Author Topic: Riverside  (Read 188809 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #75 on: 2007-09-12, 21:57:49 »
My¶lê, ¿e recenzent wyci±gn±³ te¿ esencjê mojego zdania o tym albumie. Bardzo trafna i ¶wietnie napisana.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #76 on: 2007-09-22, 14:45:09 »
No to jeszcze jedna entuzjastyczna recenzja.


: 13 Wrzesieñ 2007, 23:09:34
No to teraz co¶ w drug± stronê: Riversajdom ten album tragicznie nie wyszed³...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #77 on: 2007-09-22, 17:32:32 »
Hmm nie zebym mial cos przeciw krytycznym glosom pod adresem Riverside ale pan chyba troche przesadzil.. Tzn jesli dotad nie lubil Riverside to w sumie moge zrozumiec ale niezaleznie co by o tej plycie nie myslec to nie jest ona tak diametralnie rozna od tego co dotad grali wiec o so chozi..

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #78 on: 2007-09-22, 22:17:57 »
My¶lê, ¿e niektórym ludziom ciê¿ko przychodzi na my¶l, ¿e je¶li co¶ jest cyklem, to musi byæ spójne. :>
[under construction]

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Riverside
« Reply #79 on: 2007-09-28, 20:19:45 »
jak dla mnie ¶wietny album.
Trudniejszy od poprzednich moim zdaniem, ale bardzo mi siê podoba
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #80 on: 2007-10-13, 23:47:43 »
InsideOut Music wyda wersjê dwup³ytow± "Rapid Eye Movement". Dodatkowa p³yta CD zawieraæ bêdzie:
1. Behind The Eyelids
2. Lucid Dream IV
3. 02 Panic Room (remix)
4. Back To The River
5. Rapid Eye Movement
czyli trzy kawa³ki z singla "02 Panic Room". Zastanawia mnie w tym zestawie jedynie track 5, bo na podstawowej wersji albumu brak kompozycji tytu³owej. Kto¶ mo¿e wie o co chodzi?
A jednak potwierdzi³o siê, ¿e na wydanej przez InsideOut edycji specjalnej "Rapid Eye Movement", na dodatkowej p³ycie znajduje siê kompozycja tytu³owa. Dzisiaj w nocnej audycji zaprezentowa³ j± Piotr Kosiñski. To d³uga kilkunastominutowa kompozycja (dok³adnie 12:39), w du¿ej mierze oparta na brzmieniach instrumentów klawiszowych, jak to trafnie okre¶li³ Kosiak - hipnotyczna. Chêtnie bym j± teraz pos³ucha³ na spokojnie, bo wiadomo jak to jest ze s³uchaniem radia w nocy, cz³owiek w pewnym momencie nie wie czy s³ucha jeszcze na jawie czy mo¿e ju¿ we ¶nie, wiêc pozosta³o jedynie pewne wra¿enie ca³o¶ci.

Edit: W którym¶ z poprzednich postów pad³o pytanie o co chodzi z tym 02 Panic Room. Mariusz Duda wyja¶nia to w najnowszym numerze "Teraz Rock": Numer 302 - 02 Panic Room jest trzeci na p³ycie, st±d trójka z przodu - wzi±³em z gry Sileni Hill 4, w któr± namiêtnie gra³em podczas powstawania nowych kompozycji. Jej bohaterem jest cz³owiek zamkniêty w pokoju hotelowym 302. Nikt go nie s³yszy kiedy wo³a o pomoc. Jednocze¶nie to miejsce schronienia przed alternatywnym ¶wiatem pe³nym dziwnych stworów z koszmarów, do którego mo¿na przej¶æ przez... dziurê w ³azience. Tylko w tym pokoju odnawia siê energia. Tylko tutaj mo¿na grê zapisaæ. Po pewnym czasie jednak robi siê tu bardziej niebezpiecznie ni¿ w ¶wiecie alternatywnym. Zaintrygowa³o mnie to, ¿e pewne miejsce mo¿e byæ dla nas zarówno schronieniem jak i pu³apk±, z której nie ma wyj¶cia. To bardzo pasuje do bohatera mojej opowie¶ci.


Wyslano: 13 Pa¼dziernik 2007, 09:15:15
Je¿eli kto¶ ma ochotê pos³uchaæ tytu³owego Rapid Eye Movement, wystarczy pobraæ pliczek audycji nmp_380_2007_10_13.ogg ze stronki Chomika - kawa³ek by³ prezentowany ok. 53 minuty - fajowa rzecz, co¶ takiego mogli spokojnie umie¶ciæ na podstawowej wersji albumu jako np. tzw. hidden track.
No to jeszcze tylko niewiadom± pozostaje krótsza wersja Behind The Eyelids (6:18) otwieraj±ca dodatkowy kr±¿ek edycji specjalnej?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #81 on: 2007-10-17, 00:12:45 »
To teraz ju¿ wiem co siê dzieje kiedy Jarre spotyka Pink Floyd. Ogólnie odnoszê wra¿enie, ¿e po niemrawym pocz±tku z tytu³owego numeru wy³ania siê nic innego jak Riversidowa interpretacja Another Brick In The Wall – part II ;]. Poszczególne motywy zosta³y powyci±gane z floydów i nieznacznie przetworzone. Kawa³ek jest bardzo przyjemnie rozwleczony, motywy logicznie uk³adaj± siê w ca³o¶æ, mo¿na wrêcz wyczuæ rytmiczne ruchy ga³ki ocznej ¶ledz±cej przesuwaj±ce siê obrazy :mrgreen:. Zamiast ma³o wnosz±cych Rainbow Boxów to wla¶nie taka kompozycja powinna by³a znale¼æ siê na p³ycie.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #82 on: 2007-10-17, 10:12:42 »
No to jeszcze tylko niewiadom± pozostaje krótsza wersja Behind The Eyelids (6:18) otwieraj±ca dodatkowy kr±¿ek edycji specjalnej?

heh nie chce wyjsc na fanboya ale na albumie jest Beyond the Eyelids wiec jest szansa ze to cos zupelnie nowego.. choc to jednak watpliwe ;) Wielkie dzieki za linka do REM, licze ze w domu uda sie sciagnac bo w robocie mam niestety horrendalne zabezpieczenia przed sciaganiem.. :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #83 on: 2007-10-17, 11:34:53 »
heh nie chce wyjsc na fanboya ale na albumie jest Beyond the Eyelids wiec jest szansa ze to cos zupelnie nowego.. choc to jednak watpliwe ;)
Podejrzewam, ¿e bêdzie podobnie jak z remixem 02 Panic Room, czyli co¶ tam do³o¿one z loopa i ogólnie wiêcej brzmieñ syntetycznych. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #84 on: 2007-12-07, 17:33:57 »
Teledysk do 02 Panic Room

chyba jeszcze nie bylo? w kazdym razie kawal profesjonalnej roboty :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #85 on: 2007-12-07, 20:40:29 »
Teledysk do 02 Panic Room
chyba jeszcze nie bylo? w kazdym razie kawal profesjonalnej roboty :)
Rzeczywi¶cie bardzo profesjonalny clip. Nastrojem kojarzy mi siê z "Candyman'em" i... odrobinê z teledyskiem do The Grand Conjuration, a opowiada w sumie dok³adnie to, o czym Mariusz Duda wspomina³ dla "Teraz Rock" (zacytujê jeszcze raz):
Quote from: Mariusz Duda
Numer 302 - 02 Panic Room jest trzeci na p³ycie, st±d trójka z przodu - wzi±³em z gry Sileni Hill 4, w któr± namiêtnie gra³em podczas powstawania nowych kompozycji. Jej bohaterem jest cz³owiek zamkniêty w pokoju hotelowym 302. Nikt go nie s³yszy kiedy wo³a o pomoc. Jednocze¶nie to miejsce schronienia przed alternatywnym ¶wiatem pe³nym dziwnych stworów z koszmarów, do którego mo¿na przej¶æ przez... dziurê w ³azience. Tylko w tym pokoju odnawia siê energia. Tylko tutaj mo¿na grê zapisaæ. Po pewnym czasie jednak robi siê tu bardziej niebezpiecznie ni¿ w ¶wiecie alternatywnym. Zaintrygowa³o mnie to, ¿e pewne miejsce mo¿e byæ dla nas zarówno schronieniem jak i pu³apk±, z której nie ma wyj¶cia. To bardzo pasuje do bohatera mojej opowie¶ci.
« Last Edit: 2007-12-07, 20:44:59 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #86 on: 2007-12-08, 21:36:40 »
Bardzo piêkny i sugestywny klip. Du¿a klasa, nie powiem. No i Mariusz siê strasznie obrodaci³. :P
[under construction]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #87 on: 2007-12-08, 22:02:50 »
Nie powiem, bardzo ciekawy i klimatyczny obraz. Ujêcia zespo³u i ogólnie monta¿ na pi±tkê , jedyne "ale" to takie, ¿e bez Mariuszowej egzegezy nie bardzo by by³o wiadomo co tam robi ten omsza³y/oliszajony ³ysielec :roll: to w zasadzie drobiazg, bo poza tym rzecz jest zacna :)

Nastrojem kojarzy mi siê odrobinê z teledyskiem do The Grand Conjuration

Bo te¿ brudno i bohater wije siê w mêce (do pe³ni szczê¶cia brak karaluchów)? ;) mnie w którym¶ momencie wanna, w której ten go¶ciu rozpoczyna i koñczy swoj± historiê skojarzy³a siê z "mistyczn± wann±" (bonmot Veili) z Najt³iszowego Sleeping Sun :mrgreen: :lol:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #88 on: 2007-12-08, 22:20:34 »
mnie w którym¶ momencie wanna, w której ten go¶ciu rozpoczyna i koñczy swoj± historiê skojarzy³a siê z "mistyczn± wann±" (bonmot Veili) z Najt³iszowego Sleeping Sun :mrgreen: :lol:
A mnie z wanna z Mariasyna (ze tak sobie pozwole przypomniec ten okropny teledysk; przepraszam)

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #89 on: 2007-12-08, 22:38:04 »
A mnie z wanna z Mariasyna (ze tak sobie pozwole przypomniec ten okropny teledysk; przepraszam)

O¿, mocne :lol: ta czarna woda to pewnie od tony czarnego barwnika jak± ten ch³opta¶ na sobie obnasza³ XD ech, jak¿e nudne by³oby ¿ycie bez emo :mrgreen:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

 

lofty-success