Author Topic: Sny  (Read 55739 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Sny
« on: 2006-11-07, 10:04:43 »
by³o o dziwnych zjawiskach, to mo¿e porozmawiamy o dziwnych snach  :mrgreen:
ostatnio ¶ni³o mi siê, ¿e nasza reprezentacja wygra³a w pi³ke no¿n± z Angli± 8:0, do tego angole strzelili sobie 4 samobóje... bardzo to dziwny i nierealny by³ sen  :mrgreen:

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Sny
« Reply #1 on: 2006-11-07, 13:51:04 »
I pewnie Rasiak strzeli³ wszystkie 8 :lol:
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Odp: Sny
« Reply #2 on: 2006-11-07, 14:56:36 »
a mi siê dzisiaj ¶ni³o, ¿e chcia³am piaskiem pomalowaæ rzêsy :roll:
tzn piasek by³ tubce od tuszu i jaki¶ taki dziwny klej±cy. no ale nie wiem czy siê nim wypaskudzi³am czy nie, bo mnie ¯aba obudzi³a :]
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Sny
« Reply #3 on: 2006-11-07, 15:09:00 »
Czasami miewam tak straszne sny, ¿e muszê w³±czaæ lampkê po przebudzeniu, bo tak siê bojê, heh. ¦ni³y mi siê rzeczy tak okropne, ¿e najtwardszy facet na tym forum, by chyba zwymiotowa³. A to wszystko rodzi siê nie¶wiadomie w g³owie mi³ej blondyneczki o_O

Sprostujê od razu - ja nie my¶lê o tych wszystkich okropieñstwach, wiêc nie dlatego mi siê ¶ni±... :P


¦ni± mi siê te¿ przyjemne rzeczy - uwielbiam sny, w których je¿d¿ê na mojej wymarzonej r6 XD! :D
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sny
« Reply #4 on: 2006-11-07, 15:16:58 »
Wiêkszo¶æ moich snów, które po przebudzeniu jeszcze zapamiêta³em, s± z regu³y abstrakcyjn± projekcj± prze¿yæ. Czasem s± przyjemne (ba¶niowe), inne wywo³uj± dreszczyk emocji niczym filmy przygodowo-kryminalne, zdarzaj± siê te¿ odra¿aj±ce. No i te inne... :D
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Sny
« Reply #5 on: 2006-11-07, 15:28:03 »
A ja czêsto mam prorocze sny lub zara¿am nimi innych ;) Potem mam idiotyczne wra¿enie déjà vu.
True Pagan Winter Crew

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Sny
« Reply #6 on: 2006-11-07, 16:36:59 »
ja mam zazwyczaj sny grozy więc śnić nie lubię. mieliście kiedyś sny świadome? ja miałem jeden. pamiętam taki sen ( śnił mi się jak byłem dość mały), że chodzę po jakiejś dziwnej chacie, a ja wiedziałem, że to sen i chciałem się obudzić. więc wpadłem na pomysł żeby pójść do toalety (w chacie z tego snu), sobie z niej skorzystałem i tak się kosztem prześcieradła obudziłem. dobry sen, co? ale prawdziwy  8)
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Sny
« Reply #7 on: 2006-11-07, 16:43:35 »
Ja te¿ tak mia³am, chodzi³am wokó³ domu i nagle ziemia zaczê³a siê zapadaæ tworz±c, jakby, sitko. W jedn± z nich wpad³am chwytaj±c siê krawêdzi powierzchni i zda³am sobie sprawê, ¿e to tylko sen i wystarczy, ¿e siê obudzê ale wiedzia³am, ¿e sama nie mogê tego zrobiæ, wiêc poprosi³am kogo¶ kto by³ w pobli¿u, ¿eby mnie obudzi³ i pyk! Ju¿ nie spa³am :)
To mi siê przy¶ni³o bardzo dawno temu, jak jeszcze chodzi³am do podstawówki. Teraz raczej co¶ takiego mi siê nie zdarza, a szkoda ;)
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Sny
« Reply #8 on: 2006-11-07, 17:02:34 »
Ja ¶niê sny partiami. Ostatnio jeden taki dziwny mnie prze¶laduje. W dodatku jest taki ultrarealistyczny, nic w nim z senno¶ci i wszystko niestety pamiêtam. 8)
[under construction]

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Sny
« Reply #9 on: 2006-11-07, 17:06:16 »
A ja z kolei rzadko, ale to naprawdê rzadko pamiêtam sny. Zdarza mi siê tylko czasem przysn±æ na siedz±co podczas wyk³adów, z otwartymi oczami :mrgreen: wtedy tak jakby ¶ni± siê jakie¶ dziwne obrazy, pomys³y (ostatnio w ten sposób przyszed³ mi do g³owy naprawdê ¶wietny riff, tylko od razu o nim zapomnia³em :? )

zazula

  • Posts: 96
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Sny
« Reply #10 on: 2006-11-07, 17:27:57 »
Ooo, buckethead, te¿ tak mia³am. Ale wiesz, z t± ¶wietno¶ci± pewnie jest tak, jak ze "straszno¶ci±" koszmarów - po przebudzeniu s± na prawde scarry a ju¿ rano s± ¶mieszne :wink: Oczywi¶cie mogê siê myliæ ;)
Cz³owiek jest jak stolarz. Stolarz ¿yje, ¿yje, a potem umiera. Tak te¿ bywa z cz³owiekiem.

Nile

  • Guest
Odp: Sny
« Reply #11 on: 2006-11-07, 18:16:37 »
A ja czêsto mam prorocze sny lub zara¿am nimi innych ;) Potem mam idiotyczne wra¿enie déjà vu.

Mam tako samo, jak Ty.... O_o

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Sny
« Reply #12 on: 2006-11-07, 19:13:42 »
O, w³a¶nie dzi¶ rano sobie zaczê³am rozmy¶laæ o snach, bo od oko³o 2-3 miesiêcy pamiêtam dos³ownie ka¿dy z nich(znaczy siê codziennie po przebudzeniu mniej wiêcej pamiêtam co mi siê ¶ni³o)  :o  W wiêkszo¶ci s± dziwne, czasem zabawne, najczê¶ciej sytuacje, które w realnym ¿yciu nie mia³yby szans siê wydarzyæ. Ogólnie sny to bardzo przyjemne uczucie, daje wra¿enie bogatszego(choæ czasem absurdalnego), podwójnego ¿ycia. Nie ma siê wra¿enia, ¿e marnuje siê 2/3 ¿ycia bujaj±c w pod¶wiadomo¶ci  :mrgreen: No i przez to, ¿e pamiêtam sny czujê siê bardziej wyspana, bo mam wra¿enie, ¿e spa³am d³ugo (tyle siê przecie¿ we ¶nie dzia³o ;) )

Aha, no i najczê¶ciej pamiêtam nie tyle dok³adny przebieg wydarzeñ, co ogólne wra¿enie, klimacik snu, uczucia itp. Czasem powstanie okre¶lonego nastroju przywo³uje u mnie co bardziej wyraziste sny.

Aha2: co do snów ¶wiadomych oswoi³am siê ze ¶nieniem do tego stopnia, ¿e jego elementy miewam bardzo czêsto. (W pewnym momencie stwierdzam "ej, przecie¿ to musi byæ sen ;D" i moje dzia³ania staj± siê bardziej ¶wiadome ;) )
« Last Edit: 2006-11-07, 19:18:42 by djdioda »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Sny
« Reply #13 on: 2006-11-07, 19:56:27 »
Richard Feynmann, znany fizyk, laureat nagrody Nobla, był człowiekiem o niezwykle otwartym umyśle i prowadził na sobie różne badania, m.in. dot. świadomego śnienia. Prowadził je tak intensywnie, że kiedyś miał sen, którego "postacie niezależne" upominali go, że nie może tak robić, bo zwariuje (albo coś takiego). Poza tym przestał się wysypiać, bo sen bardzo angażował umysł. W końcu zrezygnował.

Kilka razy eksperymentowałem ze świadomym śnieniem. Najpierw programowałem sobie co chę, żeby mi się przyśniło. Potem zdarzało mi się uzyskiwać świadomość w czasie snu, ale zazwyczaj bardzo szybko się budziłem. Czasem udawało mi się zmusić do zaśnięcia i powrócić do przerwanego snu.

Tak swoją drogą, to bardzo niezwykłe rzeczy dzieją się z umysłem podczas zapadania w sen. Spróbujcie kiedyś (nie wiem, z partnerem/ką, na wycieczce, etc.) rozmawiać z kimś podczas zapadania w sen (najlepiej żeby druga osoba była w pełni świadoma). Czasem wychodzą tak zawiłe potoki myśli, że Mars Volta może się schować ze swoimi tekstami :P

Oczywiście najlepsze są majaki w gorączce. Ostatnio jak byłem chory (pisałem już o tym), to napisałem kilka piosenek (muzyka+tekst) i nuciłem sobie leżąc w wyrku. Brakowało tylko magnetofonu. Z drugiej strony ktoś kiedyś będąc na alkoholowym rauszu nagrywał swoje wspaniałe wywody i potem okazało się, że to kompletne brednie. Może więc moje wspaniałe piosenki też by były jakieś idiotyczne ;)
True Pagan Winter Crew

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Sny
« Reply #14 on: 2006-11-07, 20:04:03 »
Z drugiej strony kto¶ kiedy¶ bêd±c na alkoholowym rauszu nagrywa³ swoje wspania³e wywody i potem okaza³o siê, ¿e to kompletne brednie. Mo¿e wiêc moje wspania³e piosenki te¿ by by³y jakie¶ idiotyczne ;)
Hahah, to akurat doskonale znam :mrgreen: ju¿ nie raz by³o tak, ¿e podczas grania na instrumentach po wypiciu odpowiedniej ilo¶ci alkoholu (lub u¿yciu innych substancji, ale teraz wstydze siê o tym mówiæ :P ), wydawa³o siê, ¿e gramy taaaaakie faaajne rzeczy, taki odjazd przy tym jest, a jeden kumpel to nawet z zamkniêtymi oczami na basie gra³ i sz³o mu lepiej ni¿ normalnie! No jak boga kocham! W koñcu postanowili¶my co¶ nagraæ, a nastêpnego dnia po ods³uchaniu... "we¼ to najlepiej wywal, przecie¿ tego siê nie da s³uchaæ"

 

lofty-success