Author Topic: Pure Reason Revolution  (Read 43439 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #15 on: 2007-03-03, 18:44:59 »
³osz szit. sorki. jaka¶ nieprzytomna jestem i pokrêci³am totalnie, co przeczyta³am. shame on me ;)
ja te¿ poproszê w takim razie :)
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #16 on: 2007-03-03, 19:48:10 »
No to zrobimy tak: Teksty do The Dark Third by PRR. Mam nadziejê ¿e siê da ¶ci±gn±æ ;]
wszystko, co sko¶ne.

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #17 on: 2007-03-03, 22:31:04 »
dziêki :] rzeczywi¶cie by³ problem, ¿eby siê tego doszukaæ :)
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #18 on: 2007-03-03, 23:06:55 »
Na ArtRock.pl zamieszczona zosta³a recenzja The Dark Third. Niez³a, ale zdumia³a mnie w jedna rzecz, a mianowicie recenzent napisa³: Wersja europejska wydana w tym roku jest dwup³ytowa. Na bonusowym dysku jest piêæ utworów i oko³o 30 minut muzyki. Nie zachwyci³o mnie to. To jednak nie ta klasa, co kompozycje z g³ównej p³yty. Dobre sobie "The Twyncyn / Trembling Willows" (jedna z najlepszych kompozycji PRR) przeciêtna??? Bije na ³eb, na szyjê "Arrival / The Intention Craft", która w wersji amerykañskiej zast±pi³a "The Twyncyn / Trembling Willows" z pierwotnej wersji europejskiej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #19 on: 2007-03-04, 00:11:00 »
Ech, mo¿e mia³ na my¶li Golden Clothes :] Albo po prostu nie os³ucha³ siê z pierwsz± czê¶ci± na tyle, by ka¿dy nowy kawa³ek uznawaæ za dar niebios. Co nie zmienia faktu, ¿e "The Twyncyn / Trembling Willows" i "In Aurélia" to chyba moje ulubione utwory i jak dla mnie broni± siê same w sobie. Zreszt±, niech nie marudzi, tylko siê cieszy, ¿e je dostaje gratis w dobrej jako¶ci a nie musi przekopywaæ pó³ netu w poszukiwaniu.
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #20 on: 2007-03-06, 20:32:24 »
Zastanawia³em siê, jak to w³a¶ciwie jest z tymi kr±¿kami PRR, bo jak wiadomo "The Dark Third" ukaza³ siê w dwu edycjach.
A wiêc po kolei, edycja pierwsza (tzw. brytyjska, wyd.BMG) ukaza³a siê 10.04.2006 i zawiera³a:
1. Aeropause
2. Goshen's Remains
3. Apprentice Of The Universe
4. Bright Ambassadors Of Morning
5. Exact Colour
6. Voices In Winter/In The Realms Of The Divine
7. Bullitts Dominae
8. Twyncyn/Trembling Willows
9. He Tried To Show Them Magic/Ambassador's Return
Edycja druga (tzw. amerykañska, wyd. Red Ink) ukaza³a siê 25.07.2006 i ró¿ni siê tym, ¿e utwór "The Arrival/Intention Craft" zast±pi³ kompozycjê "The Twyncyn/Trembling Willows", a "Nimos And Tambos" - "The Exact Colour". Wersja ta zawiera ponadto dodatkowy ukryty track "Asleep Under Eiderdown".
Natomiast tegoroczna dwup³ytowa edycja (wyd.InsideOut) skonstruowana jest na bazie wydania amerykañskiego z dodan± p³yt± zawieraj±c±: In Aurélia, Borhens Vor, The Exact Colour, The Twyncyn/Trembling Willows i Golden Clothes.
Nawet ok³adki poszczególnych edycji maj± ró¿ne kolorki i inne motywy rze¼b antycznych:

Z pewno¶ci± najlepiej nabyæ tê ostatni±, bo w cenie jednej p³yty dostaje siê pó³torej. Ale bior±c pod uwagê materia³ podstawowy, to osobi¶cie najlepiej s³ucha mi siê tej pierwszej edycji. Mo¿e dlatego, ¿e pierwszym kawa³kiem PRR jaki dane by³o mi us³yszeæ latem ub. roku by³ "The Twyncyn/Trembling Willows" - dopad³em wiêc wersjê "brytyjsk±” zawieraj±ca tê kompozycjê i bardzo siê z¿y³em z p³yt± w takim uk³adzie, gdzie wszystko tak naturalnie przechodzi z jednej kompozycji w drug±. Teraz próbowa³em s³uchaæ to w uk³adzie amerykañskim, ale tu ju¿ mi tak idealnie wszystko do siebie nie pasuje...
Zastanawiam siê, po co wydawaæ album w takich ró¿nych konfiguracjach? Przecie¿ p³yta powinna tworzyæ dzie³o skoñczone, nie prawda¿? Dla mnie wersja amerykañska, to tak jakby nowelki w "Pulp Fiction" na nowo pouk³adaæ, ale tym razem chronologicznie, a np. nowelkê, w której Bruce Willis gra boksera uciekaj±cego przed szefem mafii Marcellusem Wallacem, zast±piæ jak±¶ inn±. Zapewne dla kogo¶, kto pozna³by film w takim wydaniu, pierwotny i przewrotny uk³ad scen by³by nie do strawienia...
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
« Last Edit: 2007-03-07, 10:41:33 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #21 on: 2007-07-23, 12:01:29 »
Ja wiedzialam, ze z tym PRR cos nie tak ;) No i jakis czas temu znalazlam:
Quote from: Pink Floyd - [i]Echoes[/i]
And through the window in the wall
Comes streamin in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
;)

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #22 on: 2007-07-28, 13:55:14 »
Fajnie graj±, subtelnie, ale nie cukierkowo, spokojnie, ale nie przynudzaj±. No i maj± w³asne, oryginalne brzmienie, o które dzisiaj tak trudno. I te fiku¶ne ok³adki te¿ s± w dechê :)

A tak btw to moim zdaniem wydawanie ró¿nych wersji tej samej p³yty w ró¿nych czê¶ciach ¶wiata jest trochê nie fair wobec fanów.
« Last Edit: 2007-07-28, 13:58:17 by Stansfield »
bring our minds together, press them tight

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #23 on: 2007-07-29, 16:33:57 »
a moim zdaniem to w³a¶nie przynudzaj± ;) pierwsze kilka przes³uchañ jest spoko, ale potem to a¿ siê prosi ¿eby prze³±czyæ..
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #24 on: 2007-07-29, 18:10:21 »
A tak btw to moim zdaniem wydawanie ró¿nych wersji tej samej p³yty w ró¿nych czê¶ciach ¶wiata jest trochê nie fair wobec fanów.

Nie no, aktualnie oficjalnie w sprzeda¿y jest wersja dwup³ytowa (zawieraj±ca w sumie wszystkie kawa³ki i nawet 3 dodatkowe) i moim zdaniem jest to do¶æ w porz±dku rozwi±zanie. Jak kto¶ jest fanatyk, ¿e chce mieæ wszystkie trzy ok³adki, to ju¿ jego sprawa :P
wszystko, co sko¶ne.

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #25 on: 2007-07-29, 18:51:05 »
A tak btw to moim zdaniem wydawanie ró¿nych wersji tej samej p³yty w ró¿nych czê¶ciach ¶wiata jest trochê nie fair wobec fanów.

Nie no, aktualnie oficjalnie w sprzeda¿y jest wersja dwup³ytowa (zawieraj±ca w sumie wszystkie kawa³ki i nawet 3 dodatkowe) i moim zdaniem jest to do¶æ w porz±dku rozwi±zanie. Jak kto¶ jest fanatyk, ¿e chce mieæ wszystkie trzy ok³adki, to ju¿ jego sprawa :P

Zaiste, aktualnie:>
bring our minds together, press them tight

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #26 on: 2007-07-29, 20:22:33 »
Quote from: Kea
pierwsze kilka przes³uchañ jest spoko, ale potem to a¿ siê prosi ¿eby prze³±czyæ.

Ha! Ale spróbuj nie prze³±czyæ, tylko mozolnie kilka (na¶cie) przes³uchaæ (nawet je¶li uwa¿asz, ¿e ciê mêczy). Ja tak zrobi³em i jak mnie wci±gnê³o to d³ugo nie chcia³o pu¶ciæ. Inna sprawa, ¿e PRR obj±³em chyba jakim¶ specjalnym patronatem, bo ma³o któremu zespo³owi dajê tyle "szans" do przekonania mnie.

Quote from: Stansfield
Zaiste, aktualnie

No co, by³o trochê ba³aganu, ale w koñcu jest normalna sytuacja - dwup³ytowy album jest, ba³aganu nie ma :)

Je¶li jeszcze kto¶ nie wie, to istnieje polska ambasada, na której mo¿e nie dzieje siê ostatnio sporo, ale jest przyjemnie ;)

A wszystkich pozosta³ych z rado¶ci± informujê, ¿e jeszcze w wakacje powinna pojawiæ siê strona internetowa Ambasady, a forum zostanie przeniesione na fajny adres www.purereasonrevolution.pl

(taka ma³a reklama, ups ;) )

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #27 on: 2007-07-29, 21:25:50 »
Quote from: Kea
pierwsze kilka przes³uchañ jest spoko, ale potem to a¿ siê prosi ¿eby prze³±czyæ.

Ha! Ale spróbuj nie prze³±czyæ, tylko mozolnie kilka (na¶cie) przes³uchaæ (nawet je¶li uwa¿asz, ¿e ciê mêczy). Ja tak zrobi³em i jak mnie wci±gnê³o to d³ugo nie chcia³o pu¶ciæ. Inna sprawa, ¿e PRR obj±³em chyba jakim¶ specjalnym patronatem, bo ma³o któremu zespo³owi dajê tyle "szans" do przekonania mnie

no mnie to wci±gne³o nawet. ale potem tak samo nagle pu¶ci³o, jak z³apa³o ;)
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #28 on: 2007-07-29, 21:43:54 »
Hmm to mo¿e spróbuj jeszcze pos³uchaæ, ¿eby tak samo, jak z³apa³o a potem pu¶ci³o z³apa³o znów ;)

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #29 on: 2007-07-29, 21:45:58 »
mo¿e kiedy¶ mi siê jeszcze zachce. póki co jako¶ nie mam chêci na takie granie :]
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......