Author Topic: Riverside  (Read 188814 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #495 on: 2012-09-17, 11:55:45 »
Tymczasem p³ytowe kolekcje rzekobrze¿nych fanklubowiczów wzbogaci³y siê o takie wydawnictwo (link)

1. Intro
2. Lucid Dream IV
3. Randbow Box
4. The Same River
5. Reality Dream III
6. Dance With The Shadow
7. Believe
8. The Curtain Falls

Nagranie pochodzi z festiwalu rocka progresynego w Montrealu z 2008 roku. Ciekawe ile jeszcze podobnych smaczków zachomikowali :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #496 on: 2012-09-17, 12:12:04 »
Napisz co¶ wiêcej o zawarto¶ci. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #497 on: 2012-09-17, 13:18:19 »
Zawarto¶æ jest raczej skromna, chocia¿ wdziêczna i sympatyczna. Podoba mi siê krótki filmik z Kanady zarejestrowany przez ch³opaków, który otwiera to wydawnictwo. Pokazany jest ³o¶ przechodz±cy przez drogê, masê napisów Riverside na znakach drogowych, a i Panowie postanowili sprawdziæ, czy w lokalnym sklepie muzycznym s± do kupienia ich p³yty :mrgreen:

Potem zapowied¼ koncertu przez jakiego¶ d¿entelmena wspominaj±cego, ¿e za chwilê wyst±pi jeden z najlepszych progrockowych bandów naszych czasów 8)

A sam koncert nagrywany by³ chyba na dwie kamery (ze sceny i z ty³u sali), jako¶æ d¼wiêki i obrazu, jak na trochê pó³amatorskie warunki akceptowalna. Zreszt± ja nie jestem fetyszyst± jako¶ci d¼wiêku i obrazu, wiêc dla mnie jak najbardziej ok. 

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #498 on: 2012-10-14, 10:36:46 »
By³em wczoraj na spotkaniu fanklubu Riverside w studiu zespo³u. Dowiedzieli¶my siê kilku nowych rzeczy odno¶nie konceptu nowej p³yty. Mariusz zapewnia³, ¿e nie jest to kontynuacja ADHD, bo tym razem nie chodzi o zniewolenie przez zdobycze technologii, czy ci±g³y pêd wspó³czesnego ¶wiata, a raczej inne sprawy typu zniewolenie przez narzucanie swoich pogl±dów etc.

Mogli¶my te¿ us³yszeæ prawie w ca³o¶ci trzy kawa³ki, które s± w fazie pierwotnych miksów. Jest inaczej, ale ja siê ju¿ nie bojê o ten album, chocia¿ z pewno¶ci± pojawi siê wokó³ niego trochê kontrowersji... Raczej nie u¶wiadczymy ju¿ ¶rodków typowych dla metalowego grania, a bêdzie znacznie wiêcej tych hard rockowych, a wed³ug mnie bêdzie te¿ trochê rozwi±zañ rodem z Lunatic Soul, w kawa³ach du¿o siê dzieje i u¿yto to tego wielu udziwnieñ.

Ok³adka singla i p³yty kopie dupê ;)

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #499 on: 2012-10-14, 10:41:16 »
By³em wczoraj na spotkaniu fanklubu Riverside w studiu zespo³u. Dowiedzieli¶my siê kilku nowych rzeczy odno¶nie konceptu nowej p³yty. Mariusz zapewnia³, ¿e nie jest to kontynuacja ADHD, bo tym razem nie chodzi o zniewolenie przez zdobycze technologii, czy ci±g³y pêd wspó³czesnego ¶wiata, a raczej inne sprawy typu zniewolenie przez narzucanie swoich pogl±dów etc.

Mogli¶my te¿ us³yszeæ prawie w ca³o¶ci trzy kawa³ki, które s± w fazie pierwotnych miksów. Jest inaczej, ale ja siê ju¿ nie bojê o ten album, chocia¿ z pewno¶ci± pojawi siê wokó³ niego trochê kontrowersji... Raczej nie u¶wiadczymy ju¿ ¶rodków typowych dla metalowego grania, a bêdzie znacznie wiêcej tych hard rockowych, a wed³ug mnie bêdzie te¿ trochê rozwi±zañ rodem z Lunatic Soul, w kawa³ach du¿o siê dzieje i u¿yto to tego wielu udziwnieñ.

Ok³adka singla i p³yty kopie dupê ;)

Lucky bastard!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #500 on: 2012-10-14, 16:25:50 »
Raczej nie u¶wiadczymy ju¿ ¶rodków typowych dla metalowego grania, a bêdzie znacznie wiêcej tych hard rockowych, a wed³ug mnie bêdzie te¿ trochê rozwi±zañ rodem z Lunatic Soul, w kawa³ach du¿o siê dzieje i u¿yto to tego wielu udziwnieñ.

Czyli id± w kierunku Forgotten Land?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #501 on: 2012-10-14, 17:48:11 »
Ciê¿ko powiedzieæ. Mariusz stwierdzi³, ¿e bli¿ej tej p³ycie do trylogii ni¿ do ADHD

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #502 on: 2012-10-14, 18:37:10 »
By³em wczoraj na spotkaniu fanklubu Riverside w studiu zespo³u. Dowiedzieli¶my siê kilku nowych rzeczy odno¶nie konceptu nowej p³yty. Mariusz zapewnia³, ¿e nie jest to kontynuacja ADHD, bo tym razem nie chodzi o zniewolenie przez zdobycze technologii, czy ci±g³y pêd wspó³czesnego ¶wiata, a raczej inne sprawy typu zniewolenie przez narzucanie swoich pogl±dów etc.

Mogli¶my te¿ us³yszeæ prawie w ca³o¶ci trzy kawa³ki, które s± w fazie pierwotnych miksów. Jest inaczej, ale ja siê ju¿ nie bojê o ten album, chocia¿ z pewno¶ci± pojawi siê wokó³ niego trochê kontrowersji... Raczej nie u¶wiadczymy ju¿ ¶rodków typowych dla metalowego grania, a bêdzie znacznie wiêcej tych hard rockowych, a wed³ug mnie bêdzie te¿ trochê rozwi±zañ rodem z Lunatic Soul, w kawa³ach du¿o siê dzieje i u¿yto to tego wielu udziwnieñ.

Ok³adka singla i p³yty kopie dupê ;)

Lucky bastard!

j.w.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #503 on: 2012-10-20, 13:06:48 »
W okolicach wydania singla postaram siê ukrêciæ jaki¶ wywiad ;)

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #504 on: 2012-11-01, 09:38:33 »
Jak na swojej stronie donosi zespó³, nagrywanie p³yty zosta³o zakoñczone.

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #505 on: 2012-11-19, 10:59:20 »
Znana jest ju¿ oficjalna data premiery i pokaza³a siê te¿ ok³adka i setlista ;)

link

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #506 on: 2012-11-19, 11:04:51 »
³adna ok³adka, tytu³y natomiast do¶æ pretensjonalne

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #507 on: 2012-11-19, 13:51:32 »
Czepiasz sie - tytuly jak tytuly. Ale okladka faktycznie intrygujaca - az jakos mi sie w ogole z Travisem nie kojarzy, za to pierwsze, co mi przyszlo na mysl, to 'Agent Orange' Sodomu :D Chyba przez te okragle oczy ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #508 on: 2012-11-19, 17:22:31 »
Ok³adka faktycznie taka trochê w jakich¶ antyutopijnych, albo post-apo klimatach. Co¶ kto¶ kiedy¶ tutaj pisa³ takiego :P
Za to dodatkowa p³yta z dwoma zaledwie utworami brzmi jak naci±gactwo :P

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #509 on: 2012-11-19, 17:51:56 »
Singiel bêdzie mia³ chyba jeszcze fajniejsz± ok³adkê. A nie wygl±da jak Travisa, bo tak siê z nim umawiali  :lol: