Author Topic: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P  (Read 9073 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Nile

  • Guest
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #15 on: 2006-10-17, 23:28:55 »
Windowsowe NTFS (a ponoæ to jest 512kbit) - 80 GB - odzyskano w niecale 30 minut (ofkoz móg³byæ to jaki¶ trick prostacki  :lol:)
Ale jak to zrobili - mnie ju¿ siê nie pytaj. Dysk pod³±czyli do jakiej¶ skrzynki   :)
« Last Edit: 2006-10-17, 23:41:07 by Nile »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #16 on: 2006-10-17, 23:51:14 »
eBAT, Ty zawsze jeste¶ m±drzejszy, co? Ja nie mówiê o jakim¶ pseudosystemie plików w rodzaju NTFS. Ja mówiê o szyfrowaniu w Systemach Operacyjnych (a nie jakiej¶ popierdó³ce), które mo¿e odbywaæ siê na poziomie urz±dzenia. Poczytaj sobie o Device Mapper Crypt i przestañ siê wyg³upiaæ.
True Pagan Winter Crew

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #17 on: 2006-10-17, 23:56:35 »
Quote
512kbit
- ³o! pó³megabitowy klucz to by by³o co¶! pewnie by wyparowywa³o procka podczas szyfrowania ;]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Akcja przeciwko użytkownikom P2P
« Reply #18 on: 2006-10-18, 00:02:38 »
eBAT, w razie jakbyś szedł w zaparte: http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=1324

@bene: on pewnie pomylił z rozmiarem bloku :lol:
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #19 on: 2006-11-03, 13:19:30 »
a ja mam takie pytanie: korzystam z neostrady, do ¶ciagania u¿ywam emule'a. czy co¶ mi ¿e tak powiem grozi? :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

KoralOwiec

  • Posts: 17
  • Karma: +0/-0
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #20 on: 2006-11-03, 16:53:05 »
a ja mam takie pytanie: korzystam z neostrady, do ¶ciagania u¿ywam emule'a. czy co¶ mi ¿e tak powiem grozi? :)
Nie, je¶li za³adujesz sobie odpowiedni plik ipfilter.dat - wycina fa³szywe serwery, zakresy nale¿±ce do przeró¿nych organizacji itd.

Pozdrawiam :)

Nile

  • Guest
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #21 on: 2006-11-03, 17:19:19 »
A czesto jest tak, ze panowie policjanci korzystaja wlasnie z lacz takich jak Neostrada czy Chello do sciagania piratow p2p :lol: A takich to juz ipfilter.dat nie zablokuje :wink:

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #22 on: 2006-11-04, 10:20:51 »
to jak jest w koñcu?
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #23 on: 2006-11-04, 18:24:28 »
Je¶li nie bêdziesz sprzedawa³ tego, co ¶ci±gniesz, to w zasadzie mo¿esz siê nie martwiæ. Akcje policji s± skierowane przede wszystkim przeciwko tym, którzy handluj± na gie³dzie tym, co ¶ci±gnêli albo udostêpniaj± FTP za kasê. Jeszcze trochê daleko nam do USA. Najlepiej jednak monitorowaæ dyskusje na odpowiednich forach ;)
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Akcja przeciwko użytkownikom P2P
« Reply #24 on: 2006-11-04, 18:36:14 »
hm, w Koszalinie rozwalono niedawno lokalną sieć p2p. w Zielonej Górze wiem od starego bo tam mieszka policja przeprowadzała parę lat temu akcję wchodzenia do mieszkań po prostu ludzi korzystających z internetu. więc nie zawsze jest tak. ale jak dzisiaj byłem u kumpla, który codziennie z emula ściąga odcinki simpsonów i jakieś filmy i zobaczyłem, że on nawet zwykłego firewalla nie ma na kompie, a korzysta z muła każdego dnia jak już wspomniałem to się uspokoiłem :) nie miał tego ipfilter o którym napisał KoralOwiec. btw: ściągnałem sobie ten ipfilter.dat, uruchamiam opcje filtru ip, patrzę a ja already mam zbanowane tyle adresów co by mi ten filtr dał, nie wiem skąd je miałem :) pozdr
edit: w jakimś artykule o akcjach przeciw piratom pewien policjant mówil, że gliny widzą wszystko co dany użytkownik internetu w internecie robi. jak to jest z tą bezpiecznością przed glinami w necie? to tylko straszenie to, co gliny mówią?
btw: ilu z was używa emule'a i jak często? to prawda, że torrenty są bezpieczniejsze? pozdr
« Last Edit: 2006-11-04, 18:39:06 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Akcja przeciwko użytkownikom P2P
« Reply #25 on: 2006-11-04, 19:15:04 »
Gadanie glin, że wiedzą wszystko to mydlenie oczu. Twój dostawca (ISP) wie wszystko. Jak się uprze, to pozna Twoje hasło do konta bankowego. Rozmowy na gg może podsłuchiwać do woli, tak samo jak pocztę, którą wysyłasz, hasła na FTP i przeróżne strony i fora internetowe. Dlatego ja np. staram się używać szyfrowania gdy tylko mogę. Połączenia z serwerem jabbera mam szyfrowane - ograniczyłem możliwość podsłuchu do operatora serwera. Gdyby mój rozmówca używał PGP/GPG, to moglibyśmy szyfrować rozmowy oraz pocztę między sobą i wtedy już nikt by nie mógł podsłuchać (przydaje się do przesyłania haseł, ale do tego to najlepsza jest komórka, bo w kompie jeszcze logi komunikatora zostają).

Torrent podobno bezpieczniejszy, ale ja się aż tak nie znam ;)
« Last Edit: 2006-11-04, 19:17:07 by minder »
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #26 on: 2006-11-04, 20:33:12 »
btw: ilu z was u¿ywa emule'a i jak czêsto? to prawda, ¿e torrenty s± bezpieczniejsze? pozdr
slsk/emule/torrenty 24h na dobê 8)
podobno we Francji prawo jest bardziej zaostrzone, przynajmniej tak s³ysza³em w Polsce (nagonki, sta³e sprawdzanie, bla bla bla). Z kolei jak pytam siê o to francuskich kumpli, widzê tylko rozbawienie :mrgreen: do tego ¿aden z nich nie wie co to jest firewall (heh, akurat pod wzglêdem spraw komputerowych itp mam wra¿enie ¿e ten kraj jest mocno zacofany).

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #27 on: 2006-11-04, 21:09:03 »
grrr, ostatni raz uzywa³em emula 2 tygodnie temu :/ buckethead, ty 'farciarzu'! :)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Odp: Akcja przeciwko u¿ytkownikom P2P
« Reply #28 on: 2006-11-04, 21:56:05 »
ja dzi¶ sobie heXena II ¶ci±gn±³em po mulu - odpalam go tylko jak nie ma tego co chcê na torrencie. (btw widzia³em, ¿e tego heXena mo¿na na allegro za 3 z³ote kupiæ, ale mi zale¿a³o, ¿eby mieæ go dzi¶ i jak tu byæ uczciwym ;) )

Co do bezpieczeñstwa komunikatorów to u¿ywam kiedy to mo¿liwe ssl/tls'a, rozmowy z osobami, które u¿ywaj± ekg/kadu/ekg2 mam szyfrowane po pligunie sim.

A co do bezpieczeñstwa danych to policja w czasie nalotu te¿ mi mo¿e skoczyæ - ¿adnego lewego softu poza kilkoma grami pod DOS'a na dysku w domu nie mam a co do serwera to / mam na karcie flash, któr± jak wyjmê to w ¿yciu siê nie domy¶l± po co ona tam by³a a torrenty ¶ci±gam na macierz RAID'ow±. Niech sobie bior± te dyski do labu - i tak znajd± na nich poszatkowane kawa³ki filmów ;)
Pozdrawiam!

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Akcja przeciwko użytkownikom P2P
« Reply #29 on: 2006-11-09, 22:32:09 »
http://tiny.pl/rp8m - dobry link, choć trochę stary
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?