Author Topic: Riverside  (Read 188851 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #660 on: 2013-01-19, 10:30:55 »
Mam p³ytkê od wczoraj, ale jako¶ nie mogê siê za ni± zabraæ...

You've gotta be kidding me...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #661 on: 2013-01-19, 12:06:15 »
Kupi³em wczoraj po 19, ale nie mia³em jak pos³uchaæ przed audycj± (21-23), a potem ju¿ nie mia³em si³y. Dzisiaj nie mam warunków i tak siê zastanawiam, czy mimo tego s³uchaæ i siê denerwowaæ, ¿e nie mogê celebrowaæ nale¿ycie, czy siê denerwowaæ, ¿e nie s³ucham.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #662 on: 2013-01-19, 15:15:13 »
Piosenkowo i heritad¿owo. Nie w moim stylu.
Ma³o Riverside w Riverside. Ta p³yta jest trochê jak rozpuszczalna kawa z mlekiem. Niby to nadal kawa, ale tak naprawdê to tylko wysuszona esencja ze sztucznymi dodatkami, cukrem [sic!] i mlekiem. No ale jak zawsze to jest kwestia smaku.

Na tle innych numerów The Depth of Self-Delusion rzeczywi¶cie brzmi jeszcze ca³kiem stylowo, chocia¿ rzeczywi¶cie bardziej lunaticowo. Poza tym jakie¶ takie balladki same, zero miêsa. I nawet solówki Grudnia nie smakuj± tak samo. I te paskudne klawisze, bleah.
Kawa w proszku :(

Mo¿e jeszcze siê os³ucham, ale jako¶ nie czujê, ¿eby by³o do czego wracaæ...

Ale mo¿e niech o sztucznej kawie wypowie siê kto¶ po technologii ¿ywienia ;)
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #663 on: 2013-01-19, 16:16:17 »
No dobra, przyznajê siê bez bicia, zaczyna mn± bujaæ ten riff z Celebrity Touch. ¯eby jeszcze nie by³ tak rozwodniony tymi nijakimi spokojnymi fragmentami... ale wtedy z kolei wyszed³by z tego Rainbow Box...

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Riverside
« Reply #664 on: 2013-01-20, 13:20:33 »
P³yta spoko, ale chyba tyle w sumie mo¿na o niej powiedzieæ. Du¿o motywów z nowej epki wziêli ale chyba ten materia³ jej nie przebija . Jak dla mnie to taki ADHD z mniejsz± ilo¶ci± wype³niaczy. Czyli postanowili trochê wypo¶rodkowaæ swoj± muzykê miêdzy emocjami a tym swoim progresywnym plumkaniem. 7/10 jak dla mnie, oczywi¶cie s± ³adne motywy na tej p³ycie i bujaæ siê te¿ mo¿na ale brakuje mi trochê magicznego klimatu muzyki Riverside z pierwszego albumu. No có¿, 'those days are gone' ;) Jest co s³uchaæ do przybycia odmawiaj±cego ¶piewu kruka czyli gdzie¶ pewnie do marca :-/

Na chwilê dzisiejsz± to wygl±da mniej wiêcej tak:
1.'Depth of Self delusion'
2.'Escalator Shrine' & 'Celebrity Touch' 
3.'We got used to us'
4. Reszta albumu :)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #665 on: 2013-01-20, 13:25:43 »
Po kilkukrotnym przes³uchaniu tej p³yty z ró¿nych k±tów widzenia dochodzê do wniosku ¿e "SONGS" to najs³absza p³yta Riverside, ale jednocze¶nie wcale nie jest taka z³a jak mo¿na jej siê by³o obawiaæ po tym co Panowie zaprezentowali jako singiel. "Celebrity Touch" nadal pozostaje wyj±tkowo nietrafionym numerem opartym na byle jak skleconym riffie prowadz±cym i pseudo purplowskich melodiach. Jednocze¶nie mam wra¿enie, ¿e ten kawa³ek sprawdzi siê na koncert. Zostanie tu zastosowany ten sam mechanizm co w przypadku "Living in The Past", który na p³ycie jest mecz±cy, ale na ¿ywo urywa³ g³owê przy samej dupie. Motoryczno¶æ tego riffu i okazja do headbangingu sprzyjaæ bêdzie ignorowaniu faktu, ¿e numer jest po prostu s³aby. Chocia¿ nie... czê¶æ centrala fantastycznie ³±czy melodie wokaln± z prowadz±cymi klawiszami, ale to taki ma³y wyj±tek.

Nie podoba mi siê numer tytu³owy, który zaczyna siê w nieskoñczono¶æ, a jak ju¿ siê zacznie to zupe³nie nie spe³nia pok³adanych w nim nadziei. Skoro jest to intro to po co takie d³ugie? A je¶li regularny kawa³ek to dlaczego taki bezp³ciowy? Zgodzicie siê chyba ¿e na p³ytach Riverside otwieracze stanowi³y raczej mocn± stronê kr±¿ka i wliczam w to tak¿e ADHD. Najmocniejszym punktem p³yty pozostaje bez w±tpienia "Deprived" - fantastycznie z³o¿ony numer, zagrany jak dla nich nietypowo, a jednocze¶nie z wyra¼n± d¼wiêkow± sygnatur± pozwalaj±c± prosto przyporz±dkowaæ autorstwo utworu. Gdyby ca³a p³yta prezentowa³a tak± jako¶æ z chêci± sk³ada³bym ba³wochwalcze pok³ony. A solo saksofonu to tylko dodatkowy smaczek jak dobrze u¿yta przyprawa w udanej potrawie. Zdecydowanie na plus. S± jeszcze numery dobre. Do nich nale¿a³oby zaliczyæ: "Fell Like Falling" - jest dynamika, nietypowa zabawa tempem i przede wszystkim dobrze wwierca siê w g³owê oraz "Depth of Self-Delusion". Wiele z was pisa³o ¿e numer nadawa³ by siê bardziej do Lunatic Soul i ma silny dudowy sznyt, ale to nie szkodzi - bardzo fajnie p³ynie i podobnie jak w przypadku "Deprived" wskazuje ¿e Panowie radz± sobie du¿o lepiej z klimatycznymi numerami ni¿ z czadowaniem.

Zupe³nie nie robi na mnie wra¿enie "We Got Used to Us" zaplanowane jak widzê na kluczow± balladê, ale nie ma zupe³nie startu do takiego "In Two Minds" czy "I Turned You Down". Nie porusza ¿adnych delikatnych strun w duszy tylko tak sobie przep³ywa ani ziêbi±c ani grzej±c bo tak po prawdzie to nic z³ego o tym numerze napisaæ siê nie da. Jest taki moment gdzie serce faktycznie zaczyna biæ mocniej jak w tych dawnych dobrych czasach gdzie Riverside naprawdê potrafi³o "dotkn±æ". Nazywa siê toto "Coda" i trwa pó³torej minuty... Pó³torej minuty! A dlaczego nie dwa razy d³u¿ej? Czemu znakomity muzyczny pomys³ umiera zanim pozwalaj± mu rozwin±æ skrzyd³a. Co by przeszkadza³o zrobiæ z niego 3-minutowe outro? Kolejna stracona szansa. Z kolei najwiêkszy kolos na albumie gdy patrzeæ na niego z puntu widzenia "czysto muzycznego" jest naprawdê rewelacyjnie skonstruowany. Du¿o ciekawych zmian tempa, mocno trzymana w ryzach dynamika, fajne zaskoczenia... ale znów có¿ tego skoro przep³ywa przez g³o¶niki jak wielki waleñ i odp³ywa w sin± dalej nie pozostawiaj±c po sobie ¶ladu. Jestem niestety zdecydowanym zwolennikiem tezy, ze po SLS ¿aden d³ugi numer Riverside ju¿ siê nie uda³.

Nie mam do zespo³u pretensji, ¿e skierowa³ swoje zainteresowania w stronê hard rocka z lat 70-tych chocia¿ teraz robi± to wszyscy. Ale na przyk³adzie Stefana widaæ wyra¼nie ¿e mo¿na zrobiæ to ze smakiem i przeple¶æ to w sposób inteligentny z zupe³nie nowymi w±tkami. Tutaj mamy za¶ g³ównie motoryczne riffy bez wyrazu i nadu¿ywanie Hammonda, z którym notabene Micha³ radzi sobie znakomicie i chylê przed nim za to kapelusza. A przecie¿ te najlepsze elementy Riverside s± na tym albumie i s± dobrze s³yszalne. Ja mam wra¿enie, ¿e panowie po trylogii mocno siê pogubili szukaj±c w³a¶ciwego rozwi±zania dla siebie podczas gdy ono ca³y czas jest na wyci±gniêcie rêki. Oni siê w kó³ko o to ocieraj±. No i na koniec 2 wielkie plusy tego albumu. Po pierwsze nie jest on prze³adowany d³ugo¶ci± i nie wprawia w stan otêpienia jak ADHD od nadmiaru d¼wiêków. Drugim plusem s± bonusy. Znakomite improwizacji, które nie pasuj± do albumu i w ogóle do Riverside ale stanowi± fantastyczny kontrapunkt dla ca³o¶ci. S³ucha siê tego z wielk± przyjemno¶ci± wprowadzaj±c w transowy stan a la Tangerine Dream bez smutnego poczucia ¿e kto¶ Ci siê tu masturbuje do g³o¶nika. Wiadomo, ¿e bardziej by to pasowa³o do "Impressions", ale wskazuje te¿ na fakt ¿e Mariuszowi zosta³o du¿o fajnych pomys³ów na kolejne kr±¿ki Lunatic Soul.

Ot i tyle. Czyli w sumie pe³n± zgoda z Czarn±. Kawa z za du¿± ilo¶ci± mleka.
[under construction]

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #666 on: 2013-01-20, 13:50:37 »
"Living in The Past"  mêcz±cy?.....  Moim zdaniem to jeden z najlepszych ( je¿eli nie najlepszy ) utwór Riverside w ca³ej dyskografii...
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #667 on: 2013-01-20, 21:14:45 »
Zdecydowanie siê nie zgadzam, ale wiadomo jaka jest sytuacja z opiniami... ;)
[under construction]

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #668 on: 2013-01-20, 21:45:17 »
Wam te¿ pocz±tek "Deprived" kojarzy siê z "Isolation Years"? ;)

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Riverside
« Reply #669 on: 2013-01-21, 12:04:40 »
Nie no, pocz±tek p³yty to utwór do pominiêcia, nie bêdê nawet siê stara³ do niego przekonywaæ - zape³niacz. 2 i ostatni utwór (Coda) s± w porz±dku, ale by³yby gorszymi utworami np. na REM albo SLS, a poza tym to straszna kupa. Bardzo mi przykro, mówi³em wcze¶niej, ¿e album Riverside zakupiê, ale raczej tego nie zrobiê. S³ucham w³a¶nie Bia³ych Wakacji autorstwa ¦cianki i s³yszê, ¿e Polacy potrafi± graæ o wiele lepiej. Poza tym nie wiem, czy nie odnosicie wra¿enia, ¿e z angielszczyzny Dudy z p³yty na p³ytê wylewa siê wiêcej cebuli? :P 
Dwója z plusem za dobre chêci.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #670 on: 2013-01-21, 19:40:39 »
Dotar³a przesy³ka z p³ytami. Rewelacyjny singielek! :) Rewelacyjny album! :)  Oczywi¶cie to by³ ¿art, ale nie zamierzam zdyskredytowaæ jako¶ciowo zawarto¶ci, bo to w sumie niez³a p³yta. Ch³opaki powêdrowali w rejony rockowego mainstreamu, ale by nagraæ p³ytê bardzo dobr±, moim skromnym zdaniem, zabrak³o dobrych melodii na ca³y album. Na dobr± sprawê pomys³ów starczy³o jedynie na pó³ albumu. Odnoszê wra¿enie, ¿e w kilku kompozycjach melodie s± jakby na si³ê i nie ratuje ich to, ¿e instrumentalnie wiele siê dzieje, wiele bardzo dobrego. We¼my dla przyk³adu Deprived albo Escalator Shrine - przy Nalepowsko-Breakoutowskim riffie w pierwszej czê¶ci a¿ siê prosi o charakterystyczn± melodiê, przynajmniej tej klasy co w podeptanym przez wielu otwieraj±cym New Generation Slave (nie wiem co Wam w nim nie pasuje, imho otwarcie albumu na miarê Black Dog z "czwórki" Led Zeppelin wymieszane z Jethro Tull). Szkoda, ¿e na albumie nie ma wiêcej melodii na poziomie Coda, The Depth Of Self-Delusion, Celebrity Touch i Feel Like Falling (imho ten kawa³ek powinni byli ch³opaki wybraæ na pierwszy singiel - znakomity). Gdyby tak by³o, otrzymaliby¶my bardzo dobry album. Druga z p³yt natomiast, bonusowa, to jakby pewna kontynuacja tego co ju¿ by³o czyli swego rodzaju Rapid Eye Movement Two. Od strony wydawniczej, ca³o¶æ w eleganckim digibooku, szkoda ¿e niepolakierowanym. Booklet na bardzo grubym, tekturowym wrêcz papierze. Zastanawia tylko jedna rzecz. Album premierê mia³ w ostatni pi±tek, a w opisie na tylnej ok³adce widnieje rok 2012... czy¿by w miêdzyczasie nast±pi³a obsuwa i premiera mia³a byæ jeszcze przed gwiazdk±?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #671 on: 2013-01-21, 19:46:11 »
Premiera mia³a byæ w grudniu, ale promotor za¿yczy³ sobie trzech miesiêcy na stworzenie zainteresowania.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #672 on: 2013-01-21, 21:24:24 »
'Status zamowienia - oczekuje'...

Wkurwienie loading - 98%
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #673 on: 2013-01-22, 07:14:41 »
'Status zamowienia - oczekuje'...

Wkurwienie loading - 98%

Voice, sorki za durne pytanie - zrobi³e¶ przedp³atê za album czy mo¿e zamówi³e¶ za pobraniem pocztowym? Ja op³aca³em album w dniu z³o¿enia zamówienia czyli gdzie¶ tam w pocz±tkach grudnia. I je¿eli tak¿e op³aci³e¶, to napisz im z klas± kilka mi³ych s³ów.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #674 on: 2013-01-22, 08:18:54 »
To¿ ja robi³em przelew na poczcie w ubieg³y wtorek i ju¿ wczoraj dosta³em mail "wy¶lemy w ci±gu 24h".

 

lofty-success