Author Topic: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ  (Read 57456 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« on: 2007-01-05, 01:22:18 »
Quote from: opeth.com
2007-01-01

Mikael has started writing for what is supposed to be the 9th Opeth record and is also working on a as of yet unnamed side project. The members of the band wish to extend a big "thank you" to all our fans worldwide who came and saw us on the "Ghost reveries" world tour 2005/2006. Thanks also to the promoters and agents who made this tour possible. We hope to see you again soon!

Chyba pora powoli ostrzyæ z±bki na nowe :twisted: ...Co to bêdzie, co to bêdzie...  :)

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #1 on: 2007-01-05, 09:09:56 »
Ostatnio tak siê zastanawiali¶my przed Ghost Reveries i wysz³o jak wysz³o :P Ja bym siê nastawia³ na rozczarowanie w rodzaju 10000 Days Toola (który jednak ma fantastyczne momenty) - je¶li wyjdzie lepiej, to bêdziemy mile zaskoczeni :lol:

Z reszt± bodaj przy wydaniu Blackwater Park kto¶ napisa³ w recenzji, ¿e "nowy album Opeth rozczarowuje, ale ¿yczê wszystkim zespo³om by tak zachwyca³y, jak Opeth rozczarowuje" (co¶ w tym stylu) ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #2 on: 2007-01-05, 09:45:52 »
Oby tylko nie porobi³o siê z Opeth tak jak z Metallic± i ich s³abiutkim "St. Anger" (a tak mi zapachnia³o trochê jak ujawni³ siê "The Grand Conjuration", choæ i tak w stosunku do zawarto¶ci ostatniej studyjnej produkcji Metallici, to bardzo zacny kawa³ek – szczê¶liwie ca³a GR okaza³a du¿o bardziej ró¿norodna i zakrêcona), to ju¿ bêdzie ca³kiem nie¼le. Mam nadziejê, ¿e nie pójd± na komerchê i nadal bêd± preferowaæ ten swój specyficzny, artystyczny styl. Tego bym sobie ¿yczy³, bo te wszystkie niedomówienia zwi±zane z odej¶ciem Lopeza nie nastrajaj± optymistycznie, a mog³o przecie¿  nast±piæ jakie¶ zmêczenie materia³u – kto¶ tu ostatnio na forum pisa³ o pewnym braku ¶wie¿o¶ci zespo³u na koncertach. Mam jednak nadziejê, ¿e nie zawiod±.
« Last Edit: 2007-01-05, 09:49:57 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #3 on: 2007-01-05, 16:15:30 »
Ja sobie ¿yczê jednak nieco lepszego albumu od GR, który z perspektywy czasu wydaje siê byæ nieco niespójny. Z drugiej strony, ciê¿ko bêdzie im powróciæ do "z³otej ery", któr± w moim mniemaniu ograniczaj± albumy MAYH oraz BWP. Nie wspominam ju¿ o mo¿liwo¶ci nagrania SL part II - to tylko moje pobo¿ne ¿yczenia  :(
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #4 on: 2007-01-05, 20:59:47 »
Album na pewno bêdzie inny od poprzednich. Ja te¿ bym chcia³a ¿eby nagrali co¶, co klimatem by przypomina³o BWP i SL. Kto¶ inny chcia³by na przyk³ad powrotu do klimatu Mourningrise ale nie zrobi± tego, bo maj± to do siebie, ze lubi± poszukiwaæ.  GR dla mnie mia³o za du¿o spokojnych przerywników, które same w sobie s± przecudne ale na d³u¿sz± metê mêcz± i Kekkai chce wiêcej "miêska". Jako, ¿e jestem z Opeth do¶æ krótko, w ka¿dym razie krócej ni¿ wiêkszo¶æ z Was, spojrza³am kiedy¶ na daty poszczególnych wydañ i pomy¶la³am, ¿e spokojne momenty na GR przypominaj±, ¿e to jest powrót Opeth to ciê¿kiej formy po Damnation.  Na pewno nie pójd± na komerchê, bo jak to na DVD do GR powiedzia³ Peter, "Opeth is about quality"... z reszt± z tego, co pamiêtam Mike jest podobnego zdania.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #5 on: 2007-01-05, 21:13:23 »
Przeniesienie atmosfery 'The Drift' na twórczo¶æ Opeth, o czym wspomina³ Akerfeldt mo¿e oznaczaæ, ¿e nadchodz±cy album bêdzie tym, czym dla mnie staæ siê mia³o ‘Ghost Reveries’ po us³yszeniu ‘The Grand Conjuration’ (swoj± drog± naprawdê nie wiem czemu niektórzy maj± problem z tym utworem, w ka¿dym razie ma³o pochlebne opinie skutecznie mi go obrzydzi³y). GR okaza³ siê byæ du¿o l¿ejszy, i wbrew zapowiedziom 'bordering on black metal' to on nie by³. Co do nowego albumu nie mam raczej obaw, co by to nie by³o i tak pewnie siê od tego uzale¿niê ;]

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #6 on: 2007-01-05, 22:26:41 »
Przeniesienie atmosfery 'The Drift' na twórczo¶æ Opeth, o czym wspomina³ Akerfeldt mo¿e oznaczaæ, ¿e nadchodz±cy album bêdzie tym, czym dla mnie staæ siê mia³o ‘Ghost Reveries’ po us³yszeniu ‘The Grand Conjuration’ (swoj± drog± naprawdê nie wiem czemu niektórzy maj± problem z tym utworem, w ka¿dym razie ma³o pochlebne opinie skutecznie mi go obrzydzi³y) (...)
Ja mam wielkie problemy z TGC  :( Ten utwór nigdy mi nie le¿a³ i chyba tak pozostanie..
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #7 on: 2007-01-05, 23:17:46 »
Ogólnie rzecz bior±c bardzo lubiê TGC, ale ca³ej p³yty pe³nej takich TGC’ów bym ju¿ nie zniós³.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #8 on: 2007-01-05, 23:20:15 »
Ja mam nadziejê, ¿e bêdzie równie piêkny jak Still Life, równie trudny do zrozumienia (dla mnie) jak swego czasu Deliverence, równie jesienny jak Morningrise, a jednocze¶nie mym pragnieniem jest by nie przypomina³ ¿adnego z wcze¶niejszych dokonañ, jak to swego czasu IMHO w³a¶nie Deliverence i Still Life nie zrobi³o..(znaczy nie przypomina³o) ¯eby nie by³o ¿adnych podsumowañ czy czego¶ takiego.. Wierzê w ch³opaków. Na pewno ju¿ teraz lepiej siê zgrali z Tañcz±c± Chmur± (Per jak cu¶  :mrgreen: ) i Axe'm, tak¿e jestem pe³en nadziei i wiary w "Nowy Lepszy Album", bo po GR lekki niedosyt pozosta³..  :)
« Last Edit: 2007-01-05, 23:23:12 by absent_friend »

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #9 on: 2007-01-06, 00:21:59 »
Ja mam wielkie problemy z TGC  :( Ten utwór nigdy mi nie le¿a³ i chyba tak pozostanie..
Mi sie podobal, dopoki teledysku nie obejrzalam :roll: (Teraz zawsze, jak slucham, to mi sie przypomina ten trainspottingowy motyw nurkowania w klozecie.)
A jesli chodzi o nowa plyte, to Minder ma racje: tak sie ekscytowalismy przed GR co to bedzie i... po prostu bylo. Nie powiem, zeby GR przeszedl moje oczekiwania, ale po zapowiedziach spodziewalam sie czegos innego. Wiec pozwole sobie na zlosciwosc i powiem, ze nastepny album to juz pewnie bedzie gotyk pelna geba :> ;P

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #10 on: 2007-01-06, 01:00:15 »
Nowy Opeth... samo to zestawienie brzmi dla mnie jako¶...oksymoronicznie po tym, jak ka¿dego albumu nas³ucha³am siê niemal na pamiêæ :wink: Moje pobo¿ne ¿yczenia? Album tak spójny jak MAYH lub SL i jak one wal±cy na kolana, co do brzmieñ - a niech¿e eksperymentuj± ile wlezie (maj± klawiszowca na pe³en etat, mo¿e by tak zaczêli go eksponowaæ jakim¶ Silhouette bis?), byle to siê kupy trzyma³o. I zgadzam siê z Kekkai - wiêcej miêska :mrgreen:
Aaa, no i mam naprawdê g³êbok± nadziejê, ¿e nie nakrêc± kolejnego tak "udanego" teledysku jak ostatnio (ten klapek... #-o :lol:)

p.s. co do TGC nieszczêsnego - gdyby je skróciæ do jakich¶ czterech-piêciu minut efekt moim zdaniem by³by lepszy, bo niestety ko³o 6. minuty zaczyna mnie po prostu nudziæ :|

« Last Edit: 2007-01-06, 01:03:46 by b³êkitnokrwista »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #11 on: 2007-01-06, 11:48:04 »
p.s. co do TGC nieszczêsnego - gdyby je skróciæ do jakich¶ czterech-piêciu minut efekt moim zdaniem by³by lepszy, bo niestety ko³o 6. minuty zaczyna mnie po prostu nudziæ :|

W wersji z singla promocyjnego "selections from Ghost Reveries" (front i back ok³adki) TGC trwa niewiele wiêcej ni¿ 5 minut – osobi¶cie du¿o bardziej wolê wersjê albumow±. Tê sam± wersjê (edytowan±) wykorzystano do nieszczêsnego klipu TGC.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #12 on: 2007-01-06, 12:27:20 »
A mi siê TGC podoba po prostu, nie wiem czemu - jaka¶ jest w tym energia, poza tym mam mi³e wspomnienia z Pragi (jeden z dwóch kawa³ków na których co¶ siê ruszy³o w¶ród publiczno¶ci). Oczywi¶cie, klip to wiadomo -> :toimonster:

Co do nowego albumu to poczekamy, zobaczymy. GR nie przypad³ mi jako¶ niezwykle do gustu, nie przepadam za klawiszami (ale w sumie nie tak w ogóle, tylko do Opeth mi co¶ nie do koñca pasuj±) a zapewne bêdzie ich du¿o. Zreszt±, i tak mi siê bêdzie podoba³ jak znam ¿ycie :] Nie liczê na co¶ w rodzaju MAYH albo SL bo ch³opcy s± aktualnie na innym etapie rozwoju, tak mi siê zdaje, chocia¿by inne brzmienie gitar zupe³nie.
wszystko, co sko¶ne.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #13 on: 2007-01-06, 13:47:35 »
Nie ¿eby mnie jako¶ strasznie TGC denerwowa³o (o klipie ju¿ wszystko zosta³o powiedziane) ale zgadzam siê z Jackiem, ca³emu takiemu albumowi mówiê zdecydowane nie. TGC ma swoje dobre momenty, jak to przy ró¿nych okazjach powtarzam Opeth lipy nie graj±, ale co¶ w tym utworze mnie denerwyuje... Na pewno nie jeden z najlepszych w ich wykonaniu.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #14 on: 2007-01-06, 13:53:56 »
Nie liczê na co¶ w rodzaju MAYH albo SL bo ch³opcy s± aktualnie na innym etapie rozwoju, tak mi siê zdaje, chocia¿by inne brzmienie gitar zupe³nie.
Rzecz jasna s± w innym punkcie swojego rozwoju, choæ nie s±dzê , ¿eby akurat brzmienie gitar by³o jakim¶ znacz±cym czynnikiem w tym wypadku, co innego wspomniane wcze¶niej klawisze, które faktycznie zmieni³y nieco ich muzyczne oblicze.

Co do nowego albumu, Mikael stwierdzi³ w jednym z ostatnich wywiadów (rockbeast.com) :
"I want the next record to be disturbing, not melodic or pretty in any way but I’m not sure that’s going to happen. But that’s my plan at least"
Mam cich± nadziejê, ¿e jednak plan spali na panewce..w koñcu Opeth zawsze by³ definiowany przez melodiê i jako¶ ciê¿ko mi sobie wyobraziæ album pozbawiony chwytliwych brzmieñ.. :shock:
A co Wy o tym s±dzicie?
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success