Author Topic: Czego aktualnie słuchacie?  (Read 1421978 times)

0 Members i 11 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6195 on: 2010-03-26, 11:17:46 »
Pamiêtam, jak dziewczyny kocha³y siê w Brandonie Boydzie i nie by³o Lady Gagi. Piêkne czasy...  :marzenie:
Nie przypominaj, bo mi siê smutno robi i jeszcze mniej chce mi siê wychodziæ z domu :<
A¿ te¿ sobie Incubusia w³±czê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6196 on: 2010-03-26, 18:22:30 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6197 on: 2010-03-28, 12:21:54 »

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6198 on: 2010-03-28, 12:33:30 »
Current 93 - Birth Canal Blues, najpiêkniejsza muzyka na ¶wiecie!

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6199 on: 2010-03-28, 22:01:31 »
Yasmin Levy - La Judería. Pasuje swoim smutkiem do wieczornego festiwalu nieszczê¶æ.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6200 on: 2010-03-29, 00:11:02 »
Na tapecie:

Trauma - Archetype of Chaos - znakomita p³yta, Traumatycy z kr±¿ka na kr±¿ek graj± ten swój death metal co raz lepiej, ciekawiej i z coraz wiêkszym polotem, to prawdziwi weterani i to s³ychaæ w ka¿dym d¼wiêku. To jest taki album na jaki czeka³em u Vadera, ale siê nie doczeka³em. ¦wietna sprawa. TABULA RASA

Shining - Blackjazz - nie wiem co my¶leæ, z jednej strony niesamowicie wkrêca, a z drugiej przegiête. Ten zespó³ brzmi jakby Marylin Manson zamiast cukru do kawy sypa³ sobie amfetaminê. Por±bany, eklektyczny elektro jazz metal z w¶ciek³ymi wokalami. Czasami jest tego stanowczo za du¿o, ale cover King Crimson jest rewelacyjny. 21 ST CENTURY SCHIZOID MAN

Rahim - Podró¿e po Amplitudzie - Nieco przes³odzony ten kr±¿ek, ale jednocze¶nie lirycznie bardzo udany. S³ychaæ ¿e Rahim mocno zarazi³ siê wspó³prac± z Luciem, ale przekszta³ca go po swojemu. Z ró¿nym efektem. ZACHÊTA

Digit All Love - V - z jednej strony piêkny trip hop uzupe³niony ¿yw± sekcj± smyczkow± i cudnym wokalem Natalii Grosiak, ale czasami nieco rozmiêk³y i kontrast tekstów polskich poetów z angielskimi niezbyt g³êbokimi lirykami jest czasem dra¿ni±cy. Zbytnio senne na to ¿eby byæ genialne. W CZYICH¯E RÊKACH BY£EM MANEKINEM

The Dillinger Escape Plan - Option Paralysis - wielki zawód, zupe³nie mnie nie kopnê³o, nawet pojedyncze utwory nie maj± po³owy dziko¶ci poprzedników, niby wszystko na swoim miejscu, ale nic nie gra jak nale¿y, tylko perkusja jeszcze bardziej opêtañcza powoduje, ¿e kawa³ki takie jak "Room Full of Eyes" wci±¿ robi± wielkie wra¿enie. WIDOWER

Torture Division - Evighetens Darar II - death metalowe zabójstwo w 10 minut plus Jorgen Sandstrom na wokalu, nie ma co zbieraæ po zderzeniu.

Darkthrone - Circle The Wagons - ten zespó³ nauczy³ mnie dwóch rzeczy, po pierwsze retro metal jest piêknym w swej surowej i oldskulowej ohydzie, po drugie nale¿y mieæ na wszystko i na wszystkich wyjebane. Ta p³yta to ¶wietny dowód tej tezy. RUNNING FOR BORDERS

Red Sparowes - The Fear is Excruciating But Therein Lies The Answer - ani mnie ten album ziêbi ani grzeje, a to chyba najwiêkszy grzech w muzyce.

Triptykon - Eparistera Daimones - to jest dla mnie nowy album Celtic Frost i w pe³ni zas³uguje na to miano. To jest "Monotheist" podniesiony do potêgi entej. Jeszcze bardziej dziki, a jednocze¶nie ukszta³towany niczym piêkna choæ perwersyjna rze¼ba. Jeszcze ciê¿sza, ale jeszcze lepiej przemy¶lany. ¦wietnie przeplata strach, nienawi¶æ czy z³o¶æ, ale te¿ niezwyk³± delikatno¶æ. Zderzenie miêdzy np. "A Thousand Lies", a "My Pain" jest pora¿aj±ce. IN SHROUDS DECAYED

Deftones - Diamond Eyes - surowy i bardzo trudno wchodz±cy album, ale znakomity po trzykroæ znakomity. Bardzo mocno zapada w pamiêæ nawet je¶li na pocz±tku w ogóle nie porywa. Zero silenia siê na jakie¶ sztuczne melodyjno¶ci, to jest ¿ywa i trudna do opisania muzyka. 976-EVIL

Corruption - Bourbon River Bank - wszystko od bluesa a¿ po thrash metal schowane w piêknej stonerowej oprawie. Corruption s± znakomici nawet je¶li nie odkrywaj± prochu. Strasznie fajny i ¶wietnie wchodz±cy album. ADDICTS, LOVERS AND BULLSHITTERS

Cathedral - The Guessing Game - naturalna kontynuacje "The Garden". Tyle ¿e tym razem ten Garden zosta³ wmieszany we wszystkie utwory. Efektem jest cholernie d³ugi, albo bardzo ró¿norodny i wci±gaj±cy materia³, który mi³o¶nika retro psychodelii doprowadzi do ró¿nych zboczonych przyjemno¶ci, a i zwyk³emu mi³o¶nikowi Katedry zrobi dobrze. PAINTING IN THE DARK

Zespó³ Reprezentacyjny - Kumple to Grunt - dowód na to, ¿e poezja ¶piewana mo¿e byæ i muzycznie interesuj±ca i dowcipna i g³êboka i w ogóle super. Mocno retro taka muzyka, ale parê razy zdrowo popêka³em ¶miechem. Polecam ich zobaczyæ na ¿ywo, wielkie wra¿enie robi±, wielkie. K... POD£A TY!

Abradab - Czerwony Album - to w sumie p³yta jednego singla czyli s³ynnego "Szyderapu", poza tym jako¶ tak mnie nie porywa, ale dla rozrywki to czemu nie. No i sam singiel to chyba ukoronowanie skrzy¿owania reggae z dobrym hip hopem. RAPOWE ZIARNO 2

Novika - Lovefinder - trochê zbyt taneczny, trochê zbyt infantylne teksty (nie licz±c genialnego "Mothers Duty") ale to jest w³a¶nie elektro pop z totalnie zara¼liwymi liniami wokalnymi które maj± gówno wspólnego z cukierkowato¶ci±. Strasznie siedzi we ³bie. FOREVER GIRL
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6201 on: 2010-03-29, 16:10:26 »
Deftones - Diamond Eyes - surowy i bardzo trudno wchodz±cy album, ale znakomity po trzykroæ znakomity. Bardzo mocno zapada w pamiêæ nawet je¶li na pocz±tku w ogóle nie porywa. Zero silenia siê na jakie¶ sztuczne melodyjno¶ci, to jest ¿ywa i trudna do opisania muzyka. 976-EVIL

hehe w wymienionym przez Ciebie zestawie akurat ten album jest jednym z bardziej przystêpnych :P zasadniczo nie lubiê Deftones, ale ten album naprawdê mi siê spodoba³ co samo w sobie jest zaskakuj±ce.. wiem, ¿e s± to te same klocki z których budowali przez lata, ale czujê, ¿e po raz pierwszy stworzyli z nich dobr± konstrukcjê, ¿e siê tak alternatywnie wyra¿ê :P

natomiast z innych nowo¶ci, których s³ucham: Spiral - Urban Fable - zaciekawili mnie swoj± EPk±, która brzmia³a naprawdê obiecuj±co, natomiast na pe³nograj±cej p³ycie rzeczywi¶cie rozwinêli nieco skrzyd³a, ale nie do pe³ni swoich mo¿liwo¶ci. Kompozycje na pewno ciekawsze, jeszcze wyra¼niej przeplataj±ce triphopowe klimaty i beaty z postrockowymi pejza¿ami i okazyjnym metalowym przy³o¿eniem. G³os pani ¶piewaj±cej, choæ pasuj±cy najbardziej do tej pierwszej kategorii, nie razi przy przesterowanych riffach a nawet nadaje im jakiego¶ eterycznego wymiaru (troche jak Group Four masywnie atakuj±cych). Surowe brzmienie EPki ust±pi³o miejsca rasowej cyfrowej produkcji, ¶wietnym samplom i beatom i piêknie nagranym instrumentom. Niestety podstawowa wada EPki dotyczy równie¿ tej p³yty - spora czê¶æ kompozycji zwyczajnie siê d³u¿y i jest rozwijana bez pomys³u ("tu zapêtlimy ten riff kilkana¶cie razy a pani ¶piewaj±ca pojêczy trochê i bêdzie git"). Z drugiej strony wg mnie jest to czêsto spotykane w¶ród artystów przyznaj±cych siê do grania post rocka wiêc jak kto¶ post rocka uwielbia byæ mo¿e nie zgodzi siê ze mn± i doceni t± p³ytê w pe³ni.
Song highlights: It's gone, Golem and the Cat, White Feathers from the Sky.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6202 on: 2010-03-29, 20:12:36 »
The Dillinger Escape Plan - Option Paralysis - wielki zawód, zupe³nie mnie nie kopnê³o, nawet pojedyncze utwory nie maj± po³owy dziko¶ci poprzedników, niby wszystko na swoim miejscu, ale nic nie gra jak nale¿y, tylko perkusja jeszcze bardziej opêtañcza powoduje, ¿e kawa³ki takie jak "Room Full of Eyes" wci±¿ robi± wielkie wra¿enie. WIDOWER

Ja w³a¶nie wraz z wydaniem tej p³yty postanowi³em siê porz±dnie zaznajomiæ z t± grup± i na razie jestem bardzo zadowolony. Do¶æ to nawarstwione i skomplikowane, a ja s³ucham dopiero trzeci dzieñ, wiêc jeszcze nie chcê oceniaæ, ale na razie ograniczam siê do Option Paralysis i Ire Works i nie potrafi³bym powiedzieæ, która lepsza, obie podobaj± mi siê na równi. Z Option Paralysis w³a¶nie Widower szczególnie wpada w ucho przez melodyjno¶æ i prostotê, ale przytup porz±dny te¿ ma, a jazzowe wstawki s± przepyszne [fortepian :serducho:]. Dla mnie to na razie takie Between The Buried And Me, tylko bardziej :P Potrzebowa³em takiego ostrego i popieprzonego grania i idealnie mi siê to teraz wpasowa³o.

A z drugiej strony zapoznajê siê z Faith No More. G³ównie Album of the Year i trochê Angel Dust. O ile oko³o roku temu kompletnie mi nie podesz³o, tak teraz mi siê podoba, ca³kiem przyjemne.

I jeszcze przes³ucha³em nowe Lao Che. W zasadzie ¶wietny tytu³owy utwór i reszta przeciêtna lub s³aba. Teksty tre¶ciowo jako¶ do mnie nie przemawiaj±, niektóre s± niestrawnie g³upie [pocz±tek Historii stworzenia ¶wiata, Krzywousty], pod wzglêdem formy jest lepiej, bo rymy i po³±czenia niektórych wyrazów robi± wra¿enie. Muzyka zahacza momentami o jakie¶ klimaty polskiego disko z lat '80, czasami jest nieco kiczowato, w zasadzie nie przemawia do mnie, bo w wiêkszo¶ci jest po prostu nudno. Pr±d Sta³y/Pr±d zmienny mi siê bardzo podoba, ale reszta nie zachêca w ¿aden sposób by do niej wracaæ. Chocia¿ w zasadzie [z paroma wyj±tkami], nie denerwuje, a to te¿ ju¿ co¶ :P

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6203 on: 2010-04-01, 20:57:13 »
* Blek s³ucha najlepszej chyba p³yty Porcupine Tree. A przynajmniej tej, do której najczê¶ciej wracam. Uwielbiam solówkê w Phase I!

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6204 on: 2010-04-02, 14:08:34 »
ABBA - mam tylko takie holenderskie de best of, ale mo¿e byæ.
Xploding Plastix - Treated Timber Resist Rot
Dinah Washington - ró¿ne hity. Uwielbiam g³os.
Dirty Elegance - dopiero zaczynam.
ze mn± nie ma ¿artów

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6205 on: 2010-04-02, 16:50:40 »
Cochise czyli wspólny projekt Cezara z Bright Ophidia i Paw³a Ma³aszyñskiego. Niestety niezbyt mnie krêci.
Wyslano: 2010-04-02, 16:14:38
Melissa Auf der Maur, ale tak¿e niezbyt mnie krêci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6206 on: 2010-04-02, 23:35:06 »
Zosta³em totalnie pora¿ony nowy albumem S:T Erik ze Szwecji. To jest psychodeliczny stoner doom, który brzmi jak skrzy¿owanie najlepszych cech Minsk, Ufommamut, High on Fire i Isis, a wokalnie co¶ pomiêdzy Katatoni±, Arcturusem, a chora³em gregoriañskim. To jest totalnie nieoczywista muzyka. Maksymalnie skupiona na wyci±ganiu po cichu z cz³owieka emocji, aby nagle wyrzuciæ je w pe³ni kiedy wchodzi wokal. P³yta smutna na maksa, a równie intensywnie prze¿ywa³em ostatni± Katatoniê czy Code.

Fajnie ciê¿kie kawa³ki takie jak "Goddess" czy "Your Highness" mieszaj± siê z mistycznym transem w "The Search" (mêsko damski duet wokalny o pora¿aj±cej sile) albo w "Swan Song" (druga czê¶æ kawa³ka to post metalowy absolut na miarê "Embers" czy "In Fiction"). Mo¿e ta p³yta nie jest genialna, ale dla mnie jest niesamowita

Ca³y album do ods³uchu.

Ale teraz katujê najlepszy trip hopowy album jaki powsta³ i nie jest to ani "Mezzanine" ani "Dummy". :)
[under construction]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6207 on: 2010-04-02, 23:52:05 »
Ale teraz katujê najlepszy trip hopowy album jaki powsta³ i nie jest to ani "Mezzanine" ani "Dummy". :)

? :o :o

Melissa Auf der Maur, ale tak¿e niezbyt mnie krêci.

Mnie te¿ nie - próbowa³em ostatnio trochê pos³uchaæ, ale muzyka nie jest nawet w po³owie tak dobra, jak uroda Melissy ;)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6208 on: 2010-04-03, 00:40:56 »
100th Window :)
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czego aktualnie s³uchacie?
« Reply #6209 on: 2010-04-03, 10:25:40 »
Zosta³em totalnie pora¿ony nowy albumem S:T Erik ze Szwecji... Ca³y album do ods³uchu.
No niez³e! Naprawdê! :twisted:

A ja s³ucham Florence and The Machine, ale to znowu nie moje klimaty.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind