Author Topic: Riverside  (Read 189013 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #915 on: 2016-02-21, 22:04:47 »
Kurvva mac...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #916 on: 2016-02-23, 20:36:42 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #917 on: 2016-02-23, 21:42:15 »
Mariusz Duda wspomina Piotra...

£zy siê cisn± do oczu... :cry:  Wiem jak to jest. Kilka lat temu zmar³ mój przyjaciel (pisa³em nawet o tym tu na forum) i mia³em identyczne odczucia. Gdy siê dowiedzia³em o ¶mierci Piotra, powróci³em mentalnie do tamtego czasu - ten mój przyjaciel nawet by³ podobny do Grudnia z brod±. Déjà vu
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #918 on: 2016-02-23, 22:34:34 »
Mariusz Duda wspomina Piotra...

Wstrzasajace... Chyba pierwszy raz sie poryczalem czytajac cos w necie...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #920 on: 2016-02-27, 15:39:37 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind



Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #923 on: 2016-03-03, 21:41:22 »
No i wszystko jasne.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #924 on: 2016-03-09, 16:41:55 »
Wygl±da na to, ¿e wkrótce dostaniemy od zespo³u nowe wydawnictwo po¶wiêcone Piotrowi.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #925 on: 2016-03-10, 22:48:53 »
Quote from: Mariusz Duda
Utwór „Towards the Blue Horizon” napisa³em na cze¶æ swojego przyjaciela, który w wieku 44 lat umar³ we ¶nie tu¿ po wielkanocnym poniedzia³ku 2014 roku. Nie mog³em byæ nawet na jego pogrzebie, bo Riverside gra³o wtedy trasê koncertow±. Ominê³o mnie jego po¿egnanie i wszystko prze¿y³em podwójnie. Razem z jego ¶mierci± umar³o co¶ i we mnie. I chyba w koñcu dotar³o do mnie jak nigdy, ¿e ¿ycie jest jeszcze bardziej kruche, ni¿ nam siê wydaje, koñczy siê ot tak, w jednej chwili. Czas wtedy zwalnia, a ty przestajesz biec, bo wszystko niby tak bardzo istotne w jednej sekundzie przestaje mieæ znaczenie.
Dotar³o do mnie, ¿e warto w swoim ¿yciu zmieniæ pewne priorytety, ¿eby odpu¶ciæ, zacz±æ oddychaæ i cieszyæ siê ¿yciem, przynajmniej t± resztk±, jaka nam pozosta³a. Dotar³o do mnie, ¿e czas otworzyæ klatkê i uwolniæ siê z mroku, a na pewno tej jego przyt³aczaj±cej ilo¶ci, i spróbowaæ odnale¼æ siê gdzie¶ w ¶wietle. P³yta „Love, Fear and the Time Machine” mia³a byæ tak± p³yt± – pomagaj±c± zwalczyæ smutek, odrzuciæ swój strach i odnale¼æ siê w czym¶ dobrym. By³a pisana jako antidotum na ból i pomoc w wyj¶ciu z niedobrych sytuacji, w których na pocz±tku czujesz siê totalnie zagubiony, ale wiesz, ¿e musisz ¿yæ dalej, walczyæ, nie poddawaæ siê i w pewnym momencie po prostu odnale¼æ.
Mrok powróci³. Powróci³ smutek, widaæ jestem na niego skazany... Muszê jeszcze raz przypomnieæ sobie, jak to by³o z t± walk± i niepoddawaniem siê. Znale¼æ siê teraz po drugiej stronie i samemu wys³uchaæ i zrozumieæ tê p³ytê, dok³adnie tak jak chcia³em, ¿eby s³uchali i rozumieli j± inni.
***
Czu³em, ¿e szósty album Riverside bêdzie byæ mo¿e ostatnim rozdzia³em pewnej historii. ¯e nastêpne p³yty mog± mieæ ju¿ inne brzmienie, inny charakter... Nasze trzy ostatnie albumy nazwa³em nieoficjalnie „trylogi± t³umu”. Tytu³ kolejnego zawsze zwiêksza³ siê o jedno s³owo – cztery, piêæ, sze¶æ. Sze¶æ to ju¿ wystarczaj±co d³ugi tytu³, pomy¶la³em, taki na koniec...
Przed rozpoczêciem nowego rozdania, byæ mo¿e „nowej trylogii”, zamarzy³ mi siê jeszcze jeden album, taki uzupe³niaj±cy. Taki pomiêdzy. Taki, jaki zawsze chcieli¶my nagraæ. To nie by³aby tylko nowa muzyka, ale w naszym przypadku i w takim zestawieniu by³aby to na pewno nowa jako¶æ, bo takiej p³yty jeszcze nie mieli¶my.
Nazbiera³o nam siê tego wszystkiego przez lata, zwykle pojawia³o siê na bonusowych dyskach. Wiem, ¿e niektórzy s³uchacze nawet do dzisiaj nie dotarli do tych d¼wiêków i nie zdaj± sobie sprawy, ¿e Riverside praktycznie od pocz±tku istnienia eksperymentuje z ambientem i progresywn± elektronik±. A to przecie¿ czê¶æ naszego muzycznego DNA.
Przedstawi³em ch³opakom pomys³. Decyzja by³a jednog³o¶na.
Postanowili¶my, ¿e zrobimy kompilacjê wszystkich naszych instrumentalnych i ambientowych utworów i wydamy je w tym roku jako pe³noprawne wydawnictwo. Niektóre zmiksujemy ponownie, ¿eby lepiej brzmia³y, przede wszystkim jednak dodamy zupe³nie nowe kompozycje.
Zamknêli¶my siê na pocz±tku roku w studiu i zaczêli¶my komponowaæ. Na naszym profilu umie¶cilismy nawet zdjêcie, na którym tak trochê dla ¿artu Grudzieñ trzyma w rêkach ma³e klawisze. To w³a¶nie ta sesja. Pracowali¶my z u¶miechami na twarzy i autentyczn± „podjark±”, wiedz±c, ¿e tym razem nie szykuje nam siê jaki¶ kolejny bonus czy dodatek do czego¶ „wiêkszego”, tylko pe³noprawny album w³a¶nie z tak± muzyk± – pe³n± przestrzeni, transu, melodii i du¿ej dawki elektroniki. Jeszcze dzieñ wcze¶niej dosta³em SMS-a od Grudnia: „Naprawdê nie mogê siê doczekaæ tej p³yty, zawsze marzy³em, ¿eby Riverside wyda³o w³a¶nie taki album”.
***
Nie wiem jeszcze, kiedy siê podniosê. Wiem, ¿e w tym roku spêdzê du¿o czasu w studiu i powstanie du¿o nowej muzyki. Nie³atwej muzyki. Na pierwszy ogieñ chcê, ¿eby posz³o to, co zaczêli¶my w Riverside. Muszê skoñczyæ te nagrania. Piotrek za chwilê bêdzie mia³ urodziny. 15 marca skoñczy 41 lat. Chcê tego dnia odwiedziæ go osobi¶cie i powiedzieæ mu, ¿e spe³ni³o sie jego kolejne marzenie, ¿e w koñcu nagrali¶my tê jego ulubion± p³ytê.
Byæ mo¿e ³atwiej by³oby zakryæ ¶wiat ko³dr±, zamkn±æ wszystko na cztery spusty, odpocz±æ od d¼wiêków, nie zmieniaæ ich ju¿, tylko daæ im wybrzmieæ i zatopiæ siê w ciszy. Byæ mo¿e. Ja jednak przywo³am pewne s³owa, które ko³acz± mi siê teraz w g³owie. Nie pamiêtam ich twórcy, ale s± chyba idealne na tê chwilê.
„Jedynie ciszy siê bojê, bo wtedy serce umiera”.
Nie potrafiê zatopiæ siê w ciszy. To najgorsze, co móg³bym teraz zrobiæ. Nie do tego zosta³em stworzony i nie taki jest moje powo³anie.
***
Wrócili¶my do studia. Pierwszy dzieñ tylko przegadali¶my. Nastêpnego dnia wstrzymali¶my oddech i otworzyli¶my ¶cie¿ki. To co siê teraz dzieje, przypomina operacjê na ¿ywym organi¼mie. Ca³y czas mamy wra¿enie, ¿e Grudzieñ za chwilê pojawi siê w drzwiach. Przeprosi, ¿e siê spó¼ni³, ale mia³ co¶ do za³atwienia. Rozmawiamy o nim. Rozmawiamy z nim. Opieprzamy go, ¿e nie zd±¿y³ nagraæ wszystkich swoich partii, a on siê ¶mieje i przeprasza, ale co¶ go zatrzyma³o.
Skoñczymy tê p³ytê, Piotru¶. Dok³adnie na Twoje urodziny bêdê mia³ w rêku wypalony kr±¿ek. Takiego b³ysku w oczach i u¶miechu na Twojej twarzy, kiedy rozmawiali¶my o niej, nie widzia³em ju¿ dawno. Proszê, nie obra¼ siê wiêc, ale postanowi³em, ¿e zadedykujemy j± w³a¶nie Tobie.
Mariusz
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #927 on: 2016-03-17, 00:19:02 »
Jak zobaczylem tytul EOTS to od razu mi przyszlo do glowy ze to bedzie 'End of the Story'. Obym sie mylil.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #928 on: 2016-03-25, 10:49:50 »

Quote from: facebook
To zdjêcie zosta³o zrobione tu¿ przed ostatnim koncertem trasy „Love, Fear and the Time Machine Tour 2015” w warszawskiej Stodole. Dok³adnie tak siê czujemy – osieroceni. Od odej¶cia Piotrka min±³ miesi±c. Wiemy, ¿e wielu z Was zastanawia siê nad nasz± przysz³o¶ci±, nad naszymi planami.
W naszym o¶wiadczeniu napisali¶my, ¿e odwo³ujemy wszystkie potwierdzone na ten rok koncerty – to o¶wiadczenie podtrzymujemy, do koñca roku Riverside nie zagra ¿adnego koncertu. Kontynuujemy jednak realizacjê naszych planów wydawniczych przewidzianych na rok 2016.
Wiele miesiêcy temu, jeszcze przed ¶mierci± Piotrka, wspólnie zaplanowali¶my wydanie jednego z naszych albumów w wersji 5.1 na pó¼n± wiosnê/lato 2016 r. oraz naszej kompilacji z utworami instrumentalnymi na jesieñ 2016 r. Przewidziane s± plany indywidualne i go¶cinne wystêpy u innych wykonawców. Od ponad dwóch lat trwaj± prace nad nasz± biografi±, która uka¿e siê pod koniec tego roku – nie spodziewali¶my siê, ¿e bêdzie w niej dodatkowy rozdzia³, ¿e zmieni siê jej charakter.
Zawsze byli¶my jak rodzina, trzymali¶my siê razem i pielêgnowali¶my to, by na scenie i poza ni± t± rodzin± byæ. Wielokrotnie pisali¶my te¿ o tym, ¿e mamy najlepszych fanów na ¶wiecie. Nasz zespó³ nie istnia³yby bez Was, bez waszego oddania i wszystkich emocjonalnych wiêzi, jakie przez lata uda³o nam siê wspólnie miedzy sob± wypracowaæ. Odzew i s³owa wsparcia, jaki otrzymali¶my od Was, przekroczy³ nasze naj¶mielsze wyobra¿enia. Dziêkujemy Wam za to z ca³ego serca.
Czy Riverside przetrwa? Zrobimy wszystko, ¿eby tak siê sta³o. Bo w ¶wiecie cynizmu i hipokryzji, ci±g³ej niestabilno¶ci i zmian szybszych ni¿ nasze my¶li chcemy tworzyæ co¶, co jest stabilne, odwo³uje siê do najwa¿niejszych warto¶ci i po prostu ma znaczenie. I chcemy to tworzyæ z Wami i dla Was, bo jak siê okazuje, nasza rodzina jest znacznie, znacznie wiêksza.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #929 on: 2016-03-25, 23:08:22 »
No to troszke kamien z serca.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success