Author Topic: Lista klimatycznych piosenek  (Read 5519 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

pawel

  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Lista klimatycznych piosenek
« on: 2007-01-31, 16:06:19 »
Chodzi mi o to by zgromadziæ tytu³y wszystkich tych spokojnych nastrojowych piosenek Opeth. Z nowszymi p³ytami nie mam wiêkszego problemu, gorzej w³a¶nie z tymi starszymi. Poza tym Opetha s³ucham raczej wybiórczo, a bardziej podobaja mi siê spokojniejsze piosenki. Oczywi¶cie na pierwszy plan leci ca³a p³ytka Damnation :lol:

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Lista klimatycznych piosenek
« Reply #1 on: 2007-01-31, 17:13:12 »
  No wed³ug mnie klimatyczny jest ca³y Blackwater Park, Still Life i My Arms, Your Hears :P.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Lista klimatycznych piosenek
« Reply #2 on: 2007-01-31, 17:20:16 »
No w³a¶nie - gdzie koñczy siê klimat i nastrój? :mrgreen: bo jak dla mnie ca³y Opeth jest spokojny i nastrojowy (mo¿e z wyj±tkiem tytu³owego utworu z "Deliverance" :P

pawel

  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Lista klimatycznych piosenek
« Reply #3 on: 2007-01-31, 17:26:01 »
Ale mi chodzi g³ównie o spokojne piosenki typu "Harvest" czy "To Bid You Farevell" :P

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Lista klimatycznych piosenek
« Reply #4 on: 2007-01-31, 18:05:00 »
Ale mi chodzi g³ównie o spokojne piosenki typu "Harvest" czy "To Bid You Farevell" :P
Dlatego pytam siê co rozumiesz przez "spokojne", bo IMO to bardzo wzglêdne pojêcie :wink: np. "Silhouette" i "Requiem" z pierwszej p³yty, "Madrigal" i "Epilogue" z MAYH s± tylko krótkimi przerywnikami, a inne utwory mo¿na podzieliæ na spokojne i nie-spokojne momenty ze wzglêdu na ich d³ugo¶æ (powsta³aby chyba jaka¶ miarka "spokojno¶ci")

EDIT
ale zaraz.. o tym chyba by³o.. Pisa³ o tym Jacek, nawet liczy³ wszystko w procentach, tyle ¿e nie pamiêtam który to by³ w±tek :mrgreen:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Lista klimatycznych piosenek
« Reply #5 on: 2007-01-31, 18:11:13 »
Racja, by³o tutaj - zamykam.