Author Topic: Riverside  (Read 188816 times)

0 Members i 8 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #315 on: 2010-12-06, 16:23:38 »
Dla odmiany, o Lunatic Soul i wspó³pracy z Mariuszem Dud± opowiada Wawrzyniec Dramowicz.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #316 on: 2011-03-29, 13:14:08 »
Quote from: Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów
W zwi±zku z jubileuszem 10-lecia zespo³u, Riverside przygotowa³o z tej okazji specjalne wydawnictwo, które bêdzie mo¿na nabyæ na nadchodz±cej trasie koncertowej. P³yta o tytule „Memories In My Head” bêdzie zawiera³a 33 minuty premierowego materia³u. Tytu³y utworów bêd± prezentowa³y siê nastêpuj±co:
Riverside – "Memories In My Head"
1. Goodbye Sweet Innocence
2. Living In The Past
3. Forgotten Land

Mariusz Duda: „Riverside, w najnowszej muzycznej ods³onie okraszonej z wiadomych wzglêdów tematyk± zwi±zan± z up³ywem czasu, bêdzie mi³± niespodziank± dla tych, którym na ostatnich wydawnictwach brakowa³o specyficznych melodii i przestrzeni. ¦wiadomie nawi±zali¶my do naszych pocz±tków, ¿eby zatoczyæ swego rodzaju ko³o. Na nowym minialbumie znajd± siê trzy d³u¿sze kompozycje w stylu chyba najbardziej zbli¿onym do tego z dwóch pierwszych p³yt. Wysz³a z tego dosyæ ciekawa, przestrzenna, filmowa, nostalgiczna i przede wszystkim rockowa muzyczna mikstura, chyba ca³kiem udanie podsumowuj±ca pierwsz± dekadê w naszej karierze. „Memories In My Head” to p³ytka, która pojawia siê dos³ownie znik±d, bez zbytniej reklamy i promocji, mamy jednak nadziejê, ¿e wystarczaj±co obroni siê zawarto¶ci± i dostarczy wam wielu pozytywnych emocji. Nam dostarcza, co udowodnimy wam ju¿ nied³ugo, graj±c nowe utwory podczas nadchodz±cych koncertów”.

Koncerty, na których bêdzie mo¿na nabyæ minialbum i przede wszystkim us³yszeæ nowe utwory na ¿ywo, rozpoczn± siê ju¿ 5 maja w Pradze, a zakoñcz± 29 maja koncertem w warszawskiej Stodole. Na 12 koncertach w Europie zespo³owi towarzyszyæ bêdzie warszawski Tides From Nebula, a na 6 koncertach w Polsce – brytyjski The Pineapple Thief oraz szwedzki Paatos. Bilety na polskie koncerty ju¿ od pi±tku w sprzeda¿y!

24.05 - £ód¼ - Wytwórnia
25.05 - Wroc³aw - Eter
26.05 - Kraków - Rotunda
27.05 - Poznañ - Eskulap
28.05 - Gdañsk - Centrum Stocznia Gdañska
29.05 - Warszawa – Stodo³a
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #317 on: 2011-04-02, 19:20:25 »
Naturalnie ciesze sie z nowego materialu, natomiast nie do konca podoba mi sie polityka wydawnicza Riversow - plyta dostepna tylko na koncercie? A co jesli nie moge byc na gigu z powodow ode mnie niezaleznych? Albo co jesli nie stac mnie na bilet+plyte? A potem sie dziwia, ze mlodziez plyty z netu ciagnie...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #318 on: 2011-04-17, 09:36:45 »
Pewnie i tak wcze¶niej czy pó¼niej bêdzie mo¿na j± sobie kupiæ w Empiku. Na oficjalniej stronie pojawi³a siê ju¿ pierwsza piosenka i wygl±da na to, ¿e jest na co czekaæ. Kawa³ek w³a¶ciwie trochê bardziej charakterem przypomina mi Lunatic Soul (chyba dlatego, ¿e wokal i tekst wybija siê na pierwszy plan). Jest za to element, którego w LS bardzo mi brakowalo, czyli solówki Grudnia. Poza tym Forgotten Land ma tylko 5 min, czyli pozostale 2 utwory bêd± naprawdê d³ugie ;]

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #319 on: 2011-04-17, 11:06:27 »
Mi³y kawa³ek , aczkolwiek ja nie mam skojarzeñ z LS  :) zobaczymy co bêdzie dalej
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #320 on: 2011-04-20, 22:35:30 »
Muszê jeszcze trochê pos³uchaæ, bo nie jestem w stanie oceniæ, czy kawa³ek podoba mi siê b±d¼ nie. Pierwsze na co zwróci³em uwagê, to miejscami bardzo ekspresyjny ¶piew Mariusza (od 2:45), co¶ czego mi trochê brakowa³o na ADHD. Sam kawa³ek stylistycznie tak bli¿ej debiutu. A d³ugo¶æ... mo¿e to byæ wersja edytowana...

Edit: baaaardzo fajny kawa³ek! :) Bêdê wiêc czeka³ z wypiekami na ca³y mini-album. A sama kompozycja jest edytowana - wystarczy wcisn±æ "info" lub zajrzeæ na SoundCloud :wink:.
Wyslano: 2011-04-17, 11:29:58

Ten najnowszy kawa³ek spowodowa³, ¿e po d³ugim okresie nies³uchania siêgn±³em znowu po ADHD i od kilku dni s³ucham p³yty z ogromn± przyjemno¶ci± - znakomity album, a dwa ostatnie tracki to dla mnie prawdziwe mistrzostwo ¶wiata. :) Wiem, ¿e wiele osób z forum wy¿ej ceni REM, byæ mo¿e takie bardziej pejza¿yste i wyciszone granie trafia im do serca, ale mi bardziej odpowiada w³a¶nie takie energetyczne i bardziej zwarte granie Riverside. My¶lê, ¿e mimo up³ywu czasu p³yta broni siê znakomicie, a nawet zyskuje, w przeciwieñstwie np. do wydanej prawie w tym samym czasie BC&SL Dream Theater, imho najs³abszej od lat ich studyjnej ods³onie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Riverside
« Reply #322 on: 2011-04-23, 14:59:45 »
must have.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #323 on: 2011-04-23, 16:55:51 »
must have.
Ja bym osobi¶cie wola³ ¿eby pierwsz± p³ytê wydali w digi. SLS, REM, dwa single i ADHD mam w digipackach, brakuje mi pierwszej do kompletu. Kupna boxu nie biorê nawet pod uwagê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #324 on: 2011-04-23, 17:14:53 »
Ja bym osobi¶cie wola³ ¿eby pierwsz± p³ytê wydali w digi.
A debiut wolisz z któr± ok³adk±?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Riverside
« Reply #325 on: 2011-04-24, 14:40:18 »
Ja wolê Travisa.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #326 on: 2011-04-25, 13:01:42 »
No to teraz nie bêdê mog³a mówiæ, ¿e mam ich wszystkie p³yty... Dlatego te¿ nie kupie tego...
A mam to pierwsze wydanie Out of myself w digi ;)
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #327 on: 2011-04-25, 14:04:23 »
Szczerze powiedziawszy to obie te ok³adki s± dla mnie nijakie, wiêc wolê wydanie w digipacku, bez wzglêdu na ok³adkê :P

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #328 on: 2011-04-25, 20:07:41 »
Szczerze mówi±c, takie wydawnictwo by³o do przewidzenia, choæ osobi¶cie my¶la³em, ¿e uka¿e siê wcze¶niej, zaraz po zakoñczeniu trylogii. Osobi¶cie chyba siê nie skuszê, bo ostatecznie nie po to czeka³em miesi±c na REM w wersji dwup³ytowej. ;)

EDIT: A i ok³adka mnie nie powala. O ile bardzo lubiê Smitha, to akurat w Riverside nie osi±ga swoich wy¿yn. Tak naprawdê to tylko ok³adka ADHD mi siê podoba³a.
« Last Edit: 2011-04-25, 20:09:25 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #329 on: 2011-04-25, 20:30:06 »
EDIT: A i ok³adka mnie nie powala. O ile bardzo lubiê Smitha, to akurat w Riverside nie osi±ga swoich wy¿yn. Tak naprawdê to tylko ok³adka ADHD mi siê podoba³a.
Lubiê ok³adkê ADHD, natomiast z "Reality Dream Trilogy" najbardziej podoba mi siê SLS:

Podoba mi siê tak¿e SP:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind