Author Topic: Dream Theater  (Read 134676 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Dream Theater
« on: 2007-02-03, 11:54:02 »
W oczekiwaniu na nowy kr±¿ek Dream Theater, gar¶æ newsów:

1. Nad nowym albumem w  studiu nagraniowym New York City Studio pracuje ju¿ grupa Dream Theater. Zespó³ planuje wydanie studyjnego nastêpcy rewelacyjnie przyjêtej p³yty "Octavarium" na kwiecieñ lub maj przysz³ego roku. In¿ynierem d¼wiêku aktualnie wspó³pracuj±cym z zespo³em jest Paul Northfield, znany z wcze¶niejszej pracy z grupami Rush, Suicidal Tendencies, Queensryche czy Marilyn Manson. Czy¿by zanosi³o siê na kolejny album, ukazuj±cy ciê¿sze, heavy metalowe oblicze zespo³u? W miêdzyczasie Mike Portnoy poinformowa³, i¿ Dream Theater zakoñczy³ wieloletni± wspó³pracê z wytwórni± Atco/EastWest Records/The Atlantic Group i prowadzi negocjacje w sprawie nowego kontraktu p³ytowego. S±dz±c po sukcesie rocznicowej p³yty "Score" zespó³ bêdzie móg³ przebieraæ w intratnych ofertach. Mike wyzna³, ¿e z wyj±tkiem wielkiej kampanii promocyjnej, która towarzyszy³a wydaniu albumu "Images and Words" przed 15 laty, do tej pory w³a¶ciwie radzili sobie sami, wiêc bardzo s± ciekawi jak powiedzie im siê tym razem, kiedy znów bêd± mogli liczyæ na co najwy¿ej odrobinê wsparcia.

2. Fani mogli za¶piewaæ na nowej p³ycie.

Bardzo jestem ciekaw jak Teatr Marzeñ wypadnie na tej dziewi±tej ods³onie.

3. 20 lutego nak³adem Vitamin Records (wytwórni specjalizuj±cej siê w nietypowych wydawnictwach muzycznych) uka¿e siê album zawierajacy smyczkowe interpretacje utworów Teatru Marzeñ. Tracklista "The String Quartet Tribute To Dream Theater" przedstawia siê nastêpuj±co:
1. Overture 1928
2. Pull Me Under
3. As I Am
4. Peruvian Skies
5. The Dance of Eternity
6. Lifting Shadows Off a Dream
7. Ytse Jam
8. Hell's Kitchen
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #1 on: 2007-02-03, 15:48:35 »
2. Fani mogli za¶piewaæ na nowej p³ycie.
Niestety, pewnie ich etatowemu wokali¶cie te¿ na to pozwolili. Strasznie mnie irytuje g³os tego kolesia :P

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dream Theater
« Reply #2 on: 2007-02-04, 00:39:02 »
Co Ty powiesz vertigo. niestety muszê siê zgodziæ :/ Choæ muzyka strasznie mi siê podoba.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #3 on: 2007-02-04, 10:04:45 »
Co wy siê tak tego Jamesa czepiacie. Mnie siê podoba i nikt inny by mi tam nie pasowa³, do tej muzyki (mo¿e dlatego, ¿e nikt inny nie ¶piewa³ [Dominiciego] nie liczê)

A Dream Theater razem z Sigur Rós to mój ulubiony zespó³ ;]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #4 on: 2007-02-04, 10:21:29 »
Lubiê g³os Jamesa LaBrie. Uwa¿am, ¿e idealnie pasuje do brzmienia i oblicza zespo³u. Nie wyobra¿am sobie by kto¶ móg³ go w Teatrze Marzeñ zast±piæ. Zreszt± mieli¶my porównywaln± próbkê w Iron Maiden, gdy przez kilka lat nie udziela³ siê w nim Bruce Dickinson i jak to brzmia³o...? S³abiutko. :mrgreen:

Edit: pos³uchajcie zreszt± jak brzmi taka dreamopodobna muza z bardziej klasycznie rockowym ¶piewakiem np. Pagan’s Mind – to ju¿ nie ta klasa i nie ten kaliber. :twisted:
« Last Edit: 2007-02-04, 10:48:27 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #5 on: 2007-02-04, 12:15:32 »
IMO wokal w stylu Chrisa Cornella idealnie pasowa³by do muzyki DT.

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Dream Theater
« Reply #6 on: 2007-02-04, 12:54:51 »
Jak dla mnie DT móg³by byæ w ca³o¶ci instrumentalny z ewentualnym udzia³em guestów w niektórych utworach :P Jamesa LaBrie po prostu nie znoszê, kompletnie mi taki wokal nie odpowiada, przez co ca³e DT mo¿e i¶æ siê schowaæ. Dlatego znacznie wole LTE, chocia¿ ju¿ cholernie dawno ich nie s³ucha³em

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dream Theater
« Reply #7 on: 2007-02-04, 16:12:22 »
Nie to ¿e nie znoszê Jamesa, na solowej p³ycie jak zamrucza³ to sp³ynê³am z krzes³a i chcia³am jeszcze i jeszcze i.... no. Natomiast na DT siê wydziera tak, ¿e mnie to boli, zwyczajnie i fizycznie.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Dream Theater
« Reply #8 on: 2007-02-04, 17:50:35 »
Jaki¶ rok temu z ok³adem przechodzi³am okres intensywnej fascynacji Teatrem, a LaBrie by³ jednym z moich ulubionych wokalistów. Jak ka¿da fascynacja i ta zblad³a, ale bardziej ni¿ zwykle - parominutowe ¶ciganki Petrucciego z Moorem/Sherinianem/Rudessem zaczê³y mnie wkurzaæ, podobnie jak specyficzna maniera LaBriego. Choæ sentyment pozosta³ i czasem do nich wracam, to jednak ta estetyka to nie to, co tygrysy lubi± najbardziej ;) ale swoj± droga ciekawa jestem jak bêdzie brzmia³a nowa p³ytka.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #9 on: 2007-02-04, 18:19:57 »
A ja jestem zadowolony z twórczo¶ci Dream Theater. A na "Octavarium" nie ma a¿ tylu ¶ciganek Rudessa i Petrucciego. Dream Theater na tym albumie w koñcu brzmi jako ca³o¶æ - zespó³, a nie jak kilku ludzi, którzy lubi± siê popisywaæ i spotkali siê w jednym miejscu.

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Dream Theater
« Reply #10 on: 2007-02-04, 20:37:25 »
S³ucham ich od ponad 10 lat i muszê przyznaæ, ¿e ostatni WIELKI album DT to dla mnie Six Degrees..potem jakby gdzie¶ siê zatracili, popadli w schematyzm i przewidywalno¶æ. Mam nadziejê, ¿e doczekam siê jeszcze kiedy¶ wyra¼nej zwy¿ki formy i powrotu do najlepszych czasów obejmuj±cych wspomniany Six D., czy te¿ absolutnie fantastyczny Images, epicki Metropolis pt 2 oraz niedoceniany w pewnych krêgach Falling..
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Dream Theater
« Reply #11 on: 2007-02-04, 21:28:17 »
Mam nadziejê, ¿e doczekam siê jeszcze kiedy¶ wyra¼nej zwy¿ki formy i powrotu do najlepszych czasów obejmuj±cych (...) niedoceniany w pewnych krêgach Falling..

 =D>, benighted. No w³a¶nie, wszyscy fani DT z jakimi do tej pory mia³am styczno¶c na wspomnienie tej p³yty robili "fuj", przewracali oczami i ogólnie wieszali na niej psy, a przecie¿ poza trzema niestrawnymi utworami (Take Away My Pain, Anna Lee i Hollow Years) jest zupe³nie zacna i do rzeczy... pozdrawiam
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Dream Theater
« Reply #12 on: 2007-02-08, 23:59:43 »
Dream Theater podpisa³ kontrakt z Roadrunner Records.
Najwyra¼niej z³ote czasy minê³y i Warner stwierdzi³ , ¿e ju¿ na nich nie zarobi± heh..
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Last Edit: 2007-02-09, 18:49:00 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #14 on: 2007-02-21, 22:22:02 »
Znana jest ju¿ tracklista nowego opusu DT:
1. In The Presence of Enemies Pt.1
2. Forsaken
3. Constant Motion
4. The Dark Eternal Night
5. Repentance
6. Prophets of War
7. The Ministry of Lost Souls
8. In The Presence of Enemies Pt.2
Zaczynam siê poma³u nakrêcaæ... :)
« Last Edit: 2007-02-22, 08:14:25 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind