Author Topic: Dream Theater  (Read 134754 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #315 on: 2011-06-29, 06:42:04 »
My¶lê, ¿e to bêdzie prosty, przebojowy i mocny kawa³ek w stylu Constant Motion lub A Rite of Passage. Mo¿na ewentualnie obstawiaæ balladkê, ale nie s±dzê by kawa³ek, który ma otwieraæ nowy album by³ czym¶ ³agodnym. Stawiam na co¶ mocniejszego. Zapewne bêd± chcieli ju¿ graæ kawa³ek na zbli¿aj±cych siê koncertach, a wy¿ej wspomniane na ¿ywo sprawdzaj± siê znakomicie.


Edit: tak sobie gdybam, czy ten nowy kawa³ek nie bêdzie zawiera³ tego mocarnego riffu, który grali w trakcie wyborów pa³kerskich?
« Last Edit: 2011-06-29, 15:38:35 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #316 on: 2011-06-29, 17:03:40 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #317 on: 2011-06-29, 17:47:13 »
Sza³u nie ma , no ale s³ucha³em dopiero raz... mam mieszane uczucia!
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #318 on: 2011-06-29, 18:58:49 »
Czy tylko mnie sie przypomnial album "Awake"?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #319 on: 2011-06-29, 19:36:40 »
Quote
Czy tylko mnie sie przypomnial album "Awake"?


czy tylko mnie siê przypomnia³ album " Falling into Infinity "?
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #320 on: 2011-06-29, 19:52:53 »
czy tylko mnie siê przypomnia³ album " Falling into Infinity "?
Nie. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #321 on: 2011-06-29, 19:59:43 »
Czy tylko mnie sie przypomnial album "Awake"?

Pocz±tek zdecydowanie z "Awake" :wink: A ogólnie to mi to przypomina wszystko po trochu, ale w zasadzie to tego siê spodziewa³em, zw³aszcza po kawa³ku promocyjnym. Chocia¿ "A Rite of Passage" by³ IMO fajniejszy :P I jak ju¿ siê czepiam, to ok³adka jest chyba najgorsz± jak± mieli.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #322 on: 2011-06-29, 20:05:11 »
Jacku , jaka¶ szersza opinia proszê  :D :>


Pocz±tek i koniec nie kojarzy mi siê z niczym co do tej pory gra³o DT , natomiast ¶rodek i klawisze s± podobne do tego co by³o grane na Falling into Infinity
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #323 on: 2011-06-29, 22:36:23 »
Sam nie wiem co mam napisaæ, szczególnie, ¿e nie wiemy czy to ostateczny mix... Z tym nagraniem jest trochê jak z Sharon Stone w "Nagim instynkcie II", jest niby nie¼le, ale jako¶ tak nie do koñca... Bardzo fajny wstêp i zaczyna siê chyba d¼wiêkami, które koñczy³y ostatni album. Bardzo obiecuj±co jest do pojawienia siê gitarowego riffu. Sam w sobie jest ca³kiem niez³y, ale brzmi jako¶ tak monofonicznie, bez poweru i pieprzniêcia, taki jaki¶ hard rockowy bardziej bym powiedzia³. I w³a¶ciwe wszystko co siê dalej dzieje trochê bez wyrazu. Jest niby fajnie, ale po pierwszych przes³uchaniach bez wiêkszej rewelacji i wypieków - leci to sobie tak leci i tak trochê bez emocji... Mangini te¿ taki jaki¶ bez znaczenia, niczym specjalnym siê nie wyró¿nia... Fajne klawisze, ale to wszystko jest jak karykatura Dream Theater... Generalnie jak na numer otwieraj±cy, imho du¿o s³abszy ni¿ kawa³ki otwieraj±ce dwa poprzednie albumy studyjne. Mo¿e jak siê jeszcze pos³ucha, to siê co¶ zmieni, ale póki co: przyzwoicie, ale bez rewelacji. Je¿eli reszta albumu na podobnym poziomie, to obawiam siê obni¿ki formy... Czy¿by brak Portka mia³ byæ a¿ tak znamienny?
A ok³adka...

s³abiutka. Wola³bym ju¿ tak± :twisted: :mrgreen::
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Dream Theater
« Reply #324 on: 2011-06-30, 14:02:52 »
po kilkunastu przes³uchaniach muszê stwierdziæ ¿e utwór bardziej mnie przekonuje  :) zw³aszcza chodzi mi o fragmenty ¶piewane ( do instrumentalnych nie mia³em od pocz±tku zastrze¿eñ ) nie jest to mo¿e co¶ powalaj±cego , jednak jak na singiel to jest nie¼le... Na pocz±tku bardzo podoba³ mi siê fragment fortepianowy Jordana ale teraz my¶lê ¿e jest wstawiony tak troszeczkê na si³ê ( nie wiem mo¿e szukam dziury w ca³ym  :P ) jednak to jest DT i oczekujê od nich wiêcej ni¿ od innych... Czasami sam siê gubiê w tym czego od nich oczekujê a czego nie  :P ale tak to ju¿ jest jak siê s³ucha zespo³u który wyda³ takie DZIE£A jak Six Degrees of Inner Turbulence czy Train of Thought  czy te¿ gnioty jak Octavarium czy czê¶æ Systematic Chaos....
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #325 on: 2011-06-30, 20:55:58 »
Lubiê Dream Theater, wiêc suma sumarum numer mi siê podoba (po kilku przes³uchaniach akceptujê go), ale obiektywnie trzeba stwierdziæ, ¿e jest bardzo zachowawczy. Ogromnie jestem ciekaw jaka bêdzie (jest) reszta materia³u, czy bêdzie równie zachowawcza jak otwieraj±ca kompozycja? Wrzesieñ w ogóle bêdzie ciekawy, bo m.in. premierê bêd± mia³y dwie interesuj±ce mnie p³yty. Jedna jak wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuj± zachowawcza (Dream Theater), druga znacznie ró¿ni±ca siê od dotychczasowych dokonañ (Opeth). Z utêsknieniem bêdê wyczekiwa³ obu tych ods³on i mam nadziejê, ¿e je¿eli nawet który¶ z zespo³ów nie stanie na wysoko¶ci zadania i nie wyda "epokowego opusu", mi³o mimo wszystko bêdzie siê jednak s³ucha³o zawartej na albumach muzyki.
« Last Edit: 2011-06-30, 20:59:15 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Dream Theater
« Reply #326 on: 2011-07-02, 09:55:03 »
Jestem na nie po ok. pięcio-siedmiokrotnym przesłuchaniu. Takie to wybitnie miałkie i nijakie. Tak jakby chcieli nawiązywać do poprzednich albumów, ale nie za bardzo mieli pomysł, w jaki sposób nawiązać i co nowego wymyślić, żeby nie kopiować melodii z czegoś, co było wcześniej.

Czyżby Mike (Portnoy) miał rację, że potrzebują przerwy? Mam jednak nadzieję, że nie, bo "Dark Eternal Night" też mi się nie podobało, a jednak "Systematic Chaos" jako całości dało się słuchać.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dream Theater
« Reply #327 on: 2011-07-03, 22:16:46 »
Przes³ucha³em ju¿ pewnie z 20 razy i odnoszê wra¿enie, ¿e Pietruch pisz±c ten nowy kawa³ek jakby chcia³ (¶wiadomie b±d¼ nie) nawi±zaæ do Pull Me Under. Pejza¿ysty wstêp przechodzi w podnios³e i mocniejsze granie, po czym wchodzi pokombinowany riff. Do tego melodyjny ¶piewny refren. Nawet czas podobny...  Oczywi¶cie wszystko poprzeplatane ró¿nymi smaczkami z ca³ej kariery. A ¿e nie ten potencja³ przebojowo¶ci... có¿, czas nie stoi w miejscu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #328 on: 2011-07-04, 20:37:51 »
O ile sie nie myle, to dzisiaj jest pierwszy gig DT z Manginim, bodajze w Rzymie. Mysle, ze mozna sie spodziewac jakiegos materialu jutro. Ciekaw jestem, jak sobie poradzi.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Dream Theater
« Reply #329 on: 2011-07-05, 21:11:32 »
O ile sie nie myle, to dzisiaj jest pierwszy gig DT z Manginim, bodajze w Rzymie. Mysle, ze mozna sie spodziewac jakiegos materialu jutro. Ciekaw jestem, jak sobie poradzi.
Co¶ nieco¶ jest ju¿ na YT.

Edit: i nowy kawa³ek te¿.
Mike Mangini w akcji.

Daje rade chlopak. I zestaw ma chyba jeszcze potezniejszy niz Portka.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs