Author Topic: Dream Theater  (Read 134691 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Dream Theater
« Reply #30 on: 2007-04-28, 20:47:19 »
Jacku, po przeczytaniu relacji z Twych odczuæ wzglêdem nowego Teatru nasz³a mnie po raz enty w ¿yciu refleksja na temat subiektywno¶ci postrzegania ¶wiata, w tym muzyki - moje wra¿enia z dzisiejszego nocnego ods³uchu s± idealnie odwrotne :lol: te "przypadkowe" cztery minuty potê¿nie mnie wynudzi³y, za to Constant Motion wyda³ mi siê ca³kiem zacny, ba, nawet LaBrie mi tam nie¼le brzmia³ :) chyba trzebaby pomy¶leæ o bilecie do Spodka^^
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #31 on: 2007-04-29, 12:52:51 »
To naturalne, bo gdyby nie by³o subiektywno¶ci postrzegania ¶wiata, to nie by³oby ¿adnej kreatywno¶ci. Wracaj±c do Constant Motion, to przyznajê bez bicia, ¿e po 20 przes³uchaniach zaczyna mnie krêciæ. Tylko trochê za ma³o siê w nim dzieje (jak dla mnie) i gdyby taka mia³aby byæ ca³a p³yta, to chyba umar³bym z nudów. Dla porównania tutaj mo¿na pos³uchaæ The Dark Eternal Night z nowej p³yty i to jest takie granie Dream Theater jakie lubiê, zakrêcone i pe³ne niespodziewanych zwrotów akcji. Jak siê pouk³ada te wszystkie klocki w ca³o¶æ, to z pewno¶ci± i tak± prostsz± kompozycjê jak Constant Motion bêdzie siê znakomicie s³ucha³o.

Edit: no zaczyna mnie nie¼le nosiæ na nowych Dreamów - ju¿ sobie "Systematic Chaos" zamówi³em w Rock Serwis.
« Last Edit: 2007-04-29, 13:33:21 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #32 on: 2007-04-30, 00:32:12 »
Kawa³ki puszczone u Kosiaka s± raczej przeciêtne. The Dark Eternal Night - ca³kiem przyzwoite, ale chyba wolê tego fake'a ;]

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Odp: Dream Theater
« Reply #33 on: 2007-04-30, 13:55:09 »
Co do Constant Motion, zupe³nie mnie nie przekonuje, mam nadziejê, ¿e pozosta³e kawa³ki bêd± ciekawsze..
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #34 on: 2007-05-10, 09:30:15 »
No to ju¿ wiadomo jak siê ten nowy kr±¿ek zaczyna – te "pomy³kowe 4 minuty Kosiaka" to In The Presence of Enemies Part 1. Ca³y czas s³ucha mi siê tego wy¶mienicie - w klimatach zbli¿one do tytu³owych 6DOIT oraz Octavarium. The Dark Eternal Night te¿ zreszt± ca³y czas mnie bardzo krêci - dla odmiany jest bardziej w klimacie ToT. Constant Motion s³absze i mniej skomplikowane - dlatego wybrali to do promocji kr±¿ka, licz±c zapewne (RoadRunner) przy okazji na jaki¶ resentyment do thrashu i Metallici. Ale p³yta jak zawsze bêdzie bardzo ró¿norodna (tutaj jeszcze fragmencik Prophets of War) i bardzo mnie to cieszy.


BTW: video "Master of Puppets" Dream Theater.
: Kwiecieñ 30, 2007, 16:21:28
Tutaj mo¿na pos³uchaæ krótkie sample z "Systematic Chaos".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #35 on: 2007-05-10, 13:06:57 »
Jako¶ nie wzbudza we mnie emocji to, ¿e Dream Theater wydaj± nowy album i to ju¿ nied³ugo. Przez d³ugi czas byli moim ulubionym zespo³em, ale zaczê³o mnie to nudziæ (tak jak te wszystkie zespo³y, które graj± podobnie do DT - np Symphony X, solowa Sheriniana). Nie s³ucha³em wypuszczonego do sieci utworu, ani ¿adnych sampli, nie wyczekujê z niecierpliwo¶ci± 4 czerwca (4 wydaj±, tak?). Mo¿e, jak ju¿ to us³yszê to znów siê przekonam, ale jak na razie - bez wiêkszych emocji.

Du¿o bardziej czekam np na nowy album Riverside :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #36 on: 2007-05-10, 13:51:47 »
Podobno w sieci pojawi³ siê ju¿ wyciek, ale nie polujê na niego, bo po przes³uchaniu kilku fragmentów zamówi³em sobie orygina³ w Rock Serwis (razem z nowymi Porkami, bo bardzo przypad³y mi do gustu) i bêdê siê stara³ nie s³uchaæ ju¿ innych nowych nut z "Systematic Chaos" (mam nadziejê, ¿e wytrwam...  :roll: ), by potem po rozfoliowaniu CD rado¶æ i niespodzianka by³a wiêksza. Mam nadziejê, ¿e siê nie zawiodê  :-k bo wspomniane fragmenty, które s³ysza³em wskazuj±, ¿e p³yta bêdzie niez³a – do tej pory jeszcze mnie nie zawiedli (w przeciwieñstwie do nowego Symphony X) i p³yty Dreamów w zasadzie kupujê w ciemno (podobnie jak Opeth). Na polskim forum DT poczyta³em opisy pierwszych reakcji na nowy materia³, ale tradycyjnie zdania s± podzielone, wiêc nic z tego nie wynika. A wiêc do 4 czerwca (a mo¿e odrobinê wcze¶niej, bo ju¿ klika razy zdarzy³o siê, ¿e p³yty dociera³y w weekend przed oficjaln± premier±, w czasie którego mog³em siê ju¿ cieszyæ now± muz±).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #37 on: 2007-05-12, 20:08:58 »
Przes³ucha³em 5 minut tego wypuszczonego do sieci "teledysku ze studia" do 'The Dark Eternal Night' i powiem tak: na 'Systematic Chaos' czekam jeszcze mniej, ni¿ czeka³em do tej pory. O ile jako¶ w miarê nie¼le siê s³ucha³o tych dwóch pierwszych zwrotek to jak znów zaczêli kombinowaæ to ju¿ mnie zniesmaczy³o. Przestaj± mi pasowaæ te sztuczki z szybkim graniem i podwójn± stop± potem cisza i cukierkowe klawisze Rudessa (albo d¼wiêki takie jak przy starych grach video), potem znów szybko i Petrucci pokazuje, jak szybko przek³ada palce po ca³ym gryfie. No rzeczywi¶cie, super...

Zobaczymy, jak to wszystko u³o¿y siê w ca³o¶æ na ca³ym albumie. Pos³uchaæ, pos³ucham na pewno, bo jednak zbyt d³ugo ich uwielbia³em, ¿eby sobie odpu¶ciæ s³uchanie 'Systematic Chaos'.

I taka refleksja: du¿o ¶piewa Portnoy, ciekawe, jak rozwi±¿± to na koncertach, bo w±tpiê, ¿eby ci±gle dobrze ¶piewa³ wal±c jeszcze w gary. O ile takie wstawki, krótkie wersy przez niego wy¶piewywane dobrze siê wpasowywa³y w utwory, to ¶piewanie prawie ca³ej zwrotki - hmm...

Aha i ten wokal Portnoy'a taki z 'Honor Thy Father' - jednego z moich ulubionych utworów. Tam ten wokal by³ ¶wietny przede wszystkim, ¿e trwa³ jakie¶ maksymalnie 3-4 minuty, a nie ca³± zwrotkê. Co za du¿o to niezdrowo.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #38 on: 2007-05-13, 18:35:59 »
Na razie przes³ucha³em tylko raz. Jakby to uj±æ... nie jest ¼le, ale co¶ z t± p³yt± jest nie tak. Fanom DT mo¿e jednak siê spodobaæ, natomiast ja Dream Theater ceniê g³ównie za Train of Thought i na tej plycie przemawiaj± do mnie g³ównie fragmenty, które przypominaj± mi ten album. Poza tym jest sporo momentów, w których muzyka stanowi t³o dla wokalu. LaBrie znowu daje czadu, co dla mnie stanowi du¿y minus (nawet nie chodzi o brzmienie g³osu, ale ta maniera ¶piewania w momentach w których stara siê brzmieæ emo, maksymalnie mnie dobija ;]). Ogólnie p³yta du¿o lepsza od Octavarium, i pomimo kilku mankamentów zachêca do g³êbszego zapoznania siê. Jest te¿ pewna niespodzianka dla fanów Opeth i Porcupine Tree. Tym, którzy jeszcze nie wiedz± o co chodzi radzê przys³uchac siê dok³adnie utworowi 'Repentance'.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #39 on: 2007-05-13, 18:55:50 »
Tak jak napisa³em, czekam na oryginalne CD i ju¿ nic nowego staram siê z nowej p³yty nie s³uchaæ, ale z tych sampli w³a¶nie Repentance tak mi zapachnia³o Opeth. Nic nie pisa³em, bo to tylko 30 sekund, wiêc siê mo¿na bardzo mocno pomyliæ ulegaj±c z³udzeniu. Z drugiej strony, Dream Theater zaraz po przy³±czeniu siê do RoadRunner oficjalnie informowa³, ¿e na nowej p³ycie bêdzie s³ychaæ wp³ywy m.in. Opeth, ale nie bra³em tego powa¿nie. Vertigo, jak w ogóle wyszed³ im ten numer (Repentance), bo na polskim forum DT strasznie na niego "ujadaj±"?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #40 on: 2007-05-13, 19:21:05 »
Co do Opeth to dobrze kojarzysz (chocia¿ nie nazwa³bym tego wp³ywem Opeth na muzykê DT ;]). W ka¿dym razie nie trzeba siê a¿ tak bardzo ws³uchiwaæ ¿eby zauwa¿yæ obecno¶æ pewnych osób na tym kawa³ku. Repentance jest trochê przyd³ugi i nieco monotonny, ale ca³kiem fajny, zalatuje trochê Floydami i p³yt± 'Be', Pain of Salvation.

arktyczna ma³pa19

  • Ograniczone prawa
  • Posts: 138
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Dream Theater
« Reply #41 on: 2007-05-16, 23:31:24 »
Dream Theather. Od czego by tu zacz±c? Mo¿e od tego, ¿e dotychczas nie zna³am tego zespo³u. Nie zrozumcie mnie zle.  Zespó³ sam w sobie zna³am, ale nigdzie nie mia³am mozliwo¶ci  wys³uchania muzyki jak± tworzy. W Trójce nie odtwarzaj± na antenie  muzyki Dream Theatre, bowiem tamtejsi dziennikarze muzyczni  stwierdzili, ¿e ta muzyka jest "zbyt trudna" w odbiorze dla przeciêtnego s³uchacza Trójki.
Tak naprawdê po raz pierwszy us³ysza³am  t± muzyke kilka dni temu przed pó³noc± w niedzielnym Minimaxie. Utwór, który odtworzy³ na antenie Pan Kaczkowski zrobi³ na mnie naprawdê  ogromne wra¿enie, ¿e po pierwsze wykrzycza³am: "To jest fantastyczne!" a po drugie postanowi³am od razu kupiæ ten nowy album kiedy tylko uka¿e siê na rynku bez wzglêdu na to jak ostra jest to muzyka.
Dotychczas nie zdawa³am sobie sprawy jak wa¿ny jest to zespó³ zarówno na ¶wiecie jak i w ca³ej historii rocka progresywnego i teraz, s³uchaj±c  fragmentów nowego albumu  w róznych nocnych audycjach  - zda³am sobie sprawê z tego jak wiele straci³am, bo mówi±c szczerze - nie mam ich ani jednej ich p³yty.
Nie mam pojêcia czy ten nowy album  mi siê spodoba czy nie. Czy muzycy swoj± twórczo¶ci± "przebij± siê do mojej duszy"  czy mo¿e nie bêdê mog³a strawiæ tego typu muzyki (która jest dla mnie nowo¶ci±).
Zobaczymy. Czas poka¿e. Tymczasem pozostaje mi jedynie z niecierpliwo¶ci± czekac na premierê.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Dream Theater
« Reply #42 on: 2007-05-17, 01:22:02 »
Pewnie to, co napiszê zostanie uznane za upierdliwe, ale jest 1. w nocy a ja uczê siê rozpoznawania ponad 100 gatunków ptaków...
Po co na si³ê starasz siê pisaæ "jak dziennikarz muzyczny"? Czy wszystko musi brzmieæ tak podnio¶le? Mo¿e po prostu masz taki styl... Tak, czy owak, popracuj trochê nad gramatyk±, bo robisz du¿o powtórzeñ...
A tak w ogóle to jest offthop pewnej wariathki  8)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #43 on: 2007-05-17, 06:16:50 »
Eeee... Czarna, teraz to ju¿ siê czepiasz.  :twisted: Offthop mo¿na by³o wrzuciæ na priva. Arktyczna napisa³a bardzo sympatyczny post o kolejnym muzycznym zauroczeniu. A je¿eli chodzi o styl, to Forum jest przecie¿ ¶wietnym miejscem do szlifowania pisania tak¿e w takim bardziej dziennikarskim pompatycznym ujêciu.  8)

Do Arktycznej: dla osoby nieobeznanej z twórczo¶ci± Teatru Marzeñ proponujê na pocz±tek koncertowe DVD "Score" – tam w³a¶ciwie jest kwintesencja ich muzy i a na ¿ywo wypada po prostu rewelacyjnie. =D>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: Dream Theater
« Reply #44 on: 2007-05-17, 09:39:40 »
S³ysza³em ich jaki¶ czas temu. Spory kawa³ek muzyki ale ju¿ nawet nie pamiêtam konkretów, wiem tyle ¿e mi siê wogóle nie spodoba³o :P

djdioda: w ogóle
« Last Edit: 2007-05-17, 10:20:20 by djdioda »
Bite your tongue, ignore the splinter.

 

lofty-success