Author Topic: Riverside  (Read 188966 times)

0 Members i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #690 on: 2013-01-27, 21:28:05 »
Ja tak¿e p³yty s³ucham z przyjemno¶ci± i nawet kawa³ki, które trochê mnie odrzuca³y za pierwszym razem, s³ucham teraz z przyjemno¶ci±. Za ka¿dym razem wy³awiam nowe inspiracje. We wspomnianym wcze¶niej Escalator Shrine, zanim pojawi siê breakoutowy riff, we wstêpie jakby skrzy¿owanie brzmieñ zas³yszanych z otwaræ kompozycji Camel (Stationary Traveller) i Dire Straits (Brothers in Arms). Zamiana nastroju w ok.4:40 nasuwa natomiast skojarzenia z Queen, potem Pink Floyd, a motyw od ok. 9:50 przenosi w rejony "October Rust" Type 0'Negative. Na albumie jest zreszt± wiêcej takich smaczków, ale trzeba przyznaæ, ¿e zrobili to w sposób niewymuszony i zupe³nie mi nie przeszkadza, ¿e ju¿ gdzie¶ to wcze¶niej s³ysza³em. My¶lê, ¿e album spokojnie znajdzie siê w pierwszej dziesi±tce moich ulubionych p³yt bie¿±cego roku, a na dzieñ dzisiejszy jest tych p³yt ju¿ trzy - mocne wej¶cie w rok muzyczny. :shock: :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #691 on: 2013-01-27, 22:16:58 »
Dotar³a przesy³ka z p³ytami. Rewelacyjny singielek! :) Rewelacyjny album! :)  Oczywi¶cie to by³ ¿art, ale nie zamierzam zdyskredytowaæ jako¶ciowo zawarto¶ci, bo to w sumie niez³a p³yta. Ch³opaki powêdrowali w rejony rockowego mainstreamu, ale by nagraæ p³ytê bardzo dobr±, moim skromnym zdaniem, zabrak³o dobrych melodii na ca³y album. Na dobr± sprawê pomys³ów starczy³o jedynie na pó³ albumu.

My¶lê, ¿e album spokojnie znajdzie siê w pierwszej dziesi±tce moich ulubionych p³yt bie¿±cego roku, a na dzieñ dzisiejszy jest tych p³yt ju¿ trzy - mocne wej¶cie w rok muzyczny. :shock: :mrgreen:

I can go  with the flow <¶piewa>

***

Mi siê album nie podoba³ wcze¶niej i nie podoba mi siê nadal i rozbuchane porównania do po³owy progresywnych klasyków tego nie mog± zmieniæ. Ta p³yta jest jak cieñ dawnego Riverside i ka¿de kolejne ods³uchanie mnie w tym przekonaniu utwierdza. Móg³bym sobie wmówiæ te kawa³ki i je nuciæ z Mariuszem, ale to nie zmienia faktu, ¿e s± one po prostu s³abe, a album jest nudny. No ale có¿, jak siê czego¶ wystarczaj±co wiele s³ucha, to do wiêkszo¶ci rzeczy mo¿na siê przekonaæ...
« Last Edit: 2013-01-27, 22:28:20 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #692 on: 2013-01-28, 09:46:46 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #693 on: 2013-01-28, 20:42:02 »
Mi siê album nie podoba³ wcze¶niej i nie podoba mi siê nadal i rozbuchane porównania do po³owy progresywnych klasyków tego nie mog± zmieniæ. Ta p³yta jest jak cieñ dawnego Riverside i ka¿de kolejne ods³uchanie mnie w tym przekonaniu utwierdza. Móg³bym sobie wmówiæ te kawa³ki i je nuciæ z Mariuszem, ale to nie zmienia faktu, ¿e s± one po prostu s³abe, a album jest nudny. No ale có¿, jak siê czego¶ wystarczaj±co wiele s³ucha, to do wiêkszo¶ci rzeczy mo¿na siê przekonaæ...
Z ust mi to wyj±³e¶. Ejmen, Bracie!
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #694 on: 2013-01-30, 11:37:26 »
Ja z kolei powiem, ¿e i tak jest lepiej ni¿ siê spodziewa³em - ale nie spodziewa³em siê wiele wiêc te¿ nie jest to nie wiadomo jaki osi±g. P³yty w wiêkszo¶ci s³ucha siê przyjemnie, ale niewiele ponadto.. Wyj±tki to - in minus - Celebrity Touch (ten koszmarny riff..) i tytu³owy (ten koszmarny wstêp..) oraz - in plus - Escalator Shine (Jacek dobrze zauwa¿y³, to brzmi jak nie¶lubne dziecko Nalepy, Pink Floyd i Type O Negative - mo¿e te porównania s± nieco zbyt oczywiste, ale ukryæ siê nie da ¿e bardzo dobrze siê s³ucha) i Coda (wiem, ¿e to powtórka z Feel Like Falling, ale tu ten motyw brzmi bardzo piêknie w odró¿nieniu od FLF gdzie to brzmi trochê jak Kombi..). I ot tyle.. Nie nagrali czego¶ totalnie niestrawnego co podejrzewa³em wcze¶niej, ale nagrali co¶ co nie za bardzo chce siê do mojej duszy przykleiæ i w wiêkszo¶ci p³ynie bez wyrazu. Zatem szkoda i nie-szkoda zarazem

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #695 on: 2013-01-30, 15:09:19 »
i Coda (wiem, ¿e to powtórka z Feel Like Falling, ale tu ten motyw brzmi bardzo piêknie w odró¿nieniu od FLF gdzie to brzmi trochê jak Kombi..).

Forgotten Land

(fixed)
« Last Edit: 2013-01-30, 17:38:01 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #696 on: 2013-01-30, 16:02:17 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #697 on: 2013-01-31, 00:31:54 »
Przes³ucha³em, podoba mi siê, recenzja wkrótce.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #698 on: 2013-01-31, 19:34:40 »

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #699 on: 2013-02-01, 10:21:59 »
i Coda (wiem, ¿e to powtórka z Feel Like Falling, ale tu ten motyw brzmi bardzo piêknie w odró¿nieniu od FLF gdzie to brzmi trochê jak Kombi..).

Forgotten Land

(fixed)


liczysz, ¿e pamiêtam utwory z tej s³abej EPki? :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #700 on: 2013-02-01, 16:18:36 »
Je¿eli kto¶ chcia³by jeszcze nabyæ nowy album wraz z singielkiem z autografami ch³opaków, to ostatnie sztuki s± jeszcze dostêpne w Mystic. A tak btw. nic siê nie zmieni³o i p³yty s³ucham z przyjemno¶ci±. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #701 on: 2013-02-01, 18:57:36 »
Je¿eli kto¶ chcia³by jeszcze nabyæ nowy album wraz z singielkiem z autografami ch³opaków, to ostatnie sztuki s± jeszcze dostêpne w Mystic. A tak btw. nic siê nie zmieni³o i p³yty s³ucham z przyjemno¶ci±. :)
Siê nie rozesz³y jak ¶wie¿e bu³eczki... :D
...If I call will you come and will you save me?

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #702 on: 2013-02-01, 20:06:46 »
No nie rozesz³y siê dlatego, s± tylko na drugim miejscu w OLISie, wiêc faktycznie klapa.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #703 on: 2013-02-01, 22:42:36 »


Mdli mnie od tego hejtu. Na wszelki wypadek nie s³ucham, bo jeszcze bym do³±czy³a... :roll:

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Riverside
« Reply #704 on: 2013-02-03, 15:08:23 »
Przestañ, p³yta dobra, przyjemnie siê s³ucha.

 

lofty-success