Author Topic: Riverside  (Read 188871 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #360 on: 2011-05-15, 11:06:36 »
Zgadza siê .... Wszystkie proporcje zosta³y zachowane  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #361 on: 2011-05-17, 17:07:09 »
I jeszcze jedno okre¶lenie mi siê nasunê³o: nieprzekombinowana. :)

tutaj muszê polemizowaæ. Riverside z biegiem czasu chyba staraj± siê do¶cign±æ Opeth pod wzglêdem struktury utworów, ale jak dla mnie efekt jest póki co ma³o zadowalaj±cy.. Dobre partie gin± w potopie przeciêtnawych i sprawiaj± wra¿enie posklejanych niechlujnie. Innymi s³owy: s± momenty, ale brak konsekwencji

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #362 on: 2011-05-17, 18:41:32 »
Ja mia³em skojarzenia bardziej w stronê DT ni¿ Opeth. Ale porównuj±c z DT to Riverside jest zdecydowanie ciekawsze aktualnie. Z Opeth niestety przegrywa, no ale niech siê staraj±, zobaczymy co poka¿± na nowym albumie. Ja tylko mam nadziejê, ¿e nowa p³yta nie pójdzie ani o kroczek w stronê tego co pokaza³ Duda na Lunatic Soul, szczególnie na drugiej czê¶ci. Riverside to Riverside i mam nadziejê, ¿e porz±dnej rock-metalowej bazy, jak± do tej pory mia³a ich muzyka nie zast±pi± ma³o udane Dudowe jêki. Nie mówiê, ¿e nie lubiê LS, ale bia³a czê¶æ by³a ¶rednio udana, a na pewno nie pasuje mi ta konwencja do Riverside.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #363 on: 2011-05-17, 20:12:26 »
Akurat mi bia³a czê¶æ LS podoba³a siê szalenie, bardziej od pierwszej, ale to tylko kwestia gustu. A chyba w³a¶nie po to Duda tworzy solowo, ¿eby daæ uj¶cie swoim pomys³om niepasuj±cym do Riverside.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #364 on: 2011-05-18, 02:01:06 »
Jaka cena za Riverside promo!!! :shock:



Wyslano: 2011-05-18, 01:15:40

Dwa kawa³ki z najnowszego materia³u mo¿na ju¿ sobie pos³uchaæ na YouTube: Goodbye Sweet Innocence i Forgotten Land, a Living in the Past na ¿ywo np. z Budapesztu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #365 on: 2011-05-18, 07:48:32 »
Wlasnie tyle to kosztuje po aukcjach :) Dlatego tez sie zdziwilem, jak napisales, ze "dorwales promo", bo obecnie zeby to dostac to trzeba pol nerki sprzedac.

A drugie pol moze wystarczy na EPke "Conceiving You", ktora tez majatek kosztuje. 
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #366 on: 2011-05-18, 12:10:30 »
Promo to ja mam bezpo¶rednio od Piotrka Grudniñskiego, tyle tylko, ¿e dosta³em je poczt± kilka miesiêcy po tamtym historycznym koncercie w Warszawie i ju¿ nie ma takiego piêknego opracowania graficznego, jedynie ok³adka i CD-R opisany rêcznie przez Piotra. :) A dorwa³em (mo¿e niezbyt precyzyjnie siê wyrazi³em kilka postów wy¿ej) demo z 2002 roku czyli nagrania starsze o rok od promo i debiutanckiego albumu. Np. The Same River jest krótsze o ok. 2 minuty, ma inne brzmienie, nie ma tego d³ugiego wstêpu i jak dobrze siê ws³uchaæ pewnie bêd± ró¿nice w detalach wykonawczych, ale musia³bym po¶wiêciæ trochê czasu na dok³adne wys³uchanie obu wersji. A The Curtain Falls to w ogóle ma inne jakby zakoñczenie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #367 on: 2011-05-18, 13:40:29 »
Mysle, ze za to demo w takim razie dostalbys jeszcze wiecej kasy niz zgarniaja za promo ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #368 on: 2011-05-18, 15:28:25 »
Wywiad na WP

W sumie wiele nowego nie powiedzieli, poza tym, ¿e ten box jest adresowany raczej dla nowicjuszy i nie bêdzie w nim ¿adnych super-ekstra dodatków, ¿eby wyci±gaæ z ludzi kasê. No i wyjdzie tylko w Polsce.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #369 on: 2011-05-18, 17:17:24 »
Mysle, ze za to demo w takim razie dostalbys jeszcze wiecej kasy niz zgarniaja za promo ;)
Nikt nic na tym nie zarobi, bo ono nigdy siê oficjalnie nie ukaza³o, a jednie wyciek³o towarzysko (info: tu). :)
Wyslano: 2011-05-18, 17:02:31

W sumie wiele nowego nie powiedzieli, poza tym, ¿e ten box jest adresowany raczej dla nowicjuszy i nie bêdzie w nim ¿adnych super-ekstra dodatków, ¿eby wyci±gaæ z ludzi kasê. No i wyjdzie tylko w Polsce.
Mitek ju¿ na forum zdradzi³, co tam mniej wiêcej bêdzie - zacytujê jeszcze raz:
Odno¶nie boxu trochê cytatów z oficjalnego forum Riverside:
Quote from: Gregorius
REM II bêdzie tym co na zachodzie plus Rainbow Trip.
SLS LIVE to SLSowe utwory z RD plus co¶ jeszcze z przysz³o¶ciowego singla.  
Ogólnie mi³y zestaw, ³adnie wydany.
Quote from: Gregorius
Singiel fizycznie jest. Chocia¿ nie wygl±da jako¶ szczególnie powalaj±co. To raczej tylko p³ytka dla radiowców. Nie ma ¿adnych dodatków.... Co do boxu to chyba jeszcze za wcze¶nie na jakie¶ dodatkowe info. Pod koniec wakacji czy cu¶...
A wiêc wszystko co by³o, tylko w nowym opakowaniu... :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #370 on: 2011-05-19, 20:57:10 »
EP "Memories In My Head" jest ju¿ w ofercie Rock Serwis, ale termin premiery du¿o wcze¶niejszy ni¿ wcze¶niejsza zapowied¼.

Edit: zamówi³em. :)
« Last Edit: 2011-05-19, 21:06:10 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #371 on: 2011-05-20, 00:23:01 »
To ze z³ota jest? :shock: Dlaczego takie drogie? :shock: Tyle to ADHD kosztowa³o w zwyk³ym wydaniu chyba! Por±ba³o ich? Mam nadziejê, ¿e na koncercie bêdzie taniej, chyba ¿e to naprawdê jest wydane z jakimi¶ wypasionymi cudami...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #372 on: 2011-05-20, 02:33:15 »
My¶lê, ¿e taka jest cena tego EP. Edycja zachodnioeuropejska jest jeszcze dro¿sza. Tak z drugiej strony to EP czasowo jest krótsze od regularnego ADHD raptem o jakie¶ 11 minut czyli 25%. A CU, 02PR i SP by³y du¿o tañsze, bo by³y wydawane jako SP do regularnych p³yt i wydawc± by³ Mystic, a MIMH wydaje ProgTeam.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #373 on: 2011-05-20, 12:14:00 »
Co nie zmienia faktu, ¿e to zwyk³e zdzierstwo. Do czego innego przyzwyczai³o nas dotychczas Riverside. Nowa p³yta Blindead jest w podobnej cenie, je¶li nie tañsza, a wydanie jest, jak wszyscy wiedz±, osza³amiaj±ce - digibook, wypasiona ksi±¿eczka itd. I to jest pe³na p³yta, a nie jaka¶ epka. Spodziewa³em siê, ¿e to bêdzie oko³o 20z³ tak jak w przypadku Schizophrenic Prayer, w porywach do 25, ale nie 35... Strach my¶leæ ile za¿ycz± sobie za kolejny album.  :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #374 on: 2011-05-20, 12:19:45 »
Fakt. :( Gdyby wydawa³o to Mystic, pewnie by tak kosztowa³o, na co liczy³em... Ale okaza³o siê, ¿e EP-kê wydaje ta sama firma, która wyda³a im DVD, nale¿±ca o ile mnie pamiêæ nie myli do pierwszego klawiszowca Riverside.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind