Author Topic: Riverside  (Read 188826 times)

0 Members i 7 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #345 on: 2011-05-11, 23:37:16 »
Fajny ten nowy materia³. Bardzo czêsto s³ucham. Bardzo fajnie ca³o¶æ spiêli w suitê. :)
Artwork "Memories in my Head":

Wyslano: 2011-05-10, 18:12:38
Odno¶nie boxu trochê cytatów z oficjalnego forum Riverside:
Quote from: kamil
mnie te¿ ten REM II zastanawia. czy to bêdzie to co wysz³o zagranic± w wersji dwup³ytowej? je¶li tak to troche szkoda, bo my to przecie¿ ju¿ dostali¶my na singlu Schizophrenic Prayer
Quote from: Gregorius
Nie wszystko by³o na SP bo np. Lucid Dream IV, Back To The River, 02PR remix nie by³o.
REM II bêdzie tym co na zachodzie plus Rainbow Trip.
SLS LIVE to SLSowe utwory z RD plus co¶ jeszcze z przysz³o¶ciowego singla.  
Ogólnie mi³y zestaw, ³adnie wydany.
Quote from: Gregorius
Singiel fizycznie jest. Chocia¿ nie wygl±da jako¶ szczególnie powalaj±co. To raczej tylko p³ytka dla radiowców. Nie ma ¿adnych dodatków.... Co do boxu to chyba jeszcze za wcze¶nie na jakie¶ dodatkowe info. Pod koniec wakacji czy cu¶...

Wyslano: 2011-05-11, 22:10:31


Z innej beczki, dorwa³em promo Riverside z 2002 roku zawieraj±ce:
1. Out of Myself (03:37)
2. The Same River (10:05)
3. Reality Dream (5:35)
4. Reality Dream II (4:40)
5. The Piece Reflecting the Mental State of One of the Members of Our Band (3:06)
6. Untitled? (4:06)
7. The Curtain Falls (6:42)
Kawa³ki znane z debiutu odrobinê ró¿ni± siê od wersji albumowych, co widaæ po czasach i s± jakby pierwowzorami tego co zosta³o pó¼niej zarejestrowane na "Out of Myself" – maj± trochê inne aran¿acje, no i wiadomo inne brzmienie etc. Dodatkow± ciekawostk± s± dwie kompozycje niezamieszczone na pó¼niejszych wydawnictwach. The Piece Reflecting… to kawa³ek instrumentalny z ciekawym mocnym riffem, robi wra¿enie zespo³owej improwizacji. Untitled? to dla odmiany spokojna piosenka. Ogólnie fajnie tego pos³uchaæ, ale nic w³a¶ciwie nie wnosi do wizerunku formacji z tamtego okresu i nie dziwi, ¿e pozosta³y tzw. "trackami niezrealizowanymi".
« Last Edit: 2011-05-11, 23:41:14 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #346 on: 2011-05-12, 00:48:17 »
The Piece Reflecting the Mental State of One of the Members of Our Band znalaz³ siê pó¼niej na singlu Conceiving You ;)

A ja siê zaczynam os³uchiwaæ z t± now± epk±. Mimo tego, ¿e nadal mi pierwszy utwór brzmi jak przedrze¼nianie Russia on Ice Porków, to ca³o¶æ jest naprawdê porz±dna. Druga pozycja to chyba mój faworyt jak na razie. Na pewno wydawnictwo na plus po¶ród licznych tegorocznych premier.

No i kupi³em dzisiaj bilet na Krakowski koncert ^ ^

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #347 on: 2011-05-12, 08:06:27 »
The Piece Reflecting the Mental State of One of the Members of Our Band znalaz³ siê pó¼niej na singlu Conceiving You ;)
O kurde. :shock: Nie mam tego singielka i dlatego nie mog³em skojarzyæ, bo ju¿ nie pamiêtam co tam by³o...  :wink: Pomroczno¶æ jasna, jak teraz zajrza³em do dyskografii, to faktycznie jest i nawet tytu³ bez zmian. :) Ciekawe czy to ta sama wersja, czy powtórnie nagrana przy okazji SLS?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #348 on: 2011-05-12, 16:36:11 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Riverside
« Reply #349 on: 2011-05-12, 19:01:01 »
Maja na koncie cztery albumy i juz odcinaja kupony? Chyba nie rozumiem juz Riverside.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #350 on: 2011-05-12, 21:51:18 »
To s± zawodowi muzycy utrzymuj±cy siê z grania i marketingowej dzia³alno¶ci dooko³a marki Riverside. Takie czasy i trudno siê temu dziwiæ.
[under construction]

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #351 on: 2011-05-13, 14:31:31 »
Moim zdaniem ¶wietny materia³... bardziej kojarzy mi siê z Pink Floyd ni¿ Porcupine Tree ( chocia¿ momentami z nimi te¿ ) uwa¿am jednak ¿e Riverside wypracowali ju¿ swój w³asny styl i to co s³yszymy na albumie , najbardziej przypomina mi Riverside  :D
Jestem dumny z tego ¿e mamy w Polsce tego typu zespo³y i ¿e mogê porównywaæ ich "styl" do tego co gra Porcupine Tree czy te¿ Pink Floyd i wiem ¿e Riverside jest zespo³em który mo¿e staæ z nimi w jednym szeregu  :)... To na co zwracam szczególn± uwagê to fascynacja Mariusza muzyk± elektroniczn± któr± bardzo s³ychaæ na ostatnich albumach i która ¶wietnie komponuj± siê z "ca³o¶ci±".
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #352 on: 2011-05-13, 22:59:40 »
No i po jakich¶ siedmiu przes³uchaniach muszê powiedzieæ, ¿e siê zupe³nie przekona³em :D ¦wietny materia³, bardzo przyjemnie mi siê go s³ucha.  =D>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #353 on: 2011-05-14, 08:52:08 »
EP-ka wesz³a stosunkowo ³atwo i ca³y czas baaaaardzo mi siê podoba, bo jak pisa³em w innym w±tku:
Z ogromn± przyjemno¶ci± s³ucham ca³ego Riverside i nawet epka "Voices In My Head" bardzo mi siê podoba, choæ niegdy¶ s³ucha³o mi siê jej tak ¶redniawo.
Tak wiêc w momencie dotarcia do niej by³em na nowo os³uchany z ca³± twórczo¶ci± Riverside i absolutnie otwarty na ich now± muzykê. Dodatkowo bardzo mi ostatnio pomog³y dwa wpisy na forum (jeden dotyczy zupe³nie innej formacji) i do muzyki staram siê podchodziæ bez wiêkszych oczekiwañ, niepotrzebnych wyobra¿eñ i tego typu podobnych stanów emocjonalnego napiêcia:
Ale¿ smêty. W ka¿dym temacie tylko smêty. PT nagra³o "¶redni± p³ytê", Riverside "schodzi na psy", Opeth jest "na krawêdzi rozpadu". A¿ niemi³o czytac, to wszystko. :>
To dlatego, ¿e wiêkszo¶æ spodziewa siê niewiadomo jakich fajerwerków ze strony swoich ulubionych zespo³ów. Zamiast tego wystarczy w spokoju przes³uchaæ nowy materia³ bez zakodowanej w mózgownicy informacji, ¿e nowa p³yta przecie¿ MUSI byæ genialna.
Mi siê podoba w³a¶nie dlatego, ¿e nie spodziewa³em siê niczego. Ola³em wszystkie spodziewania i wysz³o co¶ na skrzy¿owaniu...
S³ucham wiêc cierpliwie wszystkiego i czekam czy jak±¶ magiczn± ¶cie¿k± muza dotrze do mojego wnêtrza i serca czy nie. A jak ju¿ siê rozgo¶ci to wiadomo... :) Poza tym Riverside wydaj±c mini-albumy robi to z pewnym zamys³em - próbuje zag³êbiæ siê w nowe obszary, nowe nieznane sobie przestrzenie, oczywi¶cie ca³y czas pozostaj±c sob±. Nowy materia³ bardzo rozla³ mi siê ciep³o po ca³ym serduchu i przy okazji jest to muzyka nie byle jaka, piêkna i pe³na artystycznego kunsztu. Dla mnie w przypadku Riverside pora¿k± by³oby gdyby zaczêli wydawaæ albumy wype³nione po brzegi jedynie piosenkami w stylu Rainbow Box. A tak jest po czê¶ci z Budk± Suflera, która niegdy¶ w zamierzch³ych czasach nagrywa³a znakomite p³yty ("Cieñ wielkiej góry", "Przechodniem by³em miêdzy wami"), a dzi¶ jest to zespó³ w³a¶ciwie dla wszystkich, czyli w pewnym sensie dla nikogo. Ja rozumiem, ¿e ka¿dy pragnie ¿yciowej stabilizacji na jakim¶ przyzwoitym poziomie (ostatnio Cugowski w jednym z wywiadów wypowiada³ siê, ¿e ci bardziej awangardowi i ambitni arty¶ci posiadaj± na w³asno¶æ jedynie gitary i to nie zawsze...), ale mo¿na staraæ siê to osi±gaæ na sposób Riverside, który (dla mnie) ca³y czas nagrywa nietuzinkowe p³yty. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #354 on: 2011-05-14, 12:38:30 »
W³a¶nie bardzo podoba mi siê to, ¿e Riverside nie podesz³o do tego minialbumu tak lekko, nie nagrali go sobie od niechcenia, tylko s³ychaæ, ¿e wykonali kawa³ porz±dnej roboty, przy³o¿yli siê do tego. Trzy tak d³ugie kompozycje, w tym Living in the Past, które jest jednak nie¼le zakrêcone jak na ich standardy... no nie jest to tylko nagrywanie dla samego nagrywania, ale jaki¶ zamys³ by³ i to s³ychaæ.
I tak¿e bardzo mi siê podoba idea wydawania takich epek. Zespó³ ma szansê sobie poeksperymentowaæ, zupe³nie wywróciæ swoj± muzykê do góry nogami, albo tylko trochê dodaæ, trochê uj±æ, a nawet je¶li co¶ nie wyjdzie tak jak powinno, to ma ju¿ do¶wiadczenie i na pe³nym albumie tych samych b³êdów mo¿e siê ustrzec, jednocze¶nie popychaj±c swoj± twórczo¶æ naprzód, na nowe tory. My¶lê, ¿e gdyby Opeth zdecydowa³ siê na co¶ takiego przed Watershed, to wiêcej ludzi by³oby zadowolonych z tej p³yty, bo ³atwiej by by³o wiedzieæ, czego siê spodziewaæ, a i dla samego albumu mog³oby to wyj¶æ na dobre. :P

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #355 on: 2011-05-14, 14:32:39 »
eee a to jest powiedziane gdzie¶ ¿e to co s³yszymy tutaj bêdzie podobne do tego co bêdzie na nowej p³ycie? :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #356 on: 2011-05-14, 15:10:47 »
Na poprzedniej stronie jest cytat z pana Dudy dotycz±cy jego fascynacji ambientem, co z reszt± ju¿ s³ychaæ na nowym materiale. Nie mia³bym nic przeciwko wiêkszej ilo¶ci elektroniki na ich albumach. £apaj ¶wietnie siê sprawdza na klawiszach i w du¿ej mierze to dziêki niemu nowa EPka zyskuje na jako¶ci (btw. czy kto¶ móg³by mi przy okazji wyja¶niæ dlaczego na koncertach sterczy przed nim to gumowe, czerwone ptaszysko?).
Co do porównañ z innymi zespolami to dzwiêki te¿ kojarz± mi siê bardziej z floydami (Welcome to the Machine, chocia¿ po tym jak Callahan o tym wspomnia³ te¿ pobrzmiewa mi tam Russia on Ice ;]). Poza tym, jak dla mnie Forgotten Land jest najlepszy z ca³ej trójki, z bardzo fajnie  wmontowanym w calo¶æ koñcz±cym edytowan± wersjê motywem na gitarze z perk± w tle.
Ja bym osobi¶cie wola³ ¿eby pierwsz± p³ytê wydali w digi.
A debiut wolisz z któr± ok³adk±?
W sumie to trochê dziwne, ¿e obie okladki reprezentuj± skrajne wobec siebie stany emocjonalne ;]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #357 on: 2011-05-14, 16:30:22 »
Ja bym osobi¶cie wola³ ¿eby pierwsz± p³ytê wydali w digi.
A debiut wolisz z któr± ok³adk±?
W sumie to trochê dziwne, ¿e obie okladki reprezentuj± skrajne wobec siebie stany emocjonalne ;]
Mam sentyment do tej pierwotnej "radosnej" grafiki.

Edit: znalaz³em, wspomniany wy¿ej, niepublikowany Untitled? z demo z 2002 roku.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #358 on: 2011-05-15, 10:05:16 »
Kurde.... ale ta p³yta jest PIÊKNA....................  :shock: :shock: zakocha³em siê w tych d¼wiêkach.... :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #359 on: 2011-05-15, 10:48:00 »
I jeszcze jedno okre¶lenie mi siê nasunê³o: nieprzekombinowana. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind