Author Topic: Riverside  (Read 188514 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1005 on: 2017-02-23, 05:41:11 »
To jeszcze ocena p³yt Riverside wg Teraz Rock:
OOM - 4
VIMH - 3,5
SLS - 4,5
REM - 4
RD - 3,5
ADHD - 5
MIMH - 3,5
SONGS - 5
LFATTM - 5
EOTS - 4

i Lunatic Soul:
1 - 5
2 - 3,5
I - 3
WOAFB - 5
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #1006 on: 2017-02-23, 23:30:47 »
OOM - 4
VIMH - 3,5
SLS - 4,5
REM - 4
RD - 3,5
ADHD - 5
MIMH - 3,5
SONGS - 5
LFATTM - 5
EOTS - 4

i Lunatic Soul:
1 - 5
2 - 3,5
I - 3
WOAFB - 5

Ja to widze tak:

OOM - 4,5
VIMH - 4,5
SLS - 5 (nie ma bata zeby SLS czy REM byly gorsze od ADHD)
REM - 5 (j.w.)
RD - 3
ADHD - 4
MIMH - 5 (najlepsza EPka Rivow, bez dwoh zdan)
SONGS - 4
LFATTM - 4
EOTS - 4

i Lunatic Soul:
1 - 5
2 - 4,5
I - 3
WOAFB - 5
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1008 on: 2017-03-10, 06:24:48 »
Jestem... nieco rozczarowany. Gorzej mi siê to czyta³o ni¿ "Wojnê totaln±" Szubrychta. Biografia Vadera jest moim zdaniem ciekawiej napisana. Na razie mo¿e tyle, ¿eby nie psuæ czytania innym. ;)
Dotar³em do opisu kawa³ków z debiutanckiego albumu i muszê przyznaæ, ¿e ksi±¿kê bardzo dobrze siê czyta - wci±gnê³a mnie ogromnie. :) Mo¿e dlatego, ¿e sam by³em i jestem gitarzyst±. Fajnie, ¿e zosta³a wspomniana "Noc Muzycznych Pejza¿y" z wiosny 2003 roku, gdy Piotr Kosiñski po raz pierwszy zaprezentowa³ Riverside. Us³ysza³em tam ich po raz pierwszy i bardzo mi siê ich muza spodoba³a. Wys³a³em wiêc do nich e-mail, w którym o tym napisa³em. Odezwa³ siê Grudzieñ i przys³a³ mi poczt± ich demo, gratis. :) Jak tak czytam tê ksi±¿kê, to ³apiê siê na tym, ¿e te¿ tak bym chcia³. :)


« Last Edit: 2017-03-10, 15:34:20 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1009 on: 2017-03-12, 10:56:11 »
Unnamed - wiedzia³em od samego pocz±tku, ¿e Grudzieñ i Mitek przed Riverside grali w kapelach metalowych, ale Unnamed Grudziñskiego do tej pory nie zna³em, wiêc przy lekturze biografii Rivów pomy¶la³em, ¿e rzucê uchem na to co tworzyli. ;)

Edit:a jak ju¿ s³ucham Unnamed Grudnia, to czas przypomnieæ sobie Xanadu Mariusza Dudy. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #1011 on: 2017-04-04, 17:13:10 »
Mam nadzieje, ze to dowioza do BB ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1012 on: 2017-04-18, 21:40:56 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1013 on: 2017-04-23, 16:15:21 »
Czytam w etapach biografiê Rivów i przyznam, ¿e jest w niej wiele smaczków, a nawet informacji zaskakuj±cych. Muzycy Riverside (w³±cznie ze ¦p. Grudniem), za najlepsz± p³ytê w sowim dorobku uwa¿aj±, co pewnie wielu zaskoczy, ADHD. Za p³ytê, która nie do koñca im wysz³a REM, a to z powodu braku czasu na dopracowanie materia³u, który by³ wynikiem wspólnej trasy koncertowej z Dream Theater. Muzycy Teatru Marzeñ okazali siê bardzo mi³ymi i sympatycznymi lud¼mi, poza Pietruchem, którego ch³opaki bez ceregieli okre¶laj± mianem bufona. Pierwszy album Lunatic Soul, wcale nie powsta³, jak mog³oby siê wydawaæ, z powodu ambicji artystycznych Dudy, a jako rodzaj odreagowania niezadowolenia, depresji wrêcz, która pojawi³a siê u Mariusza po nagraniu i wydaniu REM. Sama realizacja REM tak¿e przebiega³a niezbyt sprawnie. Ch³opaki ca³o¶æ zarejestrowali w ³ódzkim studiu Toya, ale osoby rejestruj±ce okaza³y siê niekompetentne i gitary z powodu niestrojenia musia³y byæ ponownie nagrywane w Warszawie. Jacek Melnicki nie wierzy³ w zespó³ i debiutancki album nagrywa³ z nimi by mieæ wizytówkê swojego studia nagraniowego. W ostatniej fazie pobytu w zespole namawia³ ch³opaków, by z zespo³u usun±æ Mitka, bo mia³ jakie¶ swoje muzyczne plany. Grudzieñ, który zawsze wydawa³ mi siê twardzielem, w rzeczywisto¶ci by³ nie¶mia³ym i romantycznym facetem itd. itd. Zachêcam do czytania biografii. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #1014 on: 2017-04-24, 17:13:38 »
Ciekawe rzeczy piszesz, Jacku. Kiedy¶ bym poch³on±³ tak± ksi±¿kê. A dzi¶? Mam od 2 lat na pó³ce ksi±¿kê o moim ukochanym Queen i dot±d jej nie tkn±³em. A co dopiero Riverside, co do których jako¶ zapa³ mi min±³ dwie p³yty temu...  Piszê to tak w odniesieniu do Twojego posta na FB - z jednej strony zagl±dam na forum prawie codziennie i szkoda by mi by³o, gdyby zniknê³o, ale z drugiej strony trudno jest ju¿ po¶wiêcaæ tyle czasu na muzycznie niuanse, co kiedy¶. Fajnie jest mieæ z kim siê wymieniæ wra¿eniami, ale rzadko mam ostatnio poczucie, ¿e faktycznie jest o czym dyskutowaæ. Czy to progresja przesta³a byæ progresywna i niewiele ju¿ oferuje, czy to mi przesta³o zale¿eæ na konfrontacji opinii tak jak kiedy¶?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1015 on: 2017-04-24, 17:15:39 »
Bartek, my¶lê, ¿e wszystko po trochu. No i Opeth przesta³ byæ zespo³em magicznym. :yawinkle:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #1016 on: 2017-04-24, 20:57:24 »
Bartek, my¶lê, ¿e wszystko po trochu. No i Opeth przesta³ byæ zespo³em magicznym. :yawinkle:
Ale¿ sk±d? Wcale nie! Ok, ¶miejemy siê z pawi i wonsów, no ale ja czasem sobie zapuszczê i przynajmniej nie ma przypa³u, jak sobie pod¶piewujê w komunikacji miejskiej :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #1017 on: 2017-04-24, 21:08:53 »
Kas, by³ kiedy¶, ale teraz ju¿ chyba nie jest. Jako¶ trudno mi na nich patrzeæ inaczej jak na maszynkê do nagrywania albumów. Takie Dream Theater, tylko w trochê innym stylu. Kiedy¶ by³a podró¿ przez las i skrajne emocje, a teraz to ju¿ im siê nawet nie chce udawaæ, ¿e ta muza co¶ dla nich znaczy.
Czas na pokoleniow± wymianê, ¿eby zjad³a starych.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #1018 on: 2017-04-24, 22:37:11 »
W sumie mo¿e trochê tak, ja lubiê te starsze albumy. Ale do DT to jeszcze im daleko. Chocia¿ szklankami do piwa i skarpetami nadrabiaj±... :/

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #1019 on: 2017-04-25, 06:36:30 »
Wracaj±c do Riverside, kolejna ciekawostka, o której nie wiedzia³em. Jacek Melnicki wytoczy³ zespo³owi proces o prawa autorskie z dwóch pierwszych p³yt Riverside. Uwa¿a³, ¿e lwia czê¶æ repertuaru z tego okresu, to jego kompozycje i za¿±da³ 200 tys. tytu³em odszkodowania. Jako ¶wiadków powo³a³ m.in. swoj± ma³¿onkê, której te kawa³ki wiele lat wcze¶niej mia³ graæ jako serenady mi³osne. Po czterech latach przegra³ proces z zespo³em. Nie¼le, nieprawda¿? :?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind