Author Topic: Riverside  (Read 188837 times)

0 Members i 4 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #465 on: 2012-09-04, 01:48:38 »
My¶lê, ¿e by³a nadzieja na co¶ takiego, ale siê wziê³o rozros³o do progresywnego potwora w postaci Left Out (nic nie ujmuj±c temu najlepszemu na ADHD utworowi).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #466 on: 2012-09-04, 06:31:02 »
A co samego tytu³u, to jak nale¿y go precyzyjnie t³umaczyæ? "Sanktuarium nowego pokolenia niewolników"?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #467 on: 2012-09-04, 10:28:55 »
Albo "Sanktuarium niewolników nowej generacji"?
« Last Edit: 2012-09-04, 10:43:41 by Callahan »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Riverside
« Reply #468 on: 2012-09-04, 10:34:13 »
By³ kiedy¶ jaki¶ w±tek na forum... co¶ z kaszankami, kiszkami i innymi riwersajstwami albo jako¶ tak... tylko kto¶ potem co¶ pozmienia³ i epicka nazwa posz³a w niepamiêæ.
Spoko, wszystko jest do wykopania. Trust me, I'm an archaeologist ;) O, a ten post = :serducho: :mrgreen:
:serducho:

Tytu³ nowego kr±¿ka mnie rozwala  :shock:
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #469 on: 2012-09-04, 11:01:40 »
Albo "Sanktuarium niewolników nowej generacji"?

W Twoim t³umaczeniu jest ³adniejszy szyk wyrazów w zdaniu, ale suma sumarum sprowadza siê do tego samego. :)  No mo¿na jeszcze pokusiæ siê o t³umaczenie "Relikwiarz niewolników nowej generacji"...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #470 on: 2012-09-04, 11:28:11 »
Nie sprowadza siê do tego samego, bo u mnie s± to niewolnicy nowej generacji, to nowa generacja ich zniewala. Z kolei u Ciebie jest to nowe pokolenie niewolników, ale nie wiadomo kto ich zniewala i dlaczego s± niewolnikami ;) Zreszt± mo¿na by by³o jeszcze upro¶ciæ i napisaæ "¶wi±tynia" zamiast sanktuarium, sam nie wiem co lepsze. Ale mo¿e by siê wypowiedzia³ kto¶, kto siê zna na angielskim nieco bardziej profesjonalnie ode mnie, bo pewnie wieje z tego amatorszczyzn± ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #471 on: 2012-09-04, 11:36:39 »
Nie sprowadza siê do tego samego, bo u mnie s± to niewolnicy nowej generacji, to nowa generacja ich zniewala. Z kolei u Ciebie jest to nowe pokolenie niewolników, ale nie wiadomo kto ich zniewala i dlaczego s± niewolnikami ;)

Masz racjê. U mnie... wychodzê z za³o¿enia, ¿e niewolnictwo jest podstaw± funkcjonowania spo³eczeñstwa homo sapiens. Zmieniaj± siê czasy, a wraz z nimi pojawiaj± siê nowe formy niewolnictwa, ale niewolnictwo by³o i nadal jest podstaw± funkcjonowania i egzystencji gatunku ludzkiego. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #472 on: 2012-09-04, 11:59:39 »
tytu³ jest absolutnie fatalny i jedyne co mnie powstrzymuje przed odruchem wymiotnym to to mrugniêcie oka w postaci skrótu. Serio, nie s³ysza³em nic tak z³ego od czasu kiedy Coma wyda³a drug± p³ytê. Nadêty, rozwleczony, na intelektualnym poziomie skrzywdzonego nastolatka - trochê jak ich muzyka ostatnimi czasy.. :P Dobra, trochê prowokuj±co to brzmi, ale z ka¿dym dniem oczekujê po nich coraz mniej..

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #473 on: 2012-09-04, 12:06:42 »
No mi siê ten tytu³ te¿ nie podoba, bo zwiastuje takie drugie ADHD, tylko adresowane do gimnazjalistów...

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #474 on: 2012-09-04, 19:41:16 »
Wreciu z tym tytu³em to chyba odrobinê przesadzasz, co? Hiperbola dobra rzecz, ale ¿eby a¿ tak? To¿ to ju¿ Ci anathemowe Jeste¶my tu, bo jeste¶my tu wylecia³o z g³owy? ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #475 on: 2012-09-04, 20:06:47 »
Wreciu z tym tytu³em to chyba odrobinê przesadzasz, co? Hiperbola dobra rzecz, ale ¿eby a¿ tak? To¿ to ju¿ Ci anathemowe Jeste¶my tu, bo jeste¶my tu wylecia³o z g³owy? ;)

Kiedy za tytu³em stoi dobra muzyka, to siê mo¿e album nazywaæ nawet Porannym Ry¿em. W przypadku Anathemy nie mo¿na siê do niczego uczepiæ :p

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #476 on: 2012-09-04, 20:33:41 »
Ja siê uczepi³em, wiêc ten argument nadal jest inwalid± ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #477 on: 2012-09-04, 22:50:49 »
Oj, z brakiem gustu nie da siê dyskutowaæ :mrgreen: Mogê siê tylko pochyliæ ze wzrokiem pe³nym politowania i wspó³czucia, ¿e nie wiesz, co tracisz. :mrgreen: WHBWH to znakomita p³yta. A tytu³ SONGS, jakkolwiek paskudny, nie ¶wiadczy o jako¶ci materia³u ani na jego korzy¶æ, ani na niekorzy¶æ - przekonamy siê w styczniu, jak to jest naprawdê <rozpaczliwie_usi³uje_unikn±æ_kompletnego_offtopu>



...czy mo¿na byæ inwalid± ze wzglêdu na brak gustu muzycznego? ;)

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #478 on: 2012-09-04, 23:52:39 »
A czujesz siê inwalid± z tego powodu? W tym temacie dodam tylko, ¿e moja racja jest racj± najmojsz±, co nie wymaga dalszego komentarza i takiego nie uczyniê albo przynajmniej postaram siê tego nie zrobiæ ;)

A tak ju¿ ca³kiem na powa¿nie: niestety straci³em kontakt z Anathem± i ka¿da kolejna p³yta mniej mnie przekonuje, chyba podobnie jest z Katatoni±. Nie bêdê siê te¿ upiera³, ¿e tytu³ nowego wydawnictwa Riverside jest zachwycaj±cy, mia³o nie byæ kontynuacji ADHD, a jako¶ dziwnie siê na to zanosi. To mnie trochê niepokoi, chocia¿ wcale nie uwa¿am ADHD za s³abe wydawnictwo, chocia¿ jakby rzadziej do niego wracam ni¿ do trylogii. Jako psychofan wmawiaj±cy sobie, ¿e ma otwarty umys³ z nadziej± wygl±dam tego albumu.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #479 on: 2012-09-05, 00:47:24 »
Ok, no to koniec z przekomarzaniem. :)

Ja bardzo d³ugo katowa³em ADHD i naprawdê d³ugo ta p³yta mi siê podoba³a, a¿ w koñcu zwyczajnie straci³em zainteresowanie i teraz sporadycznie wracam do pojedynczych utworów (g³ównie Left Out). Ostatnia epka te¿ by³a przyjemna, na tyle, ¿e j± naby³em, ale generalnie nie kupujê tego, co Mariusz mówi o nowym albumie ju¿ od samego pocz±tku. Jakie¶ dziwne teksty do fanów,  g³upawa "relacja" ze studia, kiepski tytu³ p³yty... Byæ mo¿e muzyka siê obroni i oby tak by³o, bo hejtowaæ Riverside jest wyj±tkowo ³atwo. Miejmy nadziejê, ¿e ich artystyczne piêæ minut jeszcze nie minê³o, bo ¿e popularno¶æ bêdzie ros³a, w to raczej nie w±tpiê. Jeszcze w tym roku czeka nas nowy utwór, do przysz³ego roku te¿ ju¿ nie tak daleko... Przekonamy siê wkrótce.