Author Topic: Pure Reason Revolution  (Read 41730 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #75 on: 2010-11-02, 18:30:19 »
Ja powoli zaczynam siê przyzwyczajaæ do tej p³yty. Dark Third to nie jest i nie ma szans byæ, ale mo¿e je¶li mnie wystarczaj±co przekona, znajdzie siê gdzie¶ w okolicach AVO. Niemniej têskniê strasznie za tymi wokalnymi harmoniami z pierwszej p³yty i nie mogê im darowaæ, ¿e porzucili tamten styl. Na drugiej p³ycie jeszcze co¶ z niego zosta³o, tutaj tylko echa. :?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #76 on: 2010-11-03, 17:27:28 »
Historia z ¿ycia: dzi¶ mama do mnie dzwoni (albo wczoraj? ju¿ nie wiem) i mi o¶wiadcza "heeeej, nowe PRR ma w sobie co¶ z tej pierwszej p³yty!". A nie mówi³am? Koniec historii.

Co do recenzji przytoczonej przez Jacka - nie jestem w stanie siê zgodziæ z ani jednym jego s³owem (no, mo¿e prócz tego nt. Blitzkiega ;p), có¿, jak zwykle obra¿one hordy prog-fanów TDT bêd± siê burzyæ, nawet nie przes³uchawszy dobrze p³yty. A szkoda, bo naprawdê moja ocena ro¶nie liniowo z czasem, poza tym tutaj jest trochê rockowo, s± gitary, s± melodie, jest wszystko co trzeba. No, ale ja jestem "ta reszta, co bezmy¶lnie kupi ka¿dy ch³am który wydali po Dark Third" :P
wszystko, co sko¶ne.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #77 on: 2011-08-14, 18:43:11 »
Czy naprawdê nikt do tej pory nie zauwa¿y³, ¿e PRR POSTANOWI£O SIÊ ROZWI¡ZAÆ?

Strasznie smutna wiadomo¶æ, jestem ogromnie rozczarowany, ¿e nie zobaczy³em ich na ¿ywo. Jest w prawdzie jeszcze mo¿liwo¶æ, bo daj± w UK po¿egnaln± trasê, ale szanse niewielkie (ale Dark Third w ca³o¶ci na ¿ywo!). Drugi zespó³ w tym roku, który koñczy dzia³alno¶æ i za którym bêdê ogromnie têskni³  :( :( :(

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #78 on: 2011-08-14, 20:05:31 »
Nie... tylko nie PRR... Oceansize jako¶ przebola³em, ale z PRR nie bêdzie tak ³atwo...  :x
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Stansfield

  • Posts: 175
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #79 on: 2011-08-14, 20:39:01 »
Ostatnie dwie p³yty to jakie¶ pretensjonalne electro w klimacie radiowej trójki, wiêc wielkiego ¿alu nie odczuwam, a je¶li Chloe zacznie teraz nagrywaæ solo to bêdê siê nawet cieszy³ z takiego obrotu spraw.
bring our minds together, press them tight

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #80 on: 2011-08-15, 13:55:40 »
UUUUuuuuuuuuu. Trochê przykro. The Dark Third bylo super. Amor Vincit Omnia ju¿ nie mia³o tego klimatu, ale te¿ by³o dobre. Hammer and Anvil ju¿ mnie do siebie nie przekona³o. Mam wra¿enie, ¿e nie poszli w dobr± stronê.

Ciekawe co siê sta³o.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #81 on: 2011-08-15, 17:32:07 »
mor Vincit Omnia ju¿ nie mia³o tego klimatu, ale te¿ by³o dobre.

Nie mia³o "tego", ale mia³o inny. Stylistycznie ka¿da z trzech p³yt siê od siebie mocno ró¿ni³o, wszystko to do¶æ mocno spina³y razem wokale. Mo¿e i TDT uwa¿am za najlepsz±, ale dwie pozosta³e te¿ by³y bardzo dobre i liczy³em, ¿e poka¿± jeszcze co¶ ciekawego. Mo¿e to do¶æ naiwne, ale mam nadziejê, ¿e to nie kwestia jakich¶ sporów w zespole, a raczej problemów z organizacj± i czasem, jakie nieustannie mieli, zmusi³a ich do zakoñczenia dzia³alno¶ci.
No i przysz³o mi do g³owy, ¿e by³oby fajnie, gdyby który¶ z po¿egnalnych koncertów zarejestrowali i wydali DVD. Bardzo chêtnie bym co¶ takiego obejrza³.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #82 on: 2011-09-14, 14:16:02 »
Dorwa³em zbiór wczesnych nagrañ zatytu³owany In The Realm Of The Divine i s³ucham. Znajduje siê tam 11 utworów, kr±¿ek trwa 37,5 minuty. Ok³adka i lista utworów:

01 - The Borgens Vow
02 - Arrival - The Intention Craft
03 - Asleep Under Eiderdown
04 - Corperate Handshake
05 - In Aurelia
06 - Human Zoo
07 - Nimos And Tambos
08 - Brief Reminder
09 - Sound Of Free
10 - Lil' Doggy
11 - The Clearing

Czê¶æ znana jest z singli albo z The Dark Third, ale niektóre s± w starszych wersjach, kilka tytu³ów nie pojawi³o siê te¿ chyba nigdzie indziej, wydaje mi siê, ¿e niektóre pochodz± jeszcze z czasów Sunset Sound. Tak czy inaczej s³ucha siê tego bardzo przyjemnie, inspiracje Pink Floyd - nie tylko tym pó¼niejszym, ale te¿ starym Pink Floyd - s± bardzo silne. Na pewno jeszcze nie raz ten kr±¿ek u mnie zago¶ci.


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #84 on: 2011-11-11, 20:21:27 »
Tempest z najnowszej EP-ki.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #85 on: 2012-12-18, 14:39:58 »
Je¶li kto¶ stêskni³ siê za g³osem Chloë Alper z Pure Reason Revolution, to jest dobra wiadomo¶æ - zapowiada siê nowa muzyka od  Chloë. Tutaj mo¿na pos³uchaæ nowego utworu - Oueda.
Powiem tak: nie rozbi³o mnie w drzazgi, ale podoba mi siê, je¶li doczekamy siê albumu, to z wielk± chêci± pos³ucham.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #86 on: 2019-07-30, 10:23:30 »
Newsem miesi±ca jest dla mnie zdecydowanie reaktywacja Pure Reason Revolution. Nowy album w przysz³ym roku. Jeden koncert ju¿ zagrali, a na nim The Dark Third w ca³o¶ci. Podobno nowy album ma wracaæ do prog-rockowych korzeni. :serducho:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #87 on: 2019-09-22, 20:19:03 »
Newsem miesi±ca jest dla mnie zdecydowanie reaktywacja Pure Reason Revolution. Nowy album w przysz³ym roku. Jeden koncert ju¿ zagrali, a na nim The Dark Third w ca³o¶ci. Podobno nowy album ma wracaæ do prog-rockowych korzeni. :serducho:
No mam nadziejê :serducho:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #88 on: 2020-01-22, 13:23:48 »


Quote
Pure Reason Revolution announce ‘Eupnea’; their first studio album in nearly 10 years

Last year, Jon Courtney and Chloë Alper reunited the much-loved Pure Reason Revolution, playing their first show in close to eight years at Midsummer Prog Festival and performing their debut album ‘The Dark Third’ in full. Today they are excited to announce the release of ‘Eupnea’, their first new studio album in nearly 10 years, for the 3rd of April 2020.

No to najbardziej oczekiwan± premierê roku ju¿ mam. Teraz zapraszamy Karnivool i Mars Voltê do tego towarzystwa ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pure Reason Revolution
« Reply #89 on: 2020-01-31, 15:40:03 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success