Author Topic: Sny  (Read 55738 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Sny
« Reply #15 on: 2006-11-07, 20:19:14 »
Ostatnio zauwa¿y³em, ¿e gdy jestem w Krakowie to ¶ni± mi siê bardzo realistyczne rzeczy, takie które mog± siê wydarzyæ... a gdy wracam do Starego S±cza to mam nierealne sny zwykle bardzo dziwne i chore... ciekawa sprawa  :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Sny
« Reply #16 on: 2006-11-07, 20:22:42 »
Wyja¶nienie jest proste - Kraków jest tak absurdalnym miejscem, ¿e a¿ sny wygl±daj± na prawdziwsze :twisted:
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Sny
« Reply #17 on: 2006-11-08, 01:14:49 »
Mnie sie ostatnio ¶ni³ pewien ch³opak... da³ mi bia³± plastikow± (sztuczn±) ró¿ê na przystanku ko³o mojego wydzia³u. Ró¿a mia³a strasznie d³ugi drut, a ch³opak nie móg³ sobie przypomnieæ jak mam na imiê (a wiem, ¿e pamiêta :D mnie siê ³atwo nie zapomina).

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Sny
« Reply #18 on: 2006-11-08, 16:39:40 »
Przefajny temat :)
Strasznie lubiê swoje sny - nie wiem, mo¿e to kwestia zbyt bujnej wyobra¼ni albo problemów ze zdrowiem (fizycznym i psychicznym :P), ale ¶ni± mi siê fabu³y tak cudownie absurdalne, pejza¿e tak cudownie surrealistyczne, ¿e wysiadaj± w przedbiegach Gombrowicz, Witkacy, Dali, Ernst i Beksiñski :lol: najlepsze jazdy s±, gdy nie do koñca ¶piê lub prawie siê budzê - nie zliczê ile razy w sen p³ynnie wtopi³ mi siê d¼wiêk budzika albo tata wparowuj±cy do mego pokoju z pobudk±:). Niefajnie jest tylko wtedy, gdy jestem ob³o¿nie chora - nie umiem porz±dnie zasn±æ i wtedy w³a¶nie najczê¶ciej pó³¶ni± mi siê bardzo paskudne i mêcz±ce koszmary :?
Zdarza wam siê czasem ¶niæ co¶ tak niesamowicie realistycznego, ¿e budz±c siê przez parê ³adnych chwil jeste¶cie pewni, ¿e tak jest naprawdê? Mnie parê razy przydarzy³o siê co¶ takiego, wra¿enie by³o niesamowite :D
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Sny
« Reply #19 on: 2006-11-08, 17:03:49 »
Fajnie siê macie :]
Ja tam strasznie rzadko cokolwiek pamiêtam. Jak ju¿ ¶niê, to do¶æ realistycznie. Chyba nigdy w ¿yciu nie mia³am koszmaru czy czego¶ w tym gu¶cie.

Kiedy¶ próbowa³am siê bawiæ w LD (lucid dreaming), ale po dwóch czy trzech tygodniach niezbyt regularnych "testów rzeczywisto¶ci" (nic mi nie wysz³o :P) musia³am przerwaæ. Kumplowi, który robi³ razem ze mn±, siê ponoæ uda³o, zrobi³ sobie w ¶nie reality testa, zorientowa³ siê, ¿e ¶ni, wiêc wzi±³ jakiego¶ psa i nim rzuci³ bodaj¿e. Ale to koniec sukcesów. Do tego trzeba siê niestety wysypiaæ i mieæ rano czas na przypomnienie sobie.
wszystko, co sko¶ne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Sny
« Reply #20 on: 2006-11-08, 17:07:30 »
Zdarza wam siê czasem ¶niæ co¶ tak niesamowicie realistycznego, ¿e budz±c siê przez parê ³adnych chwil jeste¶cie pewni, ¿e tak jest naprawdê? Mnie parê razy przydarzy³o siê co¶ takiego, wra¿enie by³o niesamowite :D
Jezdy, nawet mi nie przypominaj. Kiedy¶ mia³em tak koszmarny i jednocze¶nie realistyczny sen, ¿e jak siê obudzi³em, to Bogu dziêkowa³em, ¿e to by³ tylko sen.
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Sny
« Reply #21 on: 2006-11-08, 17:18:56 »
Takie realistyczne sny zdarzaj± mi sie przewa¿nie, gdy czeka mnie co¶ niemi³ego - wtedy najczê¶ciej ¶ni mi siê z³uda, ¿e ju¿ po wszystkim albo ¿e wszystko idzie dobrze. Po pobudce okazuje siê, ¿e za kija nie jest dobrze ani prawdopodobnie nie bedzie dobrze, wiêc s± to raczej smêtne pobudki :?
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Sny
« Reply #22 on: 2006-11-08, 18:56:24 »
bratu siê kiedy¶ ¶ni³o, ¿e by³ na koncercie budki suflera, a pó¼niej sam wyszed³ na scene i zacz± ¶piewaæ Black Sabbath, po przebudzeniu okaza³o siê ¿e tata podczas gry w pasjansa s³ucha³ sobie Budki Suflera a pó¼niej Black Sabbath  :mrgreen:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Sny
« Reply #23 on: 2006-11-09, 08:21:53 »
Spa³em tej nocy tylko 45 minut (musia³em skoñczyæ poprawianie sprawdzianów), ale mia³em dwa bardzo wyra¼ne sny (pamiêtam tylko pierwszy):
¦ni³o mi siê, ¿e pojecha³em na koncert Opeth (kurde, po³owa moich snów krêci siê wokó³ zespo³u) gdzie¶ za granicê (raczej nie do Berlina :P) i nocowa³em w jakiej¶ ruderze, w której by³o kilka poziomów antresol, jakie¶ dziwne k³adki i przej¶cia. By³a ona czê¶ci± jakiego¶ wiêkszego kompleksu, który przypomina³ niektóre mapy z Quake. W ka¿dym b±d¼ razie by³em tam z kim¶ znajomym. Generalnie w ca³ym tym kompleksie by³o zakwaterowanych od cholery m³odzie¿y. Nagle okaza³o siê, ¿e rudera zaczyna siê rozlatywaæ. Deski w pod³odze zaczê³y pêkaæ. Zarz±dzi³em wiêc ewakuacjê jednocze¶nie próbuj±c siê dodzwoniæ do w³a¶cicieli. Okaza³o siê, ¿e ludzie mimo i¿ spali w ¶piworach jeden obok drugiego (jakie¶ slumsy?), to mieli trochê cennego sprzêtu typu komputer czy co¶ i zaczêli to wynosiæ, ¿eby ratowaæ zanim siê zawali. Gdy zawali³y siê jedne schody, wtedy zaczêli panikowaæ i sytuacja wymknê³a siê na moment spod kontroli, ale potem jako¶ wszystko siê uspokoi³o. Potem pamiêtam, ¿e jaka¶ ciê¿arówka siê pali³a i pomaga³em w gaszeniu. Na koniec pamiêtam, ¿e spotka³em Morgana Freemana w towarzystwie mojego ojca. Freeman okaza³ siê muzykiem jazzowym, który w³a¶nie przyjecha³ dawaæ jaki¶ koncert (nie wiem co robi³ tam mój tato). Próbowa³em namówiæ ich do udzia³u w wystêpie Opeth ale sobie poszli w swoj± stronê :P Potem spotka³em Kevina Smitha - re¿ysera Clerks (i pokrewnych, gra Cichego Boba) - oraz O'Hallorana, g³ównego bohatera Clerksów. U¶ciska³em siê z nimi i zapyta³em co tam robi±.

W sumie tyle, potem siê obudzi³em - 2 minuty przed budzikiem. W dodatku gdy pomy¶la³em sobie "która godzina?", to od razu odpowiedzia³em sobie dok³adnym czasem: 6:58. Siêgn±³em po zegar i by³a w³a¶nie ta godzina. A tak poza tym, to serce mi jako¶ dziwnie pracowa³o - szybkie obroty, niskie ci¶nienie. To tak a'propos parali¿y przysennych i innych dziwnych zjawisk ;)
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Sny
« Reply #24 on: 2006-11-09, 09:27:52 »
Whodo, Freud ³adnie to wyja¶nia... ;)

A ja Wam nie bêdê opowiadaæ swoich snów. One s± tylko dla mnie, sama próbuje je sobie czasem t³umaczyæ... przy pomocy Freuda... (na razie jestem na jego etapie  :mrgreen:)
...If I call will you come and will you save me?

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Sny
« Reply #25 on: 2006-11-09, 10:17:10 »
A ja Wam nie bêdê opowiadaæ swoich snów. One s± tylko dla mnie, sama próbuje je sobie czasem t³umaczyæ...
Ja tak samo.
Nie wierzê w Freuda, bo Freud to niedojda :P
selfbanned

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Sny
« Reply #26 on: 2006-11-10, 23:32:28 »
Freud to pierwszy krok do wg³êbienia siê w ludzk± psychikê...  8)
...If I call will you come and will you save me?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Sny
« Reply #27 on: 2006-11-11, 00:58:24 »
A propos snów z zespo³em w tle - dzisiaj ¶ni³o mi siê, ¿e urz±dzali¶my z kumplem urodziny naszemu wspólnemu znajomemu. Impreza zaraz mia³a siê zacz±æ, gdy kumpel powiada, ¿e zaprosi³ fajnych go¶ci - po czym z szafy (sic!) wyszli panowie z Toola plus Steven Wilson na deser :lol: wszyscy razem poszli¶my na przechadzkê po naszym miejskim parku, rozmowa ze s³awami zupe³nie siê nie klei³a, jacy¶ tacy strasznie wynio¶li i ma³omówni byli :) skoñczy³o siê tak, ¿e Wilson wyj±³ jaki¶ stary s³ownik angielskiego (!) i da³ mi go do przegl±dniêcia. Ja jak to ja oczywi¶cie zatonê³am w nim po uszy, potem s³ownik mnie wessa³ w inny wymiar i potem ju¿ chyba by³a pobudka  :D
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Sny
« Reply #28 on: 2006-11-16, 20:10:29 »
Mnie siê czêsto ¶ni± tak realistyczne koszmary, ¿e czasem bojê siê pó¼niej zasn±æ :( Ale ostatnio zauwa¿y³am pewn± prawid³owo¶æ... Jak s³ucham muzyki przed snem, która mi siê z kim¶/czym¶ kojarzy to pó¼niej te osoby mi siê ¶ni±. A jak chcê ¿eby kto¶ konkretny mi siê przy¶ni³ to ni dudu nie da siê..

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Sny
« Reply #29 on: 2006-11-17, 10:42:29 »
próbuje je sobie czasem t³umaczyæ... przy pomocy Freuda...
No, wczoraj z kolezanka potlumaczylysmy sobie sny po freudowsku i az dziwne, ze sie nie zalamalysmy, takie problemy mamy ;) Potem inna kolezanka tlumaczyla je "normalnie" i juz nie bylo zabawnie, tylko pierdoly :?
Dzisiaj mi sie cos rozowego snilo. Wlasciwie to nie byl rozowy, tylko magenta chyba... albo lovecraftowski Kolor z Przestworzy ;)

 

lofty-success