Author Topic: Riverside  (Read 188796 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #540 on: 2012-12-04, 20:04:46 »
Ja s³ysza³em trzy pe³ne utwory i ja siê o ten kr±¿ek nie bojê. Z pewno¶ci± s± tu tacy, którym i drugie Out of Myself by siê nie podoba³o, bo przecie¿ na co¶ trzeba pomarudziæ. Zespó³ co¶ zmienia - ¼le, zespó³ gra to samo - ¼le. Marudy ;)
Ja tam lubiê jak zespó³ gra wci±¿ to samo ;)
« Last Edit: 2012-12-04, 20:06:17 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #541 on: 2012-12-04, 21:00:45 »
Sami okre¶lili to jako p³ytê bardziej zbli¿on± do debiutu ni¿ do ADHD, delikatne odbicie w stronê hard rocka, chocia¿ ja tam s³ysza³em rozwi±zania z LS i nawet ¿artowali, ¿e miejscami brzmi jak nowa p³yta Zeppelinów.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #542 on: 2012-12-04, 23:46:11 »
Aha, czyli zamierzaj± robiæ karierê jak Dream Theater - graæ w kó³ko to samo, tylko inaczej nazywaæ. Super...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #543 on: 2012-12-04, 23:58:22 »
Ja jestem ciekaw... ale dopiero po s³owach Macbetha, bo trailer naprawdê mnie odstrêczy³. Ja mam niestety wra¿enie, które pokrywa siê jak widzê z czê¶ci± z was, ¿e ostatnie dwa materia³y to wiwisekcja i ekstrapolacja pewnych w±tków z REM i nic nowego niestety...
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #544 on: 2012-12-05, 01:26:12 »
Zapowiadana przez Mariusza tematyka jest niestety tak zbli¿ona do tego, co by³o na ADHD, ¿e trudno nie byæ zniechêconym ju¿ na starcie.

Quote
MD: "The lyrics on the new album deal with different situations we face in our modern times and how we sometimes become enslaved by them and by the style of life they dictate. For instance, we are dominated and bombarded by increasingly st
upefying media. The media, in turn, is dominated by more and more people who are known for their well-knownness - Celebrities, the modern representatives of a need which lies deep within us all and is rarely satisfied - the feeling of importance. This feeling, and some of the dilemmas and complications connected with it, is the subject of our newest single - "Celebrity Touch". Musically, we still try to extend the bridge to connect the new music to the old. In this track I think we achieved some kind of original mixture and I hope you will enjoy this piece of new album."

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #545 on: 2012-12-05, 06:45:38 »
ADHD by³o dreamowate, REM porkowe i po zaznajomieniu siê z zajawk±, my¶lê, ¿e pod±¿aj± t± drug± ¶cie¿k±, a nowy album bêdzie w³a¶nie kolejn± wersj± REM. No mo¿e z domieszk± czego¶ z debiutu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #546 on: 2012-12-05, 08:13:08 »
Mariusz by³ bardzo zdziwiony, kiedy dowiedzia³ siê, ¿e ludziom zapowiedzi tematyki nowej p³yty kojarz± siê z ADHD. Nie chodzi³o mu o zniewolenie technologi±, wy¶cig szczurów itp., a nieco bardziej dos³owny rodzaj niewolnictwa, wspomina³ nawet co¶ o murzynie zbieraj±cym bawe³nê :D

Ju¿ z wami nie rozmawiam :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #547 on: 2012-12-05, 08:21:39 »
Ju¿ z wami nie rozmawiam :D

Szkoda. :( My¶la³em, ¿e mo¿e nam zrobisz jakie¶ gwizdanki-mruczanki nowych melodii... ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #548 on: 2012-12-05, 10:25:48 »
Z nimi jest trochê jak z malarzem, który maluje same czerwone obrazy; z dum± prezentuje swoje nowe dzie³o w zupe³nie nowym, zaskakuj±cym odcieniu czerwieni, a wszyscy mówi± znowu czerwone? zrób¿e wreszcie co¶ innego!. Mariuszowi siê wydaje, ¿e sobie znalaz³ zupe³nie nowy temat i nagrywa muzykê, która brzmi zupe³nie inaczej, a ostateczny efekt jest taki, ¿e nadal jest to Riverside takie, jak zwykle, do bólu. Jestem ciekaw tej nowej p³yty, bo zaczynam siê zastanawiaæ, czy styl, w jakim graj±, ich zwyczajnie za mocno nie ogranicza. Przekonamy siê ju¿ nie d³ugo. Bêdê bardzo mile zaskoczony, je¶li moje przewidywania oka¿± siê b³êdne.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #549 on: 2012-12-05, 12:43:07 »
Kurde, widzisz Callahan, a mnie wlasnie taka postawa najbardziej pasuje - znalezc sobie jakis swoj momentalnie rozpoznawalny styl i kolor i  obracac sie wciaz w tych samych odcieniach. Z jakiegos powodu ta malarska czerwien Riverside'ow mi sie spodobala i ciesze sie, ze nadal sa wierni swojemu kolorowi, a przy tym potrafia nieco zmienic odcien kazdego swojego kolejnego dziela.

Opeth mial podobnie - znalezli sobie mroczna kolorystyke, w ktorej swietnie sie znajdowali przez 8 albumow, az w koncu postanowili zmienic barwy na inne (co zreszta doslownie zrobili na okladce) na 'Heritage' i wszyscy wiemy, co z tego wyszlo.

To ja juz wole, zeby Rivy nagrywaly te same wersje 'REM' niz jakies ichnie 'Heritage' z zupelna wolta stylistyczna.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #550 on: 2012-12-05, 13:05:16 »
Jestem bardzo przekonany, ¿e zespó³, który nie wymieni wiêkszo¶ci sk³adu, a ma ju¿ wypracowane to co¶, co czyni go rozpoznawalnym, nie jest w stanie nagraæ albumu, który nie brzmia³bym "zupe³nie jak oni". To dzia³a nawet w przypadku Heritage, ale to jest trochê nieudany eksperyment. Chodzi mi o to, ¿e choæby siê nie wiem jak staraæ zmieniæ podej¶cie do muzyki i eksperymentowaæ - zawsze pozostanie to jako¶ uwik³ane w osobiste preferencje i schematy my¶lowe. I tak Ihsahn mo¿e co p³ytê dok³adaæ do gitary kolejn± stronê, a i tak brzmi jak on (na ostatniej p³ycie nie do³o¿y³ i ju¿ s± g³osy, ¿e to kalka poprzedniej), Oceansize gimnastykowa³o siê nad ka¿d± kolejn± p³yt± i epk± z zupe³nie innym podej¶ciem, a nadal ich muzyka brzmia³a dobrze i nadal by³o to bez w±tpienia Oceansize. Opeth w sumie te¿ co p³ytê próbowa³ co¶ zmieniæ, zawsze sta³ za tym jaki¶ nowy pomys³ i za ka¿dym razem to dzia³a³o, dopóki nie zaczêli siê siliæ by byæ nie-sob± przez na¶ladowanie do bólu innych i wcielanie na si³ê w rolê zespo³u z lat siedemdziesi±tych. O proszê, we¼ Pain of Salvation - oni te¿ bardzo mocno zmieniali siê z albumu na album, niemal ka¿dy jest inny - a nadal zachowali wiarygodno¶æ, zachowali swój rozpoznawalny styl, to wszystko jako¶ dzia³a. Nie sztuka w tym, ¿eby wci±¿ nagrywaæ na jedno kopyto i zmieniaæ tylko niuanse, bo to jest, moim zdaniem, pój¶cie na ³atwiznê, za¶ efekt jest zwyczajnie nudny. Nawet zak³adaj±c, ¿e, dajmy na to, REM by³o ¶wietnym albumem, ja nie chcê otrzymaæ drugiego takiego z minimalnymi zmianami, bo choæby mnie ten pierwszy bardzo zainteresowa³, to drugi bêdzie ju¿ wtórny i nic nowego nie wniesie. Bardzo podoba³o mi siê podej¶cie Omara z The Mars Volta, który mówi³ w wywiadzie, ¿e zdaje sobie sprawê, ¿e kolejn± p³yt± "zawiedzie" bardzo wielu fanów i wielu z nich mo¿e nawet straciæ zainteresowanie zespo³em - cieszy³o go to, bo za³o¿y³, ¿e na ich miejsce przyjd± inni i nie widzia³ w tym problemu. Powiedzia³, ¿e nawet gdyby to by³o bardzo dotkliwe do¶wiadczenie, taka wymiana w bazie fanów, to z kolejn± p³yt± zrobi dok³adnie to samo (i zrobi³, bo chodzi³o o Octahedron i Noctourniquet w³a¶nie w dalszej perspektywie). Jasne, ¿e zawsze mo¿e przyj¶æ taki Heritage, ale to jest wpisane w ryzyko, a eksperymenty s± ciekawsze ni¿ zjadanie w³asnego ogona. Dlatego ¿yczy³bym sobie, ¿eby Duda, nawet je¶li pisze w kó³ko o tym samym (Wilson robi tak o wielu lat, przecie¿ mordercy psychopaci to u niego ¿adna nowo¶æ), niechby chocia¿ z muzyk± chcia³ odwa¿nie eksperymentowaæ, bo na tym polega te¿ paradygmat grania progresywnego - wcale nie na dwudziestominutowych solówkach granych na suszonej mosznie, tylko na czerpaniu z ró¿nych rzeczy, twórczej odwadze siêgania po niespodziewane ¶rodki, rozwoju i eksperymentowaniu. W takim ¶wietle Muse, ze swoimi bardzo ostro¿nymi eksperymentami, wypada bardziej progresywnie ni¿ Riverside (je¶li wzi±æ pod uwagê choæby ostatni± epkê).
« Last Edit: 2012-12-05, 13:06:55 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #551 on: 2012-12-05, 13:23:08 »
O proszê, we¼ Pain of Salvation - oni te¿ bardzo mocno zmieniali siê z albumu na album, niemal ka¿dy jest inny - a nadal zachowali wiarygodno¶æ, zachowali swój rozpoznawalny styl, to wszystko jako¶ dzia³a.

Nie do koñca siê z tym wszystkim co napisa³e¶ zgadzam. A dlaczego? Jestem bardzo rozczarowany ostatnimi dwiema "s³onymi" p³ytami Pain of Salvation i uwa¿am, ¿e s± zwyczajnie s³abe i nudne. Ale jest to wy³±cznie moja subiektywna opinia i nie zamierzam z nikim ani polemizowaæ, a tym bardziej przekonywaæ, ¿e oceniaj±c odwrotnie b³±dzi. Kto¶ bêdzie oczarowany. Kto¶ bêdzie rozczarowany. A reszta pozostanie obojêtna. Ca³± dyskusjê (od klku, kilkunastu postów) odbieram jako próbê udowodnienia czyj diabe³ jest na wierzchu i z tego wszystkiego robi siê takie trochê bicie piany. Ale mo¿e powinno tak byæ... w koñcu to forum. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #552 on: 2012-12-05, 13:32:45 »
na tym polega te¿ paradygmat grania progresywnego

Cholera, chyba trafiles w sedno. Mam wrazenie, ze kazdy z nas na tym forum chcialby, zeby nasze ulubione zespoly byly jak ACDC albo inny Motorhead, czyli co roku wydawaly taka sama plyte z tak samo zajebista muza, ale fakt, ze wszyscy lubimy muzyke progresywna, czyli z zalozenia nastawiona na rozwoj i poszukiwania, nie pozwala nam akceptowac zbyt duzej jednorodnosci w ramach jednego zespolu ;)


Chyba po czesci zgadzam sie z Czarna:

Ja tam lubiê jak zespó³ gra wci±¿ to samo ;)


dwudziestominutowych solówkach granych na suszonej mosznie

Buahahaha   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

« Last Edit: 2012-12-05, 13:34:22 by Voice »
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #553 on: 2012-12-05, 13:36:01 »
Na temat ostatnich p³yt Pain of Salvation mam, co jasne, zupe³nie odwrotne zdanie, dlatego poda³em PoS za przyk³ad. Chocia¿ jest tu ten s³aby punkt,  ¿e mo¿na im zarzuciæ zwrot ku starej szkole hard rocka, ale dla mnie to jednak tylko pozór, ³adne wdzianko dla ich muzyki. Nie dajcie mi o tym za d³ugo pisaæ, bo bêdzie kolejny elaborat o smaczkach i szczegó³ach ;)


A co do dyskusji, to masz racjê, Jacku, ka¿d± mo¿na sprowadziæ do bicia piany i przerzucania siê argumentami, ale nie trywializujmy tak i nie zabijajmy ka¿dej wymiany argumentów (dopóki faktycznie wymieniamy siê jakimi¶ argumentami), bo zrozumienie postawy tej drugiej strony te¿ mo¿e byæ przecie¿ warto¶ciowe. Ja generalnie z przyjemno¶ci± wracam do dotychczasowych dokonañ Riverside, a ADHD katowa³em baaaardzo du¿o, zreszt± ostatni± epkê te¿ - bo to s± po prostu rzeczy udane, na poziomie, ale gdybym zobaczy³ jakie¶ wtrêty... ja wiem? industrialne, albo elektroniczne, albo w drug± stronê - bardziej akustyczne, w stylu Lunatic Soul nawet - na nowej p³ycie, to bym siê nie obrazi³, byleby to nie by³a mieszkanka tego co dotychczas. Chcia³bym, ¿eby pod wzglêdem strukturalnym zmieni³o siê podej¶cie tak do pojedynczych kompozycji jak i ca³ego albumu, brzmienie mi pasuje, ale niech¿e siê co¶ zdarzy nowego, bo nagrywanie kolejnych utworów w tym samym stylu bêdzie nudne. Tymczasem podej¶cie Mariusza dobrze ju¿ widaæ przy prezentacji tytu³u p³yty, z którym zrobi³ to samo, co z poprzednim. Dam im p³ytê ze skrótem w tytule, dziwki kochaj± skróty w tytule. Nie ukrêca siê ³ba kurze znosz±cej z³ote jajka, spoko, ale jak mam zostaæ na 20 lat fanem grupy, która robi ci±gle to samo, to równie dobrze móg³bym s³uchaæ AC/DC czy Iron Maiden, a nie s³ucham.

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #554 on: 2012-12-05, 15:59:25 »
To ja siê w³±czê merytorycznie: brzmienie Riverside nie jest czerwone :lol: