Author Topic: Schematy?  (Read 17746 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Schematy?
« on: 2004-01-07, 15:28:38 »
Zaraz bêdzie, ¿e siê czepiam, ale ja siê pogodzi³am z tym, ¿e Kasandra puella mala est.
Mianowicie, chodzi mi o to, ¿e s³uchaj±c p³yt, jednej po drugiej zauwa¿y³am co¶ takiego odno¶nie wokali: w wiêkszo¶ci utworów s± growle (nie, nie przeszkadza mi to), jeden jest za¶piewany i jeden instrumentalny. Nie wiem, jak to nazwaæ, ale jedno s³owo przychodzi mi na my¶l w tym momencie. Schemat.
Czy mo¿e zdaje mi sie?

Ale mi siê rece trzês± z zimna.....

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Schematy?
« Reply #1 on: 2004-01-08, 02:32:30 »
Schemat czy raczej styl, pewnego rodzaju zamys³?
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Schematy?
« Reply #2 on: 2004-01-09, 11:51:28 »
Minder, rozwiñ wypowied¼, u¿yj argumentów  :wink:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Schematy?
« Reply #3 on: 2004-01-12, 13:20:51 »
No có¿... Równie dobrze mo¿naby powiedzieæ, ¿e schematem jest pisanie kawa³ków, w których s± szybkie/ciê¿kie partie przeplecione ze spokojnymi. To jest po prostu ich styl i w dodatku jest doskonale rozpoznawalny. Z nagrywaniem p³yt to te¿ pewnego radzaju maniera. Tak sobie Mikael ubzdura³. Trudno. Ze "schematu" ju¿ wy³ama³a siê p³yta Damnation (no ale j± pomiñmy w rozwa¿aniach). Je¶li plotki oka¿± siê prawdziwe, to kolejna p³yta Opeth ma szansê z³amaæ schemat, gdy¿ bêdzie siê sk³adaæ z dwóch pó³godzinnych kawa³ków. Pewnie jeden bêdzie instrumentalny a drugi wy³±cznie z normalnym wokalem :wink: Poza tym nie wszystkie albumy ¶ci¶le przylegaj± do schematu. MAYH mia³ trzy utwory instrumentalne, Orchid dwa, Still Life nie ma ¿adnego podobnie jak Morningrise.
Ja rozumiem, ¿e po przes³uchaniu Deliverance powiedzia³a¶ "Kuuuu¼wa, znowu ten sam schemat" (mnie to przemknê³o przez my¶l), ale w sumie osobi¶cie nie uwa¿am tego za co¶ ra¿±cego.
True Pagan Winter Crew

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Schematy?
« Reply #4 on: 2004-01-12, 16:42:00 »
Quote from: Minder
To jest po prostu ich styl i w dodatku jest doskonale rozpoznawalny.
Ja rozumiem, ¿e po przes³uchaniu Deliverance powiedzia³a¶ "Kuuuu¼wa, znowu ten sam schemat" (mnie to przemknê³o przez my¶l), ale w sumie osobi¶cie nie uwa¿am tego za co¶ ra¿±cego.


Zgadzam sie w 97%.
Wlasnie te zmiany nastroju w muzyce Opeth tak mnie zafascynowaly.
as I would die now, for one last wish......

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Schematy?
« Reply #5 on: 2004-01-14, 10:45:34 »
Quote from: Minder
Ja rozumiem, ¿e po przes³uchaniu Deliverance powiedzia³a¶ "Kuuuu¼wa, znowu ten sam schemat" (mnie to przemknê³o przez my¶l), ale w sumie osobi¶cie nie uwa¿am tego za co¶ ra¿±cego.

nom. na upartego mo¿na znale¼æ.  :wink:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Schematy?
« Reply #6 on: 2004-02-11, 16:38:39 »
a tak prawdê mówi±c, to sprawdza³am, jakie bêd± reakcje  :wink:  albo tak tylko chcia³am siê czepn±æ. tak really really, s³uchaj±c Opeth my¶lê sobie "jakie to piêkne"* i nawet je¶li s± schematy, to nie s± nu¿±ce, a nawet przeciwnie...
po prostu nie chcia³am siê do³±czaæ do ludzi wychwalaj±cych muzykê Opeth bez ¿adnych zastrze¿eñ (nie umiem kochaæ bezwarunkowo  :P )

*czasem jest:"Bo¿e, jakie to piêkne", ale przechodzê kryzys i zachwianie wiary  :wink:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Schematy?
« Reply #7 on: 2004-02-13, 12:46:55 »
có¿ ja jeszcze nie przeszed³em "za³amania wiary", i jako¶ w bliskiej przysz³o¶ci tego nie widzê, no ale opetha s³ucham dopiero 1,5 roku...
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Schematy?
« Reply #8 on: 2004-02-17, 12:32:18 »
Quote from: Nilfheim
có¿ ja jeszcze nie przeszed³em "za³amania wiary

Ale mi chodzi³o o "Bo¿e", z tym zachwianiem wiary. w Opeth nie w±tpiê, ale po prostu czassem siê czepiam nawet tego, co lubiê

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Schematy?
« Reply #9 on: 2004-02-17, 15:12:27 »
hehehe no tak nieuwa¿nie przeczyta³em posta. Ale istniej te¿ co¶ takiego jak "Opethowe" zachwianie wiary... mój qmpel przechodzi, ja próbujê go z powrotem nawróciæ   :twisted:
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Schematy?
« Reply #10 on: 2004-02-27, 21:31:20 »
Biedaczek...
Có¿... Je¶li by kto¶ spyta³ o moje wra¿enia w tej materii, to bym odpowiedzia³, ¿e Opeth s³ucham mniej wiêcej od 1999 (lub grudnia 1998) i do tej pory prze¿ywa³em zachwianie wiary dwa razy. Po raz pierwszy gdy wyszed³ Blackwater Park i drugi raz gdy wysz³o Deliverance. Mo¿e po prostu nie tego kierunku progresji brzmienia siê spodziewa³em :P
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Schematy?
« Reply #11 on: 2004-03-01, 22:36:41 »
Quote from: Minder
do tej pory prze¿ywa³em zachwianie wiary dwa razy.

no a ja raz... jak zobaczy³am w±sy Mikaela  :wink:
a tak powa¿nie, to jak mi kto¶ powiedzia³, ¿e tylko stary Opeth nadaje siê do s³uchania, to stwierdzi³am, ¿e on sam jest stary  :P

caress of stars

  • Guest
Schematy?
« Reply #12 on: 2004-03-02, 10:39:50 »
Czy niemoznosc sluchania zadnej plyty Opeth, z powodu potwornego bolu, jaki ostatnio zadaje mojemu sercu ta muzyka :(, jest jakims objawem zalamania wiary?... :(:(:(:(:(:(

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Schematy?
« Reply #13 on: 2004-03-03, 14:25:06 »
Quote from: caress of stars
Czy niemoznosc sluchania zadnej plyty Opeth, z powodu potwornego bolu, jaki ostatnio zadaje mojemu sercu ta muzyka :(, jest jakims objawem zalamania wiary?... :(:(:(:(:(:(


wrêcz przeciwnie...
selfbanned

caress of stars

  • Guest
Schematy?
« Reply #14 on: 2004-03-07, 12:58:02 »
Quote from: Kasandra
no a ja raz... jak zobaczy³am w±sy Mikaela  :wink:
a tak powa¿nie, to jak mi kto¶ powiedzia³, ¿e tylko stary Opeth nadaje siê do s³uchania, to stwierdzi³am, ¿e on sam jest stary  :P


D¿izas w±sy Mikaela  :D ... masakra  :lol: