Author Topic: Riverside  (Read 188821 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #525 on: 2012-12-01, 11:36:26 »
Czy zapanowala jakas moda na nielubienie Riverside? ;)

Szczerze to troche sie dziwie, ze jestescie tak negatywnie nastawieni. Uslyszelismy zaledwie 2 minuty poszatkowanego utworu, ktory nawiasem mowiac jest utworem singlowym - z zalozenia wiec ma byc nieco bardziej przystepny i prostszy w odbiorze niz reszta plyty - a wy juz macie gotowa opinie na temat calosci. Poza tym, jakos nie pojmuje, co Wam sie tam nie podoba... Swietny wokal jest? Jest. Zajebiste, oldskulowe brzmienie? Jest. Dobra melodia i charakterystyczny dla Rivow styl tez jest. A do tego wszystkiego Hammondy - miod.

co¶ jak sympatia do PO - kiedy¶ modna teraz passe ;)

a tak na serio, to chyba wszyscy czuj± w któr± stronê to zmierza ju¿ od kilku albumów a te sample tylko potwierdzaj± - wêgierski rozjechany art-rockowy ¶limak, ot co. Dla mnie Duda teraz to ju¿ tylko Lunatic Soul

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Riverside
« Reply #526 on: 2012-12-01, 14:21:56 »
Czy zapanowala jakas moda na nielubienie Riverside? ;)

Szczerze to troche sie dziwie, ze jestescie tak negatywnie nastawieni. Uslyszelismy zaledwie 2 minuty poszatkowanego utworu, ktory nawiasem mowiac jest utworem singlowym - z zalozenia wiec ma byc nieco bardziej przystepny i prostszy w odbiorze niz reszta plyty - a wy juz macie gotowa opinie na temat calosci.

Polska ;) ja ju¿ przesta³em siê dziwiæ. Dla mnie ok, wiêcej takich bandów jak Riverside.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #527 on: 2012-12-01, 23:12:38 »
Czy zapanowala jakas moda na nielubienie Riverside? ;)

Szczerze to troche sie dziwie, ze jestescie tak negatywnie nastawieni. Uslyszelismy zaledwie 2 minuty poszatkowanego utworu, ktory nawiasem mowiac jest utworem singlowym - z zalozenia wiec ma byc nieco bardziej przystepny i prostszy w odbiorze niz reszta plyty - a wy juz macie gotowa opinie na temat calosci. Poza tym, jakos nie pojmuje, co Wam sie tam nie podoba... Swietny wokal jest? Jest. Zajebiste, oldskulowe brzmienie? Jest. Dobra melodia i charakterystyczny dla Rivow styl tez jest. A do tego wszystkiego Hammondy - miod.
Zachwycaj siê, nie mam nic przeciwko. Ale je¶li nie mo¿na po takim fragmencie nic z³ego stwierdziæ, to tak samo i nic dobrego. Prawda jest taka, ¿e ka¿dy s³yszy to, czego siê spodziewa ;)
Aha, i czego by¶ nie pisa³, to mnie nie przekonasz, za to, ¿e przyzna³e¶ siê, ¿e wytwory Dudy ³ykasz jak m³ody pelikan

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #528 on: 2012-12-01, 23:29:35 »
A to cos zlego? ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #529 on: 2012-12-02, 01:47:48 »
Nic z³ego. Sama by³am riwersajdosympatyczk± (i te¿ ³yka³am wszystko do tej pory jak m³ody pelikan), ale po wys³uchaniu trailera zosta³am riwersajdosceptyczk±... Po tym fragmencie uzna³am, ¿e zdecydowanie to idzie w z³± stronê i zrazi³am siê a¿ do tego stopnia, ¿e nie chcia³abym tego s³yszeæ po raz kolejny... I  nawet g³os Dudy nie ratuje sytuacji :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Riverside
« Reply #530 on: 2012-12-02, 01:50:23 »
Dla mnie ju¿ REM by³o pój¶ciem troszkê w inn± stronê, a z ADHD podoba³ mi siê tylko 1 utwór. Mnie taki neo prog po prostu strasznie nudzi. Nie ma tego czego¶, tego wspania³ego riffu, lub ¶cie¿ki wokalnej, która na 2 pierwszych p³ytach niebanalnie, subtelnie oddzia³ywa³a na ka¿dego s³uchacza. Teraz s± techniczno/kompozycyjne po³amañce, które zamiast urozmaicaæ album tworz± go. Chcia³bym siê myliæ i pewnie, jak ka¿d± p³ytê Riverside, zakupiê i przes³ucham kilkadziesi±t razy.
No way in from the outside, no way out from within.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #531 on: 2012-12-02, 08:51:34 »
¦wietne te dwie minuty , jak to z p³yty na p³ytê troszkê zmiana klimatu ( oczywi¶cie to tylko 2 minuty wiêc wiadomo... ) ale ca³y czas s³ychaæ ¿e to Riverside.  :) bardzo fajnie siê zapowiada !
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #532 on: 2012-12-02, 09:16:03 »
...po wys³uchaniu trailera zosta³am riwersajdosceptyczk±...

Takie czasy nasta³y w ¶wiecie rocka progresywnego. A podobno album pierwotnie mia³ nosiæ tytu³ "Patrimonio - Grazia per Annegamento"... S³yszeli¶cie co¶ o tym?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #533 on: 2012-12-02, 10:45:00 »
Mnie taki neo prog po prostu strasznie nudzi.

Ja sie wlasnie zastanawiam, jak te riverside'owa muzyke nazwac. Z tym neo-prog to bym chyba nie szalal, bo Mariusz wielokrotnie twierdzil, ze nie rajcuja go klimaty rodzaju Pendragon, Satellite czy nawet Marillion, czyli wlasnie neo-progowe rzeczy. Atmosferyczny rock? A teraz po ilosci hammondow w tej krotkiej zajawce to jakies chyba nowoczesne Deep Purple, co? ;)

A podobno album pierwotnie mia³ nosiæ tytu³ "Patrimonio - Grazia per Annegamento"... S³yszeli¶cie co¶ o tym?

Buahahahaha :D Nice one ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #534 on: 2012-12-02, 13:34:27 »
Ja nie hejtujê tego albumu, czekam na niego i zapewne tak samo jak Milad
jak ka¿d± p³ytê Riverside, zakupiê i przes³ucham kilkadziesi±t razy.
Chodzi raczej o to, ¿e to co jest w trailerze jest dla mnie ma³o zachêcaj±ce - bo pierwsza czê¶æ jest dla mnie jak kopia Forgotten Land (który bardzo lubiê, tylko nie lubiê jak zespó³ zjada swój ogon), a druga brzmi do¶æ nijak, nie jest interesuj±ca, chocia¿ mo¿e siê jeszcze przekonam. A poza tym czego¶ mi w³a¶nie w samym brzmieniu brakuje - jakie¶ takie to suche, puste. No ale to s± dopiero dwie minuty, wiêc spokojnie, czekamy na singiel, je¶li bêdzie s³aby, wtedy bêdzie siê mo¿na baæ. Zmienianie o 180 stopni swojej opinii o zespole i z fanatyka zostawanie sceptykiem, czy nagle og³aszanie, ¿e ten trailer jest be, dlatego tylko Duda solo od tej pory jest cacy jest niepowa¿ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #535 on: 2012-12-02, 14:07:43 »
Do ca³ej tej mini-dyskusji jak ula³ pasuj± s³owa ;):
Quote from: Maciej Meller (Quidam)
Oczywi¶cie bardzo obawia³em siê reakcji s³uchaczy, czy „kupi±” ten nowy Quidam, ale nie w g³owie by³o mi jakie¶ kalkulowanie i przymilanie siê do odbiorców. Nigdy wcze¶niej, ani w tamtym momencie, ani pó¼niej tego nie robili¶my. Zale¿y nam, ¿eby s³ucha³o nas jak najwiêcej osób, ale martwimy siê tym po wydaniu p³yty, a nie przed… Ka¿da kolejna p³yta to zaproszenie do kolejnej podró¿y z nami – nie wiadomo w jakim kierunku. Wsi±¶æ mo¿e ka¿dy – nie tylko fan Quidam… Ka¿dy fan Quidam mo¿e te¿ w ka¿dej chwili wysi±¶æ – i tak bywa, choæby przy okazji w³a¶nie „SurREvival”… Osobi¶cie dodam, ¿e nie nagrywam p³yt, ¿eby zapracowaæ na czyj¶ szacunek. Po prostu lubiê muzykê, granie, improwizowanie, komponowanie, nagrywanie, koncerty… Wiesz, jeden bêdzie Ciê szanowa³ za to, ¿e wci±¿ siê zmieniasz, zaskakujesz s³uchaczy, nagrywasz inne p³yty, ryzykujesz, a inny za to, ¿e wie czego mo¿e siê po Tobie spodziewaæ, ¿e masz swój styl, którego siê trzymasz itd. My nagrywamy co chcemy, a po wydaniu p³yta i tak ¿yje swoim ¿yciem – jednym siê podoba, inni mieszaj± j± z b³otem.  Dla kogo wiêc nagrywaæ kolejny album: spe³niaæ oczekiwania tych zachwyconych, czy udowadniaæ co¶ malkontentom? Oba warianty mnie nie interesuj± i kolejn± p³ytê nagrywam dla ludzi zwyczajnie ciekawych jak± muzyk± mamy tym razem do zaproponowania. Nie oczekujê i nie spodziewam siê od nich szacunku, bo niby za co? To muzyka, któr± tworzymy z kolegami, a niektórzy ludzie chc± jej s³uchaæ – mo¿na to wiêc sprowadziæ do pewnego rodzaju transakcji handlowej. Wystarczy, ¿e kupuj± i s³uchaj± naszych p³yty, a my dziêki temu istniejemy, mo¿emy siê rozwijaæ, nagrywaæ kolejne albumy, graæ koncerty. W skrócie chodzi wiêc o ich pieni±dze ;-). Oczywi¶cie mi³o s³yszeæ, ¿e twoja twórczo¶æ komu¶ siê podoba mniej lub bardziej, ale kierowaæ siê jakimikolwiek oczekiwaniami, czy my¶leæ o szacunku s³uchaczy podczas tworzenia nowej muzyki – sama my¶l o obu kwestiach powoduje u mnie pewien dyskomfort.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #536 on: 2012-12-02, 14:46:58 »
No ale to s± dopiero dwie minuty, wiêc spokojnie, czekamy na singiel, je¶li bêdzie s³aby, wtedy bêdzie siê mo¿na baæ. Zmienianie o 180 stopni swojej opinii o zespole i z fanatyka zostawanie sceptykiem, czy nagle og³aszanie, ¿e ten trailer jest be, dlatego tylko Duda solo od tej pory jest cacy jest niepowa¿ne.
To, ¿e nie podoba mi siê zapowied¼ nowego albumu nie oznacza, ¿e przestanê s³uchaæ Riverside - podobnie jak z Opeth - lubiê i ceniê stare dokonania, ale mo¿e niekoniecznie bêdê ¶ledziæ nowe... Ale masz racjê - pos³uchamy, zobaczymy.
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #537 on: 2012-12-04, 17:46:12 »
czekamy na singiel, je¶li bêdzie s³aby, wtedy bêdzie siê mo¿na baæ. Zmienianie o 180 stopni swojej opinii o zespole i z fanatyka zostawanie sceptykiem, czy nagle og³aszanie, ¿e ten trailer jest be, dlatego tylko Duda solo od tej pory jest cacy jest niepowa¿ne.
A ja nie zmieni³am swojej opinii po tym trailerze, tylko po poprzednim albumie (i po tym, jak na koncercie zasnê³am z nudów, niezachwycona tymi przyd³ugimi utworami). I obawiam siê, ¿e bêd± to, co zaczêli na ADHD, kontynuowaæ. I tak to brzmi, tak nijako (+ jeszcze sam zauwa¿y³e¶ autoplagiat, a takowe by³y te¿ na ADHD, wiêc jeszcze jeden argument strasz±cy, ¿e bêdzie taki ci±gn±cy siê glut). Fakt, ¿e lepiej poczekaæ na singiel, co te¿ zrobiê, ale uwa¿am, ¿e obawy mam prawo wyraziæ i teraz.
A Duda solo podoba mi siê mniej, ni¿ z Riverside, wiêc ja to ju¿ ca³kiem nie mam czego s³uchaæ i zwracam siê ku kpopowi :P

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #538 on: 2012-12-04, 18:45:29 »
Ja s³ysza³em trzy pe³ne utwory i ja siê o ten kr±¿ek nie bojê. Z pewno¶ci± s± tu tacy, którym i drugie Out of Myself by siê nie podoba³o, bo przecie¿ na co¶ trzeba pomarudziæ. Zespó³ co¶ zmienia - ¼le, zespó³ gra to samo - ¼le. Marudy ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #539 on: 2012-12-04, 19:03:59 »
No to zmienia, czy gra to samo? Bo jak diametralnie zmieni to jest nadzieja, ale je¶li ma nagraæ co¶ pomiêdzy trylogi±, ADHD a ostatni± epk±, to bêdzie to w³a¶nie granie tego samego i zjadanie swojego ogona, czego nie chcemy :P A jak siê w pierwszej zapowiedzi albumu wrzuca autoplagiat, to nie dziwne, ¿e ludzie my¶l± tym torem!

 

lofty-success