Author Topic: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006  (Read 7299 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« on: 2006-12-19, 01:26:11 »
Skoro ju¿ siê rozpisa³em, to przy okazji parê s³ów o ostatnim koncercie, na którym by³em. Zagrali, mniej wiêcej w kolejno¶ci:

Ghost Of Perdition
When
Bleak
Under The Weeping Moon
Face Of Melinda
The Night And The Silent Water
Windowpane
Blackwater Park
Demon Of The Fall

Koncert by³ przedni, choæ je¶li chodzi o nag³o¶nienie, to jestem rozczarowany. Po³owê koncertu nie s³ysza³em gitary Petera, zbyt cicho by³y równie¿ klawisze i wokal. Zag³usza³a za to wszystko gitara Mikaela. Poza tym dla mnie osobi¶cie prawie koncert ¿yczeñ to by³ :] Pocz±tek by³ mierny, problemy z nag³o¶nieniem by³y bardziej wyra¼ne, pó¼niej jako¶ to jeszcze wyrównali. Pierwsze dwa utwory by³y wiêc nieco... p³askie. Bleak, jak zwykle, okaza³ siê hitem, przy którym g³owa spada z karku, wzi±¿ jednak Mikael ma problemy z wyci±gniêciem wokalu w refrenie. Under The Weeping Moon, niesamowita atmosfera i coolerskie wizualizacje na wielkim ekranie (gdzie¶ to mo¿na zobaczyæ na YouTube). Face Of Melinda by³ dla mnie spe³nieniem marzenia, po raz pierwszy na ¿ywo, odlot. Zaczêli siê stroiæ i brzdêkaæ na gitarach zanim weszli na pocz±tkowy riff akustyczny do tego utworu, odjecha³em. The Night And The Silent Water. Szczerze mówi±c na p³ycie jest to jeden z moich mniej ulubionych utworów, ale na koncercie dosta³ takiej dynamiki jakiej¶, ¿e trafi³ do mnie bez pud³a. Zupe³nie siê te¿ nie spodziewa³em, ¿e to zagraj±, chwali siê im to bardzo. Windowpane niestety nieco przepu¶ci³em, bo zszed³em z p³yty na bok sceny, ale jest to mój ulubiony utwór z Damnation a i wykonanie podesz³o mi bardziej ni¿ to, które ukaza³o siê na Lamentations. Blackwater Park na ¿ywo to po prostu ¿ywa energia, z boku mog³em obserwowaæ pierwszy rz±d jak macha piórami do rozpoczynaj±cego go riffu. Zakoñczyli Demon Of The Fall, co siê im podobno ostatnio nieczêsto zdarza, s³ysza³em, ¿e preferuj± Deliverance.

Ponownie udana impreza, tym razem wyci±gn±³em czwórkê znajomych. Stanêli¶my w nieodpowiednim miejscu, nie potrafi³em siê odpowiednio skupiæ, zdecydowali¶my, ¿e nastêpnym razem siadamy przy stoliku, tak dla odmiany, bo z tej perspektywy nie ogl±da³em jeszcze Opeth :)

Mikael stara³ siê mówiæ pomiêdzy utworami, nieco przyd³ugo zapowiada³ zespó³ i generalnie stara³ siê byæ ¶mieszny, osobi¶cie odnios³em wra¿enie, ¿e jest to nieco wymuszone. Je¶li robi³ to dla kamer, to chyba nie wysz³o mu to najlepiej. To ju¿ na Lamentations by³ wzorem naturalno¶ci w porównaniu, ale, mo¿e to moje osobiste wra¿enie. Widowisko by³o filmowane mnóstwem kamer, z niecierpliwo¶ci± czekam na kolejne DVD. Z jakiego¶ powodu ochrona by³a natrêtna do granic, nie pozwalali zapaliæ papierosa co mnie po prostu rozwali³o. Oczywi¶cie dosta³o siê tylko tym z obrze¿y t³umu, bo do ¶rodka by siê nie dopchali. Tu i ówdzie czuæ by³o marihuanê i tylko pogratulowaæ odwa¿nym, ja ba³bym siê straciæ koncert z tego powodu. Nie wiem, czy to specyfika tego konkretnego klubu, czy fakt filmowania...
No to teraz pozostaje czekaæ na nowy materia³.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #1 on: 2006-12-19, 12:34:40 »
Tak, dok³adnie ten koncert najprawdopodobniej uka¿e siê na kolejnym koncertowym DVD – szczegó³y tu. W tym news’ie jest jeszcze info o tym, ¿e 6 stycznia Opeth bêdzie go¶ciem Bruce Dickinsona w programie radiowym BBC 6 Music. Wracaj±c do playlisty, cieszê siê, ¿e dali sobie spokój z graniem TGC.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #2 on: 2006-12-19, 13:54:25 »
Wracaj±c do playlisty, cieszê siê, ¿e dali sobie spokój z graniem TGC.
Jeszcze nieca³y tydzieñ temu zagrali TGC w Strasbourgu. Ale rzeczywi¶cie da³bym dos³ownie wszystko, ¿eby zamiast tego zagrali chocia¿by Under the Weeping Moon lub co¶ innego z Orchid :(

setlista:
Ghost of Perdition
When
[fragment "For Absent Friends"]
Bleak
Face of Melinda
The Night & the Silent Water
The Grand Conjuration
Windowpane
Blackwater Park
------bisy-------
[fragment "The Drapery Falls" za¶piewany z publiczno¶ci±]
Deliverance

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #3 on: 2006-12-19, 16:55:12 »
Cholera, ciekawe setlisty maja ostatnimi czasy... Fragment "For absent friends"? Jak dlugi? :D

Czas ruszyc tylek za granice chyba bo czuje ze niepredko nas odwiedza...

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #4 on: 2006-12-19, 17:05:09 »
Cholera, ciekawe setlisty maja ostatnimi czasy... Fragment "For absent friends"? Jak dlugi? :D
TFU! Pomiesza³o mi siê wszystko... Chodzi³o o "A Fair Judgement" :mrgreen: od momentu wej¶cia gitary  do zwrotki "leave it be.. it was meant to me", do koñca solówki

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #5 on: 2006-12-20, 17:25:42 »
Na ArtRock.pl zosta³a zamieszczona notka z koncertu, który odby³ siê (jak podaje autor) dzieñ pó¼niej.
« Last Edit: 2006-12-20, 17:27:29 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #6 on: 2007-01-11, 10:35:09 »
Na roadrunnerrecords.co.uk jest seria zdjêæ koncertowych Opeth. Agarves, czy pochodz± z tego koncertu w Roundhouse, który ewentualnie ma byæ wydany na DVD?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #7 on: 2007-01-11, 11:05:47 »
No raczej. Chocia¿ czê¶æ koncertu spêdzi³em z boku sceny na rozmowach ze znajomymi, wiêc nie pamiêtam tych wizualizacji. Przyjdzie poczekaæ na to DVD. Poza tym widaæ tylko scenê, nie zauwa¿y³em tam ¿adnch znaków charakterystycznych.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #8 on: 2007-03-23, 18:22:56 »
Pojawi³ siê update dotycz±cy nowego DVD. Jest te¿ kilka ciekawych informacji na temat nowej p³yty. Szczegó³y <tutaj>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #9 on: 2007-04-16, 20:58:26 »
Tutaj mamy ma³y przedsmak kolejnego koncertowego DVD Opeth (jako¶æ s³aba, ale mniej wiêcej wiadomo czego siê spodziewaæ):
- wstêp
- fragment Face Of Melinda
- wstêp Blackwater Park
- fragment Blackwater Park
- fragment Windowpane
- fragment Windowpane
- fragment The Night And The Silent Water
- fragment The Night And The Silent Water
- fragment Bleak
- gadeczka na tle bluesuj±cego podk³adu
- fragment Demon Of The Fall

Edit: I jeszcze postery londyñskiego gig’u (czy¿by ewentualna ok³adka DVD?):
« Last Edit: 2007-04-21, 17:03:08 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #10 on: 2007-05-13, 11:42:35 »
Wiadomo co¶ wiêcej?
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth w Roundhouse, Londyn, 9.11.2006
« Reply #11 on: 2007-05-13, 18:53:48 »
Nic poza tym co pisze na stronie g³ównej: Details on Roundhouse/London DVD:The films have now been edited by Dash productions in co-operation with the band and the audio has been mixed at location in Fascination street by Jens Bogren and Mikael Åkerfeldt. The DVD will contain the show (filmed in HD) and with 5.1 surround mix. Band interviews, fan interviews (some hilarious moments here!) as well as photo galleries. A release date hasn't been set but it's hopefully set for a possible Autumn 2007 release. More details/title to follow.

 

lofty-success