Author Topic: Riverside  (Read 188801 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #390 on: 2011-08-15, 22:20:27 »
A tak wygl±da zawarto¶æ (i cena) boxu podsumowuj±cego rzekobrze¿n± trylogiê link
O, fajne. Gdybym nie mia³a ju¿ tego wszystkiego, to bym kupi³a sobie ;)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #391 on: 2011-08-17, 09:27:18 »
A tak wygl±da zawarto¶æ (i cena) boxu podsumowuj±cego rzekobrze¿n± trylogiê link
Je¿eli dobrze opisali, to z wcze¶niejszych edycji brak tylko Schizophrenic Prayer (remix) oraz teledysku do 02 Panic Room.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #392 on: 2011-08-24, 10:43:33 »
Najswiezszy wywiad z Riverside. Wiem, ze w sumie dopiero co wydali minialbum, ale po tym, co Mariusz mowi pod koniec, nie moge sie doczekac nowej muzyki. Ciekawe, w ktora strone to pojdzie...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Riverside
« Reply #393 on: 2011-08-24, 17:38:10 »
Najswiezszy wywiad z Riverside. Wiem, ze w sumie dopiero co wydali minialbum, ale po tym, co Mariusz mowi pod koniec, nie moge sie doczekac nowej muzyki. Ciekawe, w ktora strone to pojdzie...

A ja w sumie nie wiem co my¶leæ o ich pi±tym dziecku. Bo niby "Forgotten Land" mia³ byæ "krokiem wprzód" (czyli jak dla mnie bomba, takich klimatów chcia³bym na nowej p³ycie), ale z drugiej strony maj± byæ "radykalne zmiany", "po¿egnanie niewinno¶ci" (oby nie takiej jak my¶lê) i sugestia, ¿e bêdzie p³yta piosenkowa. Chocia¿ mo¿e nie ma co siê przejmowaæ, po¿yjemy, zobaczymy...
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #394 on: 2011-08-24, 19:36:20 »
Opowiem wam o swoim marzeniu, które jest podparte pewnymi faktami. W jednym z radiowych wywiadów pad³o stwierdzenie, ¿e kolejna p³yta, która planowana jest na drug± po³owê 2012 roku (chyba nawet koniec tej drugiej po³owy) nie do¶æ, ¿e prawdopodobnie bêdzie wydawnictwem dwup³ytowym to na dodatek rzecz± silnie nawi±zuj±c± do klimatów postapokalipycznych (uwielbianych przeze mnie, tak swoj± drog±). Wcale bym siê nie pogniewa³, gdyby ta kolejna p³yta Riverside zawiera³a w sobie wiêcej brudu, strachu i radioaktywnego opadu ;) Nie pogardzi³bym wiêksz± ilo¶ci± mocniejszych wokali i nieobliczalnego basu Mariusza, ni¿ej strojon± gitar± Grudnia,  schizofrenicznych klawiszy Micha³a i pulsuj±cej perkusji Mitloff.

Pomarzyæ piêkna rzecz, co? Jak do tej pory nie by³o takiego wydawnictwa, które wysz³oby spod r±k ch³opaków, a którego ja bym zach³annie nie poch³ania³ w imponuj±cych ilo¶ciach, wiêc jestem dobrej my¶li. 

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #395 on: 2011-08-24, 19:49:37 »
Cholera, to byloby cos. Grzebie teraz na szybko w mozgu i nie udalo mi sie wymyslic kapeli progrockowej, ktora obracalaby sie w takich falloutowo-madmaxowych klimatach. Mysle, ze to bylaby nowa jakosc na scenie.

Tylko jak oddac ten duszny klimat? Jakimis industrialnymi wstawkami?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Riverside
« Reply #396 on: 2011-08-24, 20:30:09 »
Nie trzeba. Ja bym patrzy³ bardziej w stronê "Forgotten Land" pokrytego bardziej zimnym ambientem. I serio s±dzê, ¿e deklaracja pój¶cia w stronê piosenkowego grania dobrze im zrobi. Tak naprawdê ich najlepsze kompozycje to te, w których zachowywali umiar. O czym jako¶ na ostatnich dwóch kr±¿kach zapomnieli.
[under construction]

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #397 on: 2011-08-24, 22:56:55 »
Oni lubi± udzielaæ pokrêtnych odpowiedzi, zw³aszcza Mariusz. Pamiêtam, jak z wypiekami na twarzy czeka³em na premierê drugiego Lunatic'a i zaczytywa³em siê wszystkimi mo¿liwymi wypowiedziami na ten temat. Jakie¿ to wszystko by³o intuicyjne! Tutaj te¿ nie bardzo mogê siê okre¶liæ, o co im chodzi z tym 'piosenkowym' graniem. W ka¿dym razie nie mogê siê zgodziæ, ¿e na dwóch ostatnich wydawnictwach przekombinowali.  ADHD musia³o byæ inne. Dobrze, wiem jak czasami boli wziêcie siê za projekt typu trylogia. Nawet je¶li jest to dobry materia³ to sam fakt narzucenia sobie pewnych ram staje siê po pewnym czasie do¶æ niewygodny. St±d pewna odmiana na czerwonej p³ycie, z której uwielbiam Left Out. Zreszt± minialbum te¿ mi siê podoba³ (link do recenzji.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #398 on: 2011-08-25, 10:48:57 »
Mnie po okresie pewnej fascynacji zespo³em przyszed³ - ju¿ jaki¶ czas temu zreszt± - okres zawodu kierunkiem jego rozwoju lub jego braku w³a¶ciwie, co¶ o czym wspomina zreszt± powy¿ej Micha³.. Z ca³ym szacunkiem, ale ró¿nice stylistyczne pomiêdzy ADHD i takim SLS s± kosmetyczne - wprowadzenie kilkusekundowych partii tr±bek czy thereminu ciê¿ko uznaæ za wielkie novum stylistyczne.. Moje podej¶cie do tego zespo³u najlepiej oddaje ogólny ranking last.fm- w top 10 za ostatni tydzieñ i ostatnie 6 miesiêcy jest praktycznie ca³e OOM i trochê SLS a im dalej w las tym ni¿ej utwory siê znajduj±

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #399 on: 2011-08-25, 14:38:33 »
A w jaki sposób zmieni³yby siê te rankingi, gdyby wzi±æ pod uwagê nie ilo¶æ odtworzeñ, a d³ugo¶æ trwania utworów? Wiem, niereformowalny jestem :mrgreen:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Riverside
« Reply #400 on: 2011-08-25, 14:43:26 »
A w jaki sposób zmieniłyby się te rankingi, gdyby wziąć pod uwagę nie ilość odtworzeń, a długość trwania utworów?
The Same River na pierwszym, a dalej bez zmian :P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #401 on: 2011-08-26, 10:53:19 »
A w jaki sposób zmieni³yby siê te rankingi, gdyby wzi±æ pod uwagê nie ilo¶æ odtworzeñ, a d³ugo¶æ trwania utworów? Wiem, niereformowalny jestem :mrgreen:

inna sprawa, ¿e g³owy nie dam, ale zdaje mi siê, ¿e ranking pokazuje nie tyle odtworzenia w przedziale czasowym co liczbê u¿ytkowników s³uchaj±cych danego utworu, zatem jest raczej wiarygodny

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #402 on: 2011-08-26, 11:52:43 »
Hellyeah!

Rivy wybieraja sie na mini trase na jesien:

19.10 - Rzeszów, Klub "Pod Palmą"
20.10 - Częstochowa, Klub "Zero"
21.10 - Lublin, Centrum Kultury "Electric Nights Festival 2011"
22.10 - Bielsko-Biała, Klub "Rude Boy"
23.10 - Katowice, klub "Mega Club"

Trza byc w B-B.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs


Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #404 on: 2011-09-01, 17:45:27 »
Nie jestem pewien, czy siê zdecydujê na to wydawnictwo. Wola³bym koncert pod szyldem LS.

 

lofty-success