Author Topic: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ  (Read 57460 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #15 on: 2007-01-06, 14:01:23 »
Disturbing to on mo¿e sobie byæ. Znaczy je¿eli "not pretty" oznacza brak spokojnych  kawa³ków po ka¿dym mocniejszym utworze, to siê ucieszê <tak, miêcho, MIÊCHOO>. Ale rezygnacja z melodii w ogóle nie wyjdzie im na dobre :(

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #16 on: 2007-01-06, 14:18:49 »
Not melodic to w³a¶nie TGC dla mnie jest, pozbawiony jakiejkolwiek indywidualnej jesienno-pejza¿ystej i zmys³owej wstawki Mikaelowej... I tego bojê siê najbardziej, ¿e jak bêdzie ca³a taka TGC’owa p³yta, to nie wiem czy bêdê w stanie przebrn±æ przez 70 minut takiej muzy. :eee: Jeden kawa³ek - OK., ale wiêksza dawka bêdzie nie do strawienia. Obym siê myli³... tfu, na sam± my¶l skóra cierpnie. :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #17 on: 2007-01-06, 14:19:53 »
Jeden kawa³ek - OK., ale wiêksza dawka bêdzie nie do strawienia. Obym siê myli³... tfu, na sam± my¶l skóra cierpnie. :shock:
Amen.
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #18 on: 2007-01-06, 14:48:58 »
Ja bym chcia³, ¿eby Opeth nagra³ blackowy album. Wiem, ¿e to niemo¿liwe, ale chêtnie bym czego¶ takiego pos³ucha³.

A co do realniejszych przewidywañ nowej p³yty, to to co powiedzia³ Majk mnie przera¿a, a wizja ca³ej p³yty jak TGC jest straszna i w ogóle chrze¶cijañska...
selfbanned

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #19 on: 2007-01-06, 14:50:07 »
A mo¿e to "not melodic or pretty" oznacza zerwanie z takimi ociekaj±cymi s³odycz± melodyjkami jak np. Isolation Years? Je¶li tak, to chyba nie mamy siê o co martwiæ :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #20 on: 2007-01-06, 14:52:19 »
A mo¿e to "not melodic or pretty" oznacza zerwanie z takimi ociekaj±cymi s³odycz± melodyjkami jak np. Isolation Years? Je¶li tak, to chyba nie mamy siê o co martwiæ :)
O! To piêkne co mówisz! W³a¶ciwie fani powinni w³a¶nie na tym utworze wieszaæ psy, a nie na TGC [imo ofkorz]
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #21 on: 2007-01-06, 14:53:13 »
A co do realniejszych przewidywañ nowej p³yty, to to co powiedzia³ Majk mnie przera¿a, a wizja ca³ej p³yty jak TGC jest straszna i w ogóle chrze¶cijañska...
Nie rozumiem, ja jestem chrze¶cijaninem... co ma piernik do wiatraka?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #22 on: 2007-01-06, 14:59:10 »
Drogi Jacku to by³ ¿art. Jeste¶my jak wiadomo grup± osób u¿ywaj±c± szatañskiego wynalazku - internet- aby wymieniaæ my¶li oraz informacje o szatañskieg grupie - Opeth. ¯art.
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #23 on: 2007-01-06, 15:45:24 »
Je¿eli chodzi o diaboliczno¶æ Opeth, to trudno powiedzieæ. Mikael, co prawda siê od tego od¿egnuje (poni¿ej cytujê fragment wywiadu, jakiego w 1998 roku udzieli³ miesiêcznikowi Morbid Noizz, zaraz po wydaniu MAYH), ale nigdy tak do koñca nie wiadomo, co komu w duszy gra. :)

Wielokrotnie powtarza³e¶, ¿e twoje teksty s± bardzo osobiste, zwi±zane z do¶wiadczeniami ¿yciowymi. Wydaje mi siê, ¿e i tym razem mamy do czynienia z albumem koncepcyjnym, mam racjê?
Tak, w³a¶nie z tym wi±¿± siê moje liryki. Szczerze mówi±c, najwa¿niejsze w tych tekstach s± same zdania, to jak zapadaj± w pamiêci, i to w jaki sposób je ¶piewam. Tematy s± czasami naiwne, ale ja nie jestem poet±, piszê je w sposób, jaki mi najbardziej odpowiada. Nie jestem tak¿e prorokiem, wiêc polityka czy g³êbokie przemy¶lenia religijne mnie nie obchodz±. Zazwyczaj piszê o moich w³asnych pogl±dach w oparach samotno¶ci i ¶mierci. Stamt±d czerpiê inspiracjê.
A co powiesz o satanistycznych tekstach, które pojawi³y siê na pocz±tku kariery Opeth. Czy wci±¿ traktujesz je serio, czy te¿ teraz postrzegasz je jako dziecinadê i pozerstwo, tak jak wiele znanych kapel czyni to obecnie?
Jestem szczê¶liwy, ¿e nie muszê siê broniæ przed atakami za teksty nie zwi±zane z ¿adn± wiar±. Owszem, kiedy¶ pisa³em satanistyczne wywody, ale by³em wówczas bardzo m³ody. Na szczê¶cie w pewnym momencie u¶wiadomi³em sobie, ¿e jest to nieodpowiedzialne. Zrobi³em to zanim tak naprawdê zaczê³a siê kariera Opeth. W przeciwieñstwie do wielu innych kapel, ja wci±¿ uwa¿am swoje stare teksty za genialne, bowiem nadal mogê siê z nimi uto¿samiaæ. Satanistyczne liryki s± bardzo inspiruj±ce, gdy¿ czêsto siêgaj± do mrocznej natury cz³owieka. Poza tym osobiste wynurzenia s± chyba mniej ciekawe dla czytelnika. Nie ufam 15-letniemu dzieciakowi, który og³asza wszem i wobec, ¿e wie, o co w tym wszystkim chodzi. A takich malkontentów jest pe³no na scenie black/death metalowej. Faktem jest, ¿e wielu ludzi dojrzewa i odcina siê w pewien sposób od tego, co wcze¶niej mówili.

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #24 on: 2007-01-06, 15:46:07 »
Drogi Jacku to by³ ¿art. Jeste¶my jak wiadomo grup± osób u¿ywaj±c± szatañskiego wynalazku - internet- aby wymieniaæ my¶li oraz informacje o szatañskieg grupie - Opeth. ¯art.

[offtop mode ON] w tym rozumowaniu "O Bo¿e" jest najwy¿szym bluzgiem [offtop mode OFF]

a co do Opeth... bêdzie co bêdzie nie s±dzê, zeby to by³a muza przypominaj±ca d¼wiêkiem wiruj±c± pralkê. Pierwiastek Opeth na pewno zostanie :D

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: NOWY ALBUM OPETH... się zaczął pisać
« Reply #25 on: 2007-01-06, 15:59:13 »
disturbing, not melodic or pretty
mam przeczucie, że nowy opeth będzie beznadziejny, po co Opeth klawisze skoro nie chce być "melodic", "death" już też nie-za-bardzo, spodziewam się muzy-na-czasie, czyli kitu. przydałoby się więcej informacji o nowym albumie
« Last Edit: 2007-01-06, 16:01:06 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #26 on: 2007-01-06, 17:04:51 »
Bardzo mi siê podoba to jak idziecie w przeciwn± stronê ni¿ poprzednio. Jak by³o GR to podniecali¶cie siê przed nim jak wariaci, ¿e to, ¿e tamto. Teraz w drug± stronê, lepiej siê nie podniecajmy, a mo¿e od razu oplujmy, mo¿e tak lepiej. :lol:

No w sumie. Mo¿e bêdzie chocia¿ mi³y zawód. :)
[under construction]

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #27 on: 2007-01-06, 21:24:07 »
a ja tam jestem pe³na wiary w geniusz ch³opaków. nie s±dze, ¿eby czeka³o nas jakie¶ komercyjne paskudne co¶.
i mam nadziejê, ¿e nowym albumem wzrusz± mnie tak samo jak zrobi³a to GR.
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #28 on: 2007-01-06, 21:38:27 »
Ja Wam powiem, ¿e na pewno mo¿emy siê spodziewaæ czego¶ nowego. Jak sam Mike powiedzia³, w którym¶ z wywiadów, co dla niego oznacza muzyka progresywna, a mianowicie, ¿e to przede wszystkim odkrywanie nowych, nienaruszonych pok³adów w muzyce, szukanie dla niej nowych wcieleñ itd. Tak by³o z ka¿dym nowym albumem Opeth, zawsze co¶ nowego, jeden - mniejszy lub wiêkszy - krok dalej. My¶lê, ¿e tego w³a¶nie siê powinni¶my spodziewaæ. Wierzê w ch³opaków i my¶lê, ¿e stworz± co¶ naprawdê ciekawego.

A tak nawiasem mówi±c i nawi±zuj±c do pobocznej dyskusji o TGC to mam podobne zdanie jak Jacek. Naprawdê lubiê ten kawa³ek, ale ca³ej serii takich TGC na jednym albumie bym nie zniós³. Klip to wiadomo - tragedia.
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: NOWY ALBUM OPETH... siê zacz±³ pisaæ
« Reply #29 on: 2007-01-06, 21:38:36 »
ludzie dajcie spokój, nie denerwujcie mnie  :mrgreen: po co siê rozwodziæ nad jakimi¶ s³ówkami, album bêdzie jaki bêdzie, wiem, ka¿dy chcia³by go wys³uchaæ ju¿ dzi¶, ale to niestety jest niemo¿liwe, ja rozumiem wszyscy jeste¶my ciekawi, ale po co odrazu pisaæ ze bêdzie bez sensu, powiem tak oczekuje od Opeth ma³ej (a moze i wiêkszej) rewolucji, najlepiej, ¿eby trochê zbrutalnieli, ale przy tym nie tracili na melodyjno¶ci, nie musi byæ ¿adnych spokojnych kawa³ków (wystarczy ju¿ mi Damnation i du¿ej czê¶ci GR i tak za du¿o tego "smêcenia" w wykonaniu Opeth siê nas³ucha³em ostatnio), z pewno¶ci± pos³ucha³bym eksperymentów ala 'Atonement', albo trochê elektronicznych wariacji (wiem to jest nierealne), szczególnie do Opeth pasuje mi co¶ ala Tangerine Dream, dobra nie bujam ju¿ w ob³okach, bêdzie dobrze nie martwcie siê  :mrgreen: