Author Topic: Riverside  (Read 188769 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #45 on: 2007-08-13, 17:58:58 »
Ee tam, na pewno dali najbardziej przewidywalny i najprostszy utwór, ¿eby ludzie zw±tpili, czy to bêdzie dobre i ¿eby kupili, ¿eby siê samemu o tym przekonaæ.

... prawda?

oby¶ by³ prawdziwym prorokiem... a tak oficjalnie: "Có¿, nadziejê wypada³oby mieæ. No i ja j± mam" ;)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #46 on: 2007-08-13, 18:07:29 »
 A masz, bo sobie ¶piewasz? :)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #47 on: 2007-08-13, 18:15:22 »
A chocia¿by, szczê¶liwy i farciarski posiadaczu orygina³u "Guse³" :P ;)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Riverside
« Reply #48 on: 2007-08-13, 19:42:02 »
Ee tam, na pewno dali najbardziej przewidywalny i najprostszy utwór, ¿eby ludzie zw±tpili, czy to bêdzie dobre i ¿eby kupili, ¿eby siê samemu o tym przekonaæ.

... prawda?

oby¶ by³ prawdziwym prorokiem... a tak oficjalnie: "Có¿, nadziejê wypada³oby mieæ. No i ja j± mam" ;)

Ja jestem dobrej my¶li i o 'Rapid Eye Movement' raczej siê nie bojê. Bardziej zastanawia mnie, czy przypadnie mi do gustu to, co bêd± tworzyli po tym albumie, skoro, jak napisa³ Unas bêdzie mocna wolta stylistyczna...

A masz, bo sobie ¶piewasz? :)

O o o ouuoo! :D (¶wietne jest to disco! :D)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #49 on: 2007-08-14, 15:25:11 »
Ale¿ smêty. W ka¿dym temacie tylko smêty. PT nagra³o "¶redni± p³ytê", Riverside "schodzi na psy", Opeth jest "na krawêdzi rozpadu". A¿ niemi³o czytac, to wszystko. :>
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #50 on: 2007-08-14, 19:25:16 »
Unas, a przypomnij sobie jak siê nazywa ten kraj w którym ¿yjemy i co jest naszym sportem narodowym :P my tylko jeste¶my dobrymi patriotami  :mrgreen:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #51 on: 2007-08-14, 21:48:20 »
Ale¿ smêty. W ka¿dym temacie tylko smêty. PT nagra³o "¶redni± p³ytê", Riverside "schodzi na psy", Opeth jest "na krawêdzi rozpadu". A¿ niemi³o czytac, to wszystko. :>
To dlatego, ¿e wiêkszo¶æ spodziewa siê niewiadomo jakich fajerwerków ze strony swoich ulubionych zespo³ów. Zamiast tego wystarczy w spokoju przes³uchaæ nowy materia³ bez zakodowanej w mózgownicy informacji, ¿e nowa p³yta przecie¿ MUSI byæ genialna.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #52 on: 2007-08-15, 13:50:16 »
Wiem, ale dotychczasowo mniej tu by³o wspomnianej przez was "polsko¶ci" i "klapek na oczach". My¶la³em, ¿e jeste¶my choæ trochê od tego wolni. :?
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #53 on: 2007-08-17, 09:55:59 »
Jestem na wakacjach powiedzmy na "totalnej dziczy" bez dostêpu do netu, poza t± krók± sposobno¶ci±, ale widzê, ¿e Kosiak ju¿ co¶ z nowej p³yty prezentowa³ (info tu) - niestety mam za ma³o czasu by ¶ciag±c pliczek audycji. W dzisiejszej-jutrzejszej audycji te¿ co¶ ma byæ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #54 on: 2007-08-17, 19:16:30 »
Z Kosiakowej audycji powia³o raczej umiarkowanym optymizmem. Parasomnia brzmi jak wyjêty z SLS kuzyn Dance With The Shadow. Ca³kiem przyjemna piosenka, chocia¿ jak znam ¿ycie bêdzie marudzenie, ¿e przecie¿ to ju¿ by³o :P. Balladki nie s± za skomplikowane i wydaj± siê byæ nieco banalne, ale maj± fajny klimat. Z drugiej strony, brzmi± trochê jak przerywnik i na dodatek na albumie bêd± nastêpowaæ po sobie. Bior±c pod uwagê fakt, ¿e 02 Panic Room te¿ ma taki ‘przerywnikowy’ charakter, mam nadziejê, ¿e Riverside przywali trochê mocniej i Parasomnia nie bêdzie najmocniejszym kawa³kiem na p³ycie. W³a¶ciwie spokojniejsze melodie zazwyczaj rozpoczyna³y i koñczy³y album, wiêc oby tym razem by³o inaczej.
« Last Edit: 2007-08-17, 19:18:01 by vertigo »

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Riverside
« Reply #55 on: 2007-08-20, 08:19:50 »
Pos³ucha³em ju¿ ze trzy razy 'Rapid Eye Movement'. Je¶li kto¶ jeszcze nie s³ucha³, a nie chce ogl±daæ spojlerów (;)) to niech dalej nie czyta.

Mam wra¿enie, ¿e ch³opaki zapomnieli, jak siê ostrzej gra. Ja lubiê tak± spokojn± muzykê, klawisze, bardzo ³adny wokal, tajemniczo¶æ. Album mi siê podoba, ale szczerze mówi±c to s³uchaj±c ju¿ nie mog³em siê doczekaæ, kiedy oni w koñcu przywal±. Chocia¿ w jednym utworze. A tutaj w³a¶ciwie wszystkie utwory s± raczej wolne, transowe, melancholijne. Najostrzejszy jest w³a¶ciwie pierwszy utwór - 'Beyond The Eyelids'. Drugi - 'Rainbow Box' to w³a¶ciwie taki krótki, piosenkowy, rockowy utwór, potem jest '02 Panic Room' znane z singla, ale... wyd³u¿one z bardzo ³adnymi klawiszami i wokalem Mariusza (chocia¿ równie dobrze móg³by to byæ osobny utwór, taki ma³y przerywnik - wygl±da na to, ¿e chc± koniecznie, ¿eby wszystkie czê¶ci trylogii mia³y po 9 utworów). Pó¼niej nastêpuje 'Schizophrenic Prayer' z piêkn± pierwsz± po³ow± (ah ten wokal) i ze s³absz± imo drug± po³ow±. Wszystko dalej jest podobne stylistycznie, ale bardzo dobre. Wiêc po pierwszym wra¿eniu p³ytê uznajê za bardzo udan± :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #56 on: 2007-08-20, 09:59:17 »
Ca³o¶ci jeszcze nie s³ysza³em, ale uda³o mi siê znowu wyrwaæ na kilka kwadransów z uroczej g³uszy i przes³uchaæ pliczek Kosiakowej audycji. Nie powiem, bardzo te trzy kawa³ki obiecuj±ce. Trzeba chyba szykowaæ kasê, nie ma wyj¶cia. :P
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Riverside
« Reply #57 on: 2007-08-21, 15:24:21 »
póki co, to siê takie nieco bezp³ciowe wydaje. ale jest szansa, ¿e siê zmieni pogl±d..
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

klassen

  • Posts: 187
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Smoke & mirrors
Odp: Riverside
« Reply #58 on: 2007-08-22, 12:24:21 »
Po przes³uchaniu Ep-ki "02 Panic Room" zauwa¿y³em zdecydowany brak polotu. Spokojne granie, które dla mnie nie wyró¿nia siê niczym specjalnym. Mam nadziejê, ¿e nowy album nie bêdzie zbytnio przypomina³ nastroju z Ep-ki poniewa¿ dla mnie zmiana gry na bardziej spokojniejsz± wypadnie s³abo.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #59 on: 2007-08-22, 12:36:46 »
A ja stwierdzi³am, ¿e czekam do wrze¶nia  8) znaczy, ¿eby nie by³o - ¶ci±gnê³am, przes³ucha³am raz, rozsmarowa³o mnie tu i ówdzie, wywali³am z odtwarzacza, wywali³am z folderu z muzyk±. Teraz przebieram nogami w oczekiwaniu na rytua³ rozfoliowywania orygina³u i przede wszystkim na teksty, bo to co wys³ysza³am, zostawia mnie z jednym wielkim "que?!" (wy³apa³am za ma³o, by z³o¿y³o siê to w pe³ny obraz). Jeszcze miesi±c... [-o<
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

 

lofty-success