Author Topic: Riverside  (Read 188848 times)

0 Members i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #480 on: 2012-09-05, 12:32:56 »
A ja wciaz sie zastanawiam, gdzie wy widzicie zwiazek pomiedzy nadchodzaca plyta i 'ADHD'. Tematyka zapowiada sie inna, a przede wszystkim wyglada na to, ze na 'SONGS' beda - surprise, surprise! - piosenki, a nie rozbudowane kompozycje, takie jak na 'ADHD'. IMHO ta plyta nie bedzie miec nic wspolnego z poprzednia. Spodziewam sie mniej wiecej takiego kroku, na jaki zdecydowal sie Quidam z 'Saiko' - rozbudowane suity z 'Alone Together' ustapily miejsca prostszym i surowszym w obiorze piosenkom ze swietnymi tekstami.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #481 on: 2012-09-05, 14:40:03 »
ADHD by³o p³yt± poruszaj±c± problemy wspó³czesnego ¶wiata: wy¶cig szczurów, alienacja, przerost ambicji, nieustanne tempo etc. Czy tytu³ nowej p³yty nie zmierza w podobnym kierunku? Mnie siê tak to kojarzy ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #482 on: 2012-09-05, 15:49:15 »
Spodziewam sie mniej wiecej takiego kroku, na jaki zdecydowal sie Quidam z 'Saiko' - rozbudowane suity z 'Alone Together' ustapily miejsca prostszym i surowszym w obiorze piosenkom ze swietnymi tekstami.

Ja tak¿e spodziewam siê podobnego kroku. Oby pod wzglêdem artystycznym by³o podobnie, bo je¿eli piosenki dla odmiany maj± byæ radio friendly, to... :ban:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #483 on: 2012-09-05, 16:00:17 »
ADHD by³o p³yt± poruszaj±c± problemy wspó³czesnego ¶wiata: wy¶cig szczurów, alienacja, przerost ambicji, nieustanne tempo etc. Czy tytu³ nowej p³yty nie zmierza w podobnym kierunku? Mnie siê tak to kojarzy ;)

Kurcze, no moze masz racje, ale dla mnie tam slowem-kluczem jest to 'shrine'. Moze zatem bedzie chodzic wlasnie o cos odwrotnego - takie sanktuarium, gdzie ci wszyscy 'new generation slaves' beda mogli sie schronic przed zapieprzajacym swiatem. We'll see ;)

Spodziewam sie mniej wiecej takiego kroku, na jaki zdecydowal sie Quidam z 'Saiko' - rozbudowane suity z 'Alone Together' ustapily miejsca prostszym i surowszym w obiorze piosenkom ze swietnymi tekstami.

Ja tak¿e spodziewam siê podobnego kroku. Oby pod wzglêdem artystycznym by³o podobnie, bo je¿eli piosenki dla odmiany maj± byæ radio friendly, to... :ban:

Eee, raczej bym na to nie liczyl. Plyta ma trwac 50 minut, co daje jakies 6,5 minuty na utwor - to chyba jednak troche za dlugo jak na radiowe standardy ;) Pomijam naturalnie Trojke.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #484 on: 2012-09-05, 16:04:12 »
Spodziewam sie mniej wiecej takiego kroku, na jaki zdecydowal sie Quidam z 'Saiko' - rozbudowane suity z 'Alone Together' ustapily miejsca prostszym i surowszym w obiorze piosenkom ze swietnymi tekstami.

Ja tak¿e spodziewam siê podobnego kroku. Oby pod wzglêdem artystycznym by³o podobnie, bo je¿eli piosenki dla odmiany maj± byæ radio friendly, to... :ban:

Eee, raczej bym na to nie liczyl. Plyta ma trwac 50 minut, co daje jakies 6,5 minuty na utwor - to chyba jednak troche za dlugo jak na radiowe standardy ;) Pomijam naturalnie Trojke.

A jak nagrali same Rainbow Boxy?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #485 on: 2012-09-05, 16:10:50 »
:mrgreen: To by byla jakas nowa jakosc na scenie ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Riverside
« Reply #486 on: 2012-09-05, 16:30:49 »
A ja wciaz sie zastanawiam, gdzie wy widzicie zwiazek pomiedzy nadchodzaca plyta i 'ADHD'.

czekaj czekaj, np. tworzy³ je.. jeden zespó³? BAM! :P

Tematyka zapowiada sie inna, a przede wszystkim wyglada na to, ze na 'SONGS' beda - surprise, surprise! - piosenki, a nie rozbudowane kompozycje, takie jak na 'ADHD'. IMHO ta plyta nie bedzie miec nic wspolnego z poprzednia. Spodziewam sie mniej wiecej takiego kroku, na jaki zdecydowal sie Quidam z 'Saiko' - rozbudowane suity z 'Alone Together' ustapily miejsca prostszym i surowszym w obiorze piosenkom ze swietnymi tekstami.

my¶lê, ¿e wyci±gasz zbyt daleko id±ce wnioski - to ¿e napisa³ 'SONGS' wcale nie oznacza, ¿e na pewno co¶ uproszcz± - w zale¿no¶ci od definicji takie dlu¿yzny jak mieli na ostatniej EPce te¿ mo¿na nazwaæ 'piosenkami' a gadanie gadaniem, ale fakty s± takie, ¿e z ka¿dym kolejnym wydawnictwem dok³adaj± coraz wiêcej formy do tre¶ci :] Obserwujê ich od prawie samego pocz±tku ich istnienia i bior±c pod uwagê dotychczasow± ewolucjê i fakt, ¿e nie s³ysza³em aby Mariusz mia³ jaki¶ wypadek z g³ow±, nie spodziewam siê rewolucji.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Riverside
« Reply #487 on: 2012-09-05, 17:05:20 »
A jak nagrali same Rainbow Boxy?
:mrgreen: To by byla jakas nowa jakosc na scenie ;)

Kurde... raczej nie dla mnie. :(
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #488 on: 2012-09-05, 18:39:17 »
A ja wciaz sie zastanawiam, gdzie wy widzicie zwiazek pomiedzy nadchodzaca plyta i 'ADHD'.

czekaj czekaj, np. tworzy³ je.. jeden zespó³? BAM! :P 

No patrz pan!

A jak nagrali same Rainbow Boxy?
:mrgreen: To by byla jakas nowa jakosc na scenie ;)

Kurde... raczej nie dla mnie. :(

Mialem na mysli album z 8 identycznymi numerami ;) Chociaz zaraz, zaraz - przeciez Motorhead jeszcze istnieje :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Riverside
« Reply #489 on: 2012-09-05, 19:05:05 »
Mialem na mysli album z 8 identycznymi numerami ;) Chociaz zaraz, zaraz - przeciez Motorhead Iron Maiden Katatonia jeszcze istnieje :P

double fixed


Jej, z ca³± sympati± do Rainbow Box - jak nagraj± osiem takich i ka¿dy po 5-6 minut, to ja dziêkujê, wysiadam. Mam dyskografiê, by³em cztery razy na ich koncertach, ale wszystko siê kiedy¶ koñczy...

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #490 on: 2012-09-05, 22:02:18 »
A by³by psikus, jakby w tych o¶miu numerach znalaz³o siê intro i outro o ³±cznym czasie trwania zbli¿onym do dwóch minut, co? ;)

Nied³ugo powinienem dostaæ nowe DVD zespo³u, to wrzucê fotki :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #491 on: 2012-09-05, 22:09:19 »
Wait a second, to znaczy, ze bedzie nowe dvd Riverside? Czy to tylko jakas wersja dla prasy? ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #492 on: 2012-09-05, 22:17:53 »


Nie tym razem. Chodzi o wydawnictwo przeznaczone dla cz³onków fanklubu. W sumie to nie do koñca wiem, czego siê po tym spodziewaæ ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Riverside
« Reply #493 on: 2012-09-05, 22:30:32 »
Damn, wyglada ladnie :) Juz widze jakie ceny na Allegro osiagnie :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Riverside
« Reply #494 on: 2012-09-05, 23:00:51 »
Ja co¶ tak czujê, ¿e te widoczne na zdjêciu, to s± wszystkie egzemplarze, wiêc je¶li zawarto¶æ bêdzie ciekawa, to ceny faktycznie mog± byæ spore.