Author Topic: Riverside  (Read 188849 times)

0 Members i 6 Goci przeglda ten wtek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #375 on: 2011-05-20, 13:17:49 »
Promocyjnie cena EP-ki na Rock Serwis jest o trzy z³ote ni¿sza od tej "wczorajszej". :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #376 on: 2011-05-26, 16:13:31 »
Idê dzisiaj na koncert.... Zobaczymy jak te nowe utwory brzmi± w wersji "na ¿ywo "  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #377 on: 2011-05-27, 01:08:29 »
Paatos - dla mnie oni trochê s± nudnawi, wokalistka na ¿ywo trochê wpada³a w manierê "jestem-ma³±-dziewczynk±", co¶ a la Nosowska, a czasami w jakie¶ dziwne wibrata, ale poza tymi momentami radzi³a sobie nawet nie¼le. Granie do pos³uchania, ale bez rewelacji.

The Pineapple Thief - ¶wietny koncert. Szkoda, ¿e tak krótko. Bardzo energetycznie, pod scen± d¼wiêk by³ selektywny, wokale naprawdê porz±dnie. I setlista bardzo do mnie trafi³a. Mam nadziejê, ¿e kiedy¶ us³yszê ich na pe³nym koncercie :D

No a Riverside... za g³o¶no. Ja nie jestem star± zrzêd±, co by marudziæ, ale to by³o przegiêcie. Ta muzyka nie wymaga rozwalania ludziom bêbenków i rozje¿d¿ania g³o¶ników [które momentami nie dawa³y rady]. Przy drugim bisie zaczê³a mnie boleæ g³owa, dobrze, ¿e skoñczyli. Jestem g³uchy i padniêty. Ludzie wokó³ stali jak ko³ki, ja rozumiem, ¿e na Riverside siê nie poguje [nie rozumia³o tego jakie¶ 10-15 osób za mn±], ale staæ i co najwy¿ej niemrawo klaskaæ... no te¿ trochê nieporozumienie. Ale stwierdzi³em, ¿e nie dam sobie zepsuæ zabawy i siê tam miota³em przy barierce wedle w³asnych potrzeb, wiêc by³o fajnie. Nowe kawa³ki na ¿ywo brzmi± ¶wietnie, stare poprzerabiali, wiêc te¿ wypad³y bardzo dobrze, te ¶rednie siê jeszcze nie zestarza³y, wiêc równie¿ poziomu nie obni¿y³y. Kupi³em epkê za 30z³, uwa¿am ¿e jest to granda, bior±c pod uwagê, ¿e ostatni pe³noprawny ALBUM Ananasów kosztowa³ 40 [i bardzo mnie kusi³o, ¿eby go wzi±æ zamiast Riverów, i nadal siê zastanawiam, czy nie lepiej bym na tym wyszed³ :?].
Jestem padniêty, obola³y, zupe³nie g³uchy, idê spaæ. Je¶li kto¶ jeszcze by³ na Krakowski koncercie, to fajnie by by³o skonfrontowaæ wra¿enia z czyimi¶ ;P

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #378 on: 2011-05-27, 11:48:26 »
Paatos - Nuda , monotonia , nuda , monotonia.... Wokalistka ma potencja³ ale generalnie ma³o ciekawe granie.....

The Pineapple Thief - Fajne energiczne granie , ostatnie dwa utwory zrobi³y na mnie du¿e wra¿enie jednak nie jest to do koñca "mój sos"

Riverside - Najlepszy koncert na jakim by³em w ich wykonaniu ( lepszy ni¿ promuj±cy ADHD ) ¶wietna set lista , ¶wietnie d¼wiêkowo ,muzycy w doskona³ej formie , koncert by³ d³ugi fajnie podzielony ze wzglêdu na grane utwory.


Wszystko zaczê³o siê o 19 a zakoñczy³o ok. 23:30 , tak wiêc spoko  :) , sta³em na balkonie dlatego z tamtej perspektywy d¼wiêk by³ bardzo dobry i wszystko fajnie siê s³ysza³o/widzia³o.
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #379 on: 2011-05-28, 13:50:05 »
Kto idzie jutro w Wawie na koncert?
...If I call will you come and will you save me?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #380 on: 2011-05-30, 20:47:58 »
Wreszcie 'MIMH' kreci sie w moim odtwarzaczu - poki co, po dwoch odsluchach, dochodze do wniosku, ze to chyba najlepsza EPka Riverside - jakas taka najbardziej spojna i zwarta, bez zadnych niepotrzebnych wersji radiowych czy koncertowych. Kawal dobrej roboty!

Cenowo faktycznie, jak juz ktos wczesniej zauwazyl, dosc drogo to wychodzi (mnie kupila kumpela na gigu i 30pln zaplacila, co za EPke jest dosc drogo), tym bardziej, ze graficznie jakos specjalnie nie powala. Az sie boje, co bedzie z kolejnym regularnym albumem w jakiejs lepszej wersji.

I kurna Callahana chyba udusze, bo zasugerowalem sie jego wczesniejsza wypowiedzia i nie moge pozbyc sie wrazenia, ze faktycznie pierwszy numer to "Russia on Ice" :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #381 on: 2011-05-31, 13:07:05 »
I kurna Callahana chyba udusze, bo zasugerowalem sie jego wczesniejsza wypowiedzia i nie moge pozbyc sie wrazenia, ze faktycznie pierwszy numer to "Russia on Ice" :D
:twisted:
Ale nie Callahana, tylko Dudê, o! :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #382 on: 2011-06-06, 23:09:56 »
Quote from: Lizard
Mariusz Duda w jednym z wywiadów udzielonych po koncercie w Sofii (w ramach jubileuszowej trasy) zdradzi³, ¿e jeszcze w tym roku za spraw± Kscope wydane zostan± nieopublikowane instrumentalne fragmenty Lunatic Soul. Roboczy (?) tytu³: „Impressions”.

Wyslano: 2011-06-06, 13:24:16
Quote from: Czas Kultury

10 lat, 4 p³yty d³ugograj±ce, 1 koncertowe DVD. Do tego single, 2 minialbumy. Co dalej? Mamy modê na wydawnictwa unplugged i symfoniczne „best of”. Co o tym my¶licie?

Mariusz Duda: Nie chcieli¶my nigdy wpl±tywaæ siê w tego typu rzeczy. Za ka¿dym razem, kiedy taki pomys³ siê przewija³, uznawali¶my, ¿e lepiej jest wydaæ minialbum z kilkoma nowymi utworami. Obecny rok przeznaczamy zreszt± przede wszystkim na pozamykanie ró¿nych rzeczy. Nowy minialbum „Memories In My Head” specjalnie nawi±zuje do pocz±tków naszej dzia³alno¶ci. Chcemy zamkn±æ pewne ko³o. Osoby, które po dwóch pierwszych p³ytach przesta³y nas s³uchaæ i teraz siêgn± po to wydawnictwo, stwierdz± pewnie, ¿e w kó³ko gramy to samo [¶miech]. Firma Kscope poprosi³a, ¿eby wydaæ jeszcze bonusy do bia³ego i czarnego Lunatic Soul, wiêc jesieni± tego roku bêdziemy mieli Lunatic Soul „Impressions”. Natomiast ju¿ w przysz³ym roku mamy nadziejê zrobiæ z Riverside co¶ nowego, mo¿e nawet nasz± w³asn± rewolucjê muzyczn±? Zobaczymy. Pozostaniemy przy swoim charakterze, ale zdecydujemy siê na znacznie odwa¿niejsze kroki ni¿ do tej pory. Na pewno nie bêdzie to kontynuacja ostatniego albumu „Anno Domini High Definition”. Nasze opus magnum wci±¿ mamy przed sob±. Co¶, po czym stwierdzimy, ¿e to w³a¶nie na to pracowali¶my przez te wszystkie lata. Nie wiem, czy to bêdzie ta najnowsza p³yta, czy mo¿e nastêpna. Ale jeste¶my na dobrej drodze.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #383 on: 2011-06-08, 16:39:35 »
Quote
Mariusz Duda: (...)Osoby, które po dwóch pierwszych p³ytach przesta³y nas s³uchaæ i teraz siêgn± po to wydawnictwo, stwierdz± pewnie, ¿e w kó³ko gramy to samo [¶miech]. (...)

ja nie przesta³em ich s³uchaæ po pierwszych dwóch p³ytach a mimo to uwa¿am, ¿e graj± ju¿ w kó³ko to samo i szczerze mówi±c ciê¿ko mi uwierzyæ, ¿e staæ ich bêdzie na co¶ innego, zw³aszcza po do¶wiadczeniach ostatniej trasy koncertowej. Trohê siê ch³opaki "zapêtlili", ale to moja subiektywna opinia

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #384 on: 2011-07-01, 01:02:38 »
Quote from: Lizard
Mariusz Duda w jednym z wywiadów udzielonych po koncercie w Sofii (w ramach jubileuszowej trasy) zdradzi³, ¿e jeszcze w tym roku za spraw± Kscope wydane zostan± nieopublikowane instrumentalne fragmenty Lunatic Soul. Roboczy (?) tytu³: „Impressions”.


Lunatic Soul - "Impressions"

“Impressions" is a collection of instrumental compositions, an addition to the story told on the black and white Lunatic Soul albums. Those songs without lyrics, with scarce vocal parts limited to being just a background, are more ambient in style, resembling a soundtrack to a film or a video game. The titles of those new compositions are linked to the lyrics and themes introduced in the black and white diptych.

MD: Since the beginning I´ve treated Lunatic Soul as music for a film. Unfortunately, if anybody wanted to create a soundtrack out of it, it wouldn´t be possible because of the small number of instrumental pieces. When we were recording the black and the white album, we composed a lot more material that later for different reasons was not included on the albums. Now nothing stops us to gather them together into a unified whole and release them on additional CD's. I think that thanks to this the whole story will gain the adequate depth and character. At first we thought that "Impressions" would be divided into two parts and added to the new releases of the black and white albums. But after hearing the first part the Kscope team suggest to gather them all together and create a separate album. I thought It would be really cool idea.

Lunatic Soul "Impressions" will be a limited number release available through Kscope, scheduled for Oct 10th.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #385 on: 2011-07-01, 09:18:08 »
Zastanawiam siê czy takie wydawnictwo ma jaki¶ g³êbszy sens... Nie jestem zwolennikiem "odgrzewania kotletów" zw³aszcza tak "¶wie¿ych"... Uwielbiam Lunatic Soul ( zw³aszcza p³ytê nr.1) ale nie uwa¿am ¿e tego typu rzeczy s± potrzebne
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #386 on: 2011-08-03, 18:10:37 »


Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #387 on: 2011-08-07, 18:18:15 »
'Panic Room' na tegorocznym Przystanku Woodstock. Ponoc bylo okolo 700 000 ludzi  :shock:
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #388 on: 2011-08-10, 09:35:03 »
Winyle Riverside dla kolekcjonerów:


Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #389 on: 2011-08-14, 23:12:41 »
A tak wygl±da zawarto¶æ (i cena) boxu podsumowuj±cego rzekobrze¿n± trylogiê link