Author Topic: Riverside  (Read 188842 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #180 on: 2008-08-30, 11:07:41 »
Jak maj± pokazaæ opethowo¶æ tak, jak Ope¶ na Watershicie, to dziêkujê, postojê :]
Pokazaæ opethowo¶æ... hmmm... Bardziej energetycznie... hmmm... Mariusz growluj±cy o s³it sejtanach i fildsach of soro³?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ³iii, ju¿ siê doczekaæ nie mogê  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Quote
REM nie jest taki z³y, bez przesady :) prawda, ¿e gorszy od SLS i OOM, ale nie kaplica.
To by³a trylogia. TRYLOGIA. Jedna ca³o¶æ w trzech czê¶ciach. Trudno by³o bardzo siê zmieniaæ z p³yty na p³ytê. Dla mnie SLS jest najlepsze, ale po nim stawiam REM. OOM jest niez³y, ale do mnie jako¶ tak ¶rednio trafia. Podoba³o mi siê to, co by³o na dwóch ostatnich p³ytach, ale te¿ ju¿ bym oczekiwa³ jakiego¶ kroku naprzód, jakiego¶ rozwoju. Growluj±cy Mariusz to tylko ¿art, ale jak najbardziej podoba³oby mi siê, gdyby p³yta by³a najostrzejsz± z dotychczasowych. Lubiê spokojny klimat SLS i REM, ale odmiana te¿ by³aby fajna.
Quote
Ciekawe jak im wyjdzie to ich nowe dzie³o. Na ostatnim koncercie Riverów wycisnê³y¶my z Veil± z Micha³a (klawiszowca), ¿e ma byæ podobno bardziej elektroniczna, psychodeliczna i "chora" (cokolwiek mia³ na my¶li  :mrgreen:). No nic, obaczym.
elektroniczna? fuj!
psychodeliczna i chora - o, to mi siê podoba  :mrgreen:

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #181 on: 2008-08-30, 20:57:04 »
elektroniczna? fuj!
psychodeliczna i chora - o, to mi siê podoba  :mrgreen:
Akurat klawisze w Riverside ca³kiem zgrabnie buduj± klimat, co nie zmienia faktu, ¿e 'energetyczna' p³yta napakowana kawa³kami w stylu Lucid Dream IV, to chyba najgorsze co tej grupie mo¿e siê teraz przytrafiæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #182 on: 2008-09-03, 20:44:38 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin

  • Guest
Odp: Riverside
« Reply #183 on: 2008-09-04, 11:29:52 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #184 on: 2008-09-04, 17:55:38 »
Wys³ucha³em. W sumie fajna i wyciszona p³yta z ukrytymi smaczkami. Poprzez "Voices in My Head" (no i oczywi¶cie g³os) spowinowacona z Riverside.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Snufkin

  • Guest
Odp: Riverside
« Reply #185 on: 2008-09-04, 18:27:52 »
Wys³ucha³em. W sumie fajna i wyciszona p³yta z ukrytymi smaczkami. Poprzez "Voices in My Head" (no i oczywi¶cie g³os) spowinowacona z Riverside.
Dla mnie bez rewelacji ;/ chyba niezbyt czêsto bede po nia siega³...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #186 on: 2008-09-05, 00:23:48 »
Powoli siê w to wg³êbiam, ale ju¿ s³ychaæ, ¿e trzeba bêdzie mieæ na ten kr±¿ek odpowiedni nastrój. Nie jest to rewelacja, ale jak na pocz±tek jego poszukiwañ to brzmi bardzo obiecuj±co.
[under construction]

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Riverside
« Reply #187 on: 2008-10-09, 06:02:25 »
Slucham tak sobie... Jeden motyw w "Back to the River" podejrzanie zalatuje mi Floydami. Nawet wlaczylam "Shine on You Crazy Diamond" dla porownania: no, idealnie. Na pewno mi sie nie zdaje.

Quote from: riverside.art.pl
Back To The River- instrumentalny utwór funkcjonuj±cy pocz±tkowo tylko na koncertach pod tytu³em „Shine On" lub „Instrumental- Shine On". Zawiera motyw z kompozycji „The Same River", jak równie¿ kilka celowych odniesieñ do twórczo¶ci Pink Floyd („Don't Leave Me Now", „Shine On You Crazy Diamond"). Wydany podobnie jak „Lucid Dream".

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #188 on: 2008-10-20, 21:42:50 »
Quote
Reality Dream Tour   czwartek, 9 pa¼dziernika 2008 10:31



Dzieñ premiery pierwszego DVD zespo³u zbli¿a siê wielkimi krokami, choæ w tej chwili nie jeste¶my w stanie podaæ dok³adnej jego daty:) Spieszymy siê bardzo, ale niestety nie wszystko, co zwi±zane z realizacja i produkcja, jest zale¿ne od zespo³u.
Pewne natomiast jest to, ¿e podczas koncertów trasy Reality Dream Tour do nabycia bêdzie limitowana (1000 szt.) wersja audio z koncertu w £odzi.
Pewne jest równie¿, i¿ mi³ym (mamy nadzieje:) dodatkiem do zakupionego biletu bêdzie p³yta DVD zawieraj±ca jeden utwór, zarejestrowany podczas nagrywania koncertu w Studiu Toya (odbiór p³yty przy wej¶ciu na koncert).
Trasa Reality Dream Tour bêdzie równie¿ obfitowaæ w inne atrakcje min. nowe wzory koszulek oraz kto wie mo¿e co¶ z nadchodz±cej p³yty ADHD?

Specjalnym go¶ciem europejskiej czê¶ci trasy bêdzie bardzo obiecuj±cy francuski zespól Lazuli.

A oto szczegó³owy plan Reality Dream Tour:

26.11.08 LUBLIN klub C.K. Lublin godz. 20:00
Bilety do nabycia: C.K Lublin

27.11.08 WROC£AW klub Radio Wroc³aw godz. 20:00
Bilety do nabycia: Shortcut, Firley

28.11.08 KATOWICE klub MegaClub godz. 19:00
Bilety do nabycia: MegaClub

29.11.08 WARSZAWA klub Progresja godz. 20:00
Bilety do nabycia: klub Progresja, Shortcut, Traffic Club, sklep muzyczny Hey Joe

30.11.08 GDAÑSK klub Parlament godz. 20:00
10.12.08 AMSTERDAM klub Paradiso (NL)
11.12.08 PARY¯ klub La Scene Bastille (F)
13.12.08 BOCHUM klub Zeche (D)
14.12.08 LIMBOURGH klub Kursaal (B)
15.12.08 MAINZ klub Kuz (D)
16.12.08 PRATTELN klub Z-7 (CH)
:)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #189 on: 2008-11-21, 08:12:24 »
« Last Edit: 2008-11-21, 08:19:44 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #190 on: 2008-11-21, 09:50:24 »
Oczami wyobrazni juz widze co sie bedzie dzialo w kwestii tej plyty na Allegro... Niebotyczne ceny, tak jak w przypadku singla 'Conceiving You'...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #191 on: 2008-11-21, 15:49:47 »
Oczami wyobrazni juz widze co sie bedzie dzialo w kwestii tej plyty na Allegro... Niebotyczne ceny, tak jak w przypadku singla 'Conceiving You'...
Niebotyczne ceny? Ja tego singla za 5 z³ kupi³am... A ile jest wart na czarnym rynku?! :>
...If I call will you come and will you save me?

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Riverside
« Reply #192 on: 2008-11-21, 16:27:27 »
Oczami wyobrazni juz widze co sie bedzie dzialo w kwestii tej plyty na Allegro... Niebotyczne ceny, tak jak w przypadku singla 'Conceiving You'...
Niebotyczne ceny? Ja tego singla za 5 z³ kupi³am... A ile jest wart na czarnym rynku?! :>

No ja za 'Conceiving You' w komisie da³am niebotyczne dziesiêæ zeta, wiêc faktycznie ostra walka o byt :P. Za to za '02 Panic Room' przep³aci³am trzykrotnie, ale to z w³asnej g³upoty, heh. Swoj± drog± mo¿e za ile¶tam lat te single faktycznie bêd± dla psychofanów warte krocie :mrgreen:.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #193 on: 2008-11-22, 00:49:24 »
Oczami wyobrazni juz widze co sie bedzie dzialo w kwestii tej plyty na Allegro... Niebotyczne ceny, tak jak w przypadku singla 'Conceiving You'...
Niebotyczne ceny? Ja tego singla za 5 z³ kupi³am... A ile jest wart na czarnym rynku?! :>

no wiec ostatnio jak widzialem na Allegro to poszedl za ponad 100 pln... A przypominam. ze pierwotna cena brzmiala 5 nowych zlotych polskich :-/
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #194 on: 2008-11-22, 21:24:17 »
Wczoraj po³o¿y³em siê spaæ ze s³uchawkami na uszach i Lunatic Soulem w nich. Zacz±³em przysypiaæ trochê po po³owie, ale ze zmêczenia, bo do¶æ pó¼no by³o. Przeckn±³em siê na pocz±tku The Final Truth, ale tak nie do koñca, bo jako¶ nie mog³em za³apaæ o co chodzi. I s³yszê tak t± muzykê i przytomniejê baaaardzo powoli. I tak siê cholernie na pocz±tku przestraszy³em tego kawa³ka, przez jak±¶ minutê normalnie siê ba³em, sam nie wiem czego. Niesamowite wra¿enie, co¶ niepowtarzalnego. W ka¿dym razie wiem, co teraz bêdzie u mnie lecia³o, je¶li bêdê czego¶ chcia³ pos³uchaæ na dobranoc.
A tak w ogóle to bardzo ³adnie LS zosta³o wydane, cudowna grafika z morzem i s³oñcem, i tylko mo¿e trochê niezadowalaj±co prezentuje siê taka ksi±¿eczka, jaka jest, czyli sk³adany jeden kawa³ek papieru, wola³bym tradycyjnie spiêt± ksi±¿eczkê. I na dodatek kto¶ kto to pakuje zagi±³ mi róg tej wk³adki ;/