2014-04-29, 19:45:19 »
@up
eee ja to jednak konserwa w tych sprawach. Muszê czuæ papier, zaginaæ rogi, grzbiety etc. Podobnie zreszt± jak fajki (nie e-), kawa (nie rozupszczalne co¶) i manual (nie automat-skrzynia...no chyba, ¿e dwusprzêg³owa sekwencyjna) ;)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #820 on: 2014-04-29, 20:07:38 »
@up
eee ja to jednak konserwa w tych sprawach. Muszê czuæ papier, zaginaæ rogi, grzbiety etc. Podobnie zreszt± jak fajki (nie e-), kawa (nie rozupszczalne co¶) i manual (nie automat-skrzynia...no chyba, ¿e dwusprzêg³owa sekwencyjna) ;)

Te¿ by³em konserw± dopóki nie dosta³em w ³apy kindla ;) O ile np. w p³ytach króluje u mnie tylko winyl (bo ok³adka, wielko¶æ, brzmienie itp itd) o tyle w ksi±¿kach liczy siê dla mnie w³a¶ciwie tylko tre¶æ. Myla³em, ¿e równie¿ papier ale jednak nie bo czytanie na czytniku jest dok³adnie tak samo przyjemne, a nawet przyjemniejsze bo mogê sobie ustawiæ wielko¶æ czcionki, trzymaæ "ksi±¿kê" i przewracaæ strony jedn±, t± sam±, rêk±. No i mogê mieæ przy sobie 2 tysie ksi±¿ek które wszystkie razem wa¿± nieca³e 200 gram. Bateria trzyma miesi±c wiêc ³adowanie te¿ nie jest problemem.

Ale komiksy i albumy albo ksi±¿ki z du¿± ilo¶ci± ilustracji to raczej tylko papierowe wchodz± w grê.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #821 on: 2014-05-29, 18:38:40 »
Ksiazka Nergalka w wersji elektronicznej do wziecia za free TUTAJ

Edit:
Uuuuuu, widzê, ¿e ju¿ pozamiatane. Szybko posz³y.
« Last Edit: 2014-05-29, 18:48:16 by bts »

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #823 on: 2014-06-04, 22:11:47 »
Novae - Res: Niez³y obciach ;)
Lol, co za ¿enada. Wiedzia³am, ¿e to wydawnictwo jest kiepskie, ale to jest ju¿ szczyt wszystkiego!  :shock:
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Piêæ ulubionych ksi±¿ek wg... no w³a¶nie?
« Reply #824 on: 2014-06-06, 13:16:34 »
Pad³am  :kulkaw³eb: ¯en³a...
Czas siê przekwalifikowaæ, jeszcze mi zaraz za korekty zaczn± groziæ s±dem, bo skoro im mo¿na, to czemu nie wszystkim?

 

lofty-success